[Nasze Zestawy AV] Małe kameralne KD

Conkord

New member
A widzisz tego nie wiedziałem. Na tym serwerze do wstawiania zdjęć było kilka możliwości skopiowania linku i nie wiedziałem który będzie odpowiedni. Teraz już wiem. Dzięki za zwrócenie uwagi.
 

DrWredman

Active member
Nie wiem czy to dobry pomysł z tym centralem na podlodze, nawet jeśli jest skierowany lekko do góry. Przeciez spokojnie jest tam miejsce aby postawic go na standzie pod ekranem.
Pomyśl też przyszłościowo. Wymienisz central na szerszy albo w innym kształcie i co???

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, wszyscy doskonale o tym wiemy ;)
 

Conkord

New member
Hmmm.....dochodzę pomału do wniosku że możecie mieć rację :). Zostawię możliwość zabudowy w podeście ale idę w kierunku postawienia centrala na ruchomej podstawce stawianej na czas filmu na środku. Miejsce na głośnik w podeście zostawię bo mam już tak rozmierzoną konstrukcję i sprawdzę jak wszystko będzie wygłuszone, wykładzina na podłodze czy jest różnica w odbiorze dźwięku. Ogólnie pozostawienie głośnika na stałe jest problematyczne bo jak pokazałem w pierwszych postach na podeście za ekranem mam biurko i krzesło które kolidowało by z centralem. Stąd taki był pomysł.
 

Conkord

New member
Panowie powiedzcie mi proszę jakiej granicznej wartości dotyczy to co zaznaczone jest w kółku. Czy chodzi o to żeby krawędź ekranu była minimum czy maksimum na tej wysokości? Czy jak różnica wynosić będzie ok. 30-40 cm (projektor wyżej od krawędzi ekranu) to co się stanie?


free image upload
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jest to odległość od górnej krawędzi ekranu do środka obiektywu. Jeśli masz większą niż zalecana przez kalkulator (trzeba ją traktować orientacyjnie a nie tak dokładnie co do cm....) to może okazać się, że planowany obraz z projektora, który nie posiada regulacji lens shift góra dół nie trafi w ekran. Obraz będzie częściowo wyświetlany na ekranie i nad nim. Od dołu będziesz miał obszar na którym nie będzie nic wyświetlane.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Orientuje się ktoś czy ten Benq ma regulację pionową obrazu i w jakim zakresie?

Niestety ten model nie ma lens shifta, nie ten przedział cenowy projektorów...;-(
BenQ 1080st posiada jedynie możliwość przybliżenia i oddalenia obrazu oraz korekcję trapezową.;-)
 

Conkord

New member
Dziwi mnie to, bo moja poczciwa Optoma GT750 ma możliwość regulacji w pionie mimo, że to projektor budżetowy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale ona nie ma lens shiftu.
Optoma Projectors: Optoma GT750 DLP projector
Nie jestem pewien czy się rozumiemy. Korekcja trapezowa (Key Stone) to nie jest to samo co Lens Shift.
LS vs projektory bez ma same zalety:
- brak stałego offset - ustawiasz go sam. NIe martwisz się o wysokość uchwytu sufitowego. Kupujesz jak najkrótszy.
- w razie pomyłki w wierceniu nawet o 1 cm, nie martwisz się tylko przesuwasz cały obraz w pionie lub poziomie
- LS jest tylko optyczny, czyli nie degraduje obrazu jak KS, który jest tylko cyfrowy i mocny trapez po korekcji daje poszarpane proste linie a jeśli jest słaba czerń, to dodatkowo widać prostokątny obraz w szarym trapezie :). LS przesuwa cała optykę, obraz jest nadal prostokątny nawet jeśli zjedziesz ustawieniami metr jedną czy drugą stronę.
 
Ostatnia edycja:

Conkord

New member
Myślę że się rozumiemy. Jednak nadal upieram się że ta Optoma ma regulację pionową obrazu. Może nie jest to Lens Shift ale jest.

upload gambar

To wyrównanie (Hd) daje możliwość przesuwania w pionie (nie chodzi o regulację trapezu) o wartość od 0-60 cm w zależności od przekątnej. Dlatego pytałem czy w tym Benq jest też taka możliwość.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli całkiem ciekawe rozwiązanie. Skoro nie optyczne, to cyfrowe? Jak to się odbywa, jest jakiś suwak, pokrętło czy wejście w menu?
 

Conkord

New member
Jest to sterowane cyfrowo w panelu

how do i print screen

Mam ten projektor i ta funkcja sprawdziła się bardzo dobrze. Chcę wymienić na Benq 1080ST+ i nie wiem na jakiej wysokości umieścić podstawkę pod projektor. Jakby miał taka regulacje to by uprościło sprawę.
 

Conkord

New member
Mało się działo, bo prace przeróbki instalacji elektrycznej pochłonęły dużo czasu ale jakieś postępy prac nastąpiły. Skończyłem podest. Tak jak wcześniej pisałem nie zamykam sobie drogi do zabudowy centrala w podeście. Wyjdzie w praniu jak wszystko podepnę. Na dzień dzisiejszy zakładam postawienie go na środku podestu. Chyba najgorszy etap brudnych prac za mną.

free image uploading
konstrukcja podestu wypełniona wełną

image url
 

DrWredman

Active member
Jakoś zaczyna to wyglądać. Już bliżej do końca.
Teraz dnie coraz dłuższe więc szybciej skończysz. :)
Masz jakiś ustalony deadline?
 

Conkord

New member
Deadline nastąpi jak się zamyszkowane zaskórniaki skończą :)
Bo w sumie ze starego zestawu nic nie zostało. Nowy ekran, ampli, kolumny,projektor + przebudowa pokoju dobijam do dna skrytki na kasę.
A tak na poważnie to wstrzymuje mnie pogoda żeby wejść na nieocieplone poddasze i kable poprzeciągać. Mróz trzyma na południu mocno. Ale idzie już ponoć wiosna. Tak na marginesie nawet taka mała salka kinowa nastręcza masę problemów, pomysły się zmieniają co chwile, popełniam sporo błędów, przerabiam, poprawiam itp. Zapewne przy kolejnej już bym był mądrzejszy.
 

Conkord

New member
Najbardziej zadowolony jestem z ekranu i możliwości zmiany formatu. Na chwilę obecną mam ustawione na 2 formaty 16:9 i 2.35:1 ale jakieś pośrednie jeszcze pewnie dojdą czas pokaże. Jak na samoróbkę systemu jestem mega zadowolony bo koszty oryginalnych takich ekranów są wysokie i maja tylko 2 formaty. Ja za 3 000 zł mam wszystkie jakie będą potrzebne. Trochę zabawy było ale warto.
 
Do góry