LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

asiulka2415

New member
Prawda, trochę wolniej działa przeglądarka. Ale ja raczej z neta nie korzystam na tv, bo mam zwykłego pilota i za dużo jest wtedy roboty z wpisywaniem poszczególnych haseł. Jeśli chodzi o filmy np. w Ipli to w miarę szybko się ładują, tylko po pewnym czasie mnie wywala z programu. Jednak nie rozpaczam z tego powodu, Ipla jest teraz wszędzie także nie ma problemu ;)
 

chudyxxx

New member
Warto kupować tą kamerkę? jeśli tak to będę chciał rodzicom uruchomić Skype bo rodzinka czasem do nich dzwoni z zagranicy i nie trzeba by włączać kompa. czy ta kamera jest warta swojej ceny? bo już nie wiem co myśleć i czy kupić
 

Grinch

New member
Gdzie Ty to masz? bo u mnie nie widac wiec moze powiedz ...

Jak gdzie? W aplikacjach które są do ściągnięcia.

Warto kupować tą kamerkę? jeśli tak to będę chciał rodzicom uruchomić Skype bo rodzinka czasem do nich dzwoni z zagranicy i nie trzeba by włączać kompa. czy ta kamera jest warta swojej ceny? bo już nie wiem co myśleć i czy kupić
Ceny jest nie warta bo za 1/3 możesz mieć to samo albo i lepiej ale działać z TV nie będzie. Tu nie masz za bardzo wyboru.
 

tom4sz

Member
zainstaluj emulator blue stacks potem uruchom ten emulator i zaintaluj w nim lg service menu explorer
•• Bluestacks - emulator Android na PC - Bluestacks - jak korzystać - aplikacje Android na PC - uruchamianie aplikacji Android w Windows

lg service menu explore
http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...lw570s-wszystko-o-serii-lw-570s-l20gs20me.zip

Jeśli masz TV podłączony do sieci domowej (poprzez WIFI lub ROUTER-sieciówką) i telefon z Androidem to wystarczy pobrać aplikację na telefon "LG Service Menu Explorer", sparować i gotowe.
 

kipercz

New member
jeśli tv podpięty pod sieć dokonał aktualizacji softu,to czy zainstaluję poprzez tablet na androidzie soft serwisowy i odblokuję nagrywanie na usb?
Pilot mam standardowy-który przycisk będzie odpowiedzialny za "rec"?
Czy timeshift działa?
 

kropecki

New member
A jak jest z ew nagrywaniem na usb? działa programowanie? czy działa nagrywanie w stand by?

Na usb nie nagrasz. Programowanie działa. W stand by również, ale u mnie z pewnym wyjątkiem o który pytam niżej.

Mam pytanie do ludzików którzy mają odblokowane nagrywanie. Czy jeżeli nagrywacie program i w tym momencie wyłączycie TV to czy nagrywanie jest kontynuowane?
U mnie mimo że na pytanie telewizora czy kontynuować nagrywanie po wyłączeniu odpowiadam twierdząco nagrywanie zostaje przerwane (dysk po prostu się wyłącza). Dodam że nagrywanie w trybie stan by (czyli jak TV jest wyłączony) przebiega normalnie - TV włącza się o właściwej porze -oczywiście bez ekranu, nagrywa i wyłącza się.
Zastanawiam się czy to bug w sofcie czy wina mojego dysku.
Jak to u Was wygląda?
 

asiulka2415

New member
kropecki, u mnie jest identycznie z dekoderem z CP. W dodatku, po nagrywaniu dekoder strasznie się wiesza, więc rzadko korzystamy w domu z tej funkcji... Lipa...
 

pikon

New member
Panowie u mnie po włączeniu hbbtv przestała podświetlać się opcja resetu ustawień fabrycznych . Nawet gdy wyłączam Hbbtv opcja resetu wciąż jest nieaktywna . Ma ktoś jakiś pomysł???
 

czikocziko

New member
downgrade firmware

tv 42LW5500 soft 06.01.08

Najnowszy soft pochrzanił mi współpracę karty CI z odbiornikiem. Czy możecie mi powiedzieć jak zmienić na niższą wersję? Mam na pendrivie 05.01.10, ale tv informuje że zainstalowaną ma wyższą i nie ma potrzeby instalowania. Jak wymusić zmianę na niższy?

Czy wiecie jak odblokować OptionTools3 w menu serwisowym (THX, DVR)?

p.s. jaki media serwer polecacie?
 
Ostatnia edycja:

hjanusz

New member
Witam.

Proszę o pomoc, chodzi o PenDrive "GOOD RAM" 64 GB:
- TV widzi go
- mogę z niego odtwarzać
- TV nie może go sformatować tak żeby można na nim nagrywać

Co mogę zrobić żeby nagrywać na tym PenDrive?
 

hjanusz

New member
@barteknowack

Dzięki za odpowiedź, po dogłębnym "przekopaniu" Internetu, okazuje się, że na PenDrivie, faktycznie, nagrywanie najprawdopodobniej nie pójdzie, szkoda.

@czikocziko

1. Pendrive -> format do FAT 32
2. Wgrać soft
3. „GP3_EU_BB_[Special_ChangeOldKey]_C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk” do katalogu “LG_DTV” do folderu LG_DTV
4. Włożyć pendrive do portu USB (ja dałem do USB1)
5. Włączyć TV
6. Rozpocznie się wgrywanie softu z pendrive
7. Po wgraniu wyłącz TV
8. Usunąć soft “GP3_EU_BB_[Special_ChangeOldKey]_C0_RevNo59622_V09.00.00_ota_V2_SECURED.epk” z pendrive
9. Wgrać soft “Software File_Version 05.01.10.epk” i “Software File_Version 05.11.08.epk” na pendrive do folderu LG_DTV
10. Włożyć do USB w TV -> włączyć TV
11. Na pilocie [HOME] -> [USTAWIENIA]->[OPCJE]-> [FAV] razy 7-> [CZERWONY – Przycisk na pilocie]-> zaznaczyć pierwszy (starszy) soft -> rozpocznie się wgrywanie
12. Po restarcie TV wgrać drugi soft (nowszy) z pendrive
Przynajmniej u mnie tak to przebiegało. 42LW5500-ZE
NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

Media Serwer, ja używam „Nero MediaHome 4” pod Windows 7, działa dobrze.

Pozdrawiam.
 
Do góry