Lg bd 560

walher

New member
Ja sprawdzałem WB 1T EARS ( wsadziłem do obudowy) - wieszał odtwarzacz jak w poprzednim poście. Z moich obserwacji wynika że WD Elements hula bardzo dobrze - kilka osób o tym pisało. Ja sam używam Seagate Free Agent 1T i działa ale tych dysków już nie ma w sprzedaży (miałem tai sam 1,5 i też się wieszałe więc nie wiem co o tym sądzić).
 

walher

New member
Ja sprawdzałem WB 1T EARS ( wsadziłem do obudowy) - wieszał odtwarzacz jak w poprzednim poście. Z moich obserwacji wynika że WD Elements hula bardzo dobrze - kilka osób o tym pisało. Ja sam używam Seagate Free Agent 1T i działa ale tych dysków już nie ma w sprzedaży (miałem tai sam 1,5 i też się wieszał więc nie wiem co o tym sądzić).
 

mirekwr1

Member
Problemem z WD EARS może być odmienny sposób formatowania, tzw. formatowania zaawansowanego, które umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni dyskowej poprzez zwiększenie rozmiaru pojedynczego sektora z 512 do 4096 bajtów. Ta prosta technika wymaga jednak odpowiedniego wsparcia ze strony systemu operacyjnego, w którym dysk z Advanced Formatting będzie pracował. Nowe dyski zostały zoptymalizowane do pracy z komputerami Mac i najnowszymi systemami Windows: Vista oraz Windows 7. Mam tego typu dysk w komputerze, jest on szybki, ale Windows 7 instaluje się na nim niemal 2 razy dłużej, niż na "konwencjonalnym" dysku Samsunga. A instalacja Windows XP wymaga specjalnego programu. Podejrzewam, że to wiesza odtwarzacz.
 

Alger

New member
Napisy txt

BD5600 czyta napisy txt
Należy tyko w pierwszej linii podać liczbę klatek filmu
np.
{1}{1}25.000
czy
{1}{1}23.976
łatwiej to zrobić niż konwertowanie napisów. Szybko i skutecznie. :D
Liczbę klatek można sprawdzić np. w Media Player Classic
File-> Properties -> MediaInfo - Frame Rate
albo w samym odtwarzaczu.

Strona kodowa napisów na odtwarzaczu to oczywiście CP 1250

Ale ja właściwie w innej kwestii
czy da się wgrać polskie menu do 560?
 
Ostatnia edycja:

kogutchin

New member
Witam
Czy istnieje możliwość ustawienia podświetlenia dla napisów, zawsze ogląda sie białe literki, oglądam 3sezon true blood ale niestety ktos wgral jakies norweskie napisy prosto do filmu i wtedy zlewaja sie z tymi moim, czy istnieje mozliwosc zmiany koloru wyświetlanych napisow albo właczenia jakiegoś podswietlenia jak np w subedit: czarne tło, oczywiście w LG DB560
 

kshychopata

New member
Mam pytanie. podobno odtwarzacze bd 3d roznia sie tylko oprogramowanie. jesli tak to czy do LG BD 560 mozna zmienic soft (licze sie z utrata gwarancji) aby czytal filmy 3d?
 

muzyk219

New member
Pliki m2ts a dźwięk HD?

Witam. Mam pytanie dotyczące dźwięku w pliku m2st. Na stronie High Definition Trailers (HD) - Demo World można pobrać trailery różnych wytwórni filmowych. Wybrałem kilka plików z dźwiękiem m.in. DTS HD MA 7.1 Dobly Digital + Dolby TrueHD itd. Pliki są o rozszerzeniu m2ts. Jak mam odtworzyć dane pliki na LG BD 560 by uzyskać dźwięk z jakim dane pliki są zapisane? Przy próbie odtworzenia pliku z dźwiękiem innym niż „tradycyjne” DTS czy AC-3 wyskakuje komunikat o nie obsługiwanym formacie audio bo te tradycyjne odtwarza bez problemu. Pliki z dźwiękiem HD próbowałem odtworzyć z HDD i z pendriva i z płyty DVD i za każdym razem wyskakiwał ten sam komunikat. Co mogę zrobić by uzyskać dźwięk taki z jakim zostały zrealizowane trailery? Mowa oczywiście tylko o plikach z dźwiękiem HD. Myślałem o zrobieniu płyty dvd w formacie AVCHD ale już 3 programy zainstalowałem i żaden z nich nie potrafi tego zrobić bo albo nie obsługuje m2ts albo podczas konwersji wyskakuje jakiś błąd który mi nic nie mówi. Ma ktoś jakąś radę na moje zapytanie? Pozdrawiam.
 

skipl

New member
Hej,

Troche poszukalem opinii o tym odtwarzaczu i niepokoi mnie ilosc negatywow z powodu znaczaco glosnej pracy oraz marnosci produkowanego dzwieku ...

Ogolnie jego multimedialnosc jest wystarczajaca (bez 3d i wifi) ale te powyzsze skargi sa troche odstraszajace biorac pod uwage ze ogladanie bedzie mialo miejsce glownie w nocy.

Jest jakis konkurent tego urzadzenia, moze byc nieznacznie drozszy, z bardzo dobrym upscalerem, cichszy i nie tracacy na dzwieku ?
 

Jaras73

New member
Hej,

Troche poszukalem opinii o tym odtwarzaczu i niepokoi mnie ilosc negatywow z powodu znaczaco glosnej pracy oraz marnosci produkowanego dzwieku ...

Ogolnie jego multimedialnosc jest wystarczajaca (bez 3d i wifi) ale te powyzsze skargi sa troche odstraszajace biorac pod uwage ze ogladanie bedzie mialo miejsce glownie w nocy.

Jest jakis konkurent tego urzadzenia, moze byc nieznacznie drozszy, z bardzo dobrym upscalerem, cichszy i nie tracacy na dzwieku ?


Jedyny dźwięk to wydaje klapka przy chowaniu płytki, i to by było jedyne ale ...
Użytkuję go już parę m-cy ... i ciągle jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

skipl

New member
A jakie masz wrazenia odnosnie dzwiekow ?

I jeszcze pytanie zielonego, czy jakbym mial amplituner i podlaczyl go pod ten player, to mozna tak skonfigurowac player azeby dzwiek byl procesowany przez ampli a nie player, tym samym powodujac ze dzwiek bylby jak zyleta ? Czy tez niezaleznie od posiadania ampli dzwiek musi byc przetwarzany przez playera ?
 

sniady

New member
BD560 problem z polska czcionka

Witam, mam problem w 560tce z polskimi literami podczas ogladania filmow.Do tej pory wszystko bylo ok i jak by samo od siebie sie cos pomieszalo_Odtwarzacz mam og grudnia i wczesniej nie bylo problemow. Napisy przerabiam na srt. Nie dotyczy to tylko nowych filmow ale tez starych w ktorych nie bylo problemu.Ustawienia sa ok,zreszta nic w nich nie grzebalem(chyba, ze mogl miec na to wplyw, ze odtwarzacz byl wylaczony przez dwa miesiace-ale ustawienia sie nie zmienily).Dzisiaj zrobilem aktualizacje systemu i nic.Problem dotyczy filmow z dysku,pena czy tez CD.DivX i MKV. Jezeli ktos mial podobny problem lub wie co moze byc przyczyna braku polskich liter to prosze o pomoc.
pzdr:)
 

walher

New member
Zacinanie przy Blue Ray

W moim BD 560 zauważyłem w trakcie odtwarzania filmów blue ray chwilowe zatrzymanie obrazu - co może być powodem - płytki nagrane dobrze. Dziwne bo odtwarzacz zatrzyma się np. w 50 minucie na 1s a następnym razem przejdzie ten moment płynnie - co może być powodem.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Może sprawdź czy na innym numerze softu będzie tak samo. Jak wychodzą różne rodzaje nowych płyt to czasami producent wypuszcza łatki w swoim sofcie i to czasami poprawia sprawę. Soft powinien być dostępny na stronce lg.
 

ralfxx

New member
Witam
Mam 2 pytania, czy ten odtwarzacz ma hdmi 1.3 czy 1.4 oraz włączam film mkv sbs niby chodzą po 1.3, odtwarzacz podłączony do amplitunera a amplituner do tv tez 1.3 będzie jakaś różnica po kupnie kabelków 1.4 ?
 

walher

New member
Db560

Własnie mój Blue Ray wrócił z serwisu - chwilowe zatrzymania w trakcie odtwarzania z płyt BR - zmienili soft i nic nie pomogło. W przyszłym tygodniu wysyłam ponownie (na koszt serwisu).
 

elmo421

New member
Help !!! Pomocy !!!

witam mam problem z moim BD 560 kupiłem sprzęt tydzień temu i wszystko było Ok. do wczoraj kiedy to zacząłem aktualizować sprzęta przez net po kablu, efekt jest taki, że po włączeniu pojawia mi się komunikat HELLO i nic po HDMI nie ma komunikacji z LCD
pan w serwisie poinformował mnie że trzeba będzie wymienić płytę główną koszt 430 Pln (nie mam gwarancji)
czy ktoś pomoże czy można wgrać soft, kto to może zrobić i gdzie w Warszawie ?
pomocy
 

Zibi W

Member
Za 430 to kupisz już chyba 3D. Fachowców którzy mogą reanimować klamota po nieudanym wczytaniu oprogramowania jest mało, może popytaj w dziale sprzęt, (może w temacie poświęconym Essentiel b view center ) tam ludzie robili takie rzeczy z odtwarzaczem sieciowym więc może podpowiedzą Ci kogoś - może nawet w Twojej okolicy.
 

kolczan

New member
Witam
Mam 2 pytania, czy ten odtwarzacz ma hdmi 1.3 czy 1.4 oraz włączam film mkv sbs niby chodzą po 1.3, odtwarzacz podłączony do amplitunera a amplituner do tv tez 1.3 będzie jakaś różnica po kupnie kabelków 1.4 ?

Kabel HDMI 1.3 nie różni się niczym od 1.4 poza napisem na opakowaniu, żeby kaske od naiwnych klientów wyciągać.
 
Do góry