LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

apple

New member
Nie przesadzaj, Aplle o tym lamencie na forach... przejrzałem wszystkie fora i poza tym, że narzekają na nich, że od dawna nie naprawiono problemu z DTS i nagłówkami niektórych MKV, to nikt nie wie co nowego wniosła ta aktualizacja. Zaryzykowałem, wgrałem i… niespodzianka. :???:Zmieniła się szata graficzna przy oglądaniu Youtube ale HD ciągle brak. :neutral:Poza tym nie zauważyłem że jest gorzej niż przed aktualizacją…

Coś słabo patrzyłeś :) Widziałem wówczas wiele narzekań, a zauważ, że odpowiedziałem tydzień temu i było wówczas sporo właśnie takich pierwszych reakcji. Po co miałbym wymyślać - były wyraźne ostrzeżenia. Może potem zaczęli dyskutować o innych tematach.
Wyczytałem jeszcze, że LG zamyka temat aktualizacji BD390 (informacja z ich pomocy), bo skupiło się na wersjach sprzętu z 3D ale już nie chciałem straszyć. Nie poprawią więc już problemów z DTS i MKV.
 

MichałO

New member
Witam, przejrzałem wszystkie strony, było to co prawda czasochłonne ale nie znalazłem problemu. Nie wszystkie filmy mkv mi odtwarza, tzn włączam i skacze mi na tv zmienia rozdzielczości i wraca do folderu z filmem bez żadnego komunikatu. Tylko kilka filmów tak ma i to o różnych rozdzielczościach. Przykład jednego: Format : Matroska
File size : 4.23 GiB
Duration : 1h 36mn
Overall bit rate : 6 283 Kbps
Encoded date : UTC 2010-11-14 12:45:16
Writing application : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 36mn
Bit rate : 5 640 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.255
Stream size : 3.71 GiB (88%)
Writing library : x264 core 107 r1766 f9f0035
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5640 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 36mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 441 MiB (10%)
Language : Polish
 

slawkor

Member
Bez reklam
mkvmerge v4.4.0 tu tkwi najprawdopodobniej problem. musisz przerobić ten film w starszej wersji 3.3.0
 

MichałO

New member
Dzięki za odpowiedź oczywiście chciałem sprawdzić ale wersja 3.3.0 wywala mi błąd przy próbie add: file identification failed... dalej error the source file.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Spróbuj wywalić z systemu wszystkie wersje mkvmerge, wyczyść rejestr i zainstaluj na świeżo wersję 3.3.0 to powinno pomóc.
 

MichałO

New member
Ok, nic nie wywalałem, miałem ściągniętą wersję 3.3. bez instalacyjną i w ustawieniach wystarczyło ścieżke podać dla programu mkvmerge.exe, faktycznie po muxowaniu starszą wersją film zadziałał na odtwarzaczu :) dzięki za pomoc
 

Hefi

New member
Witam

jestem od ponad roku szczęśliwym użytkownikiem BD 390. W miarę dawałem sobie radę z większością problemów, a od czasu, jak soft po aktualizacji zaczął widzieć udostępniane foldery, zupełnie bajka. Niemniej jednak, teraz mam problem.

Urządzenie tnie się okrutnie przy filmach w HD. Czasem nawet przy zwykłych DIVXach. Tak, co mniej więcej minutę - dwie, jakby się buforowało. Podłączone przez LAN. Problem o tyle dziwny, że wyeliminowałem możliwość uszkodzenia kabla - podłączyłem dwa notki na tym samym kabelku - i śmiga jak złoto. Soft mam najnowszy.

CO ROBIĆ??
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

jestem od ponad roku szczęśliwym użytkownikiem BD 390. W miarę dawałem sobie radę z większością problemów, a od czasu, jak soft po aktualizacji zaczął widzieć udostępniane foldery, zupełnie bajka. Niemniej jednak, teraz mam problem.

Urządzenie tnie się okrutnie przy filmach w HD. Czasem nawet przy zwykłych DIVXach. Tak, co mniej więcej minutę - dwie, jakby się buforowało. Podłączone przez LAN. Problem o tyle dziwny, że wyeliminowałem możliwość uszkodzenia kabla - podłączyłem dwa notki na tym samym kabelku - i śmiga jak złoto. Soft mam najnowszy.

CO ROBIĆ??

Sciągnij ze strony lg starszy soft najlepiej z numerem LG_BD_390VBB_v808531_Apr[1].23.2010 i taki wgraj np.z pena. Sprawdź po wgraniu czy się polepszyło. Nie zawsze to co najnowsze jest najlepsze (chodzi mi o soft).:roll:
 

szaula

Member
Witam

jestem od ponad roku szczęśliwym użytkownikiem BD 390. W miarę dawałem sobie radę z większością problemów, a od czasu, jak soft po aktualizacji zaczął widzieć udostępniane foldery, zupełnie bajka. Niemniej jednak, teraz mam problem.

Urządzenie tnie się okrutnie przy filmach w HD. Czasem nawet przy zwykłych DIVXach. Tak, co mniej więcej minutę - dwie, jakby się buforowało. Podłączone przez LAN. Problem o tyle dziwny, że wyeliminowałem możliwość uszkodzenia kabla - podłączyłem dwa notki na tym samym kabelku - i śmiga jak złoto. Soft mam najnowszy.

CO ROBIĆ??

zmien soft na starszy tak jak podaje slawkor
 

remmyhi

New member
Nie - DTS HD MA nie jest obsługiwane przy MKV. Albo konwerujesz film na Bluray in nagrywasz na krążku Blu, albo wyciągasz CORE z DTSu i muxujesz w mkv.
 

Fiedia

New member
Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad zakupem 390 i czytając to forum jestem prawie przekonany, że to będzie słuszny wybór. Mam do Was pytanie, jak sobie radzi z płytami DVD, kupiłem plazmę Panasonica G30/42" i niestety mój odtwarzacz DVD podpięty przez euro ( brak wyjścia hdmi ) słabiutko wypada, a mam trochę filmów i koncertów na DVD, które chętnie oglądnął bym na nowym sprzęcie.
Pozdrawiam
 

slawkor

Member
Bez reklam
Firmware update for BD390

1. 1) The new firmware will improve the Playability of BD disc.
(Inception, Prince of Persia, Sherlock Homes, Avatar)
2) The new firmware will improve the BD Playbility (AV Stuttering)
3) The new firmware will improve the file playback (The Pacifier)

2. Countermeasure : Update to newest firmware

3. Firmware Version : BD.8.08.552.B

Testował ktoś ten soft?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Nic nie wnosi nowego. Tylko wielu z Was pisze, że po nowych aktualizacjach softu większość rzeczy nie chodzi np. są problemy z .mkv itp. Dlatego na prośbę paru użytkowników wstawiłem starszy - za to sprawdzony soft, którego już nie ma na stronach LG.
 

Mike1380

New member
Problem z dźwiękiem

Witam

Nie wiem czy jest to wina nowego softu ale zauważyłem, że od jakiegoś czasu przy oglądaniu filmu dvd przycina mi dźwięk na amplitunerze przy każdej zmianie chapteru.. Brak płynnego przejścia.
Amplituner Pioneer VSX-919 AH.

W międzyczasie wgrałem soft Slawkor i wszystko wróciło do normy..dźwięk płynnie przechodzi przy zmianie chapterów. Więc stwierdzam, że nowy soft jest z błędami.. Polecam starszą wersję, zróbcie sobie kopię na zaś... Nigdy nie wiadomo co wymyślą Panowie z LG..


Pozdrawiam Mike
 
Ostatnia edycja:
Do góry