Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

ranczo

New member
Bez reklam
polskie menu masz jak programujesz z programu Logitech Harmony Remote Software 7
jak ze stronki My Harmony to angielskie
ja tak mam
W oprogramowaniu jest kreator (Dodaj działanie) i prowadzi za rączkę
 

fixxxer1

New member
Faktycznie, język polski można ustawić po podpięciu pod HRS. Mi jednak bardziej podchodzi oprogramowanie ze strony myharmony. Niestety język wraca do angielskiego po synchronizacji przez stronę internetową.
Dodałem 8 projektorów i połączyłem je tak, aby do oglądania filmów były potrzebne wszystkie i włączały się jednocześnie. Teraz pewnie muszę nauczyć pilota Harmony odpowiednich kodów do włączania projektorów? Bo każdy projektor działa tylko ze swoim pilotem (jest przypisany, oczywiście można to zmienić). Czyli teraz trzeba "naprawić przycisk" i odczytać kody z oryginalnych pilotów? Po 2 pilocie Harmony przestaje "rozumieć" kody i nie chce przyjąć od kolejnych pilotów sygnałów...
 
koledzy a co informuje nas o pełnym naładowaniu baterii w logitech one? U mnie po podpięciu wyskakuję ikonka ładowania i nawet po dwóch dniach nic się nie zmienia, to kiedy wiadomo że pilot jest już w pełni naładowany?
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
koledzy a co informuje nas o pełnym naładowaniu baterii w logitech one? U mnie po podpięciu wyskakuję ikonka ładowania i nawet po dwóch dniach nic się nie zmienia, to kiedy wiadomo że pilot jest już w pełni naładowany?

nic nie informuje o naładowaniu, zgodnie z tym co napisał kolega fixxxer1 instrukcja mówi o migającej w ładowarce diodzie, niestety nic takiego nie ma miejsca, mówi także o 2 godzinach potrzebnych do pełnego naładowania aku, ja wkładam swojego pilota co 2gi dzień na noc do ładowarki i rano wyjmuje,
pozdrawiam
 

fixxxer1

New member
Dalszy ciąg prób skonfigurowania One. Próbuję zmusić pilota do ustawienia w TV Panasonic TX-32LX70P wyjścia component przy działaniu "Graj na Wii". Tv wcześniej jest ustawiony na HDMI1 lub 2. Po wybraniu "Graj na Wii" pilot przełącza wejście o 1 w górę i zatrzymuje na tym wyborze. Próba naprawy poprzez Help na pilocie też się nie udaje (przestawia również o 1 w górę, trzeba klikać kilka razy). Można to zmienić?
 

ranczo

New member
Bez reklam
Oczywiście że da radę. Włącz konfigurator od początku i za rączkę Cie poprowadzi. W wyborze Wyświetlacza wybierasz swojego TV i w następnym kroku pyta się na jakie wejście ma przełączyć TV, bez względu na to co było wcześniej włączone, ustawiasz to co chcesz.
 

pilasz

New member
Witam..Mam Harmony 880 odpowiednik europejskiego 885. Jak w nim ustawic "listę wlasnych programow"? Chodzi o to, ze mam kanaly w dekoderze podzielone na sekcje <listy>np. dzieciece, sport, filmy itp i pod taka lista ukladam sobie programy. W pilocie mam tylko ikonki programow. A jak utworzyc liste, dac jej ikonke i jak sie jej uzyje to mieć znowu ikonki np. samych sportowych programow? Kurcze...lipnie tlumaczę ale moze ktos zalapie...
 

ranczo

New member
Bez reklam
Można nagrać sekwencje do konkretnej listy programów a same programy wybierać w dekoderze ale żeby powiązać to ze zmianą ikon na pilocie .......
 

codaco

New member
Coś masz nieteges z tym pilotem.Mój działa za każdym naciśnięciu nawet jak leży nieruchomo na stoliku.Nie muszę go wybudzać naciskam i już przełącza .

Ciąg dalszy walki z Harmony ONE+. Po pobycie w serwisie FixIt (nic nie stwierdzono) i kolejnym telefonie do Logitecha, uznali że z pilotem jest coś nie tak. Pilot został zablokowany a ja otrzymałem przesyłkę z nowym. Wgrałem zapamiętane ustawienia z poprzedniego i niestety jest to samo. Pilot raz na jakiś czas nie reaguje po naciśnięciu i muszą ponownie naciskać przycisk. Zauważyłem, że najczęściej dzieje się tak "świeżo" po wygaśnięciu. Jak pilot ma się wygasić po 10s to najczęściej nie wybudzi się po jednorazowym naciśnięciu właśnie po 10s od uśpienia, jak się wygasza po 5s to wtedy po 5 się nie wybudza. Nie wiem czy to jego przypadłość skoro zauważam to już przy kolejnym pilocie czy kwestia jakiś ustawień.
 

codaco

New member
Logitech Polska potwierdził mi, że te piloty tak działają. Prawdopodobnie jest to wina oprogramowania. Smutne jest to, iż trafiłem na recenzję tego pilota przez użytkownika z roku 2009. zgłaszał ten problem do logitecha jednak nie zostało to zmienione. Podsumowując od 3 lat logitech pomimo tego typu zgłoszeń nie rozwiązał problemu i póki co nie zamierza.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Którego oprogramowania używasz do aktualizacji pilota? - może to ma jakieś znaczenie
Ja używam Logitech Harmony Remote Software 7 i nie mam problemu
 

codaco

New member
Dokładnie tego używam. Z najnowsza aktualizacją i problem występuje.
Zresztą chodzi o oprogramowanie samego pilota a nie program którym się go programuje. Sprawdziłem to na dwóch pilotach, jak dzwoniłem na infolinie to pracownik sprawdzał moje zgłoszenie na swoim domowym pilocie, robili również testy na kilku sztukach, które posiadali każdy zachowywał się w ten sposób. Ja to określam jako na 10 naciśnięć fizycznego guzika kiedy pilot jest wygaszony, 2-3 nie zaskoczą i nie obudzą go. Dodatkowo czasem pilot się wybudzi ale nie wyśle sygnału do urządzenia. Tutaj dokładnie to jest opisane, test z 2009:

"There is another problem with the firmware that is far more annoying and problematic. It is a fairly serious flaw. When the LCD on the remote is lit, then when a hard button is pressed a device command is sent. The device command is sent every time, as it should be. However, when the LCD is not lit and a hard button is pressed, the LCD always lights up, BUT the device command is only sent some of the time! This inconsistent behavior seems to be random. I have yet to find a way to cause this problem to occur consistently. I have pressed the same button 10 times in a row, allowing the LCD to go out in between presses, and had the remote fail to send a device code each time (you can tell when a device code is not sent because the device activity icon doesn’t light up and the device doesn’t respond). Then, after that, pressed the same hard button repeatedly, and had the remote send the device code each time. This problematic behavior seems to occur with every hard button, and ONLY when the LCD is off. Since the LCD is coming on each time a button is pressed, it is not some sort of hardware failure - the button presses are being sensed. Apparently there is some inherent design problem in the firmware causing this. The bottom line here is that the remote can be a nuisance to use. For example, if you are scrolling through a channel guide, you may press the down button a few times, pause for a few seconds to read information about a show (during which time the LCD turns off), then press the down button and… it didn’t work! So you may think that you need to press the button again. But wait! Perhaps it did work and the satellite receiver is just slow in responding - so then you don’t want to press the button again. There’s no way to tell except to wait for a while, see what happens and respond accordingly. This is not what I want from a remote! Unpredictable, inconsistent behavior should never occur with these kinds of computerized devices. Currently this is happening on my remote quite frequently, perhaps 25% or more of the the time. It is apparently a major firmware design/implementation flaw that should have been corrected long ago by Logitech."

Strona: RC User Reviews: Harmony One Remote Control (1)

Przyznam, że przez tą przypadłość mocno się rozczarowałem na tym pilocie, nie wiem czy bym go w ogóle kupił wiedząc o tym. A szkoda bo poza tym jest to naprawdę bardzo udany pilot. Logitech Polska twierdzi, że tylko większa liczba tego typu zgłoszeń może wymusić na producencie rozwiązanie tego problemu.
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja mam maly problem z harmony one. Chodzi o dekoder cyfry plus. Dekoder to philips Pvr z dyskiem 250 gb. W bazie danych logitecha go znalazlem i niby wszystko cacy ale kiedy chce przelaczac prpgramy to mi przeskakuje co dwa. Czyli jesli mam np jedynke i chce wlaczyc dwojke to pilot mi przelacza na trojke. Wie ktos jak temu zaradhic? Zmiana opoznien w pilocie nic nie daje.
 

codaco

New member
Wchodzisz w zakładkę urządzenia, na tunerze SAT wybierasz "Pomoc techniczna", następnie wybierasz "Urządzenie PVR zbyt mocno reaguje na niektóre polecenia lub reaguje na nie sporadycznie" i zmieniasz z 3 na 1 albo 0, trzeba sprawdzić z konkretnym tunerem. To powinno rozwiązać Twój problem.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jak to zrobić ? Właczenie odpowiedniego wejścia TV

Operacje: 1.włacz TV. 2.przełacz wejście na USB ( tylko jedno jest podłaczone/uzywane-HDD ).Niby proste, a nie mogę sobie z tym poradzić.
 

SlaWasIl

New member
Od kilku dni mam swoją Harmonijkę!
Przez pierwsze dni robiłem wszystko zgodnie z manualem jaki był dołączony na poskładanej kilka razy kartce, znaczy poprzez http... porażka. Po lekturze netu, przesiadłem się na LogitechHarmonyRemote7.7.0 i wszystkie kłopoty się skończyły.

Mam wiele pytań. Zacznę od kilku.

1. Kiedy się zapełni pamięć i jak to sprawdzić - to tak a propos braku widocznego ograniczenia na ilość zdefiniowanych działań.

2. Co trzeba mieć, żeby zareklamować Harmonię. Wystarczy SN i PID? Czy wymagają też paragonu lub faktury zakupu? Wszędzie pisze, że PID jest pod klapką na akku. A u mnie tam jest tylko SN i MODEL. Jest za to jakiś PID od spodu stacji dokującej...

3. Na jaką wartość bezpiecznie ustawić opóźnienia, by w Pejsie Cyfry+ szybciej chodziło przełączanie - i tak jest wolny, a tu jeszcze wolniejszy... że nie wspomnę o sekwencjach. Tak sobie wymyśliłem, że przełączając między działaniem w którym dźwięk idzie z TV, a działaniem z dźwiękiem z KD, wyciszam TV zmniejszając 12 razy głośność. Niestety, trwa to ze 12 sekund...

4. Czy Wy też łamiecie paznokcie żeby otworzyć klapkę od akku?

5. Co będzie jak nam wyłączą internet?! Prezydent stosowną ustawę już podpisał... ;)
 
Do góry