Lg bd 560

walher

New member
Ja użytkuje Seagate free agent wersja 11 i hula świetnie. Przymierzam się do zakupu innego seagate 1,5 T i zobaczymy jak to będzie z tym dyskiem. WD nie polecam.
 

Vonda

New member
Jesli chodzi o dyski 3,5" to jedne odtwarza inne nie - istna loteria - ostrzegam że potrafi też uszkodzić dysk co zresztą mi się przytrafiło (jeden dysk całkowicie, drugi udało się odratować) - obydwa to Baracudy 1TB tyle że w różnych obudowach...

Nie ryzykować - używać 2,5cala

Czy mógłbys podać jakieś uzasadnienie ?
Czy chodzi o to żeby dyski nie były zasilane zewnętrznie ? Mógłbyś opisać swój przypadek ? ew. podać linka - jeśli już to robiłeś ... zaskoczyło mnie to zupełnie - nie bardzo wiem jak odtwarzacz BR może uszkodzić dysk zewnętrzny ... może to kwestoa uszkodzenia/złej konstrukcji "obudowy" dysku - może ciągnie zasilanie zaróno z LG i zewnętrznego zasilacza i tu jest problem ?

BTW: używam dysku 2TB WD Desktop Elements i nie mam z nim problemów ...
Przez krótki czas używałem też jakiegoś dysku 0,75TB w obudowie typu "no name" z łączem e-sata i też działał bez zająknięcia ...
 
Ostatnia edycja:

walher

New member
Myślę, że BD560 nie może uszkodzić dysku zewnętrznego - w jaki sposób??
Czy TEN WD 2T używasz z BD560 - a czy może orientujesz się jaki jest w środku dysk twardy(chodzi o model - myślę że to ma znaczenie.
 

Vonda

New member
Myślę, że BD560 nie może uszkodzić dysku zewnętrznego - w jaki sposób??
Czy TEN WD 2T używasz z BD560 - a czy może orientujesz się jaki jest w środku dysk twardy(chodzi o model - myślę że to ma znaczenie.

Obudowa jest nierozbieralna, a producent nie podaje co jest w środku ...
WD Elements Desktop
Zapewne są tam ich "normalne" dyski o danej pojemności z bieżącej produkcji ...
 

BigMike

New member
Czy mógłbys podać jakieś uzasadnienie ?
Czy chodzi o to żeby dyski nie były zasilane zewnętrznie ? Mógłbyś opisać swój przypadek ? ew. podać linka - jeśli już to robiłeś ... zaskoczyło mnie to zupełnie - nie bardzo wiem jak odtwarzacz BR może uszkodzić dysk zewnętrzny ... może to kwestoa uszkodzenia/złej konstrukcji "obudowy" dysku - może ciągnie zasilanie zaróno z LG i zewnętrznego zasilacza i tu jest problem ?

BTW: używam dysku 2TB WD Desktop Elements i nie mam z nim problemów ...
Przez krótki czas używałem też jakiegoś dysku 0,75TB w obudowie typu "no name" z łączem e-sata i też działał bez zająknięcia ...

...
Mam dwie obudowy z zewnętrznym zasilaniem i w nich dyski 3,5" seagate barracuda 1TB i po podłączeniu do bd-570 jeden z nich w ogóle nie by widoczy a drugi poczatkowo był lecz przy drugim podpięciu go już BD-570 go nie widział. Obydwa dyski po tych próbach podłączenia do BD-570 były zepsute i komp ich nie widział - dopiero po podłaczeniu po sata i ponownym zainicjowaniu i sformatowaniu jednego z nich dysk działa prawidłowo, drugiego dysku nawet nie da się zainicjować (błąd urządzenia we/wy), dysk padł na amen poszedł do reklamacji bo jeszcze na gwarancji

Pdsumowując - podłączanie dysków z zewnętrznym zasilaniem do DB-570 to ryzyko ich trwałego bądź chwilowego uszkodzenia. Zapewne jedne dyski bedą działać (skoro kilku forumowiczów to potwierdza) inne nie a jeszcze inne zostaną usdzkodzone. Ja miałem niefarta i mając dwa dyski i dwie różne obudowy (bo to raczej chodzi o interfejs obudowy) żaden z nich nie współpracuje z BD-570.

Wniosek: nie ryzykuj podpinaj tylko 2,5-calowe dysku zasilane z USB :)
 

qset

New member
Ma ktos moze podobna sytuacje do mojej chodzi mi o pliki mkv z birete wiecej niz 22000 ze filmy znaczy obraz sie tnie ?
 

Zibi W

Member
"Wniosek: nie ryzykuj podpinaj tylko 2,5-calowe dysku zasilane z USB "

Albo kupując dysk podepnij w sklepie zanim kupisz. Ja tak zrobiłem.
 

BigMike

New member
niestety u mnie tez i tak do konca to nie wiem nawet dlaczego na kompie wsio ok


U mnie śmiga bez zacięcia - ale mam inny problem przy odtwarzaniu mkv po sieci nie da się załadować napisów z oddzielnego pliku srt nazwanego tak samo jak film - do tego wmuxowane napisy w mkv w około połowie filmu się rozjeżdzają no i najważniejsze większość mkv nie da się przewijać - oczywiście na ko mpie wszystko ok
 

matt12345

New member
U mnie był problem z przewijaniem Xvidów bo dało się tylko 2x i to tylko do przodu. Ale teraz cofnołem soft do wersji 211 i działa mi przewijanie czasowe co mi wystarcza.
Jeżeli chodzi o przycinanie to nie jest tak, że bardzo ścina tylko, że jak się dobrze wpatrzy to nie jest całkowicie płynnie. Ale to pewnie ja jestem trochę przewrażliwiony. Jak oglądałem film i się na nim skupiłem to w sumie tego nie zauważałem :)

Co sądzicie o zakupie takiego dysku: Intenso 500GB 2,5 cala?
 
Ostatnia edycja:

Vonda

New member
U mnie był problem z przewijaniem Xvidów bo dało się tylko 2x i to tylko do przodu. Ale teraz cofnołem soft do wersji 211 i działa mi przewijanie czasowe co mi wystarcza.
Jeżeli chodzi o przycinanie to nie jest tak, że bardzo ścina tylko, że jak się dobrze wpatrzy to nie jest całkowicie płynnie. Ale to pewnie ja jestem trochę przewrażliwiony. Jak oglądałem film i się na nim skupiłem to w sumie tego nie zauważałem :)

Co sądzicie o zakupie takiego dysku: Intenso 500GB 2,5 cala?

jak "cofnołeś soft" ?

Odnośnie braku płynności - też zauważyłem ten problem jak zapomniałem przełączyc odtwarzacz w tryb 24 klatki/s (oczywiście przy mkv o tej ilości klatek/s) choć nie na każdym pliku jest to widoczne to może tu leży Wasz problem ? (oczywiście tv czy projektor powinien obsługiwać ten tryb)
 

matt12345

New member
jak "cofnołeś soft" ?

Odnośnie braku płynności - też zauważyłem ten problem jak zapomniałem przełączyc odtwarzacz w tryb 24 klatki/s (oczywiście przy mkv o tej ilości klatek/s) choć nie na każdym pliku jest to widoczne to może tu leży Wasz problem ? (oczywiście tv czy projektor powinien obsługiwać ten tryb)
A kurcze, walnąłem się z pośpiechu :) Softa wgrałem na pendriva. Na jakiejs stronie gosc napisal, ze w wersji 211 mogl przewijac z USB to też taką wgrałem. Aczkolwiek niektóre mkv dalej mają problem z przewijaniem, ale jak na razie zawsze wystarczało przepakować przez mkvmerge w wersji koniecznie 4.0. Wtedy z USB się przewija ale z płyty niestety nie.
Co do przycinania próbowałem już wszystkich kombinacji i wiele wersji filmów. Czy to moze byc wina tv?
Teraz przy tych filmach masz obraz IDEALNIE płynny?

Co do linku podanego niżej, to w tym sklepie fajne nieraz mają ceny ale przesyłka min 45zł;/
 
Ostatnia edycja:

Vonda

New member
(...)
Teraz przy tych filmach masz obraz IDEALNIE płynny?

nie potrafię powiedzieć na 100% iż jest idealnie płynny ale jestem dość wymagający ... a w każdym razie przeszkadza mi (choć nie na każdym mkv co ciekawe) jak ustawię odtwarzacz w tryb 50klatek zamiast 24 przy plikach nagranych w okolicy 24 kl/s ...
Czy Twój tv obsługuje tryb 24 klatki ?
 

matt12345

New member
Na 90% tak, bo z anteny ma dostępny tryb wykrywania automatycznego czy to co leci jest 24fps czy 25. Gdy używam HDMI nie ma tej opcji.
TV to sharp lc-37Ga8E.

edit: Znalazłem też, że obsługuje tylko 1024x768x60Hz. Czy do tych filmów potrzeba 24Hz? I co w ogóle oznacza 60Hz?
 
Ostatnia edycja:

Vonda

New member
Na 90% tak, bo z anteny ma dostępny tryb wykrywania automatycznego czy to co leci jest 24fps czy 25. Gdy używam HDMI nie ma tej opcji.
TV to sharp lc-37Ga8E.

edit: Znalazłem też, że obsługuje tylko 1024x768x60Hz. Czy do tych filmów potrzeba 24Hz? I co w ogóle oznacza 60Hz?

o problemach z płynnością obrazu przy 24 klatkach/s "w ogóle" jest w sieci sporo ...
tak na szybko z wątku o tv Panasonica z serii G20: http://www.tinyurl.pl?f2CdGVcP - podsumowując: przy 24 klatkach płynności porównywalnej z 30 klatkami/s z telewizji się nie osiągnie...
 

qset

New member
tylko, że z kompa śmiga ładnie...


dokladnie z kompa jest ok
ale dlaczego to sie dzieje na plikach mkv a na dyskach blue ray film nagrany oryginał bądz kupiony tego zjawiska nie ma ?
ja myśle ze to wina albo softu albu procesora w naszych bd badz to wina usb pod ktory podpinamy dysk przenosny albo pena
 
Do góry