Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

ernet

Active member
Bez reklam
Dojechał ;-) Dokładnie to, czego potrzebuję ! Ciekawosta: przy pierwszym uruchomieniu nie było j.polskiego. Po pilota update j.polski "wskoczył". Piszę o tym, bo może ktoś tego nie wiedzieć.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jakby nie bylo to nizsza polka jak ONE, cena tez znaczaco nizsza. Rozumiem ze nie ma placzu wgledem ONE.

Absolutnie:nie. ONE miał większy i dotykowy ekranik + zasilanie z akumulatora. W tym są AA i to jest
dla mnie super, bo wiele razy zdarzyło się,że w ONE padło mi zasilanie w ciągu dnia i.... kicha.
Teoretycznie masz rację: 650 to dużo nawet niższa półka. Teoretycznie.
Fajne porównania pilotów Logitecha tu:
Harmony-Remote-Forum.de • Comparisons of Logitech's Harmony Remote Models
 

Glaniu

Member
Hej
Panowie może jest ktoś wstanie pomóc. Posiadam ONE połaczonego z TV Samsunga, tuner Openbox S9, odtwaracz Ariva 210 i głosniki Logitech Z-5500 i wszytko było by cacy gdyby nie to , że ONE uruchamia , a raczej nie uruchamia zazwyczaj wszytkich urzadzenń. Cały czas musze sie posiłkować "HELP" jest to mocno uciążliwe i nie wiem czy mój ONE jest uszkodzony???

Pozdrawiam
 

mars28

New member
Poszukaj w oprogramowaniu do pilota na PC, gdzieś w ustawieniach danego urządzenia (chodzi oczywiście o to, z którym są problemy) powinna być opcja "mój pilot nie włącza prawidłowo urządzenia" czy coś co brzmi podobnie, tam będziesz mógł co nieco poprawić. Chyba się to jakimiś opóźnieniami regulowało, sam miałem problem z tunerem SAT i mi pomogło. Nie pamiętam, gdzie dokładnie to jest, bo po skonfigurowaniu pilota prawie 2 lata temu, od tamtej pory już nie używałem oprogramowania na komputerze.
 

piwo5

New member
Witam. W końcu zdecydowałem się na harmony touch. Z zakupu jestem zadowolony, nie mam porównania bo to mój pierwszy pilot z tego segmentu ;). Mam mały problem ponieważ czasami myli wejścia które ma włączyć i np przy włączaniu cyfry uruchomi wszystkie urządzenia ale amplituner przełącza na tuner radiowy. Oczywiście po wybraniu pomocy wszystko naprawia ale trochę mnie to irytuje. Więcej problemów nie zauważyłem , ale na razie się go uczę. mam na razie podpięte 4 urządzenia : tv samsung b650, pioneer vsx920, opticum 9500hd, dune hd h1.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje, tez sie nad nim zastanawialem. Jak wyglada sprawa ikonek (logo) kanalow tv? Zastanawiam sie czy mozna zrobic nastepujaca rzecz, jest kanal do ktorego musisz wpisac 4 cyfrowy kod, pytanie czy mozna tak ustawiac aby za jednym kliknieciem uruchomic taka stacje? Jestes to w stanie sprawdzic?
Ile zaplaciles?
 

piwo5

New member
Z ciężkim sercem dałem za niego 679zł ale co mi tam raz się żyje;). Co do ikonek ja mam przypisane na razie 1 i 2 cyfrowe. Można je układać na ekranie według własnych preferencji (kolejność). Dziś sprawdzę ten 4 cyfrowy bo i tak muszę dodać nsport który mam na 351 to to zrobię dodatkowo. Na początku miałem problem bo zamiast kanałów po naciśnięciu na ikonki pojawiało się powiększanie ekranu ale po zmianie jakiejś funkcji przez komputer( chodziło o to żeby kanały były w formacie 123 a nie 0123) wszystko działa fajnie. Mógłbym się jeszcze przyczepić do jakości ekranu (grafiki) mogła by być lepsza w tej cenie ale dotyk działa bardzo płynnie
 

piwo5

New member
Co do kanałów 4- cyfrowych - działają. Można wklepać z poziomu pilota np kanał 1234 i jest widoczna ikonka z numerem. Oczywiście z poziomu komputera można ją zastąpić formą graficzną
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie o to mi chodzi, wiesz ja mam kanal XXX :) i teraz tak, aby do niego sie dostac, to musze nacisnac na pilocie od dekodera przycisk: >"zielony">"wcisnac cztery razy 0"> nastepnie "OK" i dopiero moga sie dostac do programu. Wiec trzeba wykonac te 6 ruchow, a do pilota dopisac nawet wiecej, bo jezeli kanal jest pod nr. powiedzmy 975 to pilot po nacisnieciu ikonki, musi przelaczyc sie pod nr. 975, a nastepnie wykonac w kolejnosci kombinacje 6 przyciskow. To mnie wlasnie zastanawia :)
 

piwo5

New member
Niestety nie mam jak sprawdzić bo nie posiadam dostępu do kanału xxx ale trochę pogrzebałem w oprogramowaniu i myślę że jest to do zrobienia na 2 sposoby. Pierwszy; klikam ikonkę kanału xxx a po tym fizyczny przycisk na pilocie w którym wcześniej ustawiamy sekwencję zielony,0,0,0,0,ok pewnie + jakieś opóznienia. Drugi: ustawiamy sekwencję pod fizycznym przyciskiem albo przyciskiem na wyświetlaczu dotykowym( jednak nie w sekcji ikonek) nr kanału, zielony, 0000 itd. myślę że to zadziała jednak nie mam jak sprawdzić na razie. Raczej nie ma możliwości żeby to wykonać po kliknięciu tylko na ikonkę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, ale mysle ze jezeli jest mozliwosc ustawienia odpowiedniej sekwencji pod jedna ikonka (juz nie musi to byc lista kanalow) to mozna by rzec, ze problem w zasadzie rozwiazany.
 

piwo5

New member
Myślę, że najprościej zrobić sobie taką sekwencję i umieścić ją na liście przycisków szybkiego dostępu (mimo że nie graficznie tylko w formie listy to na pewno bardzo ułatwi życie) ja zastanawiam się czy można utworzyć sekwencję sleep dla wszystkich włączonych aktualnie urządzeń, będę musiał pokombinować bo to przydatna rzecz w moim wypadku;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Model 650 UWAGA: Nie pokazuje stanu baterii.Żenada.
Pilot nagle zaczął się resetować po każdym naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza.
Na nowo go update'wałem ( sorry za słówko ), wczytałem do niego ustawienia i... nic, to samo. Dopiero po pewnym czasie wpadłem na to,że może trzeba wymienić baterie na nowe. Pomogło. Niesmak pozostał.
 

jazzy

New member
Model 650 UWAGA: Nie pokazuje stanu baterii.Żenada.
Pilot nagle zaczął się resetować po każdym naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza.
Na nowo go update'wałem ( sorry za słówko ), wczytałem do niego ustawienia i... nic, to samo. Dopiero po pewnym czasie wpadłem na to,że może trzeba wymienić baterie na nowe. Pomogło. Niesmak pozostał.

Niestety potwierdzam - posiadam model 600, wprawdzie raz wyświetlił komunikat o niskim stanie baterii - niestety później zaczęły się problemy - najpierw (jako że posiadam długą sekwencję włączania i opóźnienia ok 14 sek - nie wykonywał jej w całości początkowo robiłem update i przez chwilę było ok jednak problem powracał znowu) później jak u kolegi powyżej się resetował wychodził sam z określonego trybu działania, etc. ogólnie chaos - dopiero po wymianie baterii wszystkie problemy ustąpiły. Dlatego proszę sprawdzić jeśli ktoś ma problemy w pierwszej kolejności baraterie.
Poza tym nadal dla mnie pozostaje super urządzeniem z tym niedociągnięciem. Jak ktoś kiedyś powiedział nie ma ideału!
 

enforces

New member
korzystam ze starszego modelu harmony. Soft niezły, wszystko działa jak ma działać. Dobrze to chłopaki przemyśleli. Baza solidna. I nawet można skonfigurować z klimatyzatorami, oświetleniem itd. Jeden minus - u mnie już niektóre napisy na klawiszach się powycierały.
 
Do góry