LG BD 660 warto kupić czy nie

bajer1989

New member
Przecież ten odtwarzacz do 3D to żart z kupujących.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Skoro blu-ray może wysłać jedynie obraz 3D do telewizora przez HDMI (a nie osobno obraz i osobno napisy), to powinien wysyłać już w takim formacie, aby jedyną konieczną czynnością było włączenie zlepiania obrazów na TV.
Natomiast BD660 wysyła obraz sidebyside (do złączenia), a napisy normalnie (nie do złączenia). W efekcie czego po zlepieniu dostajemy taki - niedający się oglądać - klocek.

Czy w tym odtwarzaczu występują jakieś problemy z odtwarzaniem filmu 3D z napisami bezpośrednio z płyty? Pozdrawiam

edit: w sensie oryginalnych nie .mkv
 
Ostatnia edycja:

sniady

New member
Witam.Odtwarzacz zakupilem w grudniu. Czyta mi wszystkie mkv,avi itd.wszystko z dysku i pena. Mam natomiast problem z plytami BD,ostatnio po raz pierwszy probowalem odtworzyc plytke BD i nie odpalilo. W sumie na 5 plyt odtworzyl mi jedna, wszystkie orginalne. W serwisie facet wlaczyl trzy rozne ktore mial i tez chodzilo. Na moim drugim odtwarzaczu BD560 wszystkie te plytki smigaja bez problemu. Dodam,ze jedna z tych plyt to 2w1 czyli do wyboru 2D lub 3D i tej tez nie czytal. Czy ktos tez ma taki problem?? Dzisiaj jade do kolegi i na jego 660 sprawdze czy plytki ktore u mnie nie odpalaly u niego beda chodzic. Nie wiem czy to wina odtwarzacza czy tak juz jest ze nie wszystkie plytki czyta. Plyty DVD odtwarza bez problemu.
 

sniady

New member
Witam.Odtwarzacz zakupilem w grudniu. Czyta mi wszystkie mkv,avi itd.wszystko z dysku i pena. Mam natomiast problem z plytami BD,ostatnio po raz pierwszy probowalem odtworzyc plytke BD i nie odpalilo. W sumie na 5 plyt odtworzyl mi jedna, wszystkie orginalne. W serwisie facet wlaczyl trzy rozne ktore mial i tez chodzilo. Na moim drugim odtwarzaczu BD560 wszystkie te plytki smigaja bez problemu. Dodam,ze jedna z tych plyt to 2w1 czyli do wyboru 2D lub 3D i tej tez nie czytal. Czy ktos tez ma taki problem?? Dzisiaj jade do kolegi i na jego 660 sprawdze czy plytki ktore u mnie nie odpalaly u niego beda chodzic. Nie wiem czy to wina odtwarzacza czy tak juz jest ze nie wszystkie plytki czyta. Plyty DVD odtwarza bez problemu
 

erzlot

New member
Mam na HDD film 3D SBS i plik napisów .srt przygotowany programem 3Dsubtitler. Jeżeli film odtwarzam bezpośrednio z USB telewizora, to napisy są wyświetlane właściwie. Jeśli odtwarzam z USB odtwarzacza BD,to napisy są poprzestawiane (tzn nie 3D SBS), chociaż BD ma funkcję 3D i jest ona włączona. Czy coś można zrobić? Może reklamować soft w tym dvd?
 

pawelosinski

New member
Napisy do SBS 3D muszą być w postaci graficznej i wmuksowane w plik .mkv 3Dsubtitler TYLKO tworzy takie napisy korzystając z .srt a NIE PRZERABIA .srt.
1. musimy mieć napisy w osobnym pliku .srt do filmu .mkv (najlepiej wyciągnąć z .mkv)
2. przerabiamy napisy w 3Dsubtitler (moje ustawienia: arial rozmiar 36, kolor biały, kodowanie 1250, border 6, wysokość: 897, high, sup)
3. gotowy plik .sup wrzucamy wraz z plikiem .mkv do programu MKVTOOLNIX (z nakładką GUI) i muxujemy (kilkanaście minut). mamy teraz w pliku dodatkową ścieżkę napisów oprócz oryginalnej do użycia :)

działa (bo musi ;-) ) na każdym odtwarzaczu/telewizorze przy 3D SBS

jeśli nie zatrybi to można spróbować zamiast SUP wybrać SUB w 3dsubtitlerze.
 

arwr

New member
hej czy ktoś próbował na tym odwarzaczy testować odczyt materiałow udostepnionych w LAN. Nie przy uPNP ani DLNAtylko SAMBA ??
 

fazo

New member
Obsługa protokołu SMB jest zwalona. Pliki nie są sortowane w żaden logiczny sposób. Może nowy firmware to poprawi.
 

erzlot

New member
Napisy .txt czyta bez problemu.
Inna sprawa: wczoraj chciałem obejrzeć film 3D SBS mkv nagrany na HDD i BD660 zawiesił się tak, ze nie reagował na pilota i przyciski- musiałem wyjąć z kabel z gniazdka. O dziwo-ten sam plik bez problemu poszedł z USB telewizora. Dziwne: obydwa sprzęty od LG i ten sam rok produkcji!
 

Tribul

New member
Jak jest z u was z obrazem na tym odtwarzaczu? Bo mam go od jakiś 2 miesięcy i jak dla mnie porażka niesamowita, obraz jest strasznie blady, czarny kolor jest....szary, nawet ustawienia obrazu niewiele dają, bo jak poustawiam że czarny jest trochę mniej szary to reszta kolorów to totalna lipa. Mój dekoder tv ma ładniejszy obraz, nie wspominając o PS3 które niestety sprzedałem i kupiłem to dziadostwo:/
 

darekp15

New member
Witam mam pytanie do użytkowników bd 660 czy to normalne że , oglądając filmy/klipy na you tube , pierwszy włączony klip jest ok idzie z głosem, lecz włączony zaraz po nim ładuje się normalnie , obraz jest ale bez głosu.
trzeba wyjść do menu, włączyć go jeszcze raz i wtedy jest ok, lecz już następny znowu to samo.
proszę o jakieś sugestie
 

FireX

New member
Witam, zamierzam kupic ten model i pytanie kontrolne

Czy odpala wszystkie MKV + napisy co jest w necie?

oraz

1. Czy czyta pliki AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080i/p, ???

2. Czy czyta ścieżki audio w plikach mkv w formacie DTS HD Master Audio i Dolby TrueHD ??
 
Ostatnia edycja:

FireX

New member
Podsumowując:
+Obsługuje MKV z dźwiękiem DTS
+Obsługa TXT z polskimi znakami
+Łatwa i przyjemna obsługa
+Fajny design i wykonanie
+Czyta wszystko z płyt i netu w formatach mkv,avi,wma,mp3 czyli najpopularniejsze obsługiwane formaty
+Cena (nowy można wyrwać od 280 PLN)

Co lekko drażni
-Po każdym włączeniu trzeba wkładać dysk do portu USB bo nie wykrywa
-Niektóre pamięci trzeba przeformatować bo nie widzi wszystkich plików

Ogólnie co do jakości i ceny jest bdb

9/10


Lepiej filmy wygladają z HDD niz z bluraya
 
Do góry