LG BD 660 warto kupić czy nie

Stratoss

Member
Bez reklam
Ja go właśnie dzisiaj kupiłem z Neonetu. Po negocjacji cena 332pln. I dwa lata gwarancji. Na allegro jest obecnie za 329pln sprowadzany z UK, z roczną gwarancją tzw. sklepową. I co dziwne paru jeleni się na zakup skusiło...z taką dziwną gwarancją.
Za takie grosze, jako drugi odtwarzacz w innym pomieszczeniu się przyda.
Chciałem sprawdzić jak odtwarzacz za takie grosze radzi sobie z 3D. A miałem dwie płytki demo od Sharpa i normalnie szczena opada. Coś niesamowitego jak potrafił pokazać wszystkie niuanse i detale obrazu. No oczywiście duża w tym zasługa 840-stki.
 
Ostatnia edycja:

lukaszt2006

New member
Witam

Jestem zainteresowany zakupem BD 660. W zwiazku z tym mam pytanie ktore zostalo zadane juz w tym wątku ale pozostało bez odpowiedzi.

Czy jest możliwość zmiany parametrów napisów w tym odtwarzaczu?
Chodzi mi przede wszystko o wielkość czcionki? Da się zmieniać?

Pozdrawiam
 

Anduraki

Banned
Poszukuję odtwarzacza i już bym dawno pominął LG, bo na webchat konsultant LG mi powiedział, że żaden z odtwarzaczy LG nie potrafi czytać napisów SRT podczas odtwarzania plików MKV, powiedział, że napisy muszą być wmuksowane w plik MKV? Czy to prawda, bo czytając cały temat od początku do końca widzę coś innego. Czyżby mnie w ***a robili w LG?

Czy odtwarzacz odczytuje napisy w formacie SSA (Substation Alpha)?

Może to banalne, ale czy filmy w MKV nagrane na płyty BD-R można odtwarzać na tym odtwarzaczu, czy tylko z USB jest taka opcja?

Jak wygląda jednoczesna obsługa napisów wmuksowanych w mkv i oddzielnych. Czy odtwarzacz będzie miał na liście zarówno te wewnątrz jak i te na zewnątrz pliku mkv?
 

pierwszyy

Member
Posiadam model bd570 i odczytuje srt z mkv bez problemu. Napisy wmuxowane w mkv także. Można podczas odtwarzania zmieniać napisy zewnętrznych na wewnętrzne i odwrotnie bez problemu. Napisy (zewnętrzne od wewn/wmuxowanych) różnią się czcionką i tłem: zewnętrzne czcionka jest trochę większa, tło przźroczyste, wmuxowane mają trzcionkę mniejszą i tło nieprzeźroczyste czarne. Napisów nie można regulować w żadnym parametrze (wielkość czcionki, tło, pozycja itp)

Napisów ssa nie próbowałem.
 

bravd

New member
Witam!

Zastanawiam się nad kupnem LG BD 660 i mam kilka pytań co do tego urządzenia...

Chodzi o napisy - czy ktoś mógłby zamieścić screena albo opisać jak wyglądają one na ekranie?...chciałem się dowiedzieć jak wygląda czcionka, jakiej wielkości, czy nie jest "poszarpana"... ponadto czytałem, że napisy nie mają obwódki ani tła...czy zatem utrudnia to bardzo ich czytanie?

I moje drugie pytanie: Czy obraz z dvdrip-ów (divx) jest także interpolowany? (czy tylko płyty DVD?)

I trzecie: Co jest największą wadą, a co największą zaletą w LG BD660?

Pozdrawiam.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
posiadam model 420 od pół roku jeśli chodzi o odtwarzanie plików nawet egzotycznych łyka wszytko 1080p dyski pod usb czyta nawet 3T sprawdzałem nie ma problemów.nie kiedy jest tylko problem z napisami ale tylko przez sieć.jeśli chodzi o obraz i dźwięk to standardowo u LG bez fajerwerków
 

Anduraki

Banned
spinacz66 mógłbyś napisać coś o tym modelu 420?

Bardzo mi zależy na kupnie odtwarzacza BD, który udźwignie płyty (BD-R Panasonic) które już nagrałem parę miesięcy temu które mają na pokładzie filmy MKV z napisami SRT lub SSA rozdzielczości 1080p lub 720p typowe 5GB filmy HD lub 8-13 GB filmy 1080p. Czy ten odtwarzacz 420 da radę z płynnym odtworzeniem filmu 1920x1080 z takim standardowym bitrate jak na filmy HD? Czy filmy się nie przycinają? Czy działają polskie napisy zarówno te wmuksowane w MKV jak i te obok pliku MKV w formacie SRT i SSA?

Bardzo mało znalazłem opinii w Internecie na temat tego odtwarzacza.

Wiem natomiast ze 660 już nie produkują i to co zostało w Polsce - czyli 3 sklepy które mają ten model sprzedają po dość wysokich cenach. Jakiś koleś sprzedaje na Allegro LG sprowadzane z Anglii, z angielskim menu, nie wiem jak z napisami w przypadku angielskiej wersji.

Chciałbym wiedzieć, czy ten 420 równie dobrze poradzi sobie jak 660 z plikami MKV, bo przykładowo 560 radził sobie z częścią, a te co nie działały trzeba było przemuksować. Jak z tą 420 jest.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
420 z płyt i z dysku czyta płynnie wszytko mkv 1080p czyta bez problemu nic nie rwie co do napisów to nie kiedy broblem jest tylko z nimi przez sieć jak za te pieniadze to ten model spisuję się naprawde dobrze
 

Carl_2

New member
Witam

Pytanko do posiadaczy BD660:
Czy odtwarzacz ten odtwarza pliki m2ts, mts w rozdzielczości 1080p/i (z płyty/HDD)?
Mam kamerkę sony, która właśnie takie produkuje, więc jest to dla mnie bardzo ważne.
 

Carl_2

New member
Na pytanie dotyczące odtwarzania plików m2ts w rozdzielczości 1080i odpowiem sam - zabrałem do sklepu stosowny plik na pendrive, włączyłem i poszedł, więc kupiłem.

W sklepie nie sprawdzałem jednak funkcji NetCast, a w domu zonk. Po wybraniu w menu NetCast pojawia się ikonka ładowania i nic... po 25 min bezczynności odtwarzacz się wyłącza (tak ma ustawione).
czy ktoś może miał jakiś problem z Netcastem? Coś może źle robię?
Dodam jeszcze, że sieć działa prawidłowo - pliki z kompa widzi, firmware się zaktualizował do najnowszej wersji :-/
 

markozalko

New member
Czy u Was tez tak się dzieje... wsadzam płytę bluray 3d i myśli i myśli, w końcu ją wyrzuca. Za drugim razem poznaje płytę i można odpalać. Czasem pisze błąd płyty, czy to jest aż taki wrażliwy sprzęt?? Płyty nowe i tylko wsadzane dosłownie kilka razy, z resztą sam ich używam więc dbam o nie.
 

goly78

New member
Tez nie mozecie puscic dzwieku TrueHD z dysku ? Z płyty idzie bez problemu a z dysku cisza . BD660 podpiety hdmi do amplitunera Denon .
 

FeleK72

New member
Czy ten odtwarzacz czyta pliki MKV które są nagrane na płytach BD czy tylko te z dysków podpiętych pod USB i po LAN?
 

Anduraki

Banned
Właśnie stałem się posiadaczem nowego(nieużywanego) odtwarzacza lg bd 660, co ostatnio jest dość problematyczne.

@up czyta MKV z płyt i z usb, po LAN nie sprawdzałem.
Testuję dopiero 2gą godzinę ten odtwarzacz, ale jestem jak najbardziej zadowolony.
Próbowałem następujących płyt BD-R: Panasonic, Titanium, Esperanza, TDK, Platinium i wszystkie czyta bez najmniejszego opóźnienia, wydaje mi się, że Panasy najszybciej wczytuje (natychmiast)

Co do odtwarzania napisów to jest tak: muszą być kodowane jako ANSI, bo w unicode(standardowe kodowanie z napiprojekt) nie są wyświetlane i widoczne w filmie (w menu są ale w filmie nic się nie wyświetla i nie można ich też wybrać).

Śmiech jest z zaślepką USB, nigdzie nie pisali w instrukcji ani w necie nie znalazłem co to jest w obudowie(w instrukcji jest że to gniazdo) zastanawiałem się jak do tego się dostać - czy to przycisk czy co, wystarczyło z prawej strony paznokciem podważyć i wyciągnąć ;P

Mam pytanie do innych posiadaczy - odpaliłem netcast i pobrał jakąś aktualizację bez pytania mnie o zgodę, czy jest to tak jak ze smart hub w samsungach? że musi się zaktualizować, czy została wykonana pełna aktualizacja oprogramowania. Z tego co zauważyłem żadnego restartu urządzenia po aktualizacji nie było.

Na razie testuję u kolegi, bo on mi pomógł zamówić. Czy jak podepnę po HDMI 1.4 do TV który ma neta po kablu to net zostanie przesłany do odtwarzacza?

@goly78 spróbuj w ustawieniach dźwięku dać wszędzie PCM.
 
Ostatnia edycja:

FeleK72

New member
Czy jak kupię bd660 spoza polskiej dystrybucji (np. sprowadzany z Holandii czy Anglii) to będę mógł mu wrzucić nasz polski firmware by mieć wszystkie polskie litery w napisach i polskie serwisy internetowe?
 

Anduraki

Banned
Sam się o to pytałem jeden ze sklepów, ale olali mnie. Mowa o angielskim LG, co do gwarancji to napewno w Polsce nie można tego naprawiać, co dowiedziałem się od LG. Czy będą Polskie napisy w Angielskim - wątpię, a przynajmniej nikt tego nie potwierdził.
 
Do góry