LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

geo570

New member
Witam,tak jak wszelkie plastykowe urządzenia.Otwierając uszkodziłem jeden zatrzask,lekko rozchylając małym wkrętakiem itp. trzeba też drugim np.wkrętakiem podnosić jeden zboków by zatrzask się odpiął.

Powodzenia.

Dzięki!!!
Próbowałem wielokrotnie. Nie było łatwo. Aż dziś się zawziąłem i udało się. Do otwarcia potrzebowałem ostrego noża (scyzoryka) i drugiego narzędzia - dosyć ostrego śrubokręta - do podważania. Podważenie dwóch sąsiadujących krawędzi pozwoliło na uchylenie i odsunięcie tylnej pokrywy od pozostałych zatrzasków. Trzeba przy tym uważać, aby nie uszkodzić zamontowanej wewnątrz płytki drukowanej z elektroniką.
Po dolutowaniu rezystora 1MOhm pilot działa jak dawniej.
W załączeniu dodatkowa fotka otwartej obudowy. Może przyda się innym.

 

geo570

New member
2. Używam dysku sieciowego WD MyCloud, co jakiś czas niektóre pliki przerywa i wyrzuca komunikat "pliku jest nieprawidłowy" macie pomysł co jest przyczyną ??

Ja bym sprawdził:

1. Czy dany film wykłada się zawsze w tym samym miejscu?
2. Czy da się go prawidłowo odtworzyć z bezpośrednio podłączonego pendrive lub HDD.

Jeśli odpowiedzi na pytania są 1=TAK i 2=NIE, to oznacza, że plik nie jest kompatybilny z odtwarzaczem, przykładowo - ma zbyt wysoki bitrate. Czasem wystarczy jedynie przekonwertować dźwięk i już jest dobrze.
Jeśli natomiast film wykłada się w różnych miejscach, to po sprawdzeniu działania sieci wymiękam, bo nie znam WD MyCloud. Poza tym implementacje DLNA mogą być bardzo różne (można się o tym przekonać testując różne programowe serwery DLNA na komputery PC).
 
Ostatnia edycja:

geo570

New member
Cóż, ja też nie odpowiem na to pytanie, ale za to pochwalę się, że dziś w końcu udało mi się uruchomić sesję telnet na LW570S !

Tym, którzy także są zainteresowani tym tematem podaję sposób jaki zadziałał na moim TV. Metoda polega na uruchomieniu telnetu skryptem w języku LUA z poziomu debug menu.

1. Utworzyć plik tekstowy o nazwie "telnet.lua" i wgrać na pendrive (FAT32). Zawartość pliku:
Kod:
print("Uruchamiam telnet daemon...")
os.execute("/usr/sbin/start_telnetd")
print("Telnet daemon uruchomiony")
2. Podłączyć pendrive do portu USB1 telewizora i włączyć telewizor. Telewizor musi być także podłączony do sieci LAN i trzeba znać jego adres IP.

3. Podłączyć port szeregowy COM komputera do portu RS232 telewizora kablem null-modem.

4. Na PC uruchomić program terminala putty (albo jakiś inny) i połączyć sesję COM/RS232 zgodnie z parametrami: 115200bps (lub 9600bps), 8N1.

5. W terminalu (putty) nacisnąć F9, potem F10, a następnie wpisać polecenia:
Kod:
orgm
i1
/mnt/usb1/Drive1/telnet.lua
6. Uruchomić telnet w PC i połączyć z adresem IP telewizora na standardowym porcie 23. Logowanie na konto root bez hasła. Powinien zgłosić się Busybox. Pendrive będzie nadal dostępny pod taką ścieżką jak wyżej. Będzie działało aż do wyłączenia (lub popsucia, hihi) telewizora. Po ponownym włączeniu procedurę trzeba będzie powtórzyć.

Gdyby skrypt nie mógł się uruchomić, proszę sprawdzić ścieżkę, pod jaką zamontował się pendrive (/dev/sda) - krok 5, ale po orgm wywołać polecenie af, a potem 16.

No, to teraz szukamy klucza szyfrującego nagrania. :)
Powodzenia!
 

geo570

New member
Niektórzy czytają.
Jeżeli udało Ci się rozszyfrować nagrania to może uda Ci się uruchomić HbbTV dla Polski ?

O, to miło.
A propos pytania, to przeszło mi to przez myśl i na pewno jest możliwe do wykonania. Jednak nie jest łatwo. Te parametry, podobnie jak inne rzeczy warte poprawienia takie jak lista transponderów satelitarnych, są zaszyte w głównej aplikacji RELEASE umieszczonej na partycji rootfs, która jest typu squashfs i jest montowana tylko do odczytu. Zatem nie można jej podmienić w prosty sposób. Próbowałem podmienić całą partycję nawet na jej wierną kopię umieszczoną w innym miejscu pamięci flash, ale niestety przy starcie wywala błąd AUTHFAIL:A. Kilka pratycji, w tym rootfs, są weryfikowane podczas startu telewizora. Weryfikuje je program zawarty na partycji boot i teoretycznie można by go było podmienić, ale jednak jest strach, że się uwali i płyta główna będzie do wymiany (chyba, że ktoś ma dobry sposób na przywrócenie zawartości całej pamięci flash).
Jest jeszcze pomysł, aby cały system startować z zewnętrznego nośnika, ale obecnie nie wiem jak to zrobić.

Tak więc, tymczasem aby korzystać z HbbTV trzeba wybrać kraj = Niemcy, a język = Polski.
 

piter-ek

New member
Dodam tylko tyle, bo i tak nikt nie czyta:
Klucz znaleziony, pierwsze nagrania zdekodowane i odtworzone na PC.

Czytamy (ja np. obserwuję ten wątek od lat, ale dopiero po tej informacji założyłem konto :)).

Może jakaś krótka instrukcja/tutorial jak znaleźć klucz i jak go użyć do zdekodowania nagrania i późniejszego jego odtworzenia?
 

stanelk

Member
Ostatnio pojawił się nowy soft 06.01.46. Po aktualizacji sprawdziłem głównie czy na Polskę włączyli HbbTv. Niestety nie. Innych zmian jak narazie nie zauważyłem.
 

aaaaaa

New member
Ostatnio pojawił się nowy soft 06.01.46. Po aktualizacji sprawdziłem głównie czy na Polskę włączyli HbbTv. Niestety nie. Innych zmian jak narazie nie zauważyłem.

Also updated on it on my LW5500. It tried to crawl a couple of weeks ago, but I did not immediately update, and then apparently it was removed from access for some reason. And now they posted the finished one, but have not yet found any changes.
 
Do góry