Lg bd 560

dragon79

Member
Kabel HDMI 1.3 nie różni się niczym od 1.4 poza napisem na opakowaniu, żeby kaske od naiwnych klientów wyciągać.

Niestety nie.

Jeśli producent deklaruje, że jego kabel jest zgodny ze standardem HDMI 1.4 to potwierdza, że obsługuje on "dodatki", które standard 1.4 wprowadza ponad to, co jest w 1.3 czyli: kanał zwrotny audio (ARC), kanał ethernet, obsługę wideo 3D i wyższą rozdzielczość 4K w porównaniu do starej 2K.

Kabel opisany jako 1.3 nie musi spełniać tych wymagań i jeśli kupimy taki, a w domu okaże się, że na nowiutkim TV 3D nie widać trójwymiarowego obrazu, to nie bądźmy zdziwieni...
Oczywiście może się zdarzyć, że kabel opisany jako HDMI 1.3 będzie zgodny z nowszym standardem, ale tego nikt nie gwarantuje.

Więcej o HDMI tu: HDMI :: Manufacturer :: HDMI 1.4
oraz tu: HDMI
 

kolczan

New member
Niestety nie.

Jeśli producent deklaruje, że jego kabel jest zgodny ze standardem HDMI 1.4 to potwierdza, że obsługuje on "dodatki", które standard 1.4 wprowadza ponad to, co jest w 1.3 czyli: kanał zwrotny audio (ARC), kanał ethernet, obsługę wideo 3D i wyższą rozdzielczość 4K w porównaniu do starej 2K.

Pamiętaj jednak, że standardy HDMI to opis protokołu a nie hardware, które od strony kabla jest takie samo od wersji 1.0 (z dwoma wyjątkami, o czym za moment).
Jeśli kabel 1.3 jest kategorii 2 to na 99% poradzi sobie z wszystkimi wyzwaniami 1.4 w kinie domowym z wyjątkiem niektórych niekompletnych kabli, które nie mają podłączonego przewodu do pinu 14 we wtyczce, czyli może być kłopot jedynie z Ethernetem. Cała reszta na takim kablu zadziała - zwłaszcza jeśli kabel będzie krótki (długi i słabej jakości może nie pociągnąć wysokich bitrate).

Te dwa wyjątki to wspomniany brak przewodu do pinu 14 i bardzo stare kable, które mogą spełniać jedynie wymogi kategorii 1.
 

Myszkin

New member
Obecnie po 1,5 roku od zakupu BD560 muszę dodać, że wadą tego odtwarzacza (na co nie zwróciłem uwagi na samym początku) jest brak GŁADKOŚCI ruchu. Wszak nie można wiele oczekiwać po odtwarzaczu z niższej półki, jakim niewątpliwie jest BD560. To sprzęt kierowany do mniej wymagających widzów. Wielu pewnie tego nie zauważy, lub im to nie przeszkadza, lub wręcz zaprzeczy... jednak średnio wprawne oko wychwyci ten brak płynności.
 
Ostatnia edycja:

Taraskiewicz

New member
Witam.
Zdaje się że odtwarzacz ten czyta dyski do max 2TB, na szczęście wystarczy zrobić dwie partycje i będzie ok.
Ja miałem taki problem z dyskiem 2,5TB WD ELEMENTS.
 

piotr-ex

New member
Witam! Może mi ktoś powiedzieć dlaczego w tym pliku nie działa dźwięk?

General
Format : Matroska
File size : 1.32 GiB
Duration : 41mn 55s
Overall bit rate : 4 492 Kbps

Video
Format : AVC
Format profile : High@L3.1
Duration : 41mn 55s
Bit rate : 4 019 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps

Audio
Format : AC-3
Duration : 41mn 55s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Language : English
 

kolczan

New member
Problemem z WD EARS może być odmienny sposób formatowania, tzw. formatowania zaawansowanego,/.../

Nie sądzę, mam dysk 320GB samsunga 2,5", który ma partycję Advanced Format i przez to nie działał mi z WD HD TV Player - z LG śmiga bez problemu.
---
Właśnie zauważyłem, że odpowiedziałem na post sprzed roku :)
 

K@mil

New member
Witam.
Wie ktoś może co może być przyczyną, że zniknęła mi opcja autouzupełniania/sugerowania w YouTube? Po zakupie jakiś czas była, ale po pewnym czasie musiałem zacząć wklepywać wszystko co do literki, co jest lekko upierliwe. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Czy to po którejś aktualizacji firmware, czy coś gdzieś przypadkowo wyłączyłem (ale szukałem wszędzie w opcjach i nic).
Z góry dzięki za sugestie.
 

Kuci

New member
Dlaczego po kliknięciu na YouTube wyskakuje komunikat:"Mogło wystąpić przeciążenie sieci" .
Czy da się rozwiązać ten problem?

Aktualizacje przez sieć pobrało. Internet 10Mb z netii. Router z TP linka.

Bardzo proszę o pomoc.
 

Vonda

New member
dysk 3TB

czy komuś udało się na tym odtwarzaczu uruchomić dysk większy niż 2TB ? Z takim mi współpracuje od dawna ale kupiłem teraz 3TB (Seagate Backup plus usb 3.0) i niestety nie widzi go. próbowałem go podzielić na mniejsze partycje (Windows 7 64bit) ale to nie pomogło - na moment pojawił się symbol przekreślonego usb i dalej dysku nie widzi
 

kolczan

New member
Wprawdzie dysku 3 TB nie sprawdzałem, ale mam 1 TB Verbatima z USB3.0 i wyraźnie coś LG (też u szwagra na BD-550) ten dysk nie leży - inne dyski rozpoznaje i wyświetla zawartość szybko, a ten miga diodą kilkadzisiąt sekund zanim wyświetli jego zawartość - od tego momentu dysk działa normalnie aż do kolejnego wyłączenia Bluraya lub wypięcia dysku.
Sprawdź, czy ten 3 terowy dysk nie zacznie być widziany po dłuższym czasie...
 

davero79

New member
Puszczał ktoś z serwera po dlna mk lub inne pliki ?

Nie wiem czemu, ale po dlna pisze mi ze nie obsluguje formatu. po przez usb smiga wszystko w zasadzie.
 
Do góry