LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

tobas

New member
Jak oceniacie przydatność BD390 do odtwarzania filmów głównie MKV w jakości 720p, 1080p w rozmiarze ok. 4-15 GB?

Odtwarzacz teraz potaniał do 730 zł i chciałem go kupić, a kumpel namieszał mi zabawką Xtreamer która niby czyta wszystko jak leci. Nie wiem tylko jak z jakością odtwarzanego materiału.
BD390 jest chwalony za jakość obrazu, a na tym mi zależy, zresztą na tym żeby odtwarzał MKV bez marudzenia również :)

Posiadanie blue-ray ma swoje plusy, ale jak miałby nie odtwarzać MKV lub zbytnio przy tym kaprysić to trochę bym się wkurzył ;)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Zapewne byłbyś wkurzony.
390 to jest odtwarzacz BR + dodatki.
Jeśli zależy Ci na mkv to kup jakiegoś playera multimedialnego.
390 potrafi być kapryśny, chociaż przy odrobinie wiedzy i PC pod ręką można właściwie każdy plik odtworzyć po jakiejś tam korekcie.
 

Greg5

New member
Sprawdziłem na kilku kablach HDMI, m.in. z dławikami ferrytowymi za 9 złotych, pozłacanm Aphardzie za 100zł i Ver1.4 HIGH SPEED ETHERNET 1,5m
Niestety wszędzie sieje podobnie, ciekawostką jest że są momenty gdzie zakłuceń nie ma, a za 2-3 godziny jest cała chmara. W tym samym czasie moja Yamaha MCR 840 w trybie 1080p działa bez zarzutu
Witam.
Miałem podobny problem. Sprawdź inne wejście HDMI w TV. Ja to miałem w wejściu HDMI3, od kiedy podłączyłem kabel (Alphard Davinci) na wejście HDMI2 problem się skończył. TV panasonic P42S10E.
 

darecki_22

New member
Witam, jak wygląda współpraca naszej 390 z dyskiem umieszczonym w obudowie sieciowej. Dysk podłączony do routera. router podłączony kablem z 390. czy w takim układzie LG390 bedzie widział dysk?

pozdrawiam
 

kayu

New member
Problem z napisami jest z filmami w formacie .mkv które mają fps 23.976 i napisami w .txt - LG wyswietla napisy w złym tempie. Wystarczy na PC przekontwertować napisy z .txt na SRT uwzględniając fps filmu. Do użycia: MediaInfo o sprawdzenia fps filmu oraz SubEditPlayer do konwersji napisów.
 

dethorn

New member
Witam,


Jako nowo upieczony właściciel BD390 mam pytanie do zaawansowanych użytkowników tego urządzenia:

Oglądając filmy w formacie mkv zauwazyłem ze przy fragmentach filmu gdzie kamera wolno przesuwa się po nieruchomym krajobrazie obraz wyraznie klatkuje. Cała reszta filmu ostra jest jak żyleta i cięzko sie do czegos przyczepić niemniej jednak to klatkowanie nieco mnie irytuje. Dodam, ze chodzi mi o odtwarzanie filmu przez USB (sprawdzane na roznych filmach i roznych USB stickach).
w/w zachowanie zauwazyłem tez podczas ogladania niektórych divx-ów...

Tak więc pytanie jest takie: czy powyższy efekt to normalna cecha tego urządzenia czy mój egzemplarz jest może nieco felerny i powinienem zacząc myslec nad jego reklamowaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Dethorn
 

remmyhi

New member
Powyższy efekt to widoczne ślady oglądania materiału skodowanego w 24 klatkach na telewizorze ustawionym na 25 klatek.
W ustawieniach obrazu zmień wyświetlanie na 24 klatki.
Miałem dokładnie to samo i szlag mnie trafiał - zmieniłem na 24 klatki i teraz jest pięknie.
 

dethorn

New member
Powyższy efekt to widoczne ślady oglądania materiału skodowanego w 24 klatkach na telewizorze ustawionym na 25 klatek.
W ustawieniach obrazu zmień wyświetlanie na 24 klatki.
Miałem dokładnie to samo i szlag mnie trafiał - zmieniłem na 24 klatki i teraz jest pięknie.


Wielkie dzięki remmyhi! Teraz mogę obejrzeć cały film bez zgrzytania zębami!

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia w moim BD390. Na amerykańskiej stronie LG widzę ze przy BD390 poza YouTube dopisane sa inne serwisy: NetCast, Vudu itd. Natomiast w wydaniach europejskich jest tylko YouTube. Na początku myslałem ze to tylko kwetia firmware'u ale jak juz wspominałem mam najnowszą wersją i znów jedynie YouTube jest dostepny. Czy jest jakas metoda by uzyskać dostęp do wspomnianego juz NetCast? Czy jest wyłącznie możliwe w przypadku amerykanskiej odmiany BD390?
 

macinus

New member
Powyższy efekt to widoczne ślady oglądania materiału skodowanego w 24 klatkach na telewizorze ustawionym na 25 klatek.
W ustawieniach obrazu zmień wyświetlanie na 24 klatki.
Miałem dokładnie to samo i szlag mnie trafiał - zmieniłem na 24 klatki i teraz jest pięknie.

Mam to samo. Może banalne pytanie, ale gdzie zmienić tryb wyświetlania na 24 klatki? W LG nie widzę takiej opcji. W tv też. Mam Pionka 5080XA, jak wiecie gdzie to jest to napiszcie. THX
 

remmyhi

New member
Mam to samo. Może banalne pytanie, ale gdzie zmienić tryb wyświetlania na 24 klatki? W LG nie widzę takiej opcji. W tv też. Mam Pionka 5080XA, jak wiecie gdzie to jest to napiszcie. THX
Nic łatwiejszego. W ustawieniach BD390 klikasz na ustawienia ekranu i tam masz od razu "Tryb ekranu 1080p - ustawiasz na 24 klatki i gra.
pozdrowienia
r
 

piyok

New member
Witam. Mam jedno pytanie odnośnie odtwarzania materiału dvd tym bardziej hd ze źródeł takich jak pen drive czy zewnętrzny dysk podłączony przez USB bo jak mnie mam tak jest podłączany do bd390, zastanawia mnie czy przepustowość łącza USB nie ogranicza przepływu danych???
moje pytanie wiąże się z tym iż jak nagram np. materiał dvd na pen drivea i odtwarzam go przez port SUB w zwykłym dvd Bellwood to wszystko się tnie, jak to z tym jest??
proszę o odpowiedź gdyż chcę kupić bd390 i wiedzieć jak to jest

z góry dziękuję za info
 

apple

New member
Brak napisów

Problem z napisami jest z filmami w formacie .mkv które mają fps 23.976 i napisami w .txt - LG wyswietla napisy w złym tempie. Wystarczy na PC przekontwertować napisy z .txt na SRT uwzględniając fps filmu. Do użycia: MediaInfo o sprawdzenia fps filmu oraz SubEditPlayer do konwersji napisów.

No, niestety nie tylko w takim przypadku. Ściągnąłem film Sintel w mp4 (darmowa animacja) i napisy w srt. Zarówno dla mp4 jak i pliku przerobionego na mkv napisy nie wyswietlaja się. Odtwarzałem z NAS. Spróbuje jeszcze z dysku. Film ma 25 klatek/s 1280 x 544 px ~218 MB
Jaki tu jest powód? W osobnym katalogu umiesciłem srt i txt - BD nie odtwarza napisów - opcja napisów jest stale na OFF. W komputerze odtwarzaja sie poprawnie zarówno srt jak i txt (mDVD).
www sintel org
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
Aktualizacje oprogramowania

Gdzie to siedzi? Widzę tylko 26,27,29 i 31...
Google mówią że na innych forach też ludzie nie mogą tego znaleźć...
EDIT:
OK mam, dla 'ułatwienia' nazwali LG_BD_390VBB.zip, dopiero w opisie są te "gangi nowego yorku"
:)
LG już zapomniało o tym odtwarzaczu - wy też powinniście. Taki update, że hey! Nie działały podstawowe pliki, a oni usprawnili odtwarzanie dwóch płyt BR.
Nawet nie chwalili się tym update, bo widzę, że ma datę z czerwca, a gry sprawdzałem w sierpniu, to odtwarzacz jej nie pobierał.
Czekam na chwalony odtwarzacz multimedialny z dyskiem wewnętrznym, a do BR mam wszechstronniejszy PS3. BD390 niech spada (właściwie spadł).
 

zbyszard

New member
Region Free

Czy ktoś zrobił sobie na BD390 region free (dvd) i sprawdzał czy na płyty Blu-Ray'e też to działa?

dla niewtajemniczonych instrukcja zrobienia region free na videohelp.com

po downgradzie do softu 527 poszlo idealnie, potem upgrade do 531 :)
teraz szukam kogos by potwierdzil ze 0 jest tez na BD bo w menu pisalo tylko o DVD
 

tomalo

New member
pojawił sie poprzez aktualizację softu bezpośrednio z playera (opcja aktualizacji softu) nowy soft 8.08.539.B
narazie nie ma pliku na stronie, tylko przez playerka...
 
Ostatnia edycja:
Do góry