LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

pawelcio

New member
Zakupiłem wczoraj 47LW570s

Ściągnąłem kilka próbek 3D i obraz zachwyca.
W 2D mam na razie podpiętego lapka po HDMI i słaby sygnał SD (Multimedia - czekam na wymianę tunera MM).
Odpaliłem kilka divxów z pendrive'a - telewizor napisy z polską czcionką wyświetla prawidłowo, jest możliwość zmiany wielkości czcionki i położenia napisów, co mnie satysfakcjonuje).

Próbki 3D w mkv i avi 1920x1080 odtwarza ładnie...tylko przy jednej próbce w po kilku minutach zaczęło przycinać.

Denerwująca cecha - przy słabym oświetleniu lub przy braku oświetlenia w pokoju, w rogach ekranu widoczne są jasne smugi (przeświecanie) uciążliwe zwłaszcza, gdy ogląda się film z czarnymi pasami.
Czy ten typ (edge led) tak ma, czy reklamować/wymieniać??? :confused:.
Wydaje mi się, że udało mi się ten efekt zniwelować po włączeniu funkcji lokalnego wygaszania (poziom średni),ale muszę to jeszcze na spokojnie przetestować.
 

pawelcio

New member
Nie pokazuje się opcja "Edycji" więc dopiszę....smugi widoczne są w górnych rogach..z lewej strony silniejsza, ale na mniejszej powierzchni, z prawej strony mniej intensywna, ale na większej powierzchni-tu widać typowy clouding.
 

Dryblas

New member
Witam,
Jestem szczesliwym uzytkownikiem 47LW570s. Generalnie bardzo ok.Efekt 3d super a puszczałem pliki mkv z pendrive.
mam tylko jeden problem i pytanie.
Kiedy odtwarzam z pendriva mam tylko dzwiek z TV czy ten televizor ma inne wyjscie niz optyczne na kino domowe. Niestety posiadam kino domowe Philipsa model który ma juz jakies 10 lat a on nie posiada wyjscia optycznego.
probowałem pzrez eurozłacze z mozliwoscia wyboru kierunku in/out z przejsciówką ale wtedy tylko sygnał z anteny naziemnej jest puszczony pzrez kino domowe, a pliki z Pendriva nie :(
Mozna to jakoś obejść
 

bigxlx

New member
Witam,
Jestem szczesliwym uzytkownikiem 47LW570s. Generalnie bardzo ok.Efekt 3d super a puszczałem pliki mkv z pendrive.
mam tylko jeden problem i pytanie.
Kiedy odtwarzam z pendriva mam tylko dzwiek z TV czy ten televizor ma inne wyjscie niz optyczne na kino domowe. Niestety posiadam kino domowe Philipsa model który ma juz jakies 10 lat a on nie posiada wyjscia optycznego.
probowałem pzrez eurozłacze z mozliwoscia wyboru kierunku in/out z przejsciówką ale wtedy tylko sygnał z anteny naziemnej jest puszczony pzrez kino domowe, a pliki z Pendriva nie :(
Mozna to jakoś obejść

Na bezrybiu i sluchawki ryba.
 

lukiwlkp

New member
Pare dni temu kupiłem tv niedlugo napisze recke(jak bede mial juz neta).
Nie wiem czy warto inwestowac w podlaczenie tego tv do sieci, (10zl miesiecznie dodatkowo) dla mnie podstawa to youtube w hd wiecie moze czy mozna przelaczyc wlasnie na taka rozdzielczosc i czy sa jakies inne aplikacje warte uwagi?
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
efekt teatralny

cześć...mam zamiar za tydzień kupić 55lw570s...wiem że on ma duży input lag ale mi to nie przeszkadza ponieważ nie będę grał na tym TV ,ale myślę o efekcie teatralnym o którym piszą na różnych forach i czy on jest taki widoczny, NIENATURALNY......mam już wykuty kanał na kable na ścianie, tylko co jest z tym efektem teatralnym i czy po wyłączeniu trude monition obraz się nie zacina?????
 

don111

Banned
ja się przesiadłem z plazmy i mnie true motion w LG (LX9500) razi i to mocno... nie da się wg mnie oglądać większości filmów (może sport ok), można co najwyżej użyć opcji blur (dobra rzecz - wyostrzanie w ruchu, bez teatru)
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
kabel OPTYCZNY-HDMI

czy mógłby mi ktoś doradzić czy warto kupować drogie kable HDMI i optyczne ,ponieważ czytałem że niby niema różnicy między drogim kablem a tanim?
i jeszcze jaki rozdzielacz do kabla optycznego bo muszę połączyć wzmacniacz z telewizorem i odtwarzaczem bluray...
 

gree

New member
Czy da się normalnie grać na konsoli PS3 na tym TV?

nie da się grać tu cytat z testu tego tv
Największa wada tego panelu to obsługa gier. Niestety, potwierdziły się moje przypuszczenia. Ten telewizor absolutnie nie nadaje się dla fanów gier wideo. Przypadłości są takie same jak w modelu LX9500. Telewizor wygląda znakomicie, oferuje świetny obraz i ciekawe funkcje, ale ma taki input lag, że skutecznie zabija możliwość użycia go jako monitora do gier. Testowałem to w trybie Gra z wyłączonymi wszystkimi „wspomagaczami” obrazu. Użyłem dwóch konsol Xbox 360, dwóch kabli HDMI o różnej długości (1 metr i 5 metrów) i kilku gier (Mortal Kombat, Battlefield Bad Company 2, Crysis 2 i Fifa 09).

O dziwo, w przypadku bijatyki efekt opóźnienia nie był tak bardzo denerwujący jak w FPS-ach. Podczas maratonu Bad Company 2 po 20 minutach przesiadłem się na moją prywatną, mocno już leciwą Bravię W4000. Jest mniejsza o 7 cali, nie ma podświetlania LED i jest kilkukrotnie grubsza, ale gra się na niej o niebo przyjemniej. LG – ogromna wpadka :(
 

pjurek02

New member
nie da się grać tu cytat z testu tego tv
Największa wada tego panelu to obsługa gier. Niestety, potwierdziły się moje przypuszczenia. Ten telewizor absolutnie nie nadaje się dla fanów gier wideo. Przypadłości są takie same jak w modelu LX9500. Telewizor wygląda znakomicie, oferuje świetny obraz i ciekawe funkcje, ale ma taki input lag, że skutecznie zabija możliwość użycia go jako monitora do gier. Testowałem to w trybie Gra z wyłączonymi wszystkimi „wspomagaczami” obrazu. Użyłem dwóch konsol Xbox 360, dwóch kabli HDMI o różnej długości (1 metr i 5 metrów) i kilku gier (Mortal Kombat, Battlefield Bad Company 2, Crysis 2 i Fifa 09).

O dziwo, w przypadku bijatyki efekt opóźnienia nie był tak bardzo denerwujący jak w FPS-ach. Podczas maratonu Bad Company 2 po 20 minutach przesiadłem się na moją prywatną, mocno już leciwą Bravię W4000. Jest mniejsza o 7 cali, nie ma podświetlania LED i jest kilkukrotnie grubsza, ale gra się na niej o niebo przyjemniej. LG – ogromna wpadka :(


Nie ma sensu cytować testu z maja czy czerwca - od tamtej pory pojawił się nowy soft który rozwiązał problem z input lagiem - najnowszy soft to 4.00.18
 

darkoblues

New member
Wlasnie mija 2 dzien uzytkowania 55LW570s.
Przesiadlem sie z 2 letniego Samsunga le52b750 (200Hz) no i niestety na LG obraz 2d SD, jest wg mnie fatalny. Zrodłem sygnalu jest bialy tuner HD N podlaczony poprzez HDMI (ten sam kabel).

3d super ( testowalem na samplach mkv), jakosc programow HD w 2d są ok (chociaz nadal gorzej od samsunga).

Czy wy też macie takie odczucie, ze jakosc obrazu 2d/SD pozostawia wiele do zyczenia?
Dodam, iz ustawienia obrazu sa domyslne (reset obrazu).

Czy istnieją jakies magiczne ustawienia obrazu, ktore poprawia jakosc czy tez poprostu ten model jest gorszy w 2d w porownaniu do wspomnianego samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Huwi

New member
Witam

Rozglądam się ostatnio za kupnem tv. Pod uwagę brałem 55d7000 lub d8000, Panasa 55VT30 lub Toshibe 55WL768 albo lepiej YL863 (ale nigdzie jej nie ma). Już nawet zagaiłem do KIKIego w sprawie prezentacji owych. Ale kiedy dziś usiadłem w MM i obejrzałem pasywne 3d w wykonaniu LG "łeb" urwało mi przy samych kostkach. To jest 3d o jakim marzyłem. DO tej pory myślałem, że najlepsze 3d ma panas ale to co tu zobaczyłem wstrząsnęło mną totalnie.

Fakt, że jest przeplot i w MM było go widać (niecałe 2 m) ale potestowałem i odszedłem na odległość jaką mam w domu i przeplotu już niedostrzegałem (3,5m).
Nie wiem jak to jest zrobione ale w LG wszystko jest duże i naprawdę sprawia wrażenie realnego 3d. W innych TV pomijając męczące miganie wszystkie obrazy są jakby dziwnie małe, jakby to były modele zabawkowe lub figurki. W LG obraz mnie zaatakował i otoczył. Baaa tak mi się to spodobało, że przywołałem moją żonę i córkę spacerujące zupełnie po innym dziale. I co - 4 letnia córeczka oszalała. Chciała łapać bańki i płatki wylatujące z ekranu. Tak bardzo jej się to spodobało, że w pogoni za wychodzącym obrazem pobiegła do TV i pacnęła go ręką. Nawet moja, żona przyznała, że wreszcie może patrzeć na 3d. Nie raz już wcześniej ją molestowałem o opinię (zmuszając do oglądania to tu to tam różnych 3d) i zawsze mówiła, że takie 3d nie dla niej bo ma zawroty i bolą ją oczy. Aż do dziś.

Jestem wstrząśnięty i zmieszany bo totalnie nie wiem z czym się to LG je. Obraz 3D to nie wszystko. Jaki ten TV jest w 2D? Jaką ma czerń, jakie kąty, czy dręczy go clouding, jak z płynnością obrazu, kolorami i skalowaniem SD, jak radzi sobie z grami (ponoć było źle ale jakiś nowy soft to naprwail?)? Pytanie następne jakie filmy 3D on rozpoznaje i wyświetla? Skoro technologia jest inna filmy muszą być specjalnie dla niej przygotowane? Czy SBS wystarczy? To też ważne bo jakoś nigdzie nie widziałem filmów 3D dedykowanych dla LG? A może inni producenci też zamierzają wejść w tą technologię? Wszelki sugestie i porady użytkowników mile widziane :).

Pozdrawiam, Huwi
 

pjurek02

New member
Wlasnie mija 2 dzien uzytkowania 55LW570s.
Przesiadlem sie z 2 letniego Samsunga le52b750 (200Hz) no i niestety na LG obraz 2d SD, jest wg mnie fatalny. Zrodłem sygnalu jest bialy tuner HD N podlaczony poprzez HDMI (ten sam kabel).

3d super ( testowalem na samplach mkv), jakosc programow HD w 2d są ok (chociaz nadal gorzej od samsunga).

Czy wy też macie takie odczucie, ze jakosc obrazu 2d/SD pozostawia wiele do zyczenia?
Dodam, iz ustawienia obrazu sa domyslne (reset obrazu).

Czy istnieją jakies magiczne ustawienia obrazu, ktore poprawia jakosc czy tez poprostu ten model jest gorszy w 2d w porownaniu do wspomnianego samsunga.


co do jakości 2d/sd/hd wszystkie testy wychwalają lg - ja osobiście po przesiadce z Samsunga serii 7 twierdzę że lg lepiej świeci w sd a bez porównania lepiej w hd.

ale na ustawianiach domyślnych raczej nie dasz rady - trzeba trochę posiedzieć i ustawić pod siebie
 

darkoblues

New member
co do jakości 2d/sd/hd wszystkie testy wychwalają lg - ja osobiście po przesiadce z Samsunga serii 7 twierdzę że lg lepiej świeci w sd a bez porównania lepiej w hd.

ale na ustawianiach domyślnych raczej nie dasz rady - trzeba trochę posiedzieć i ustawić pod siebie

No widzisz, a moj 55lw570s w SD (testowalem TVP2- satelita dekoder "N" ) pokazuje jakies kanciaste kontury, widac to tez na logo TVP2. Dodatkowo widac "snurzenie" przy ciemnych fragmentach.
Odnosze wrazenie, ze ten model/ekran LG ma poprostu gorszy upscalling w porownaniu z moim poprzednim Samsungiem Le52B750 200Hz.

Jeszcze jedna uwaga dla tych co chcieliby pograc w Gran Turismo 5 3d: po przelaczeniu w tryb 3d , rozdzielczosc jest strasznie niska i wyglada to wszystko jak na starych CRT.

O dziwo filmy z media playera wd hd live ( 3d sbs , czy tez zwykle HD) wyglądają bardzo dobrze przy czym pasywne 3d REWELACYJNE.

Jesli nie uda mi sie dopracowac ustawien chyba zwroce ten TV sklepowi (ten z przewaga niebieskiego :)
 
Do góry