LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

duszyk

New member
u mnie po aktualizacji do najnowszej wersji przestały działać napisy - a jeszcze wczoraj te same filmy miały działające napisy (mkv + srt); można w jakiś sposób wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania?
 

tomalo

New member
napewno poprawili odtwarzanie Iron Mana 2 - wcześniej sie zacinał, coś tam w sherlocku holmsie,

The new firmware will improve the Playability of BD disc.(Prince of Persia, Clash of the Titans, SHERLOCK HOLMES, IRON MAN2,Cloudy with chance of a Meatballs, Date Night)


a co do powrotu do niższej wersji softu, to nie ma problemu... sciagasz ze strony, nagrywasz na płytkę, wrzucasz do odtwarzacza i gotowe...
 

Yarp

New member
Oj tam oj tam :)

LG już zapomniało o tym odtwarzaczu - wy też powinniście. Taki update, że hey! Nie działały podstawowe pliki, a oni usprawnili odtwarzanie dwóch płyt BR.
Oj tam oj tam, mam soft 529 i jestem mega zadowolony.
Jak się sporadycznie coś nie odtworzy to zawsze można na "innym kanale" obejrzeć to samo ;)
 

sempik

New member
Przymierzam się do zakupu tego ustrojstwa. Nie udało mi się tylko ustalić, czy odtwarza MLP Lossless Audio. Mam kilka płytek, gdzie takie ścieżki sa zamieszczone a mój poczciwy DVD Fergusson tego nie rusza.

pzodr,
sempik
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Panowie i Panie co z ty nowym softem co to wnosi do otwarzacza nie wgrywam bo się boję coś zepsuć mam 529 i smiga dobrze no moze czasami napisy na MKV pędzą jak szalone ale to tylko w TXT w srt już jest:eek:k: :popcorn:
 

raflik82

New member
mkvmerge jest skopany używajcie wersji 3.4.0
ja jak mam problem z przerywaniem dts w plikach mkv
to rozbijam film w tsmuxer i potem scalam film w mkvmerge 3.4.0 (te nowsze wersje są skopane) .
i wszystko działa jak talala szeregowy ryan 17 gb i bezproblemu
 

anacapa

New member
witam szanownych kolegów. w jaki sposób odtwarzacie filmy w mkv na bd 390, czy nagrywacie to na płytkę BD czy na dysk twardy i jakoś dzielicie film? Jeśli dzielicie to jakim programem?
 

remmyhi

New member
Przecież BD390 odtwarza dyski z partycją NTFS, więc dzielenie plików jest niepotrzebne. Płyty DVD+-DL są drogie i chyba niepotrzebne;)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Mam problem. Nie mogę streamować plików mkv z laptopa na lg bd 390 w win7.
O ile w win xp było to banalnie proste i skuteczne tak w win7 to jakiś kosmos.
Udało mi sie streamować divx xvid itd a mkv ni cholery. Zacząłem grzebać,próbowałem udostępniać dany folder w sieci i nawet player nie widzi mi teraz serwera. O co kaman?

Jak najprościej udostępnić folder np. z filmami żeby można go było zobaczyć przez sam odtwarzacz lg? Próbowałem właściwości udostępnianie wszyscy ale nie pyka. Może jest jakiś programik ala ps3 serwer do streamingu z lapka pod win7? pomóżcie

lapek dell inspirion 15r alu ---- router wnr 2000 netgear ---- lg bd390 ---- sony 40x3500
tak chciałbym to osiągnąć.


Z tego co udało mi się wyczytać to ogólnie jest problem ze streamingiem mkv z win7 ciekawe dlaczego?
Jest opcja w której można streamować mkv w windows media playerze ale bez napisów.
 
Ostatnia edycja:

dzordzyk

New member
Witam,

w zasadzie nigdy nie miałem jeszcze takiego problemu z moim LGkiem, ale wczoraj kiedy chciałem obejrzeć Jak Ukraść Księżyc pojawiły się pierwsze. Brak dźwięku - na komputerze dźwięk jest. Ściągnałem mkvtoolnix w wersji 4.4.0 i 4.3.0 na Mac OSXa, po przerobieniu wybierając tylko jeden rodzaj ścieżki, BluRay nie chce odczytywać tego pliku. Na Macu też jest dziwnie - o ile orginał od razu otwiera się w VLC, nowy plik po muxowaniu nie chce się otworzyć, muszę ręcznie go otwierać przez VLC (a oby dwa pliki mają rozszerzenie *.mkv) na chwilę obecną wziąłem laptop żony i u niej próbuję z mkvmerge 3.3.0 - nie chciał się muxować plik, pod koniec paska postępu stał. Pobrałem 3.4.0 i jest to samo - pod koniec pasek postępu stoi i nie idzie dalej.
Czy ktoś może mnie nakierować co najlepiej zrobić w takim przypadku? Po wczytaniu tego mkv do mkvmerge mam jeden plik .x264, dwa plik audio: DTS i AC3 oraz jakiś plik z napisami, który tutaj nie jest istotny, bo to dubbing. Czy wystarczy po prostu utworzyć nowy plik *.mkv wybierając tylko jedną ścieżkę audio? Po przerobieniu tego na Macu, niestety LG nie chciał czytać w ogóle nowego pliku mkv jak już*pisałem.

Będę wdzięczny za poradę, co dokładnie powinno pomóc.

Pozdrawiam
 

slawkor

Member
Bez reklam
Już wrzucam, nie miałem wcześniej dostępu do win7.

uruchomić gpedit.msc

ustawić poniższe opcje
64589879.jpg


98766882.jpg



restart (gpupdate /force jakos nie działa w tym przypadku)

Folder można udostępnić jak się chce, konto Gość może być systemowo wyłączone.

O tym piszesz?

Jak to uruchomić z wiersza poleceń? gpedit.msc
Z tego co wyczytałem nie działa to na win7 home premium tylko na wyższych wersjach.
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
8.08.544.B czy ktoś wie co ten soft wnosi nowego?
Tak, lament na forach...
Przypadkiem wpadłem na temat o tej wersji a tam ostrzeżenia, że pliki matroski się na nim desynchronizują i rwą. Zapuściłem googla i zobaczyłem, że tak piszą na wielu forach (w tym zagranicznych).
 

huzar2

New member
Tak, lament na forach...
Przypadkiem wpadłem na temat o tej wersji a tam ostrzeżenia, że pliki matroski się na nim desynchronizują i rwą. Zapuściłem googla i zobaczyłem, że tak piszą na wielu forach (w tym zagranicznych).
Nie przesadzaj, Aplle o tym lamencie na forach... przejrzałem wszystkie fora i poza tym, że narzekają na nich, że od dawna nie naprawiono problemu z DTS i nagłówkami niektórych MKV, to nikt nie wie co nowego wniosła ta aktualizacja. Zaryzykowałem, wgrałem i… niespodzianka. :???:Zmieniła się szata graficzna przy oglądaniu Youtube ale HD ciągle brak. :neutral:Poza tym nie zauważyłem że jest gorzej niż przed aktualizacją…
 
Do góry