LG -Cinama 3D-zapowiada poprawę jakości telewizorów, ale kiedy ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce będzie dostępna aktualizacja, która powinna znacznie poprawić jakość 3D Cinema TV co prowadzi do porównywalnych jakości 1080p - obiecuje LG.

lgcinema3d_b_8646.jpg


LG nadal naciskać na pedał gazu z 3D Cinema TV.Zaledwie kilka tygodni minęło od wprowadzenia nowego systemu a już zapowiedziano aktualizację która ma zmienić radykalnie przetwarzanie 3D w celu osiągnięcia prawie 1080p .

Ogłoszenie należy czytać na dwa sposoby: z jednej strony, powinniśmy przyklasnąć zorientowanie na klienta LG i na jakość, ale z drugiej strony jest coś na rzeczy że być może 3-D Cinema, mimo ogromnych korzyści z punktu widzenia jakości, wciąż płaci za coś więcej niż konkurencja z aktywne okulary stosowane w plazmach i lcd konkurencji.Mówi się że wytworzenie telewizorów w tej technologii jest znacznie droższe.
LG w aktualizacji, która ukaże się w najbliższych dniach, zmieni sposób w jaki mają się wyświetlać obrazy. Obecnie technologia 3D kino wykorzystuje panel 200 Hz, ale pokazuje tylko dwie ramki, po jednym dla prawego oka i jeden dla lewego oka co daje 540 linii. Mózg, łączy informację i obraz w wyższej rozdzielczości w trzech wymiarach, ale nie widzi obrazu do 1080p.
Na konferencji LG w Warszawie pan prelegent twierdził zupełnie co innego - ciekaw skąd czerpał wiadomości ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...jakosc-powali-cie-na-kolana-6.html#post649095
lgcinema3dspiega.jpg

W ramach nowego systemu ma być wyłączenie systemu TruMotion i przejść do pełnego wykorzystania panelu pokazując cztery klatki na sekundę .
.
Według LG w ten sposób mózg, po przetworzeniu obrazu otrzyma ostateczny rezultat znacznie lepszy niż niż obecna jakość. W rezultacie czas zweryfikuje czy jest poprawa jakości na testach.
Na razie przy jakości 3D cofnęliśmy się w rozdzielczości do starych dobrych czasów.
dday
 
Ostatnia edycja:

wombat193

Member
a ja właśnie wczoraj poszedłem do jedynego w moich okolicach sklepu, który posiada fizycznie nowy model LG czyli LW570S. Po założeniu okularków - inny świat, oczywiście leciała jakaś bajka, efekty 3D były takie, że ....no właśnie, jakie? He....z jednej strony rewelacyjne, nie z tej ziemi...szczególnie kiedy obiekty nagle wyjeżdżały mi z tyłu głowy lub z boku głowy i "wjeżdżały" do TV, ale....w szybkim ruchu te obiekty mnie denerwowały, powodowały jakieś dziwne uczucie, jakby obraz się rozjeżdżał i wzrok nie nadążał za poruszającym się obiektem....dziwne uczycie, po 3 takich "jazdach" zdjąłem okulary :). Efekt 3D przy obrazie statycznym - REWELACJA!!!!
 

bluray

Banned
KIKI bierze udział w wojnie 3D po stronie Panasa.
Ewidentnie.
Nawet nie czytał.
Bo gdyby przeczytał tyo by znalazł zdanie:
LG w aktualizacji, która ukaże się w najbliższych dniach, zmieni sposób w jaki mają się wyświetlać obrazy.

KIKI, zapytałeś w temacie: Ale kiedy ?
Prawidłowa odpowiedź:
w najbliższych dniach.

Ja zapuściłem na 55LW530 AVATARA 3D z 34D BD playera LG i żadnej utraty rozdzielczości nie widziałem.
Może mam inny mózg.
Czyli rekombinację vizualną.
"Zawodowi" recenzenci piszą źle o pasywnym 3D.
Widzowie są enuzjastyczni.
Dziwne.
 

redlum

New member
Bez reklam
jeśli w LW570S jest TruMotion 100Hz - a panel jest 200Hz - to czyli w niższych modelach jest on sztucznie obniżany? Czy to w ogóle coś innego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w ogóle coś innego.
Jeśli nie widzisz utraty jakości to się ciesz.

bluray-
Nie jestem za Funajem , Thomsonem - ani za nikim kogo znasz. Jestem i zawsze byłem za jakością. I tak zostanie bez względu na to czy się Tobie podoba czy nie.
Ty twierdzisz że jest Twój telewizor jest super ale LG mówi na konferencji prasowej że nie jest ,że będą poprawiać jakość . Więc sorry ale stajesz się mniej wiarygodny. Wolę zawierzyć producentowi który dopiero będzie poprawiał jakość.
Dla Twojej wiadomości jestem za 3D ale bez okularów czyli za Toshibą.
 

chrup

New member
Porównywałem w markecie obraz 3D na plaźmie Panasonica, jakimś wysokim modelu Sony i na pasywnych okularach od LG.
Wg mnie najlepiej było na Panasonicu - w zasadzie nie mam uwag.
Co do Sony dla mnie obraz, szczególnie jasny migotał, zaś na LG widziałem linie - jak na starych CRT i od czasu do czasu przesłuchy, na Sony zresztą też.
Czyli - póki co wg mnie jakość pasywnych okularów jednak ustępuje aktywnym. Może to się zmieni, zobaczymy.
Też jestem za 3D bez okularów:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
o tym wie nawet LG - tylko bluray - ma inną wizję.
Jakość plazm w porównaniu do innych testowały nawet światowe organizacje konsumenckie stwierdzając kto jest jest the best. Wystarczy sięgnąć do YouTube.
 

redlum

New member
Bez reklam
kiki - a jak tam LG - przysłali już egzemplarze do testów? Najlepiej jakbyś dał porównanie właśnie do VT30 - ten sam przedział cenowy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mimo obietnicy na piśmie że już wysłali - nie przysłali !
Ale to nie jest przeszkoda. Kupimy na rynku. Test będzie !

Wiele osób kupiło u nas telewizory LG - więc źle nie jest.
 

bluray

Banned
KIKI,
Ja nie mam LG tylko aktywny Sam 46C8000.
Zawsze będę bronił subiektywnego zdania.
Jak wiesz troche doświadczeń mam.
Powórzę:
Na przykładzie AVATAR 3D z BD nie strwierdzam różnic w rozdzielczości.
Pamiętać jednak należy, żeby ocena była dokonana z pdległości min. 3m. dla panelu 55".
KOMFORT pasywnego wysadza w powietrze aktywne 3D.
Rozumiem także, że nowy fw zlikwiduje ciemne liniie.
Mogę sie mylić. Zobaczymy.

Dziwne zachowanie LG z tym samplem. Przyznaję.

Gdzie jest źródło info LG ?
Szukam po necie i nic.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
źródło masz zawsze podane w podpisie.
W przeciwieństwie do innych portali zawsze podaję źródło bo to jest szacunek dla autorów.
 

Deimos

Banned
KIKI bierze udział w wojnie 3D po stronie Panasa.
Ewidentnie.
Nawet nie czytał.
Bo gdyby przeczytał tyo by znalazł zdanie:


KIKI, zapytałeś w temacie: Ale kiedy ?
Prawidłowa odpowiedź:
w najbliższych dniach.

Ja zapuściłem na 55LW530 AVATARA 3D z 34D BD playera LG i żadnej utraty rozdzielczości nie widziałem.
Może mam inny mózg.
Czyli rekombinację vizualną.
"Zawodowi" recenzenci piszą źle o pasywnym 3D.
Widzowie są enuzjastyczni.
Dziwne.
Pasywne okulary chyba nie są jeszcze tak dobre jak niektórzy wmawiają.
Przecież w najnowszych plazmach LG stosuje okulary migawkowe:Nowe plazmy w ofercie LG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież LG wyraźnie podał że będzie poprawiał jakość - więc nie możemy być "świętrzy od papieża". Te modele po prostu tak mają.
Dla mnie komfort to telewizor 3D bez okularów - reszta to erzac.
Ale jeśli miałbym oglądać wszystko w 3D - to musiał bym się mocno zastanowić.
Narazie wolę oglądać HD , 4k na 2k, a najlepiej 8K.
To jest fenomenalne odczucie.
 

bluray

Banned
KIKI,
jesteś stary wyjadacz i znawca.
Pełen szacym dla Ciebie i Ar2.
Pozdro dla Ar2 - gdzie on ci jest ?
Potwierdzam także, że forum nie jest (od 2 lat) manipulowane przez brandy.

Przypomnę, że w 2010 na CES TOSHIBA pokazała panel 4K z opcja upscalingu HD do 4K.
Nikt wtedy nie zwrócił uwagi na to. Ani nie opisał.

Męczę Was o passywne 3D, bo to kluczowe zdarzenie dla nowego pozycjonowania układu na rynku producentów TV.
A to Twój żywioł.
 

rufus1988

New member
Panowie chyba jestem trochę z tyłu, o co chodzi z tym "4k na 4k" albo "8k" bo nie rozumiem ? Jeżeli przewijało się już milion razy i jest to wiedza "basic" odeślijcie proszę do konkretnego działu . . .
 
Do góry