Lg bd 560

rysiek2221

New member
mam takie audio w przykladowym pliku ktore mi nie chodzi tzn angielska wersja dziala ale jak zmienie na polska to juz nie dziala jest cisza



Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1 006 MiB (13%)
Title : DTS 5.1
Language : English

Audio #2
ID : 3
Format : Vorbis
Format settings, Floor : 1
Codec ID : A_VORBIS
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 64.0 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 42.7 MiB (1%)
Title : Commentary
Writing library : libVorbis 20090709 (UTC 2009-07-09)
Language : English

Audio #3
ID : 5
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 427 MiB (5%)
Title : AC3 5.1 PL
Language : Polish
 

qset

New member
mam takie audio w przykladowym pliku ktore mi nie chodzi tzn angielska wersja dziala ale jak zmienie na polska to juz nie dziala jest cisza



Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1 006 MiB (13%)
Title : DTS 5.1
Language : English

Audio #2
ID : 3
Format : Vorbis
Format settings, Floor : 1
Codec ID : A_VORBIS
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 64.0 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 42.7 MiB (1%)
Title : Commentary
Writing library : libVorbis 20090709 (UTC 2009-07-09)
Language : English

Audio #3
ID : 5
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 427 MiB (5%)
Title : AC3 5.1 PL
Language : Polish

wg tego powinno dzialac
sluchaj powiedz mi czy zaden mkv z pl sciezka nie dziala czy tylko ten ?
 

qset

New member
tzn niektóre działają a niektóre nie przeważnie te gdzie sa dwie scieżki audio np DTS i AC3 to polska wersja nie dziala

przepusc te pliki mkv ktore nie dzialaja przez mkv merge wersja np 3.4.0
ajesli uzyjesz wersji nowej to niezapomnij zaznaczyc w opcjach "extra opcion" - "compression none" na kazdej sciezce audio i video to metoda szybsza jesli to nie pomoze to program uncropMkv zalatwi sprawe na bank
pozdr...
 

BigMike

New member
Witam wszystkich,

Mam BD-570 i najnowszy soft (...325) i generalnie odtwarzacz śmiga super i jestem bardzo zadowolony ale mam 3 problemy:
1. Nie odtwarza mi niektórych mkv 1080p po sieci (z USB nie próbowałem), na kompie śmigają. Np Incepcja.mkv (kodek video mpeg4, audio AC3) i druga wersja (video VFW/FourCC; audio DTS) i Lonely Hearts (video mpeg4; 2x audio DTS). Sa tez takie które odtwarza np This Is It 1080p.mkv
2. Nie działają napisy do plików mkv przerobione różnymi programami z txt na srt ani wmuksowane w mkv ani jako oddzielny plik srt (nie da sie na pilocie ustawić wersji napisow) - oczywiście na kompie działa wszystko
2. Nie działa dysk z zewnętrznym zasilaniem (3,5cala, barracuda, dwie rózne obudowy) podłaczony do USB - po nieudanej próbie dysk jest zepsuty i juz nawet komp go nie czyta - nie udaje sie nawet zainicjowac partycji (błąd urzdzenia we/wy)

Prosze o pomoc i z góry dzięki

PS. Może udałoby się tu stworzyć w jednym miejscu spis co nie działa w BD-560/570, np mkv z DTS HD MA, mkv 1080p z ...
 

qset

New member
Witam wszystkich,

Mam BD-570 i najnowszy soft (...325) i generalnie odtwarzacz śmiga super i jestem bardzo zadowolony ale mam 3 problemy:
1. Nie odtwarza mi niektórych mkv 1080p po sieci (z USB nie próbowałem), na kompie śmigają. Np Incepcja.mkv (kodek video mpeg4, audio AC3) i druga wersja (video VFW/FourCC; audio DTS) i Lonely Hearts (video mpeg4; 2x audio DTS). Sa tez takie które odtwarza np This Is It 1080p.mkv
2. Nie działają napisy do plików mkv przerobione różnymi programami z txt na srt ani wmuksowane w mkv ani jako oddzielny plik srt (nie da sie na pilocie ustawić wersji napisow) - oczywiście na kompie działa wszystko
2. Nie działa dysk z zewnętrznym zasilaniem (3,5cala, barracuda, dwie rózne obudowy) podłaczony do USB - po nieudanej próbie dysk jest zepsuty i juz nawet komp go nie czyta - nie udaje sie nawet zainicjowac partycji (błąd urzdzenia we/wy)

Prosze o pomoc i z góry dzięki

PS. Może udałoby się tu stworzyć w jednym miejscu spis co nie działa w BD-560/570, np mkv z DTS HD MA, mkv 1080p z ...



odpowiedz masz wyzej
mkv + audio dts hd ma nie dziala na naszych sprzetach tylko komp albo bd na plycie
pozdr...

a dokladniej to masz tu dlaczego te filmy nie chodza problem lezy w kompresji naglowka
http://www.hdtv.com.pl/forum/552455-post885.html
 
Ostatnia edycja:

BigMike

New member
Ma ktos pomysł dlaczego nie działają te pliki na BD-570:
  1. Inception.mkv (28,7GB)
  • VIDEO
    • kodek: VC-1 (AP L3)
    • bitrate: 25,6 MB/s
    • rozdzielczośc:1920x1080
    • klatki: 23,976 kl/s
  • AUDIO
    • kodek: DTS HD-MA
    • bitrate 1,MB/s
    • próbkowanie: 48kHz/24bit
    • ilosc kanałów: 6
2. Inception 2010 1080p x264.mkv (7,43GB)
  • VIDEO
    • kodek: AVC (High L4.1)
    • bitrate: 6 MB/s
    • rozdzielczośc:1920x1080
    • klatki: 23,976 kl/s
  • AUDIO nr 1 (ENG)
    • kodek: AC-3 640
    • bitrate: 640 kB/s
    • próbkowanie: 48kHz/16bit
    • ilosc kanałów: 6
  • AUDIO nr 2 (PL)
    • kodek: AC-3 640
    • bitrate: 640 kB/s
    • próbkowanie: 48kHz/16bit
    • ilosc kanałów: 6
O ile pierwszy nie rusza ze względu na nieobsługiwanie mkv z audio DTS HD-MA no + ten kodek Microsoftowy VC-1 to dlaczego drugi nie idzie mimo obsługiwanego kodeka video i audio???
 

qset

New member
Ma ktos pomysł dlaczego nie działają te pliki na BD-570:
  1. Inception.mkv (28,7GB)

  • VIDEO
    • kodek: VC-1 (AP L3)
    • bitrate: 25,6 MB/s
    • rozdzielczośc:1920x1080
    • klatki: 23,976 kl/s
  • AUDIO
    • kodek: DTS HD-MA
    • bitrate 1,MB/s
    • próbkowanie: 48kHz/24bit
    • ilosc kanałów: 6
2. Inception 2010 1080p x264.mkv (7,43GB)
  • VIDEO
    • kodek: AVC (High L4.1)
    • bitrate: 6 MB/s
    • rozdzielczośc:1920x1080
    • klatki: 23,976 kl/s
  • AUDIO nr 1 (ENG)
    • kodek: AC-3 640
    • bitrate: 640 kB/s
    • próbkowanie: 48kHz/16bit
    • ilosc kanałów: 6
  • AUDIO nr 2 (PL)
    • kodek: AC-3 640
    • bitrate: 640 kB/s
    • próbkowanie: 48kHz/16bit
    • ilosc kanałów: 6
O ile pierwszy nie rusza ze względu na nieobsługiwanie mkv z audio DTS HD-MA no + ten kodek Microsoftowy VC-1 to dlaczego drugi nie idzie mimo obsługiwanego kodeka video i audio???

ale ty uparty jestes pliki ktore nie ida napisalem ci dlaczego bo problem lezy w kompresji naglowka i trzeba przepuscic go ponownie przez mkv merge najlepiej starsza wersje
a kodek vc-1 jest nieobslugiwany przez lg ten musisz przepuscic np przez uncropmkv on zmieni ci kodek na avc
pozdr...
 

BigMike

New member
dzieki za info - docielkliwy jestem ale kwestia nagówka to jedno a kwestia dwóch ścieżek audio to drugie. Wykasowałem jedną ścieżkę audio i już działa czyli z jakiegoś powodu bd-570 nie odtwarza jak ma dwie ściezki audio AC-3.
 

Pazer

New member
witam, mam podobny problem z dźwiękiem model 550 film w formacie mkv odtwarzany z pena obraz jest a dźwięku brak, dźwięk w formacie ac3, w informacji o dźwięku mam na samej górze 1 pod spodem symbol dolby dygita, podnim 2.0 CH, czy to oznacza dwie ścieżki audio czy tylko to że dźwięk stereo ?
 

muzyk219

New member
witam, mam podobny problem z dźwiękiem model 550 film w formacie mkv odtwarzany z pena obraz jest a dźwięku brak, dźwięk w formacie ac3, w informacji o dźwięku mam na samej górze 1 pod spodem symbol dolby dygita, podnim 2.0 CH, czy to oznacza dwie ścieżki audio czy tylko to że dźwięk stereo ?
Raczej oznacza i jedno i drugie:) Tak,to oznacza że masz dzwięk w formacie DD dwukanałowy, czyli raczej stereo, bo moze ktoś jakimś przypadkiem, umonofonicznił ścieżkę ale to raczej tylko byłby przypadek.
 

qset

New member
dzieki za info - docielkliwy jestem ale kwestia nagówka to jedno a kwestia dwóch ścieżek audio to drugie. Wykasowałem jedną ścieżkę audio i już działa czyli z jakiegoś powodu bd-570 nie odtwarza jak ma dwie ściezki audio AC-3.

nie mozliwe zeby twoj lg nie czytal 2 sciezek problem lezy jeszcze w czyms innym i powiem wiecej ze sam nie wiem do konca ale mialem takie przypadki ze jeden dzwiek byl a 2 nie badz film na tej sciezce dzwiekowej sie ciął i tu z pomoca przychodzi program uncropmkv przepusc swoj plik mkv przez ten program jeszcze mi sie nie zdazylo zeby cos u mnie nie poszło
pozdr...
 

BigMike

New member
no i przepusciłem przez uncropa i nic - tylko wykasowanie jednej ściezki dziiękowej coś daje...

PS. Innym problemem jaki napotylam to odtwarzanie plików mkv po sieci gdzie wszystko działa za wyjątkiem napisów w oddzielnym pliku srt, trzeba go wmuxować w plik (mkvmerge z opcją " bez kompesji"). Jednak zarówno z plikami mkv z wmuxowanymi napisami jak i z innymi formatami z napisami w oddzielnym pliku odtwarzając po sieci nie da się regulować wielkości napisów a przynajmniej mi się nie udało bo nie ma nigdzie takiej opcji...

jest na to rada?
 

walher

New member
Obraz się wiesza

W moim BD560 obraz odtwarzany z HD Western Digital 1T wersja EARS obraz się wiesza - co jest. Nadmieniam że przy odtwarzania z HD Seageata wszystko jest OK?
 

BigMike

New member
W moim BD560 obraz odtwarzany z HD Western Digital 1T wersja EARS obraz się wiesza - co jest. Nadmieniam że przy odtwarzania z HD Seageata wszystko jest OK?

Jesli chodzi o dyski 3,5" to jedne odtwarza inne nie - istna loteria - ostrzegam że potrafi też uszkodzić dysk co zresztą mi się przytrafiło (jeden dysk całkowicie, drugi udało się odratować) - obydwa to Baracudy 1TB tyle że w różnych obudowach...

Nie ryzykować - używać 2,5cala
 
Do góry