LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

rufus1988

New member
Też ostatnio widziałem go na pokazie w Media Expert, zrobił na mnie pozytywne wrażenie względem obrazu 3D, niemniej reszcie się nieprzyglądałem, ciągle zastanawiam się co robić, KiKi jak z testem ? Dotarło coś?
 

luluxami

New member
Z pewnością zaletą w Telewizorach 3D jest wykorzystanie technologii FPR, nie wymaga ona stosowania okularów migawkowych. Ze względu na to, że mózg osoby oglądającej łączy dwa obrazy o rozdzielczości 540 linii każdy w całość, technologia ta oferuje pełną rozdzielczość HD 1080p. , a to już jest naprawdę coś.
 

livia

New member
Te migawkowe okulary są bardzo drogie, ale dobrze, że ekrany z tą nową technologią dają możliwość oglądania filmów 3D w okularach za 20 złotych :)
 

mikar6

New member
Załamka

Załamałem się!!!
Przeczytajcie to:
na kinodomowe idg pl

Największa wada Cinema 3D - wciąż niższa rozdzielczość

Wadą wszystkich telewizorów polaryzacyjnych - a więc także i tych nowych LG Cinema 3D jest fakt, że zaniżają rozdzielczość. Sygnał 1080p czyli Full HD, telewizor Cinema 3D rozdziela na dwa odrębne obrazy, transmitowane za pomocą filtra każdy do innego oka. Tymczasem w aktywnej technologii migawkowej do każdego oka widza dociera pełny obraz Full HD. Na prezentacji dało się zauważyć przy bliższym spojrzeniu trochę niższą rozdzielczość wyświetlanego obrazu 3D.
 

pjurek02

New member
cinema 3d

Załamałem się!!!
Przeczytajcie to:
na kinodomowe idg pl

Największa wada Cinema 3D - wciąż niższa rozdzielczość

Wadą wszystkich telewizorów polaryzacyjnych - a więc także i tych nowych LG Cinema 3D jest fakt, że zaniżają rozdzielczość. Sygnał 1080p czyli Full HD, telewizor Cinema 3D rozdziela na dwa odrębne obrazy, transmitowane za pomocą filtra każdy do innego oka. Tymczasem w aktywnej technologii migawkowej do każdego oka widza dociera pełny obraz Full HD. Na prezentacji dało się zauważyć przy bliższym spojrzeniu trochę niższą rozdzielczość wyświetlanego obrazu 3D.


Jako użytkownik pasywnego 3d a wcześniej aktywnego powiem tak:

Pasywne jest o niebo lepsze, argument o niższej rozdzielczości jest zupełnie nie trafiony a dlaczego - bo w codziennym użytkowaniu jest to zupełnie nie odczuwalne, a komfort oglądania jest o niebo lepszy.

Aktywne 3d można polecić ludziom bez znajomych oglądającym 3d metr od telewizora:)
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
mam zamiar kupić LG LW570S i dlatego prosiłbym tych którzy mają jakieś doświadczenie z tym TV o jakieś opinie, porady na temat tego modelu???
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
wczoraj byłem w Media Markt i sprawdzałem jak z dyskiem zewnętrznym 640GB radzi sobie LG LW570S i Samsung D8000, muszę powiedzieć że lepiej wypadł LG...szybciej wczytywał pliki z dysku i nie było żadnego problemu z odtwarzaniem filmów MKV(filmy w3D, bluray) ,a do tego Samsung nie czyta polskich liter (ł,ś,ć,ż) w przeciwieństwie do LG, który który czyta polskie znaki...
Piszcie o Waszych spostrzeżeniach na tamat tego TV...
 

Kolina

Member
Spoko. Wez jeszcze pod uwage, ze Samsung ma DTS-a i bez problemu odtwarza dzwiek 5.1 po optyku w filmach zakodowanych w kontenerze mp4 i dzwiekiem w AAC czego nie mozna powiedziec o LG (jesli Cie to interesuje poczytaj moje wczesniejsze posty). Pozdrawiam
 

lm648

Banned
Spoko. Wez jeszcze pod uwage, ze Samsung ma DTS-a i bez problemu odtwarza dzwiek 5.1 po optyku w filmach zakodowanych w kontenerze mp4 i dzwiekiem w AAC czego nie mozna powiedziec o LG (jesli Cie to interesuje poczytaj moje wczesniejsze posty). Pozdrawiam
Ale przede wszystkim chodzi tu wyłącznie o prezentacje technologi pasywnego 3 D LG. Osobiście uważam, że pasywne 3 D (FPR) uzyskało znaczną przewagę na aktywnym 3D. Uzyskując min. takie atuty jak: jasny obraz, brak duszków, niewidoczne linie poziome, wysoka częstotliwość obrazu, brak migotania itp. A to czy posiada dekoder DTS lub ACC w tym wydaniu jest mało istotne :)) Też porównywałem Samsunga D8000 z LG LW570S i w skrócie powiem, że LG pozostawiło konkurencję daleko w tyle :))
Bravo LG !!!!
 

JackS.

New member
Bez reklam
Osobiście uważam, że pasywne 3 D (FPR) uzyskało znaczną przewagę na aktywnym 3D. Uzyskując min. takie atuty jak: jasny obraz,
Technologia pasywna nie zapewnia jaśniejszego obrazu. Zamiast oglądać każdym okiem każdą linię ekranu przez 1/2 czasu, w technologii pasywnej do każdego oka dociera przez cały czas tylko co 2-ga linia obrazu. Czyli połowa światła wytwarzanego przez cały ekran. Tu jest remis.

niewidoczne linie poziome
Chyba to, że co 2-giej poziomej linii ekranu FullHD w pasywnym 3D w ogóle nie widać nie uważasz za zaletę?
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
GRY wideo

czy grał ktoś na tym TV w gry np.na xbox 360...jak jest naprawdę z tym input lagiem...
czy naprawdę nie da się na nim grać???
 
Do góry