Lista - kto zrezygnował z C+

zepol

New member
Podłączę sie pod temacik.
Chcę rozwiązać dwie umowy (dwa maksymalne pakiety :fool: ).
W przypadku pierwszej nie będzie problemu - zawarta na zasadach ogólnych, więc obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia.

Druga umowa zawarta niestety w ramach akcji "gotówka z góry"
Przedstawię tutaj fragment aneksu dotyczący tej "promocyjnej" akcji, dotyczący przedłużenia i rozwiązania umowy:

ANEKS. AKCJA "GOTÓWKA Z GÓRY"

Artykuł 2
KONTYNUOWANIE UMOWY

1. W wypadku, gdy w Okresie Minimalnym, na który została zawarta Umowa
Abonent nie zawiadomi na piśmie Operatora CYFRY+, że nie zamierza w
dadszym ciągu kontynuować Umowy, wówczas Umowę zawartą na Okres
Minimalny uważa się za zawartą na kolejny Okres Minimalny, odpowiadający długością ostatniemu Okresowi Minimalnemu. W wypadku Abonenta, który najpóźniej na 1 miesiąc przed upływem Okresu Minimalnego złoży wniosek o przedłużenie tej Umowy po Okresie Minimalnym na umowę zawartą na czas nieokreślony - Umowę uważać się będzie za przedłużoną na czas nieokreślony, z miesięczną formą płatności określoną w Umowie, według stawek określonych w Załącznikach do Umowy.
2. Po upływie Okresu Minimalnego, Umowę przedłużoną na czas nieokreślony,
każda ze stron może wypowiedzieć za 3-miesięcznym okresem wypowiedzienia, ze skutkiem rozwiązującym na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie Umowy jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i doręczone drugiej stronie listem poleconym.
3. Abonent nie ma prawa wypowiedzenia Umowy w Okresie Minimalnym poza
wypadkami opisanymi w Umowie.

Okres minimalny tej umowy (roczny) mija 31 grudnia.

Z tego co ja zrozumiałem - najpierw muszę zmienić okres obowiązywania umowy z czasu określonego (na 1 rok) na czas nieokreślony.
Umowa na czas nieokreślony zacznie obowiązywać z dniem 1 stycznia i dopiero wtedy będę mógł rozwiązać umowę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenial.

Jeżeli dobrze rozumuję, to całkowite rozwiązanie umowy nastąpi dopiero z końcem kwietnia, gdyż muszą minąć 3 pełne miesiące kalendarzowe, a wysyłając wymuwienie w styczniu okres wypowiedzenia zacznie się od początku lutego.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to przyspieszyć ? Może ktoś już takiego typu umowę rozwiązywał ?
Już się nawet nie łudzę że ten 3-miesięczny okres wypowiedzenia zacznie 'lecieć' o listopada, ale chciałbym żeby chociaż od stycznia, tak żeby zakończyć z końcem marca :confused:

Napiszcie jak rozumiecie powyższy fragment aneksu, bo ja już zgłupiałem.
Wydaje mi się jednak, że nie mogę już teraz wysyłać wypowiedzenia umowy, gdyż umowa na czas nieokreślony zacznie obowiązywać dopiero od 1 stycznia.

Czy warto ewentualnie kombinować coś z pakietami, żeby obniżyć koszty, czy to mija się z celem ?

Pozdrawiam i proszę o uwagi :D
 

Jacek68

New member
zepol napisał:
ANEKS. AKCJA "GOTÓWKA Z GÓRY"

Artykuł 2
KONTYNUOWANIE UMOWY

1. W wypadku, gdy w Okresie Minimalnym, na który została zawarta Umowa
Abonent nie zawiadomi na piśmie Operatora CYFRY+, że nie zamierza w
dadszym ciągu kontynuować Umowy, wówczas Umowę zawartą na Okres
Minimalny uważa się za zawartą na kolejny Okres Minimalny, odpowiadający długością ostatniemu Okresowi Minimalnemu. W wypadku Abonenta, który najpóźniej na 1 miesiąc przed upływem Okresu Minimalnego złoży wniosek o przedłużenie tej Umowy po Okresie Minimalnym na umowę zawartą na czas nieokreślony - Umowę uważać się będzie za przedłużoną na czas nieokreślony, z miesięczną formą płatności określoną w Umowie, według stawek określonych w Załącznikach do Umowy.
2. Po upływie Okresu Minimalnego, Umowę przedłużoną na czas nieokreślony,
każda ze stron może wypowiedzieć za 3-miesięcznym okresem wypowiedzienia, ze skutkiem rozwiązującym na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie Umowy jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i doręczone drugiej stronie listem poleconym.
3. Abonent nie ma prawa wypowiedzenia Umowy w Okresie Minimalnym poza
wypadkami opisanymi w Umowie.

Okres minimalny tej umowy (roczny) mija 31 grudnia.

:D
Uważam, (ale moge sie mylić) że jeśli napiszesz pismo że rezygnujesz z umowy z jej ostatnim dniem obowiązywania to nie mają wyjscia i muszą ję rozwiązać (tak czytam między wierszami).
 

hawk70

New member
Nie wnikam w dyskusję o tym co lepsze. Bez chwili zastanowienia złożyłem wypowiedzenie w C+. Niech spadają. Lepsze nie lepsze ale dla mnie ważane jest jedno. Czasu na oglądanie mam niewiele toteż jak już oglądam to tylko 2-3 ulubione kanały. Nie potrzeba mi 50 kanałów tylko 5, za to w dobrej jakości. W n to mam. W C+ tego nigdy nie miałem. Tak więc decyzja była prosta.
 

jasa

New member
hawk70 napisał:
Nie wnikam w dyskusję o tym co lepsze. Bez chwili zastanowienia złożyłem wypowiedzenie w C+. Niech spadają. Lepsze nie lepsze ale dla mnie ważane jest jedno. Czasu na oglądanie mam niewiele toteż jak już oglądam to tylko 2-3 ulubione kanały. Nie potrzeba mi 50 kanałów tylko 5, za to w dobrej jakości. W n to mam. W C+ tego nigdy nie miałem. Tak więc decyzja była prosta.
możesz podać nazwy tych kanałów:D
Żartowałem...
 
Ostatnia edycja:

sewan

New member
zepol napisał:
Podłączę sie pod temacik.
Chcę rozwiązać dwie umowy (dwa maksymalne pakiety :fool: ).
W przypadku pierwszej nie będzie problemu - zawarta na zasadach ogólnych, więc obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia.

Druga umowa zawarta niestety w ramach akcji "gotówka z góry"
Przedstawię tutaj fragment aneksu dotyczący tej "promocyjnej" akcji, dotyczący przedłużenia i rozwiązania umowy:

ANEKS. AKCJA "GOTÓWKA Z GÓRY"

Artykuł 2
KONTYNUOWANIE UMOWY

1. W wypadku, gdy w Okresie Minimalnym, na który została zawarta Umowa
Abonent nie zawiadomi na piśmie Operatora CYFRY+, że nie zamierza w
dadszym ciągu kontynuować Umowy, wówczas Umowę zawartą na Okres
Minimalny uważa się za zawartą na kolejny Okres Minimalny, odpowiadający długością ostatniemu Okresowi Minimalnemu. W wypadku Abonenta, który najpóźniej na 1 miesiąc przed upływem Okresu Minimalnego złoży wniosek o przedłużenie tej Umowy po Okresie Minimalnym na umowę zawartą na czas nieokreślony - Umowę uważać się będzie za przedłużoną na czas nieokreślony, z miesięczną formą płatności określoną w Umowie, według stawek określonych w Załącznikach do Umowy.
2. Po upływie Okresu Minimalnego, Umowę przedłużoną na czas nieokreślony,
każda ze stron może wypowiedzieć za 3-miesięcznym okresem wypowiedzienia, ze skutkiem rozwiązującym na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie Umowy jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i doręczone drugiej stronie listem poleconym.
3. Abonent nie ma prawa wypowiedzenia Umowy w Okresie Minimalnym poza
wypadkami opisanymi w Umowie.

Okres minimalny tej umowy (roczny) mija 31 grudnia.

Z tego co ja zrozumiałem - najpierw muszę zmienić okres obowiązywania umowy z czasu określonego (na 1 rok) na czas nieokreślony.
Umowa na czas nieokreślony zacznie obowiązywać z dniem 1 stycznia i dopiero wtedy będę mógł rozwiązać umowę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenial.

Jeżeli dobrze rozumuję, to całkowite rozwiązanie umowy nastąpi dopiero z końcem kwietnia, gdyż muszą minąć 3 pełne miesiące kalendarzowe, a wysyłając wymuwienie w styczniu okres wypowiedzenia zacznie się od początku lutego.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to przyspieszyć ? Może ktoś już takiego typu umowę rozwiązywał ?
Już się nawet nie łudzę że ten 3-miesięczny okres wypowiedzenia zacznie 'lecieć' o listopada, ale chciałbym żeby chociaż od stycznia, tak żeby zakończyć z końcem marca :confused:

Napiszcie jak rozumiecie powyższy fragment aneksu, bo ja już zgłupiałem.
Wydaje mi się jednak, że nie mogę już teraz wysyłać wypowiedzenia umowy, gdyż umowa na czas nieokreślony zacznie obowiązywać dopiero od 1 stycznia.

Czy warto ewentualnie kombinować coś z pakietami, żeby obniżyć koszty, czy to mija się z celem ?

Pozdrawiam i proszę o uwagi :D


Najpóźniej 31 grudnia musisz zawiadomić pisemnie Cyfrę, że nie zamierzasz kontunuować umowy. To wszystko. I jesteś wolny :)
 

jasa

New member
zepol napisał:
Czy warto ewentualnie kombinować coś z pakietami, żeby obniżyć koszty, czy to mija się z celem ?

Pozdrawiam i proszę o uwagi :D

Jeśli nie masz takiego zdania jak HAWK to ja bym poczekał, zastanów się CO chcesz oglądać, przeczytaj ofertę N-ki dokładnie, pisałem na tym forum niejednokrotnie że Oferta Programowa N-ki jest w tej chwili mniej niż uboga. Jeśli masz kasę proponuje wykupić N-kę 2-3 pakiety z HD i zrezygnować z analogicznych w Cyfrze. Za cene ok 150 zł można oglądąć WSZTSTKO i HD i sport (nie tylko jeden mecz w HD jak w N-ce) i filmy w Cyfrze. Kupujesz Twin, trochę kabla i masz wszystko czego zapragniesz. Uważam (IMHO) że w obecnej chwili (kłopoty N-ki i nieznana przyszłość Cyfry) takie rozwiązanie jest optymalne.
 

jasa

New member
A dokładnie wygląda to tak:

W Cyfrze bierzesz:
Pakiet Tematyczny - 47 zł
Pakiet preminum Canal+ i HBO - 58 zł
Razem Cyfra 105 zł

W N-ce bierzesz
Wszystkie pakiety za 16 zł - 48 zł
gratis masz Cinemaxy

Razem za wszystko 153 zł i masz coś....czego nie ma żadna platforma w Polsce. Dodłownie wszystko - HD, mecze wszystkich lig, filmy, wszystkie dostępne (ciekawe) kanały... 153 zł
Oczywiście jesli cię stać:)
P.S. No koszt Twina (ok 50 zł) i kabel (dobry pewnie też z 50)
 

bio_hazard

New member
tylko po co??

sztuka dla sztuki?
zeby sie pochwalic?
czy zeby w wolnej godzince przepykac pilotem przez te wszystkie kanaly i stwierdzic ze i tak nie ma co obejzec :p
 

robertsz

New member
Witam
Moze wśród odchodzących znajdzie się ktoś kto zechce wspomóc edukację polską (a przy okazji jeszcze zrobi trochę na złość C+) i przed odchodnym "zgubi" karteczke...;)Oczywiście pokryje koszty jakie z tego wynikają.
Szczególnie interesują mnie użytkownicy z większym stażem (znaczy się starsze karty)
Czekam na wiadomości(mail lub PM)
Pozdrawiam
robert
 

zepol

New member
sewan napisał:
Najpóźniej 31 grudnia musisz zawiadomić pisemnie Cyfrę, że nie zamierzasz kontunuować umowy. To wszystko. I jesteś wolny :)
Wszystko pięknie, ale.... cytując:

3. Abonent nie ma prawa wypowiedzenia Umowy w Okresie Minimalnym poza
wypadkami opisanymi w Umowie.

W umowie nie ma mowy o możliwości wypowiedzenia z dniem zakończenia okresu minimalnego. Jest tylko opisane, co się stanie, jeżeli nie wyślę żadnego pisma... :/
Widzę w punkcie 1 pewną niekonsekwencję - najpierw jest mowa o tym, co się stanie jeśli przez CAŁY okres minimalny nie wyślę pisma, a potem, że jeśli już jakieś pismo chcę wysłać to tylko miesiąc wcześniej i tylko pismo dotyczące przedłużenia na czas nieokreślony...

Pozostaje mi tylko wysłać pismo już teraz i napisać, że nie mam zamiaru kontunować umowy...
Albo rozwiążą, albo zmienią na czas nieokreślony.... dowiem się pewnie szybciej niż 31 grudnia, bo wyślą mi jakieś pisemko albo zadzwonią...

Dzięki za uwagi... Samemu w tym pierwszym zdaniu pkt.1 nie dopatrzyłem się szansy :D
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi, to piszcie... może jakiś prawnik :confused:


jasa napisał:
Jeśli nie masz takiego zdania jak HAWK to ja bym poczekał, zastanów się CO chcesz oglądać, przeczytaj ofertę N-ki dokładnie, pisałem na tym forum niejednokrotnie że Oferta Programowa N-ki jest w tej chwili mniej niż uboga. Jeśli masz kasę proponuje wykupić N-kę 2-3 pakiety z HD i zrezygnować z analogicznych w Cyfrze. Za cene ok 150 zł można oglądąć WSZTSTKO i HD i sport (nie tylko jeden mecz w HD jak w N-ce) i filmy w Cyfrze. Kupujesz Twin, trochę kabla i masz wszystko czego zapragniesz. Uważam (IMHO) że w obecnej chwili (kłopoty N-ki i nieznana przyszłość Cyfry) takie rozwiązanie jest optymalne.

Więc tak - oglądam niewiele (brak czasu)... głównie filmy na dvd, czasami jakiś znaczący meczyk (nie jestem fanatykiem sportu).. +wiadomości itp... żona czasami :hihi: seriale
Generalnie nie mogę sobie pozwolić na wyczekiwanie przed TV na jakiś film... Czekam na coś takiego jak VOD czy PVR czyli na nbox recorder ;)

Do tego dochodzi fakt, że właśnie jestem w trakcie kompletowania nowego sprzętu (plazma/LCD i KD) i co za tym idzie - szukam źródeł o perfekcyjnej jakości :rolleyes:

To co oferuje cyfra ma sie imho nijak do ceny jaką płacę... Nie sądzę żeby nagle staniała (niedawne podwyżki).. Podejrzewam, że jeśli coś nowego/lepszego wprowadzi, to ceny jeszcze podskoczą :/

Mi nie jest potrzebna duża liczba kanałów, ale kilka dobrych w bdb jakości...

Pozdrawiam :D
 

blady52

New member
cyfra+ kontra iti

już wysłałem, z dwóch powodów: liczę na n-kę, a po drugie to ..... nie chcę brzydko mówic ale ta umowa jest tak napisana że można stracic nerwy. jestem w wieku dojrzałym, przeczytałem mnóstwo umów, ale cyfrą powinna się zając dobra kancelaria prawna, za świadome wprowadzanie klienta w bład;)
 

gabat

New member
robertsz napisał:
Witam
Moze wśród odchodzących znajdzie się ktoś kto zechce wspomóc edukację polską (a przy okazji jeszcze zrobi trochę na złość C+) i przed odchodnym "zgubi" karteczke...;)Oczywiście pokryje koszty jakie z tego wynikają.
Szczególnie interesują mnie użytkownicy z większym stażem (znaczy się starsze karty)
Czekam na wiadomości(mail lub PM)
Pozdrawiam
robert
Do moderatora!!!!
Ten post chyba powinien zniknąć!?
 

sewan

New member
zepol napisał:
...
3. Abonent nie ma prawa wypowiedzenia Umowy w Okresie Minimalnym poza
wypadkami opisanymi w Umowie.

W umowie nie ma mowy o możliwości wypowiedzenia z dniem zakończenia okresu minimalnego. Jest tylko opisane, co się stanie, jeżeli nie wyślę żadnego pisma... :/
Widzę w punkcie 1 pewną niekonsekwencję - najpierw jest mowa o tym, co się stanie jeśli przez CAŁY okres minimalny nie wyślę pisma, a potem, że jeśli już jakieś pismo chcę wysłać to tylko miesiąc wcześniej i tylko pismo dotyczące przedłużenia na czas nieokreślony...

Pozostaje mi tylko wysłać pismo już teraz i napisać, że nie mam zamiaru kontunować umowy...

Mieszasz dwie różne rzeczy.

Pierwsza sprawa to kontunuacja umowy terminowej. W przypadku niewyrażenia woli jej kontunuacji, nikt nie ma prawa zmusić Cię do jej kontynuowania (przedłużenia) w jakikolwiek sposób. Wystarczy pisemne zawiadomienie do ostatniego dnia trwania umowy. To nie jest wypowiedzenie, bo tak naprawdę umowy terminowej poza przypadkami ściśle określonymi w umowie nie można wypowiedzieć. Dlatego nazywa się terminowa...:)

Druga sprawa to chęć przedłużenia umowy terminowej. Tu - dwojako - albo domyślnie, w przypadku niewyrażenia Twojej jakiejkolwiek deklaracji, umowa jest przedłużana na następny okres terminowy, albo, w przypadku Twojej deklaracji staje się umową bezterminową - z zastrzeżeniem wymaganego miesięcznego okresu zawiadomienia drugiej strony.

Chciałeś wykładnię prawniczą, to masz....:cool:
 

puz

New member
Mam dość syfry, po dzisiejszej rozmowie z nimi wysłałem wypowiedzenie.
Szkoda, że tak późno ale trudno. Płaciłem 5 lat i mają mnie w nosie.
:D :D :D :D :D
 

valdi

New member
Sukinkoty naliczyli mi 3,50 dodatkowo za kanał filmowy Polska czy cos takiego który mnie interesuje jak zeszłoroczny śnieg.Podobno go dali w drodze łaski do pakietu komfortowego i jeszcze kazali mi z niego rezygnować bo jak nie to musze za niego płacić.
To jest banda złodzieji !!!. Czas połozyć temu kres żeby jakiś francuski chłam tak nas doił bezprawnie.Nie chodzi tu o pieniadze w tym przypadku bo to grosze ale o zasadę wymaszania przez nich. Przecież jak mnie ineresuje to ja o to prosze a nie żebym rezygnował z czegoś czego nie zamawiałem bo jak nie to dawaj kase
Wypowiedziałem natychmiast !!!
 

bacradi

New member
Wizja i cyfra

Czy orientujecie się jaki jest okres wypowiedzenia dla pierwotnych abonetów wizji?? Dostałem sto lat temu dekoder wizji przy kupnie tv, nie mam umowy i nie wiem jaki mam okres wypowiedzenia i czy muszę oddać dekoder (philips). Czy ktoś wie jak to rozegrać??

Dziękuje z gory za info..
 

zepol

New member
sewan napisał:
Mieszasz dwie różne rzeczy.

Pierwsza sprawa to kontunuacja umowy terminowej. W przypadku niewyrażenia woli jej kontunuacji, nikt nie ma prawa zmusić Cię do jej kontynuowania (przedłużenia) w jakikolwiek sposób. Wystarczy pisemne zawiadomienie do ostatniego dnia trwania umowy. To nie jest wypowiedzenie, bo tak naprawdę umowy terminowej poza przypadkami ściśle określonymi w umowie nie można wypowiedzieć. Dlatego nazywa się terminowa...:)

Druga sprawa to chęć przedłużenia umowy terminowej. Tu - dwojako - albo domyślnie, w przypadku niewyrażenia Twojej jakiejkolwiek deklaracji, umowa jest przedłużana na następny okres terminowy, albo, w przypadku Twojej deklaracji staje się umową bezterminową - z zastrzeżeniem wymaganego miesięcznego okresu zawiadomienia drugiej strony.

Chciałeś wykładnię prawniczą, to masz....:cool:

Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź... Niestety dawno nie zaglądałem i jednynie zmieniłem warunki na płatność 'comiesięczną'.. Może i lepiej, bo teściu nadal niezdecydowany co robić ;) Ja już wymówiłem :)

bacradi napisał:
Czy orientujecie się jaki jest okres wypowiedzenia dla pierwotnych abonetów wizji?? Dostałem sto lat temu dekoder wizji przy kupnie tv, nie mam umowy i nie wiem jaki mam okres wypowiedzenia i czy muszę oddać dekoder (philips). Czy ktoś wie jak to rozegrać??
Też miałem podobny problem...
Cyfra zmienia regulamin co jakiś czas, więc obowiązują cię aktualne warunki..
Na ich stronie znajdziesz dwie wersje regulaminu: jedna dla osób które podpisały umowę przed czerwcem/sierpniem 2006 (strzelam miesiąc bo nie pamiętam) i dla tych, którzy podpisali potem...
Łapiesz się, tak jak ja, do tych pierwszych... Pierwotny regulamin nie obowiązuje..

pzdr :D
 
Do góry