LG BD 660 warto kupić czy nie

erzlot

New member
Gotowe filmy 3D z napisami odtwarza bezproblemowo. Natomiast próbowałem sam dograć napisy do filmów 3D i niestety nie udało się. O tym jest w innym wątku.
 

Tomek.K.

New member
Więc co moze byc nie tak ? Tez czytałem po forach ze powinien czytac te pliki .

Przyczyną może być prędkośc transmisji z dysku do odtwarzacza przez USB, ale w sytuacji gdy dysk jest w kieszeni, która obsługuje USB 1.1, a tu maksymlna teoretyczna prędkość to 12 Mb/s. Natomiast Blu-Ray odtwarza przy prędkośći x1 z przepływnością 4,3 MB/s (megabajt na sekundę), co w przeliczeniu na megabity/sekundę daje nam 34,4 Mb/s. Proponuję korzystać z kieszeni do dysku obsługującej USB 2.0.
 

goly78

New member
Tomek dysk kturego uzywam to dysk 2,5 z usb 2.0 . Przerobiłem pare filmów na format mkv . I tez jest problem . Jezeli ustawie dzwiek na DTS to przycina dzwiek .Obraz idzie bez problemu . Jezeli zmienie na DD 5.1 idzie ok . Na płytkach tego problemu niema .
 

walher

New member
Porównanie z DB560, BD670

Zakupiłem odtw. BD660 i jest super. Miałem okazję porównać go z DB560 (który miałem przez 12 m-cy), BD670 (zakupiłem przez internet i odesłałem). Odtwarzacz wypadł wręcz rewelacyjnie. A więc:
1. Obraz znacznie lepszy niż BD560, BD670.
2. Miałem nagrany film na płytce 50 GB Avatara z bardzo dużym bitratem. BD560 jak i 670 klatkował, przerywał - natomiast BD660 idzie bez zająknięcia - odtwarza w/w film idealnie (chyba w tym modelu LG zastosowało lepszy procesor, który jest odpowiedzialny za odtwarzanie). Dziwne bo cena niższa niż DB670 a wg. mnie sprzęt o niebo lepszy.:lol:
 

asustive

New member
Wylapales gdzies jakas ciekawa cene? :> Bo tez chce kupic ten model tylko czekam na dobra oferte.. W pierwszym poscie tego tematu Kolega pisal, ze 399zl kosztowal, a teraz niby jest w EURO RTV AGD za 499 w promocji z 599..
Mozesz cos powiedziec na temat odtwarzania plikow mkv? :>
 

rafik_1

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu tj LG BD 660 - czy szczęśliwym to się okaże .
Pozwole sobie w kilku punktach opisać + i - tego urządzenia tak po 30min użytkowaniabo tyle miałem
przyjemność z nim spędzić.

PLUSY:
- obraz /jak na tę kwotę 399zł bez zarzutu/ podpiety pod Sharp 46LE824
- dzwiękę ideał /połączenie optyczne z ampem bo brak HDMI/, bez najmniejszego problemu konwersja DTS HD-MA do standardowego DTS, jednocześnie
dekodowanie DD 5,1
- chyba najlepsza jaką do tej pory widziałem obsługa DLNA czyta szybki, czytelnie i wsztko w tym WMV, VOB z napisami i wyborem dzwięku - ciekawostka
- szybkie wczytywanie zdjęć nawet dużych formatem
- ergonomiczny pilot
- ciekawa obudowa


MINUSY:
- !!! ZONK ZONK ZONK, odtwarzacz nie czyta płyt BR-R nagranych przez swojego ''kolegę'' LG BH 10LS38 !!!!!! Włożyłem kilka plyt wypalonych przez nią nie widzi ani jednej. płyt e te widziane są normalni przez odtwrzacz Panasonica DMPBD75. Jednyna nadzieja w tym że ma prblem z nośnikiem Philipsa bo takowe tylko używałem. Dziś kupiłen TDK,sprawdze co i jak. Jeśli dalej będzie lipa to do zwrotu.
- nie czyta formatu MOV ale to chyba norma
- nieodłaczalny kabel zasilajacy

Tak na marginesie - czy ktoś miał probelm z nieczytaniem płyt nagrywanych na tym odtwarzaczu?


Pozdr.
 

walher

New member
Czytanie BD-R

U mnie czyta BD-R - nagrywam na panasoniki i verbatimy i w tym modelu jest OK. Jestem pewien, że u ciebie to wina płyt - mój poprzedni jaki testowałem czyli BD 670 miał problem z BD - R 50 GB Verbatima. Odesłałem go i przy BD 660 tego problemu nie ma - aha nagrywam też ma tej samej nagrywarce co ty.
 

walher

New member
Cena BD660

Ja zakupiłem ostatnio w RTV EURO AGD za 429 - teraz cena tam jest wyższa. Ale sklep ole ole ma dobrą cenę i sprzęt jest z polskiej dystrybucji (kiedyś pytałem o to). Zwróć uwagę na gwarancję - wielu sprzedawców sprzedaje ten sprzęt z importu i w tym przypadku gwarancja nie jest realizowana przez LG polska tylko przez sam sklep - w przypadku awarii tutaj można polec. RTV EURO i OLE OLE ma ten sprzęt (przynajmniej jak pytałem) z polskiej dystrybucji i z gwarancją nie ma problemu - ja kupiłem w RTV i jest polski. A ha - co ważne - kupując przez internet masz 10 dni prawa zwrotu jeżeli sprzęt nie spełnia twoich oczekiwań - odpakuj delikatnie nie naruszając plomb na woreczkach i przetestuj - jeżeli coś będzie nie tak to możesz do 10 dni go odesłać bez podania przyczyny (wtedy tylko pokrywasz koszty przesyłki powrotnej do sklepu w jakim zakupiłeś).;)
 

goabroad

New member
Następna odpowiedź jeżeli chodzi o MKV - żadnych problemów - u mnie łyka wszystko.:lol:

Potwierdzam poprawne odtwarzanie .mkv na LG BD660.
Konkurencyjny Samsung D5100 przycinał się na .mkv z dźwiękiem DTS i stopował odtwarzanie plików .mkv >4GB nagranych na płytę DVD-R bądź DVD DL.
Niestety Samsung pod względem odtwarzania plików .mkv jest daleko w tyle za LG...

Jak najbardziej polecam LG BD660
 

rafik_1

New member
U mnie czyta BD-R - nagrywam na panasoniki i verbatimy i w tym modelu jest OK. Jestem pewien, że u ciebie to wina płyt - mój poprzedni jaki testowałem czyli BD 670 miał problem z BD - R 50 GB Verbatima. Odesłałem go i przy BD 660 tego problemu nie ma - aha nagrywam też ma tej samej nagrywarce co ty.
Witaj,
dzięki za zainteresowanie tematem na wstepie.
Wczoraj zakupiłem nośnik TDK BD_R 4x robiłem kopie nośnika Philipsa który nie był wykrywany przez BD660 i wypaliłem ponownie płyte TDK. Tu lekkiezdziwienie na PLUS :), płya wczytuje się w ciągu 3 sekund do odtwarzacza i śmiga. Dziś kupie jeszcze dwa takie nośniki i potwierdzę czy
wszytsko jest OK.
Ogólnie to dziwna sprawa bo tych Philipsów wypaliłem 8 z danymi BR- Video i wczoraj przypadkiem okazało się że jedna z nich zaczytuje sie również bez problemu.

Mam jeszcze jeden dylemat. Philipsy kupowałem po 5PLN a TDK juz 7,5PLN. Czy jest może nośnik tańszy który dawałby podobne rezultaty tzn 100% pewność, że będa czytane przez BD660 ? Od strony technicznej zwróciłem uwagę na fakt, że nosniki Philipsa są bardzo ciemne od strony zapisu a TDK znacznie jaśniejsze. Może to w tym jest problem?
I jeszcze 2 pytania:
- Jakie dokłanie Panasonici używałeś i Verbatimy bo każdy z producentów ma 2 lub 3 rodzaje ich.
- Czy ktoś z Was ma doswiadczenie z Esperanzą lub Traxdatą ?
 

rafik_1

New member
Potwierdzam poprawne odtwarzanie .mkv na LG BD660.
Konkurencyjny Samsung D5100 przycinał się na .mkv z dźwiękiem DTS i stopował odtwarzanie plików .mkv >4GB nagranych na płytę DVD-R bądź DVD DL.
Niestety Samsung pod względem odtwarzania plików .mkv jest daleko w tyle za LG...

Jak najbardziej polecam LG BD660
Samsung jest daleko w tyle z odtwarzaniem formatu WMV również.
 

druide

New member
A ja zapytam, czy ktoś ma porównanie jeśli chodzi o o braz i dzwiek do innych odtwarzaczy powiedzmy do 1000 zł albo i do 2000? Oraz czy ktoś ma porównanie co do jakości wyswietlanych filmów z PS3. Chodzi głównie o oryginalne płyty BD
 

manyaky

New member
Przecież ten odtwarzacz do 3D to żart z kupujących.
Polecam temat: 3D mkv +srt > USB > Blu-ray > 3DTV - rozjechane napisy - HDforum

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Skoro blu-ray może wysłać jedynie obraz 3D do telewizora przez HDMI (a nie osobno obraz i osobno napisy), to powinien wysyłać już w takim formacie, aby jedyną konieczną czynnością było włączenie zlepiania obrazów na TV.
Natomiast BD660 wysyła obraz sidebyside (do złączenia), a napisy normalnie (nie do złączenia). W efekcie czego po zlepieniu dostajemy taki - niedający się oglądać - klocek.

45669114.jpg
 

zdzislaw140

New member
Witam wszystkich!

Używam powyższego odtwarzacza, jak na razie jestem zadowolony, jest jednak jedna kwestia z która do tej pory sobie nie dałem rady, mianowicie napisy w filmach w formacie m2ts. Jak czytałem napisy, są skompresowane już w tym pliku a jednak odtwarzacz nie daje możliwości ich uruchomić. Tz w menu którym wybiera się ścieżkę audio jak i napisy (pl, de, it, itp...) opcje są wygaszone.

Ktoś wie jak te napisy uruchomić?

Do mkv, i innych plików gdzie napisy są osobno nie ma problemów.
 

walher

New member
Płyty do BD660

Nawiązując do pytania odnośnie płyt nagrywanych i odtwarzanych w BD 660:

1) Panasonic BR 25 GB (na allegro po około 6 zł za sztukę)
2) verbatim 25 GB
2) Verbatim 50 GB (również na allegro po 16-19 zł za sztukę - ja kupuję w Japonii na ebay`u i wychodziły mnie po ok.13 zł łącznie z przesyłką - cena podana jest w dolarach ale od razu przeliczana na złotówki).
3) nigdy nie nagrywałem ale również panasoniki 50 GB powinny być OK

pozdr:lol:
 

walher

New member
Bd660

Nawiązując do dźwięku w odtwarzaczach blue ray to po testowaniu różnorodnego sprzętu przezemnie i przez moich znajomych co zauważyłem:
1) dźwięk na odtwarzaczach rzędu 1000-2000 jest oczywiście lepszy ale nie na tyle, żeby wywalać 1500 zł więcej - BD660,670 i inne LG mają dźwięk również dobry ( u mnie BD660 podłączony jest do amplitunera Yamaha, kolumny Dali + Yamaha). Sam użytkowałem DVD Yamahy ale padło i nie żałuję zakupu Blue Raya LG.
2) obraz z BD 660 jest równie dobry jak z innych odtwarzaczy droższych.
3) blue ray`e LG odtwarzają wszystko czego nie można powiedzieć o odtwarzaczach yamahy, onkyo, harman k. i innych z wyższej półki, które są o wiele droższe.
Porównywałem BD660 z DB670, BD560 i zdecydowanie polecam BD660 - chyba ma lepszy procesor obrazu niż te 2 inne - testowałem 3 egzemplarze i BD660 wypadł najlepiej - płynny obraz, bez zacięć, dźwięk świetny itp (wg niektórych mały wyświetlacz ale z drugiej strony po co większy - żeby rozpraszał podczas oglądania, przecież wszystkie info można wyświetlić po naciśnięciu odpowiedniego klawisza na pilocie.:smile:
 

rafik_1

New member
Witaj,
dzięki za zainteresowanie tematem na wstepie.
Wczoraj zakupiłem nośnik TDK BD_R 4x robiłem kopie nośnika Philipsa który nie był wykrywany przez BD660 i wypaliłem ponownie płyte TDK. Tu lekkiezdziwienie na PLUS :), płya wczytuje się w ciągu 3 sekund do odtwarzacza i śmiga. Dziś kupie jeszcze dwa takie nośniki i potwierdzę czy
wszytsko jest OK.
Ogólnie to dziwna sprawa bo tych Philipsów wypaliłem 8 z danymi BR- Video i wczoraj przypadkiem okazało się że jedna z nich zaczytuje sie również bez problemu.

Mam jeszcze jeden dylemat. Philipsy kupowałem po 5PLN a TDK juz 7,5PLN. Czy jest może nośnik tańszy który dawałby podobne rezultaty tzn 100% pewność, że będa czytane przez BD660 ? Od strony technicznej zwróciłem uwagę na fakt, że nosniki Philipsa są bardzo ciemne od strony zapisu a TDK znacznie jaśniejsze. Może to w tym jest problem?
I jeszcze 2 pytania:
- Jakie dokłanie Panasonici używałeś i Verbatimy bo każdy z producentów ma 2 lub 3 rodzaje ich.
- Czy ktoś z Was ma doswiadczenie z Esperanzą lub Traxdatą ?

Ciekawostka:
Po włożeniu jakiejś starej nagrywanej płyty DVD DL odtwarzacz próbował ja odczytać dobre 20 sek., już myślałem że lipa a tu pojawiło sie menu i płyta wystartował.
Później włożyłem poniownie płytę i zaczytało ją błyskwicznie bez dziwnych dzwięków z okolicy samego napędu. Bioroąc pod uwagę fakt, ze halasy te były identyczne z tym które powstawały przy wkładaniu nagrywanych płyt Philipsa BD-R jednak zawsze zakończonego niepowodzeniem włożyłem właśnie taką płytę do odtwarzacza. Ku mojemu zdziwieniu płyta została odczytana! Później włożyłem kolejne 6 płyt których odtwarzacz nie widział do tej pory i czyta je wszytskie.
Czegoś takiego nie widziałem ale tym bardziej jestem zadowolony z możliwiości BD 660 za 399zł.

Pozdr.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dzisiaj kupiłem (po przeczytaniu pozytywnych opinii) i pierwszy DUŻY zonk: do tej pory używałem PS3 wpiętej do Yamahy 6060, która dekodowała wszystkie formaty i wysyłała do ampli w postaci multichannel PCM. Tutaj też tak można ustawić, ale porażką jest fakt, iż formaty Dolby są dekodowane tylko do 2.1 (dla DTS HD nie ma problemu).
O ile dla zwykłych formatów jest to UPIERDLIWE, bo można ustawić bitstream i przełączać PCM tylko na DTS HD MA, ale przy DD Tru HD albo będzie goły DD5.1 albo w ogóle nie będzie dźwięku, albo będzie transkodowanie do DTSu... (ampli nie wspiera formatów bezstratnych inaczej niż przez mch PCM)... Z tego co mi wiadomo Samsung D5500 nie ma takich problemów (ma za to kilka innych, w tym fatalną obudowę)...
 

kipercz

New member
witam
co z Filboxem?
w Netcast jest ipla ale nie ma Filmbox-ściagnąłem nowe oprogramowanie ze strony LG i zainstalowałem z pendriva nadal nie ma Filmbox live
 
Do góry