Lista - kto zrezygnował z C+

kobayashi

New member
Zgodnie z "przykładem" innych forumowiczów po siedmiu latach przeplatanki z CYFRĄ (miałem chyba już 4 umowy z nimi + kilka Pre Paidów) wypowiedziałem wczoraj umowę. A Pakiet Tematyczny za 47 zł zamienię na 10 + 16 + 16 :twisted:
Szkoda mi będzie jedynie Planete i Ale Kino! ale co mi tam. Przecież w CYFRZE bym się nie doczekał niczego nowego...
 

Andmat

New member
Całe szczęście,że dekoder polsatu mam na własność i nie mam obowiązku płacenia abonamentu ani czekania na rozwiązanie umowy.Po prostu przestanę płacić w dowolnym momencie i to będzie rozwiązanie umowy.:D Ostatnio proponowali mi żebym podpisał cyrograf na czas nieokreślony.....abonament byłby niższy o 24,80zł. teraz płacę 79,70 Nie dałem się skusić:mrgreen: :D
 
Ja zrezygnowałem już z C+ w grudniu 2005r.
Nie będę się rozpisywał jaki to jest chłam to "ce"plus, a jeszcze przy rezygnacji straszyli mnie "Krajowym Rejestrem Długów" jak nie zapłacę wszystkich należności w terminie 7dni. Kij im w bagno, bo nie zamierzam w nim siedzieć :evil:

Poniżej załączam info z ce plus (nie chce mi się nawet poprawnie napisać nazwy tego czegoś), które dostałem przy rozwiązaniu umowy, oj jak za mną płakali: "z przykrością przyjęliśmy wiadomość o rozwiązaniu umowy"
Dodatkowo jak komuś się przyda - wyciąg z cennika i ............uff..........mój koszmar zakończył się 28.04.2006r. ..........formularz zwrotu sprzętu.


 

zibi_wl

New member
Witaj, wypowiedzenia wysłane listem poleconym na skrzynkę pocztową, chyba nie zostanie przez nikogo potwierdzone, ze zostało odebrane. Słyszałem o przypadkach, ze Poczta Polska nie przyjmuje listów poleconych na skrzynki pocztowe. Ja wysłałem wypowiedzenie na adres Cyfra +, ul Kawalerii w Warszawie i na razie cisza, nikt nie dzwoni, nie stara się mnie przekonać, zebym został z nimi. Pozdrawiam
 

michal218

New member
No zgadza sie,alez mnie przeswietlasz :).To dopiero pierwszy minus,chodzi o te ograniczenia.Jednak i tak wezme N,mimo wszystko nie chce Cyfry.Jestem nieco zdenerwowany,nie wiem ktory tv kupic i czy teraz,czy w maju...Zreszta wszystko mnie wkurza dookola stad taka reakcja :)
 

gufi

New member
To i ja się dopisuję - po pięciu latach "współpracy" dziś przyszedł czas na list pożegnalny. Jeszcze tylko trzy miesięczny okres wypowiedzenia....:(
 

suru

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich na forum jako że jest to mój pierwszy post.

Właśnie przygotowuję pismo - wypowiedzenie umowy z Cyfrą dla mojego taty. Jako kolejny zamówi on "platformę n". Dlaczego rezygnujemy:
1) DROŻYZNA!
2) pikseloza na ekranie, duża antena , 120-tka, tygodnie ustawień i nic, dalej piksele sie pojawiaja i okresowo zrywa obraz - wg pomiarów dekodera sygnał bardzo silny, podobnież sygnał satelitarny cyfrowy ma tendencje do tego rodzaju zakłóceń :D
3) tragicznie wolna obsługa pilotem i brak mozliwosci zmiany kanałów, nie wspomnę o wołających o pomstę do nieba "przestojach" na kanałach zakodowanych
4) brak HDTV
5) fatalna obsługa BOK'u.

Jako ciekawostkę podam, ze już kiedyś zrezygnowaliśmy z usług tej firmy, ale moim błędem było to, ze nie przesłałem wypowiedzenia za zwrotnym potwierdzeniem odbioru a jedynie poleconym, odpowiedzią Cyfry na moje wypowiedzenie było jednakże włączenie mi HBO i HBO2 na kilka
miechów:fool:.
Nie jestem pewny gdzie wysłać obecne wypowiedzenie, na poczcie mówią że jeśli w adresie jest skrytka pocztowa to może być z polecenonym problem, czy wysyłać więc na oficjalny adres spółki zawarty w dokumentach??
Jakie są wasze doświadczenia?
Dziękuję i pozdrawiam.
 

bacradi

New member
Canal - Minus

Ja mam c+ przez niecałe dwa miesiące, ale już NIE CHCE!! I pewnie zrobię tak, że dam dekoder i kartę rodzicom, którzy też płacą za swoją c+ (i to więcej niż ja mimo tych samych programów), oni wypowiedzą umowę, a ja zainstaluję sobie nową n-kę. Mam nadzieję, że będzie warto!!
No i czekam z wielką niecierpliwością na Discovery Atlas na moim 37gd9e.

Proponuję zmianę nazewnictwa z Canal + na c - (minus)

Pozdrawiam wszystkich forowiczów (poprawna nazwa użytkowników forów) ;)
 

geowik

New member
Koniec z c-

Co wy z tymi listami?? Wystarczy sie przejść do dystrybutora cyfry i u niego złożyć rezygnację. Nie trzeba się w tedy martwić ci list doszedł, czy skrytka pocztowa "odebrała", itd.. Ja we wrześniu złożyłem rezygnację i z cyfrą- bujam się do końca października.
 

yanky

New member
W mojej umowie o abonament było napisane, że w wypadku chęci rozwiązania należy poinformować Cyfrę listem poleconym. Może Twoja wersja umowy jest inna. Nawiasem mówiąc trzeba się nieźle naszukać adresu pod który można to pismo wysłać.
 
zibi_wl napisał:
Witaj, wypowiedzenia wysłane listem poleconym na skrzynkę pocztową, chyba nie zostanie przez nikogo potwierdzone, ze zostało odebrane. Słyszałem o przypadkach, ze Poczta Polska nie przyjmuje listów poleconych na skrzynki pocztowe. Ja wysłałem wypowiedzenie na adres Cyfra +, ul Kawalerii w Warszawie i na razie cisza, nikt nie dzwoni, nie stara się mnie przekonać, zebym został z nimi. Pozdrawiam

Wypowiedzenie wysłane w formie listu poleconego jest jak najbardziej prawidłowe, sam tak wypowiadałem umowę.

suru napisał:
.........Jako ciekawostkę podam, ze już kiedyś zrezygnowaliśmy z usług tej firmy, ale moim błędem było to, ze nie przesłałem wypowiedzenia za zwrotnym potwierdzeniem odbioru a jedynie poleconym........

Nie ma takiej potrzeby.

suru napisał:
.......Nie jestem pewny gdzie wysłać obecne wypowiedzenie, na poczcie mówią że jeśli w adresie jest skrytka pocztowa to może być z polecenonym problem, czy wysyłać więc na oficjalny adres spółki zawarty w dokumentach??
Jakie są wasze doświadczenia?
Dziękuję i pozdrawiam.

Ja wysłałem i doszło bez problemu i również bez problemu rozwiązałem umowę na adres:

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.
00-971 Warszawa
skr.poczt. 8

...chyba, że Cyfra wzięła się na sposób i widząc pojawiającą się nagle dużą ilość wypowiedzeń coś kombinuje, szukając luki w prawie, ale według tego, co jest zawarte w umowie, wystarczy tylko wysłać list polecony.
Na stronie REGULAMINU UMOWY O ABONAMENT art.6 §2. "Po upływie Okresu Minimalnego, Umowę przedłużoną na czas nieokreślony każda ze stron może wypowiedzieć za 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem rozwiązującym na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie Umowy jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i doręczone drugiej stronie listem poleconym."

Nic dodać, nic ująć.

geowik napisał:
Co wy z tymi listami?? Wystarczy sie przejść do dystrybutora cyfry i u niego złożyć rezygnację. Nie trzeba się w tedy martwić ci list doszedł, czy skrytka pocztowa "odebrała", itd.. Ja we wrześniu złożyłem rezygnację i z cyfrą- bujam się do końca października.

Nie wiem jak to zrobiłeś :niewiem:

yanky napisał:
W mojej umowie o abonament było napisane, że w wypadku chęci rozwiązania należy poinformować Cyfrę listem poleconym. Może Twoja wersja umowy jest inna. Nawiasem mówiąc trzeba się nieźle naszukać adresu pod który można to pismo wysłać.

Dokładnie, adres powyżej
 

mlapaj

New member
jest nas ponad 50 osób

Hej - jest już nas ponad 50 osób... Lekką rączką już C+ nie dostanie okolo 5000-6000zl z abonamentu. Oczywiście, że jest to ułamek procenta w ich przychodach, ale co tam. Odchodzą klienci z grubszymi portfelami i abonamentami od ok. 100zł w górę. Pies ich drapał:fool:
 

chosen7

Member
Czy jest mozliwosc wypowiedzenie sie w ciagu np 7 dni? Czy bedzie jakas oplata czy trzeba dzwonic badz wyslac list , poniewaz kumpel wczoraj wzial cyfre i dzis juz chce zrezygnowac jak mu pokazalem jakosc z N,ki:D
 

-Buller-

New member
witam szanownych forumowiczow.
moj pierwszy post i bede sie czepial ;)
nie wiem dlaczego wszyscy rzuciliscie sie na "n" jak szczerbaty na suchary?
moim zdaniem troche wody uplynie zanim bedzie mozna z czystym sumieniem powiedziec, ze "n" jest lepsza.
teraz jest (jeszcze) wszystko ok. zobaczymy co bedzie sie dzialo w momencie, kiedy zaczna dodawac nowe kanaly, transpondery beda coraz bardziej zapchane i trzeba bedzie dokupic miejsca.
c+ oczywiscie to bandycka firma,sam mialem do czynienia z krukiem, straszenie, wezwania do sadu itd. sprawe olalewalem do momentu kiedy dostalem wydruk ze strony internetowej na ktorej mozna wykupic moj dlug. wykonalem tylko jeden telefon do c+ i listy przestaly przychodzic ;)
wracajac do tematu... moim zdaniem dopuki "n" nie "pobedzie na rynku" przynajmniej rok nie mozna rozmawiac o jakosci, ofercie, podejsciu do klienta itd. na dzien dzisiejszy c+ bije wszystkich oferta programowa, ktora "przy odrobinie szczescia" mozna miec za free.
na rynku nie ma miejsca dla trzech platform wiec jedna zgasnie (obstawiam polsat)
ja z zakupem poczekam.

pozdrowienia
 

grzesiek3210

New member
ja zrezygnowałem 2 lata temu płaciłem full pakiet z góry za cały rok i przez 4 lata i mi nie chcieli sprzętu zostawić na własność no i dzierżawkę mi doliczali...i to było głównym powodem rezygnacji.Pełen pakiet płacony za cały rok z góry i mi dennego starego Pionka nie chcieli podarować.Przeszedłem do cyfrowego polsatu wziąłem sprzęt na własność i około 7msc temu podpisałem umowę na pakiet relax mix- czyli wszystko za 49.80zł msc.

Tylko takie pytanie jak się ktoś orientuje.Sprzęt brałem na własność około 2 lata temu.Czyli mogę zrezygnować w każdej chwili bez żadnych zobowiązań.A jak to jest z tym pakietem relax mix.Bo zastanawiam się nad "N-ką" i nie wiem czy mam jakieś wypowiedzenie pisać czy poprostu przestaję płacić.Sprzęt zostaje do oglądanie niekodowanych kanałów i nikt nie ma pretensji czy jest inaczej.Zostałbym przy polsacie gdyby zgodzili się na wymianę dekodera na nowszy po HDMI (jak tylko wprowadzą) bo z oferty jestem bardzo zadowolony.
 

arsenal

Moderator
VIP
-Buller- napisał:
witam szanownych forumowiczow.
moj pierwszy post i bede sie czepial ;)
nie wiem dlaczego wszyscy rzuciliscie sie na "n" jak szczerbaty na suchary?
moim zdaniem troche wody uplynie zanim bedzie mozna z czystym sumieniem powiedziec, ze "n" jest lepsza.
teraz jest (jeszcze) wszystko ok. zobaczymy co bedzie sie dzialo w momencie, kiedy zaczna dodawac nowe kanaly, transpondery beda coraz bardziej zapchane i trzeba bedzie dokupic miejsca.
c+ oczywiscie to bandycka firma,sam mialem do czynienia z krukiem, straszenie, wezwania do sadu itd. sprawe olalewalem do momentu kiedy dostalem wydruk ze strony internetowej na ktorej mozna wykupic moj dlug. wykonalem tylko jeden telefon do c+ i listy przestaly przychodzic ;)
wracajac do tematu... moim zdaniem dopuki "n" nie "pobedzie na rynku" przynajmniej rok nie mozna rozmawiac o jakosci, ofercie, podejsciu do klienta itd. na dzien dzisiejszy c+ bije wszystkich oferta programowa, ktora "przy odrobinie szczescia" mozna miec za free.
na rynku nie ma miejsca dla trzech platform wiec jedna zgasnie (obstawiam polsat)
ja z zakupem poczekam.

pozdrowienia
Nie czepiasz sie tylko przedstawiasz swój punkt widzenia. Mój jest taki, że na razie Cyfra+ jest najlepsza programowo ale dla mnieosobiście nie do przyjęcia już za taką cenę i z taką jakością. Z partyline Cyfry+ nie miałem jakiś większych problemów( poza olewaniem moich pytan o polepszenie jakości technicznej oczywiście). Z N zresztą też.
Cyfrze+ też życzę by w końcu się obudziła i wprowadziła te wszystkie usługi, które tak obeicuje. Na razie mieszają w nano kart abonenckich. Tym abonentom, którzy z racji posiadania starszych tunerów zrywa obraz(Philipsy) czy też własnych z modułem CI tłumaczą na infolinii, że to testy HDTV:lol:. Nie było oczywiście testów HDTV. Były tylko roszady kanałów by zrobić miejsce na jeden kanał HD. I coś mi mówi, że C+ naprawdę chce zmieścic ten kanał na jednym z posiadanych transponderów.
Cyfra+ miała szansę zakupić nowe transpondery gdy zapowiadano start Hot Birda 7. Nie zrobiła tego bo szkoda im było kasy i teraz musi się dogadywać z Polsatem by dodać nowy kanał( oczywiście nadal w beznadziejnej jakościbo polsat też jest juz prawie przepełniony). N ma cztery tranpondery do wykorzystania, kodowanie w MPEG4 i DVB-S2 do wykorzystania. Jeden transponder zajmują TVNy, 2 platforma i jeszcze 1 analogowy TVN( pewnie niedługo go skasują bo to straszne marnotrawstwo miejsca). żgadzam się też z tym, że za wcześnie na pełną ocenę N. Jeszcze nie pokazali pełni swych możliwości. Jeśli wyciągnęli wnioski z mijającego właśnie "gorącego" weekendu to wprowadzenie nBoxa Recordera i VOD będzie pewnie 100% sukcesem. Czego sobie i wam abonentom wszystkich platform życzę.
 
Do góry