Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

ranczo

New member
Bez reklam
"2. Co trzeba mieć, żeby zareklamować Harmonię. Wystarczy SN i PID? Czy wymagają też paragonu lub faktury zakupu? Wszędzie pisze, że PID jest pod klapką na akku. A u mnie tam jest tylko SN i MODEL. Jest za to jakiś PID od spodu stacji dokującej..."

u mnie jest to samo pod klapką i na stacji dokującej - wszystkie trzy numery

"4. Czy Wy też łamiecie paznokcie żeby otworzyć klapkę od akku?"

ani ciężko ani wypada w sam raz (uważaj nie złam zapięcia)

"5. Co będzie jak nam wyłączą internet?! Prezydent stosowną ustawę już podpisał... )"

Co będzie jak nam wyłączą prąd ? ;-)
 

bombel2585

New member
oprogramowanie Harmony Remote 7.7.0

Witam
Aby nie zakładać kolejnego wątku pozwolę sobie dopisać swój problem z zapytaniem o poradę....zassałem nowe oprogramowanie - Logitech Harmony Remote software (7.7.0) pod Win.XP i podczas instalacji przechodzi tylko wybór języka i okno sprawdzania kreatora instalacji a potem to już tylko komp myśli i myśli....sprawdzałem na dwóch sprzętach więc nie jest to wina kompa....od razu odpowiem że zasysałem odpowiednią wersję pod XP....
 

ognik

New member
Witam.Dzisiaj zakupiłem pilot Harmony One+ i mam problem z konsolą ps3.Niby oprogramowanie jest do pilota wgrane a konsoli nie widzi i nie załącza.Miał ktoś już z tym problem?
 

ognik

New member
To niestety nie mam...ale widząc cenę to raczej nie opłaca się kupować specjalnie pod konsolę.Wolę jednak odpalić ps3 z pada i tak trzeba po niego sięgnąć:)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
U mnie ten ilot zle przelacza wyjsce. Kiedy np cce wlaczyc granie namx360 to wlacza mi x360, ampli ale hdmi2 juz nie ustawi. Na moim starym samsung bylo ok ale teraz na philipsie pfl5507k juz jest slabo. Da rade jakos to zmienic zeby to zaczelo dzialac?
 

Gie

Member
Bez reklam
Mam co prawda inny pilot Logitecha ale chodzi mi o coś innego niż same piloty. Wpisałem urządzenie które chciałem przypisać do pilota. Nie było takiego w bazie. Kliknąłem trzy przyciski na oryginalnym i został dopasowany jakiś tam pilot. Czy nazwa którą wpisałem i pod którą widnieje u mnie ten pilot jest w bazie Logitecha? Nie wszystkie przyciski działały, nie wszystkie były więc dodałem je "ręcznie". Czy te nowe ustawienia zostały przypisane do pilota tylko u mnie czy także w bazie Logitecha?
 

Adamekk

New member
Panowie a czy taki pilot po za sprzętem (TV, Kino, Blu-ray i eNką) będzie umiał również sterować oświetleniem LEDowym które aktualnie mam na pilota radiowo?
 

ranczo

New member
Bez reklam
U mnie ten ilot zle przelacza wyjsce. Kiedy np cce wlaczyc granie namx360 to wlacza mi x360, ampli ale hdmi2 juz nie ustawi. Na moim starym samsung bylo ok ale teraz na philipsie pfl5507k juz jest slabo. Da rade jakos to zmienic zeby to zaczelo dzialac?

sygnał zmiany wejścia nadawany jest za nim urządzenie się w pełni włączy, ustaw opóźnienie w nadawaniu sygnałów
 

wojtekawm

New member
Pilot szyty na miare... ale czyja?

Niestety ja mam z nim klopot. :(

Mimo ustawienia kolejnosci wlaczania sie wszelkich urzadzen, pilot HO zawsze na samym poczatku uruchamia telewizor. :(
A TAK BYC NIE MOZE!!
Gdyz dekoder UPC nie jest jeszcze w stanie podac mu sygnalu (wolno sie uruchamia) wiec TV w tym czasie gdy nie znajdzie sygnalu przechodzi w interakcje z użytkownikiem - czyli czeka az mu pokaze ktore WEJSCIE ma podłączyć. Czeka na reakcje uzytkownika i nie interesuje go czy tam "za plecami" pojawil sie juz sygnal od dekodera UPC.

Do programowania pilota uzywam programu LogitechHarmonyRemote w wer. 7.7.0.
Próbowałem tez go programowac z witryny MyHarmony.com, lecz efekt byl ten sam... wrecz gorzej gdyz soft ten zabieral mi ojczysty jezyk z z samego pilota.

Sam pilot i pomysl... ok na 6+!!
Dlaczego natomiast w tak fajnym urzadzeniu jest kreator programowania... a zabraklo mozliwosci typowo recznnych ustawien.
typu:
1) odpal urzadzenie "A"
2) poczekaj 2 sekundy
3) odpal urzadzenie "B"
itd...

Drugi feler HO: brak mozliwosci przypisania AKCJI do POJEDYNCZEGO urzadzenia :(
Chodzi o to ze czasem potrzeba np. aby w kinie domowym ŚCISZYĆ lub POGŁOŚNIĆ tyly. Wiec robimy "Activities" i myslimy ze jest OK.
I fakt dziala.
Ale na koncu wylaczy wszystkie inne urzadzenia ktore nie braly udzialu w danej AKCJI. :(
A przeciez mial w tej AKCJI uczestniczyc tylko AMPLITUNER. A pogasil wszystko i TV i UPC i BD i XBOX.

To tyle... jak dla mnie, WIELE JESZCZE musi sie to urzadzenie nauczyc!!
 

babus

Member
wojtekawm wszystko da się ustawić. Mimo, że oprogramowanie jest w miarę proste, to do niektórych funkcji ciężko się dokopać. Na początku miałem podobne problemy do Twoich, ale w końcu udało mi się wszystko poustawiać prawidłowo. Kolejność włączania, opóźnienia i inne.
Co do drugiej sprawy: "brak mozliwosci przypisania AKCJI do POJEDYNCZEGO urzadzenia :(", to mylisz trochę pojęcia. ACTIVITES służy do obsługi akcji kilku urządzeń, dla akcji w pojedynczym urządzeniu należało by użyć DEVICES. Wtedy wyświetlą się wszystkie dostępne urządzenia, wybierasz do którego chcesz mieć dostęp i regulujesz co chcesz. Np. wybierasz amplituner i masz dostęp do wszystkich ustawień jak z oryginalnego pilota. Ustawiasz głośność, czy co tam potrzebujesz i wychodzisz przyciskiem devices.
Urządzenie potrafi naprawdę wiele, tylko My musimy je odpowiednio zaprogramować i później umieć to wykorzystać.
 

wojtekawm

New member
wojtekawm wszystko da się ustawić. Mimo, że oprogramowanie jest w miarę proste, to do niektórych funkcji ciężko się dokopać. Na początku miałem podobne problemy do Twoich, ale w końcu udało mi się wszystko poustawiać prawidłowo. Kolejność włączania, opóźnienia i inne.
Co do drugiej sprawy: "brak mozliwosci przypisania AKCJI do POJEDYNCZEGO urzadzenia :(", to mylisz trochę pojęcia. ACTIVITES służy do obsługi akcji kilku urządzeń, dla akcji w pojedynczym urządzeniu należało by użyć DEVICES. Wtedy wyświetlą się wszystkie dostępne urządzenia, wybierasz do którego chcesz mieć dostęp i regulujesz co chcesz. Np. wybierasz amplituner i masz dostęp do wszystkich ustawień jak z oryginalnego pilota. Ustawiasz głośność, czy co tam potrzebujesz i wychodzisz przyciskiem devices.
Urządzenie potrafi naprawdę wiele, tylko My musimy je odpowiednio zaprogramować i później umieć to wykorzystać.

He... zawsze tez mozna popdejsc do urzadzenia i na co mi wtedy HO!
DEVICES to nic innego jak "zamiennik" naszego ORYGINALNEGO pilota.
Sa urządzenia (pechowo takowe posiadam) gdzie pewne ustawienia nie robi sie jednym guzikiem lecz sekwencja kilkunastu klikniec :(
Chodzi o to ze w trakcie pracy amplitunera czasem poglosnic tylne glosniki lub przyciszyc. Czasem zrobic to podczas ogladania TV czasem KINA DOMOWEGO lub RADIA czy CD.
Myślałem wiec ze uda się wykorzystać możliwości HO. Ale się przeliczyłem :(
Nie mowie ze to złe urządzenie... mowie tylko ze mógłby się jeszcze WIĘCEJ NAUCZYĆ. ;)

Pozdrawiam Wojtek.
 

babus

Member
Chodzi o to ze w trakcie pracy amplitunera czasem poglosnic tylne glosniki lub przyciszyc. Czasem zrobic to podczas ogladania TV czasem KINA DOMOWEGO lub RADIA czy CD.
Jeśli ta regulacja głośności tyłu jest dla Ciebie tak ważna i wymaga tyle klikania, to ja na Twoim miejscu dodałbym dodatkowe działanie /activites/. Zaprogramowałbym kolejno te kliknięcia, które doprowadzały by do regulacji tyłów w ampli. Jedynie wybór "ciszej" lub "głośniej" pozostawiłbym sobie, co jest oczywiste. Wyglądało by to tak:
w Activites klikam działanie "regulacja tyłów", pilot wykonuje zaprogramowane kliknięcia, zwiększam /zmniejszam/ głośność tylnych głośników i wychodzę z tego działania.
Nie wiem jaki Masz amplituner i jak wyglądało by to w praktyce, ale warto się pobawić. Może się uda. ;)
 
Do góry