LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

qpytko

New member
udostepnianie

Witam! Mam problem z BD390, gdyż nie widzi on udostępnionych przez kompa folderów! Jeszcze dwa dni temu wszystko było w porządku i coś się spierdzielił i teraz w ogóle ich nie widzi! Posiadam router Linksys wag120n i program Network Magic! co prawda udało mi się udostępnić foldery przez WMP ale nie wyświetla mi nie wbudowanych napisów! Jeżeli wiecie co może być przyczyną pomóżcie lub może możecie polecić jakiś inny program do udostępniania - oprócz nero! Z góry dzx! A cha zapomniałem dodać, że system to WIN 7 32-bit
 

dydex

New member
ja miałem podobny problem który rozwiązałem poprzez zainstalowanie w PC oprogramowania nero media chyba home znajdującego się na płycie w zestawie z odtwarzaczem pomoc techniczna w instrukcji obsługi w tej chwili odtwarza przez wi-fi wszystkie pliki udostępnione
 

FU-NAI

New member
Bardzo dziękuję za soft ale nie pomogło i trzaski w plikach mkv z dźwiękiem dts występują nadal, Pani na infolinii LG powiedziała, że to może być problem oprogramowania "głównego" i należy sprzęt oddać do serwisu w celu korekty zobaczymy czy pomoże :)
 

Hefi

New member
Aktualizacja softu

Witam

a mi nie idzie aktualizacja softu. Już mnie nosi.

Nagrywam plik (rozpakowany) na pendrive'a. Wkładam do usb. Uruchamiam odtwarzacz. NIC.
Włączam, że pamięć ma być usb a nie wbudowana. Nic.
Daję aktualizację (przy wszystkich powyższych kombinacjach). Nic.

Ciągle albo nic albo pisze że mam najnowszy soft.

Aha, dałem ustawienia fabryczne. Softu nie zmieniło na stary.

Co robię nie tak?
 

trops55

Member
Chcę do Lg 390 kupić PENDRIVE. Jakie powinien on mieć parametry aby miał w miare szybkie ładowanie i bezproblemowe i płynne odtwarzanie. . Wybór to 16 GB, ale jaką więc wybrać prędkośc odczytu i zapisu ?
 

Darkus

Member
Chodzi mi o format VC-1 Blu-Ray,czym to przerobić aby chodziło w LGBD390,przerabiam tsMuxerGUI ale nie widzi,jakieś porady?
 

trops55

Member
Mam nagrany film z polskimi napisami na penie, a ten z kolei podłączyłem do 390. Podczas oglądania filmu wystepuje przesuniecie napisów w czasie . Napisy pjawiają się o ok. 40 sekund wczesniej. Natomiast gdy pena podłączyłem do kompa to problemu nie ma. Wynika , że winna jest 390. Jak rozwiązać ten problem, czy jest to wina jest softu?
 

Boss89

New member
mam pytanie do tego odtwarzacza, jak się sprawuję w nim wifi ? jaka jest możliwość przesyłania z kompa filmów ? głośno pracuję gdy się ogląda filmy blu ray ? obsługuje napisy txt ?
 

panicz1987

New member
mam pytanie do tego odtwarzacza, jak się sprawuję w nim wifi ? jaka jest możliwość przesyłania z kompa filmów ? głośno pracuję gdy się ogląda filmy blu ray ? obsługuje napisy txt ?

WiFi działało stabilnie, ale w moim przypadku słabo mu szło odtwarzanie przez siec plików z filmami. Mimo, że podłączałem zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo w standardzie "n" nie odtwarzał tak jak powinien. Nawet pliki mp3 miały kilkusekundową zwlokę, a większe pliki z filmami długo się buforowały (nawet te po 200-300mb).

Jeśli chodzi o napęd to mój egzemplarz chodził dosyć głośno, a byłem jego pierwszym właścicielem. Było słychać mielenie lasera zarówno na BD jak i DVD. Nie było ono jakoś specjalnie uciążliwe, ale słyszalne przy cichym słuchaniu.
 

ross666

New member
Witam
Mam 2 sprawy odnośnie Lg db390
1:Filmy w formacie MKV odpalam z podłączonego dysku twardego podpiętego przez port USB.Zauważyłem że czasami ale nie za często obraz podczas oglądania filmu potrafi mieć zakłócenia.Chodzi mianowicie o pojawienie się czasami w danej scenie filmu pikseli itp na ekranie TV.Jak przewinie się ten fragment na którym wyszły te zakłócenia i odpali się ponownie to już nie ma tego objawu.
Czy to wina filmu czy może dysku twardego albo samego plajera LG który choć posiada potrzebne kodeki do odpalania filmów w formacie MKV to czasami ma z tym problemy.
Wersję softu mam BD.8.08.532.B

A 2 problem to taki że mianowicie najpierw odpalam Tv lcd po czy włączam
Lg bd390 i po chwili tv się sam wyłącza i ponownie sam się uruchamia i potem wszystko jest ok
Czy ktos moze mi to wyjaśnić
 

frontier

New member
z mojego doświadczenia bez jakichkolwiek zakłóceń chodzą mkv-ki z video AVC w formacie L4.1 i bitrate mniej niż 11Mbps. Jeśli parametry są inne to mogą powstawać problemy.
 

ross666

New member
z mojego doświadczenia bez jakichkolwiek zakłóceń chodzą mkv-ki z video AVC w formacie L4.1 i bitrate mniej niż 11Mbps. Jeśli parametry są inne to mogą powstawać problemy.

Witam
Ten problem nie występuje zbyt często ale czasami pojawia sie podczas oglądania filmu.Leci film i nagle na ekranie TV wyskoczą piksele.Jak się przewinie tą sekwencje to problemu nie ma.Czy to moze być wina dysku twardego że czasami podczas pracy sa jakieś opóźnienia.

A co powiesz na te wyłączenie się tv.Czy to wina np.kabla hdmi czy moze gniazda hdmi w samym TV.
Albo sprzęt nawali i nie działa a nie że wyłączy się tv i samoczynnie się włączy i potem wszystko jest ok.Zagadka.
 

frontier

New member
Trudno coś poradzić. Może to istotnie wina kabla HDMI, choć on nie przekazuje sygnału dla telewizora. Tak było w przypadku Kabla ze złączem Euro u którego jeden z pin-ów przesyłał sygnał dla TV i ten automatycznie przełączał się w tryb AV. Niemniej może Twój kabel HDMI ma jakąś wadę i gdzieś zwiera. Przetestuj na innym kablu albo poprzez YPbPr.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Pomóżcie wybrać jakiś dysk twardy zewnętrzny (tylko nie wiem czy z zasilaniem zewnętrznym czy po usb) 1TB na magazyn filmów i zdjęć w miarę szybki który dobrze współpracuje z bd390. Wydaje mi się ,że na chilę obecną najlepiej chodzą dyski z WD 2,5 cala ale może się mylę. Po tych ostatnich fuzjach wydaje mi się, że seagate trochę zszedł z jakości.
 
Do góry