[Nasze Zestawy AV] Małe kameralne KD

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto jak cholera, ekran multiformatowy to podstawa.
Będzie super, zresztą już widać, że masz pomysły które lubię.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A jaki materiak wygluszajacy chcesz uzyc? Bo tez sie zastanawiam nad czyms, czym moglbym wylozyc tylnia sciane.
 

Conkord

New member
Kupuje samoprzylepny czarny filc 900g/m2. jest zbity i fajnie się go układa. Jest czarny jak sadza i bardzo mi przypadł do gustu. Kupiłem próbki 600g/m2 i 900g/m2 i poeksperymentowałem. Wyszło że użytkowo, wizualnie ten gęsty jest odpowiedni. Na podłogę czarna wykładzina dywanowa.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Wszystko super ,finalnie będzie rewelacja.Ale brak dostępu do zaworów grzejnika ,nie przemyślana sprawa ,:p.Pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Robi się ładniutko.
Pytanko, widzę, że górna "roleta" spuszczona do 21:9 daje kilku cm cień na ekranie. Jest w takim razie od niego oddalona również o jakiś kilka cm.
Czy to tylko tak na razie, prowizorka, czy już ten typ tak ma?
 

Conkord

New member
Wszystko super ,finalnie będzie rewelacja.Ale brak dostępu do zaworów grzejnika ,nie przemyślana sprawa ,:p.Pzdr
Cała strefa przy ścianie z grzejnikiem jest zdejmowana. Są wydzielone panele 12 cm które można w każdej chwili zdemontować (podnieść). Podest będzie obity grubą wykładziną i te zdejmowane panele nie będą widoczne. Dostęp do grzejnika musi być. Grzejnik będzie zabudowany ażurową obudową w kolorze czarnym.
 

Conkord

New member
Robi się ładniutko.
Pytanko, widzę, że górna "roleta" spuszczona do 21:9 daje kilku cm cień na ekranie. Jest w takim razie od niego oddalona również o jakiś kilka cm.
Czy to tylko tak na razie, prowizorka, czy już ten typ tak ma?

Roleta czarna ma na dole listwę dociążającą. Halogen który świeci od góry robi takie wrażenie. bo jest blisko kasety. Odległość pomiędzy roleta a ekranem to ok 5 mm bo listwa dociążająca ma ok. 1 cm szerokości. To tylko takie wrażenie że jest oddalona. Niemniej jednak wcześniej przewidziałem możliwość regulacji rolety w stosunku do ekranu robiąc zamocowanie na kątownikach które widać we wcześniejszych postach. Projektor będzie na wprost ekranu nie powinien dawać żadnego cienia.
 
Ostatnia edycja:

Lukasz2525

New member
Kolego , jakie wymiary tego pomieszczenia , oraz odległości od kanapy do ekranu i wymiary ekranu ? :D

Pewnie było gdzieś w temacie , ale to aż 10 stron .
 

maciek86srt

New member
Ciekawy projekt bede zaglądał bo jestem ciekawy efektu końcowego.
Z amplitunera będziesz zadowolony napewno mocy Ci nie zabraknie.
Mam ten model na wiekszym metrażu i naprawde jest spory zapas.
 

lobos

New member
Bez reklam
Conkord, kozak będzie straszny! :)
Powoli do celu. Racja, że kasy to pochłonie mnóstwo.
Ważny jest plan działania. To tak jak z budową domu...
Ten trzeci już byłby prawie idealny ;-)
Przy pierwszym natomiast jest dużo błędów, które byśmy chcieli zmienić zaraz po wybudowaniu ;-)
Salka będzie jak marzenie :eek:k: Czekamy w emocjach na efekt końcowy :)
 

Lukasz2525

New member
Świetnie , czyli 5 i pół metra na 3 z hakiem . A czy tego ekranu nie masz za wysoko , nie musisz zadzierać głowy do góry ?

A , jeszcze jedno , po co jest ten podest pod ekranem ? Nie śledziłem tematu , dawno nie byłem na forum , teraz zajrzałem i bardzo mnie zainteresowało , masa świetnej roboty z osb .
 
Ostatnia edycja:

Conkord

New member
Świetnie , czyli 5 i pół metra na 3 z hakiem . A czy tego ekranu nie masz za wysoko , nie musisz zadzierać głowy do góry ?

A , jeszcze jedno , po co jest ten podest pod ekranem ? Nie śledziłem tematu , dawno nie byłem na forum , teraz zajrzałem i bardzo mnie zainteresowało , masa świetnej roboty z osb .

Wszystko bedzie wymagało dopasowania, regulacji. Teraz ekran w formacie 16:9 jest ok. 100 cm nad podłogą. Myślę że to optymalna wysokość. Co do podestu. Był jakiś pomysł na schowanie w nim centrala ale Koledzy z forum mi to odradzili. Poza tym pasuje do koncepcji pomieszczenia. Przy ścianie musiałem z lewej na prawą przeprowadzić masę kabli. Mogłem robić jakieś listwy, maskownice....zrobiłem podest. Zona dziś zadała pytanie czy jak podniosę ekran i założę rurkę to czy będzie mogła zatańczyć.....no kurde na to bym nie wpadł....powiedziałem "podest jest Twój"....:lol::lol:
 

DrWredman

Active member
Concord, nie pamiętam czy wybierałeś już głośniki.

Właśnie jestem po odsłuchu klipschy 240s na własnej tylnej ścianie.
U ciebie można je zamontować w kontach bo te skrzynki mają takie ścięcia po bokach i świetnie pasują do kątów.
Myślę, że w Twoim przypadku spiszą się rewelacyjnie jako surroundy.

Ja mam wnękę z lewej strony więc inaczej zamontować nie mogłem.
 

Conkord

New member
Concord, nie pamiętam czy wybierałeś już głośniki.

No dajesz do wiwatu...przecież od Ciebie kupiłem bipole na surroundy :D:D
To wszystko teraz zaczyna pod względem sprzętu inaczej wyglądać. Nie ukrywam, że praktycznie salę kinowa zaczynałem od zera bo co to ja miałem.....projektor i zestaw Logitech Z-906?. Kupiłem Onkyo 656, kolumny JBL Arena i już teraz zastanawiam się nad zmiana zestawu a jeszcze nawet nie podpiąłem. Bo cholera siedzę i czytam to forum i ciągnie mnie trochę w inną stronę sprzętową. Plan jest taki że podpinam to co mam i na początek szukam kolumn frontowych. Tak to już jest.

Fajne te klipschy 240s. Masz je już na ścianie?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
No dajesz do wiwatu...przecież od Ciebie kupiłem bipole na surroundy :D:D
To wszystko teraz zaczyna pod względem sprzętu inaczej wyglądać. Nie ukrywam, że praktycznie salę kinowa zaczynałem od zera bo co to ja miałem.....projektor i zestaw Logitech Z-906?. Kupiłem Onkyo 656, kolumny JBL Arena i już teraz zastanawiam się nad zmiana zestawu a jeszcze nawet nie podpiąłem. Bo cholera siedzę i czytam to forum i ciągnie mnie trochę w inną stronę sprzętową. Plan jest taki że podpinam to co mam i na początek szukam kolumn frontowych. Tak to już jest.

Fajne te klipschy 240s. Masz je już na ścianie?

Rzeczywiście wtopa :D, ale tyle ludzi pisze do mnie na priv, że trudno spamiętać, kto co i komu. A miałem napisać i zapytać czy odpalałeś?

Forum niestety wyciąga kasę z kieszeni. :D Ale chyba wszyscy się z tego cieszymy. :)

Właśnie wrzuciłem fotki do swojego wątku.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie było gdzieś w temacie , ale to aż 10 stron .
- Ile stron to nie ma znaczenia - ja mam 4, inni mogą mieć jeszcze inaczej
- liczą się numery postów, aż 70. Nie do przejścia, czyli mamy kolejnego lenia :D
Projektor będzie na wprost ekranu nie powinien dawać żadnego cienia.
Jak napisałeś, że projektor na wprost ekranu, to pomyślałem, że w jego osi, ale na foto wisi przy suficie, jak u wszystkich - prawie. Delikatny cień będzie. Nie wiem jak wykorzystasz te kątowniki, ale mogą się przydać. Nie mniej jednak łatwo się tego pozbyć.
 
Ostatnia edycja:

Conkord

New member
- Ile stron to nie ma znaczenia - ja mam 4, inni mogą mieć jeszcze inaczej
- liczą się numery postów, aż 70. Nie do przejścia, czyli mamy kolejnego lenia :D

Jak napisałeś, że projektor na wprost ekranu, to pomyślałem, że w jego osi, ale na foto wisi przy suficie, jak u wszystkich - prawie. Delikatny cień będzie. Nie wiem jak wykorzystasz te kątowniki, ale mogą się przydać. Nie mniej jednak łatwo się tego pozbyć.

Te kątowniki tworzą ślizgi po których mogę przesuwać dodatkową roletę. Daje mi to możliwość regulacji bo na etapie budowy kasety nie da się co do milimetra ustawić ekranu i tej rolety. Zakres regulacji jest taki jak poniżej
adult image
photo share

Odległość ekran roleta
image share

więcej się już nie da chyba że wymienię listwę obciążającą roletę na jakiś płaskownik
Cień od projektora bedzie minimalny. Zobaczę, jak coś to będę kombinował później.
 
Do góry