LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

Egon666

New member
Drodzy koledzy przeanalizowałem ten temat i wnioskuję że większość z Was kupiła ten model ze względu na dobre parametry i 3D z lekkimi okularami, a nie ze względu na obiecane TVN Player,Iplex,HBO czy inne.poza tym wszystkie aplikacje obecne już w tym modelu są bardzo okrojone i ciężko ich używać np.: You tube ,Allegro.Przeglądarka służy bardziej do przeglądania stron,np fora,ogłoszenia itp. wpisywanie tekstów jest trochę problematyczne, raczej krótkie frazy do wyszukiwania.Żałuję że kupiłem model z dostępem do sieci wystarczy lw5400 i jakiś laptop z uszkodzoną matrycą za 200 zl na allegro można kupić,podłączyć przez HDMI jako projektor,bezprzewodowa mysz i klawiatura i mam wszystko w tv co na kompie.

Youtube dziala bez problemow w przegladarce, wystarczy wlaczyc obsluge Html5.
Ja nie zaluje zakupu, to jest TV, a nie monitor do wyswietlania, internet i obsluge innych bajerow (ipla itp.) traktuje jako dodatek, i z tego co sie orientuje to LW5400 to nieco slabszy model, tylko 1 USB, brak DLNA, odswiezanie 400HZ, wiekszy czas reakcji matrycy ....
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Wejdź przez przeglądarkę w TV na strone YouTube.pl i na samym dole jest "Spróbuj czegoś nowego". Wybierz to i w nowo otwartej stronie, obok HTML5 kliknij "Wypróbuj"
 

michal3d

New member
ja tez włączyłem HTML5 jeden film obejrzałem i to jeszcze pod koniec się zaciął
następnego już nie mogę włączyć.Już sprawdziłem obsługa HTML5 jest przeznaczona tylko na wybrane przeglądarki i na pewno nie ma tam przeglądarki z TV LG.Czyli utwierdzam się w przekonaniu że dostęp przez TV do sieci jest jeszcze na poziomie raczkowania i długo jeszcze będzie trzeba poczekać na sprawne i płynne działanie.
 
Ostatnia edycja:

narkil

New member
Witam,
mam problem z napisami, za cholerę nie chcą mi się odtwarzać...
próbowałem wszystkich sposobów jakie znam:
- zmiana na srt, smi, sub
- zmiany pomiedzy wszystkimi formatami (czasowy, mDVD, MPL2)
- zmiany kodowania tekstu (ANSI, UTF-8 z BOM i bez)
- dodałem tę linijkę na początku z FPSami
- muskowałem napisy do filmu

nie mam już żadnych pomysłów, a napisy za cholerę nie chcą ruszyć.

TV: LG 47LW5500
odtwarzam po sieci przez Nero MediaHome (które było dołączone do tv)

proszę o pomoc.
pozdrawiam
 

rojek1

New member
Witam,
mam problem z napisami, za cholerę nie chcą mi się odtwarzać...
próbowałem wszystkich sposobów jakie znam:
- zmiana na srt, smi, sub
- zmiany pomiedzy wszystkimi formatami (czasowy, mDVD, MPL2)
- zmiany kodowania tekstu (ANSI, UTF-8 z BOM i bez)
- dodałem tę linijkę na początku z FPSami
- muskowałem napisy do filmu

nie mam już żadnych pomysłów, a napisy za cholerę nie chcą ruszyć.

TV: LG 47LW5500
odtwarzam po sieci przez Nero MediaHome (które było dołączone do tv)

proszę o pomoc.
pozdrawiam
Napisy odtwarza tylko bezpośrednio podłączonego dysku po sieci nie widzi napisów
 

jwlu79

New member
Napisy odtwarza tylko bezpośrednio podłączonego dysku po sieci nie widzi napisów

Nieprawda - mój tv 47LW5500 odtwarza napisy tekstowe ze źródła DLNA, przy czym:
- jako serwer DLNA używam darmowego programu Serviio
- plik z napisami musi być zapisany w formacie SRT z rozszerzeniem .srt (jeśli posiadane napisy są w innym formacie, to oczywiście trzeba je przekonwertować do formatu SRT, ja używam do tego np. darmowy program 'Subtitle Tool')
- nazwa właściwa pliku z napisami musi być taka sama jak nazwa właściwa pliku z filmem (czyli jeśli film nazywa się np. 'film.mkv', to plik z napisami musi się nazywać 'film.srt')
- oczywiście plik z napisami musi się znajdować w tym samym katalogu, co plik z filmem

Moje inne spostrzeżenia dotyczące odtwarzania z DLNA w 47LW5500:
- nie ma możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej w plikach mkv - tv zawsze wybiera do odtwarzania pierwszą ścieżkę dźwiękową w pliku (więc jeśli np. pierwszą ścieżką nie jest ścieżka polska, to w tv usłyszymy inny język, w takim przypadku przerabiam plik mkv narzędziem "mkvmergeGUI" tak aby pierwszą ścieżką audio była ścieżka polska)
- tv nie odtwarza napisów txt w znajdujących się w pliku mkv (aby uzyskać napisy trzeba je "wyciągnąć" z pliku mkv np. programem 'MKVExtractGUI' i zapisać w pliku *.srt, tak jak opisałem wyżej)
- przewijanie filmów działa bardzo dobrze (od x2 do bodajże x32)
- same filmy odtwarzane są płynnie (tv z komputerem połączony siecią przewodową 100mb)
- skonfigurowałem Serviio tak, że konwertuje w locie ścieżkę DTS do mp3 - w rezultacie tv odtwarza dźwięk w filmach ze ścieżką DTS, przy czym przewijanie oferuje wtedy tylko tryb x2, obciążenie procesora komputera (zwykły Celeron G530) o ile pamiętam oscyluje w granicach 40%-50%

Pozdrawiam
 

rojek1

New member
Nieprawda - mój tv 47LW5500 odtwarza napisy tekstowe ze źródła DLNA, przy czym:
- jako serwer DLNA używam darmowego programu Serviio
- plik z napisami musi być zapisany w formacie SRT z rozszerzeniem .srt (jeśli posiadane napisy są w innym formacie, to oczywiście trzeba je przekonwertować do formatu SRT, ja używam do tego np. darmowy program 'Subtitle Tool')
- nazwa właściwa pliku z napisami musi być taka sama jak nazwa właściwa pliku z filmem (czyli jeśli film nazywa się np. 'film.mkv', to plik z napisami musi się nazywać 'film.srt')
- oczywiście plik z napisami musi się znajdować w tym samym katalogu, co plik z filmem

Moje inne spostrzeżenia dotyczące odtwarzania z DLNA w 47LW5500:
- nie ma możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej w plikach mkv - tv zawsze wybiera do odtwarzania pierwszą ścieżkę dźwiękową w pliku (więc jeśli np. pierwszą ścieżką nie jest ścieżka polska, to w tv usłyszymy inny język, w takim przypadku przerabiam plik mkv narzędziem "mkvmergeGUI" tak aby pierwszą ścieżką audio była ścieżka polska)
- tv nie odtwarza napisów txt w znajdujących się w pliku mkv (aby uzyskać napisy trzeba je "wyciągnąć" z pliku mkv np. programem 'MKVExtractGUI' i zapisać w pliku *.srt, tak jak opisałem wyżej)
- przewijanie filmów działa bardzo dobrze (od x2 do bodajże x32)
- same filmy odtwarzane są płynnie (tv z komputerem połączony siecią przewodową 100mb)
- skonfigurowałem Serviio tak, że konwertuje w locie ścieżkę DTS do mp3 - w rezultacie tv odtwarza dźwięk w filmach ze ścieżką DTS, przy czym przewijanie oferuje wtedy tylko tryb x2, obciążenie procesora komputera (zwykły Celeron G530) o ile pamiętam oscyluje w granicach 40%-50%

Pozdrawiam
Witam
Nie znam tego programu pisałem o programie zalecanym przzez LG nero media home lub plex media serwer w nich nie odtwarza napisów. muszę wypróbować Serviio nie słyszałem o tym programie.
Taaak ale to jest wersja 14dniowa
Sprawdzam i napisy mi nie działają nie wiem jak Ty to robisz że Ciebie działają.
Dziękuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jwlu79

New member
Nie znam tego programu pisałem o programie zalecanym przzez LG nero media home lub plex media serwer w nich nie odtwarza napisów. muszę wypróbować Serviio nie słyszałem o tym programie.
Taaak ale to jest wersja 14dniowa
Sprawdzam i napisy mi nie działają nie wiem jak Ty to robisz że Ciebie działają.
Dziękuje i pozdrawiam

Używam darmowej wersji 'Serviio Free' (dostępnej bezproblemowo na stronie autora 'serviio.org')

Wersja płatna 'Pro' tego programu ma obecnie trzy dodatkowe funkcje: 'MediaBrowser web-based player', 'API for accessing content over the Internet' i 'Controlling access to shared content', które nie mają akurat nic wspólnego z napisami tekstowymi - poza tym wersja 'Free' nie jest w żaden sposób ograniczona w stosunku do 'Pro'

Ta darmowa wersja 'Serviio Free' jest wystarczająca do uzyskania napisów tekstowych z plików *.srt (tak jak to dokładnie opisałem w poprzednim poście).

'Serviio' polecam z czystym sumieniem, działa sprawnie i szybko, nie zamula mego komputera z Celeronem G530 - na tym samym komputerze sprawdzałem także wspomniany przez Ciebie 'Plex Media Server' - działał o niebo wolniej od serviio przy okazji mocno obciążając zasoby komputera.

Pozdrawiam.
 

rojek1

New member
Używam darmowej wersji 'Serviio Free' (dostępnej bezproblemowo na stronie autora 'serviio.org')

Wersja płatna 'Pro' tego programu ma obecnie trzy dodatkowe funkcje: 'MediaBrowser web-based player', 'API for accessing content over the Internet' i 'Controlling access to shared content', które nie mają akurat nic wspólnego z napisami tekstowymi - poza tym wersja 'Free' nie jest w żaden sposób ograniczona w stosunku do 'Pro'

Ta darmowa wersja 'Serviio Free' jest wystarczająca do uzyskania napisów tekstowych z plików *.srt (tak jak to dokładnie opisałem w poprzednim poście).

'Serviio' polecam z czystym sumieniem, działa sprawnie i szybko, nie zamula mego komputera z Celeronem G530 - na tym samym komputerze sprawdzałem także wspomniany przez Ciebie 'Plex Media Server' - działał o niebo wolniej od serviio przy okazji mocno obciążając zasoby komputera.

Pozdrawiam.
Witam
To nie polecany przeze mnie tylko przez LG
Pozdrawiam
 

GMZ

New member
mam pytanko czy ktoś podłączył dysk 2,5 cala 1tb lub większy z interfejsem usb 3.0 kompatybilnym z 2.0. Jak to chodzi czy widzi prawidłowo czy mniejszy dysk kupic, bo jestem na kupnie i wolałbym 1tb niż 500gb bo cenowo nie ma dużej różnicy
 

katt

New member
mam pytanko czy ktoś podłączył dysk 2,5 cala 1tb lub większy z interfejsem usb 3.0 kompatybilnym z 2.0. Jak to chodzi czy widzi prawidłowo czy mniejszy dysk kupic, bo jestem na kupnie i wolałbym 1tb niż 500gb bo cenowo nie ma dużej różnicy
Ja mam 1tb toshiby usb 2.0 pracuje bez problemów
 

rafaltrojan

New member
Witam
Mam telewizor 47lw 5500 od 6 miesięcy .Mój problem z tym telewizorem objawia się brakiem płynności,smużeniem,szczególnie wygląda to uciążliwie przy ruchach kamery lewo,prawo. Do tego dochodzą szare smugi które ujawniają się przy ruchu kamery na boki. Ustawienia truemotion(przy zwiekszaniu powstaje dużo artefaktów,choż płynność się polepsza) nic nie daje.
Czy ktoś ma podobny problem? Szczególnie martwią mnie te smugi które widać tylko jak kamera przesuwa się na boki.Czy to popsuta matryca?
pozdrawiam
 

farciarz13

New member
Witam
Mam telewizor 47lw 5500 od 6 miesięcy .Mój problem z tym telewizorem objawia się brakiem płynności,smużeniem,szczególnie wygląda to uciążliwie przy ruchach kamery lewo,prawo. Do tego dochodzą szare smugi które ujawniają się przy ruchu kamery na boki. Ustawienia truemotion(przy zwiekszaniu powstaje dużo artefaktów,choż płynność się polepsza) nic nie daje.
Czy ktoś ma podobny problem? Szczególnie martwią mnie te smugi które widać tylko jak kamera przesuwa się na boki.Czy to popsuta matryca?
pozdrawiam


Witam:) mam LG47LW980s i niestety te smugi przy przesuwaniu się kamery(na boki i góra-dół) tez mam co mnie niezmiernie wqr... :x.Wzywałem serwisantów ale stwierdzili ze nic takiego nie widzą i tak naprawdę poza mną tego efektu nikt inny nie zauwazył :/ Na razię męczę sie z tym bo poza ta wadą tv jest kozak .Co jest tego przyczyną to nie mam pojęcia bo już we wszystkie ustawienia wchodziłem i żadne zmiany nie dają zadowalającego efektu :x
 

rojek1

New member
Witam
Mam telewizor 47lw 5500 od 6 miesięcy .Mój problem z tym telewizorem objawia się brakiem płynności,smużeniem,szczególnie wygląda to uciążliwie przy ruchach kamery lewo,prawo. Do tego dochodzą szare smugi które ujawniają się przy ruchu kamery na boki. Ustawienia truemotion(przy zwiekszaniu powstaje dużo artefaktów,choż płynność się polepsza) nic nie daje.
Czy ktoś ma podobny problem? Szczególnie martwią mnie te smugi które widać tylko jak kamera przesuwa się na boki.Czy to popsuta matryca?
pozdrawiam
Wyłącz w ustawieniach truMotion
Pozdr
 
Do góry