LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

slawkor

Member
Bez reklam
Musisz udostępnić też foldery w kompie najlepiej w samym windows.
Prawy myszy na folderze/ właściwości /udostępnianie /udostępnij folder w sieci.
 

rb123

New member
bluray 390 lg

witam mam pytanie do kolegow chodzi mi o film ktory mam w profilu vc-1/3.1/ i nie chce lg mi odbierac, a nie mozna zrobic konwersji na 4.1 ts muxerem.jest moze jakis program co zmienia profil 3.1 na 4.1
 

darecki_22

New member
Problem leży po stronie Windowsa 7, coś blokuje i LG i nie widzi serwera plikow na komputerze. Po zainstalowaniu Windowsa xp na drugi dysk wszystko chodzi jak należy bez żadnych specjalnych ustawień.

pozdrawiam
 

grick

New member
witam,
moze mi ktos udzielic informacji czy rozni sie czyms znacznym bd390 od 570? Bo planuje kupic jeden z tych dwoch i tak naprawde nie znalazlem zadnych roznic (no poza kablami analogowymi, ktore akurat mnie nie interesuja). Dlatego zwracam sie z tym pytaniem, gdyz jako uzytkownicy napewno sie w tym orientujecie i pomozecie w ostatecznym wyborze.
pozdrawiam
 

tobas

New member
DB570 to zubożony model, za to tańszy do BD390. Z tego co czytałem to ustępuje pod wieloma względami - nieco gorsze skalowanie obrazu i gorzej sobie radzi z plikami DivX HD - szczególnie MKV w 1080p - słabszy procek.
Póki co BD390 pozostaje niepokonany, chyba że BX580 3D mu dorówna, ale jak narazie nie wiele o nim wiadomo. Założyłem nawet oddzielnego posta, myślałem że może ktoś coś wiecej wie o tym nowym playerku, ale póki co zero odpowiedzi
 

tomalo

New member
na stronce lge.pl jest nowy FW dla bd390 - ver 8.08.532

The new firmware will improve the Playability of BD disc.
(Hostage, Gangs of New York.)
Firmware Version : BD.8.08.532.B
 

Jacek_G

New member
Witam wszystkich forumowiczów, w tym szczęśliwych posiadaczy BD390. Od paru dni zaznajamiam się właśnie z tym sprzętem i oops, zaraz z początku po podłączeniu do TV poprzez złącze HDMI, 390 mnie zasmucił. Obraz jest zaszumiony białymi pixelami (raz bardziej, raz mniej ale generalnie jest ich na ekranie średnio 10szt). Na stopklatce utrzymują się w tych samych miejscach, podczas odtwarzania filmu 'pojawiają się i znikają' w szalonym tempie. Na końcu dodam że żadne z innych złącz tego nie daje, tylko HDMI. Zjawisko jest niezależne od źródła - dzieje się tak zarówno z USB jak i z płytkami CD z divixami ale nie dzieje się (!) na obrazie menu.
Kombinuję jak koń pod górkę co to może być - kabel HDMI o niskiej przepustowowści a może coś nie tak z siecią 230V, zły firmvare? (mam najnowszy)
Jeśli ktoś się spotkał z czymś podobnym - proszę o pomoc.
Pozdrowienia
 

huzar2

New member
Mam nietypowy problem. Do Bd390 mam podłączony na USB 2.0 przenośny dysk twardy Samsung F3 1TB w obudowie 4World. Problem polega na tym, że przy odtwarzaniu filmów w formacie divx czy xvid, po pewnym czasie dysk rozłącza się, na ekranie pojawia się ikonka złącza usb w kolorze czarnym i dysk jest odłączony od BD390. Natomiast filmy w formacie mkv nie mają takiej przypadłości, pomimo że dysk:-? przy odtwarzaniu tych filmów pracuje na całych obrotach. Wydaje się że powinno być odwrotnie, tzn. przerywanie i nie nadążanie z odczytem dużych filmów mkv a nie divx czy xvid… Na pendraive nie ma problemu gdy odtwarzam filmy dixv czy xvid.Nie wiem co właściwie stwarza problem; odtwarzacz czy obudowa wraz z dyskiem. Ma ktoś jakiś pomysł?
 

predator22

New member
Witam

Przepraszam że tutaj piszę ale nie mogłem założyć tematu
General
Pełna ścieżka : C:\Documents and Settings\darek\Pulpit\br-pre.720.x264.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4.28 GiB
Czas trwania : 1h 46mn
Całkowita przepływność bitów : 5 749 Kbps
Zdekodowana data : UTC 2010-07-07 06:22:19
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.1.1 ('Bouncin' Back') built on Jul 3 2010 22:54:08
Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Yes
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 frames
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 46mn
Przepływność bitów : 5 300 Kbps
Szerokość : 1 280 pixels
Wysokość : 720 pixels
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23.976 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
Rodzaj skanu : Progressive
bity/(piksele*ramki) : 0.240
Rozmiar strumienia : 3.86 GiB (90%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 100 r1659 57b2e56
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5300 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 46mn
Rodzaj przepływności : Constant
Przepływność bitów : 448 Kbps
Kanały : 6 channels
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48.0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
Rozmiar strumienia : 342 MiB (8%)
Język : Polish

I tutaj mam problem posiadam LG bp 560 i nie odtwarza mi dzwięku w tym filmie no i tu mam prośbę do fachowców o wyjasnienie mi dlaczego tak jest i co trzeba zrobić żeby był w tym filmie dzwięk
dziękuję za pomoc
 

Jacek_G

New member
Sprawdziłem na kilku kablach HDMI, m.in. z dławikami ferrytowymi za 9 złotych, pozłacanm Aphardzie za 100zł i Ver1.4 HIGH SPEED ETHERNET 1,5m
Niestety wszędzie sieje podobnie, ciekawostką jest że są momenty gdzie zakłuceń nie ma, a za 2-3 godziny jest cała chmara. W tym samym czasie moja Yamaha MCR 840 w trybie 1080p działa bez zarzutu
 

Mikiii

New member
Witam. Czy ktoś mógł by napisać jak ma się LG BD390 w stosunku do Samsunga BD-C6500? Chodzi mi głównie o jak najlepsze radzenie sobie z divxami i mkv w wysokiej rozdzielczości (odtwarzanymi poprzez sieć lub pen drive'y). Będę wdzięczny za pomoc w rozstrzygnięciu, który z nich jest lepszy.
 

Darkus

Member
Szczerze,to nikt ci nie powie czy ten jest lepszy,czy tamten.
Skalowanie obrazu w LG jest zadowalające jak za te pieniądze,obraz mkv podobny do blu(co mnie rozwaliło jak zobaczyłem Avatara - mkv bitrate 6500)oczywiście ważną role odgrywa TV jego jakość.

Dlatego po paru dniach szukania opinii o Blu-rayach,zdecydowałem się na LG BD390 i nie żałuje wyboru.
 
Do góry