Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Matsunami

New member
Z tego co czytałem One+ jest przeznaczony na Europe, dodatkowo konfiguruje się go przez stronę. Nie ma żadnych istotnych różnic.
 

and2000

New member
Wg pana z pomocy technicznej logitecha:
one+ i one to w zasadzie ten sam pilot z wyjątkiem tego,że + ma USB 2.0 (nie widać tego po szybkości przesyłania danych) i można go programować przez stronę www- niby prostsze,ale ograniczone funkcjonalnie.
Chyba nie warto przepłacać
I jeszcze jedno- rejestrując na stronie logitecha jakiekolwiek urządzenie (logitecha oczywiście)- dostajemy w firmowym sklepie zniżkę 20% na nowe urządzenie (np.pilota) do wykorzystania w ciągu miesiąca. Niestety- one już nie ma, one+ to 669zł -20% (z przesyłką)
 
Ostatnia edycja:

okiemserca

New member
drobne pytania do posiadaczy Harmony One (one +)
1.-> można wgrać 24 ikonki programów (mało:-(.
Czy da sie to obejsc np programujac kilka Activities NP. pt Film (i w nich 24 ikonki programów TV), Info (i tu inne 24 ikonki programów itd?)

2. ile Activities tj zaprogramowanych działań -można zapamietać (czy ilosc jest ograniczona)?

3. na fimikach widac jak podswietlenie pilota trzymanego w dłoni gasnie po 3 sekundach i trzeba nim machać aby się znów uruchomił co wydaje sie irytujące. Na ile mozna ustawic najdłużej to podswietlenie?
 

ernet

Active member
Bez reklam
napisz jeszcze mejla do pomocy logitecha i wklej im to co ja zacytowałem z pomocy oprogramowania i zobaczymy co odpiszą...jak trzeci raz to samo, to mogą mieć rację :( ale zawsze możesz spróbować...a teraz jakiego oprogramowania używasz?
Nie sprawdziłem jeszcze oprogramowania mojego harmony 785, ale zapytanie do logitecha, zgodnie z Twoj w/w wymienioną sugestią wysłałem.

strona z ikonami...łatwo wyszukać interesujące nas ikony :)

http://www.iconharmony.com/icons/wat...ory=harmonyOne

Nie sprawdziłem jeszcze oprogramowania mojego harmony 785, ale zapytanie do logitecha, zgodnie z Twoj w/w wymienioną sugestią wysłałem.Dam znać.
 

ernet

Active member
Bez reklam
takie coś znalazłem w pomocy logitech w oprogramowaniu 7.7.0 dla One+

Cytat:
"Przenoszenie ustawień z pilota Harmony do nowszego lub innego modelu


Aby przenieść ustawienia z pilota Harmony do jego nowszego modelu:
UWAGA: Piloty Harmony 1100, 1000, 895, 890 i 890 PRO nie obsługują funkcji przenoszenia ustawień z innych modeli Harmony. Jeśli posiadasz takie modele i chcesz przeprowadzić uaktualnienie do innego modelu, konieczne będzie utworzenie nowego konta dla pilota Harmony.




  1. Uruchom oprogramowanie pilota Logitech Harmony i zaloguj się na konto pilota Harmony.
  2. Kliknij kartę Działania.
  3. Kliknij opcję Zmień pilota.
  4. Podłącz nowego pilota Harmony i kliknij przycisk Dalej.
  5. Możliwe będzie utworzenie nowego konta dla nowego pilota Harmony lub skorzystanie z istniejącego. Wybierz opcję Dodaj nowego pilota z użyciem mojego istniejącego konta, a następnie kliknij przycisk Dalej w celu przeniesienia ustawień do nowego pilota Harmony.
  6. Ustawienia zostaną przeniesione do nowego pilota Harmony.
  7. Po zakończeniu aktualizacji można zacząć korzystać z nowego pilota Harmony.
  8. Aby wprowadzić dodatkowe zmiany, wybierz opcję Nie, chcę dokonać pewnych dostosowań i kliknij przycisk Dalej. "
No, to dostałem odpowiedź z logitecha
" Szanowny Panie ............... .

Dziekuję za skorzystanie z naszego Wsparcia Technicznego Logitech.

Jest tak jak napisano. Piloty Harmony 1100, 1000, 895, 890 i 890 PRO nie obsługują funkcji przenoszenia ustawień z innych modeli Harmony. tzn ze inne obsluguja w tym Harmony ONE , ONE + itp.... "

Wychodzi na to,że jednak można z 785 na One.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dziś dokonam wyżej wymienionej operacji ;-) przeniesienia ustawień i dam znac.
Tak, wiem,że nie powinno się cytować siebie, ale edycji już nie mam aktywnej.

Cała operacja przeniesienia ustawień z 785 na One trwała ok. 1 minuty.Hura ! 2 godziny pracy zaoszczędzone.
EDIT: A jednak NIE. Wiekszosć poleceń do danych urządzeń nie działa ;-(

Czy można na ekranie wyswietlić zamiast 3 urządzeń, 6 okienek ( 6 urządzeń ). Aby uniknąc przechodzenia poprzez kolejne ekrany w celu wybrania urządzenia. W opcji "Pilot" tego
nie znalazłem ( mój poprzedni 785 miał taką mozliwość ).
 
Ostatnia edycja:

okiemserca

New member
bo w tej aplikacji online tego sie nie dabardzo prosze o pomoc uzytkowników harmony One +
gdzie konfiguruje sie opóźnienie np albo jak dodać do Activites przełaczenie na konkretne wyjscie? Konfiguracja online jest strasznie uboga, albo nie potrafie znaleść.

Czy do harmony One + da sie sciagnoac oprogramowanie na komputer, tak aby ustawiac bardziej złożone makra (wybór kanału TV, kolorystyki TV itp?) bo w tej aplikacji online tego sie nie da.

masakra i wyrzucone pieniądze w bloto


OK EDIT:

jesli by sie komus zamrażał podczas instalacji software Logitech Harmony Remote Software 7 (tak miałem)
to tu jest solucja: http://logitech-en-amr.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/8047

-> standardowo do Harmony One + dostajesz obsługe przez aplikacje webową myharmony.com
dzieki niej instalacja sprzetu RTV idzie super łatwo i szybko, a konfiguracja jest banalna.
niesytety - funkcjonalnosc aplikacji jest mała tj dodatkowych polecen lub ustalenia opóźnien nie zrobisz

-> mozna sciagnac i zainstalować Logitech Harmony Remote Software 7 i wtedy da sie poustawiac wiecej choc trudniej. profil utworzony w jednej aplikacji nie jest przenoszony na druga - konfiguruje sie pilota od poczatku
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
wszystko można zaprogramować w Harmony One + aplikacją Logitech Harmony Remote Software 7 (ta też jest online) tylko trzeba sie naszukać, co jest dużym minusem pilotów Logitecha
 

ernet

Active member
Bez reklam
wszystko można zaprogramować w Harmony One + aplikacją Logitech Harmony Remote Software 7 (ta też jest online) tylko trzeba sie naszukać, co jest dużym minusem pilotów Logitecha

Zgadza się. Mozna ustawić dosłownie wszystko. Czasami pilota trzeba oszukac; np. jesli z dowolnych powodów potrzebujesz kolorowe przyciski w np. urzadzeniu Tuner ( a nie ma takiej opcji w bazie Logitech'a ), to na ekranie ( po ich dodaniu ) pojawią sie tylko nazwy kolorów. Wystarczy jednak ustawić "Ogladanie TV 2 " i kolorki bedą dostepne na ekranie. Później zamienic nazwę "Ogladanie TV 2 " na właściwą czyli jaka sie chce ( w podanym wyżej przykładzie : na Tuner ) i gotowe. UWAGA: Nazwy kolorów muszą sie zaczynać od dużej litery i posiadać polskie znaki.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Trochę już poczytałem... logo mozna przyporządkować do numeru kanału (programu ) w TV, dekoderze.. zobaczę jak to wyglada w realu.

Wyglada bardzo dobrze i tak też działa.
 
Ostatnia edycja:

rafcio_1988

New member
Witam, skąd można pobrać motywy/tematy do Harmony One?
Jak je wgrać do pilota?
Zapowiada się jakiś nowy soft zwiększający liczbę ulubionych kanałów?
 

Jawosz

Member
Czy ma ktoś z was dekoder kablowy Kaon'a (w moim przypadku ASTER bez nagrywarki) i zna może kombinacje klawiszy do discrete off i on :)
 

fixxxer1

New member
Witam wszystkich,
wczoraj odebrałem swojego Harmony One Plus (a nawet 3 sztuki). Jeden z pilotów ma polskie menu, reszta angielskie. Jak przejść z angielskiego na polskie? Nie znalazłem takiej opcji w menu.
Druga sprawa: chcę jednym przyciskiem włączać 8 projektorów (Sanyo PLC ET30L, jedno kliknięcie) i jednym przyciskiem wyłączać te projektory (2 kliknięcie, bo trzeba potwierdzić). Jak to zrobić?
Wcześniej miałem Harmony 525 i tam przypisałem odpowiednie projektory do przycisków 1-8 (włączanie) i wyłączanie do przycisków stop-play itp.
Jak teraz skonfigurować pilota One?
 
Do góry