Lg 50Pz570s

cactusek

New member
Bez reklam
Tabelka ze strony LG, ale nie polskiej.
Co do filtra to możliwe że jest to coś podobnego do zeszłorocznego pk760. Niestety to tylko namiastka porządnego filtra. Z ciekawości troche posiedziałem na anglojęzycznych forach i ludzie narzekają na odbicia na pz550 i pz570 więc nie jest to nie rewelacyjnego. Jednak taki pz950 czy nawet wczesniejszy pk950 mają porządniejszy filtr.
Co do różnicy między pz950 i pz750 to na pewno jest to pilot a reczej piloty, no i chyba do 950 dają wifi wbudowane.
Samsung się wygłupił z D550, odbicia są koszmarne, dokładnie takie same jak w najtanszych LG bez filtra typu pk250, pk350 czy też starym panasie S20. Wolałbym żeby te telewizory nie miały 3D a miały porządny filtr, ale co zrobić marketing ma swoje prawa. Większość ludzi napala się na cudowne 3D w reklamie, a mało kto zwraca uwagę na to, że potem musi siedzieć całe popołudnie w ciemni za zasłonami bo słonce przeszkadza w komfortowym oglądaniu telewizji.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
no i chyba do 950 dają wifi wbudowane

1) WiFi nie jest wbudaowne, a jako klucz USB
2) 550 vs. 570 to zupelnie inna bajka - brak SMART TV, tunera sat (ver. S), slabszy procek i mniej pamieci, inny interfejs uzytkownika, itd.
3) filtr w 570 nie jest TruBlack (roznica w cenie to wlasnie m.in. filtr), ale na pewno duzo lepszy niz w D550
 

bob219

New member
W sumie wszystko się zgadza tylko który ma być droższy 550 czy 570? Wydaje mi się że 570 a na ceneo jest droższe Pz550. Na ceneo pojawiła się pierwsza opinia:


Dobra plazma z dość dobrą ceną.
Zalety: dobry obraz, średnia czerń, ale dość poprawny filtr zapobiegający odbiciom światła.
TV dobrze wyposażony z internetem i odtwarzaniem z dysków zewnętrznych.
Minus - firma LG słynąca ze słabych produktów niskobudżetowych i słabego serwisu.
No i 3D - jak dla mnie nikomu niepotrzebny bajer jak na obecne czasy - nic nie ma w tv a filmów na rynku jest może kilka.
Na razie nie buczy ale telewizor jest nowy więc okażę się po czasie...
pros.gif
Zalety produktu


Dobre wyposażenie
Niezły obraz
3D
Filtr
Ładny wygląd, cieniutka tafla
Duża ilość we/wy
cons.gif
Wady produktu


Średnia czerń
Słaba dostępność w sklepach na żywo
Manu mogłoby by być praktyczniejsze o ładniejsze (jak np w Samsungach)



Nie od dziś wiadomo, że im lepszy filtr tym gorsze parametry obrazu np. czerń. Zgodzę się również, że 3d to dodatek nie wszystkim potrzebny. Istotą sprawy jak dla mnie to dobry telewizor 46-50 cali

w kwocie ok. 3000 tys.:wink:
 

Tiptop

New member
A czy model pz550 to nie jest tylko na USA i tamten kontynent ? U nas sprowadzane są te modele chyba tak "na około" i stąd wyższa cena mimo gorszych parametrów.
pz570 widziałem na żywo i powiem że filtr jest dość słaby, do tego z pk950 brakuje mu dużo. Ale najlepiej niech każdy przekona się na żywo czy bedzie odpowiedni do jego pokoju. Na pewno lepsze to niż nic czyli goła szyba w pk250 (widuje u kuzyna), tam to jest masakra jak się włączy świetlówki nad ekranem.

Istotą sprawy jak dla mnie to dobry telewizor 46-50 cali
w kwocie ok. 3000 tys.:wink:

Gdyby 50pz570 kosztował 3tys to polecałbym go każdemu w ciemno, jednak z przesyłką to prawie 3500zł... a za to można już kupić trochę mniejszego panasonica 46G30. Ma on renomę zniszczoną przez opinie o buczeniu, ale jak już uda się trafić cichą sztukę to obraz jest najlepszy w tej cenie, no i konkretny filtr.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
1) Roznice cen w wyszukiwarkach to temat rzeka tak wiec sie tym nie sugeruj - 570 z zalozenia jest lepiej wyposazona tak wiec cena jej winna byc wyzsza, ale ...

2) "Minus - firma LG słynąca ze słabych produktów niskobudżetowych i słabego serwisu."
Portfolio LG jest znacznie szersze niz reszty producentow RTV. A co do serwisu to pro klientowskiego nastawienia inni moga tylko pozazdroscic.

3) "No i 3D - jak dla mnie nikomu niepotrzebny bajer jak na obecne czasy - nic nie ma w tv a filmów na rynku jest może kilka."
Dawno klient nie byl w sklepie bo co jak co ale wszystkie ostatnie nowosci sa juz nagrywane w 3D. Trzeba tylko miec odrobine checi, a filmow w 3D jest w sieci SETKI... Kto nie sprobowal ten tylko NEGUJE - taka jest prawda.

4) "Na razie nie buczy ale telewizor jest nowy więc okażę się po czasie..."
TV to nie drewno zeby sie rozsychalo po latach - wszystko zalezy od rozwiazan konstrukcyjnych zastosowanych w danym modelu.

5) "Manu mogłoby by być praktyczniejsze o ładniejsze (jak np w Samsungach)"
Zdziwil by sie nie jeden jak nadmiar wodotryskow moze zamazac istote sprawy - TV ma byc funkcjonalny i szybki w obsludze.

6) "Nie od dziś wiadomo, że im lepszy filtr tym gorsze parametry obrazu np. czerń."
Sytuacja jest odwrotna - filtr modeluje charakterystyke panela plazmowego, ktory notabene jest BIALY.
 

cactusek

New member
Bez reklam
To dodam moje trzy grosze do twoich argumentów...

1) Roznice cen w wyszukiwarkach to temat rzeka tak wiec sie tym nie sugeruj - 570 z zalozenia jest lepiej wyposazona tak wiec cena jej winna byc wyzsza, ale ...

jaka by nie była różnica to i tak nie kupi się PZ570 poniżej 3400 z przesyłką :) Sprawdziłem przed chwilą.


2) "Minus - firma LG słynąca ze słabych produktów niskobudżetowych i słabego serwisu."
Portfolio LG jest znacznie szersze niz reszty producentow RTV. A co do serwisu to pro klientowskiego nastawienia inni moga tylko pozazdroscic.

Osobiscie nie naprawiałem tv ani nic wiekszego u LG więc moge tylko powtórzyć co słyszałem lub wyczytałem, ogólnie bardzo dużo reklamacji jest odrzucanych, no ale z tego słynie też Samsung.



3) "No i 3D - jak dla mnie nikomu niepotrzebny bajer jak na obecne czasy - nic nie ma w tv a filmów na rynku jest może kilka."
Dawno klient nie byl w sklepie bo co jak co ale wszystkie ostatnie nowosci sa juz nagrywane w 3D. Trzeba tylko miec odrobine checi, a filmow w 3D jest w sieci SETKI... Kto nie sprobowal ten tylko NEGUJE - taka jest prawda.

Nie wiem, jak ktoś to lubi to prosze bardzo, mnie 3D bawiło przez kilka minut, po pierwszych dwóch filmach stwierdziłem że gorzej mi się ogląda bo nie zwraca się uwagi na akcje tylko na małe fragmenty ekranu. Teraz nikt już u rodzinki nie korzysta z okularów, po prostu sie znudziło, jednak tradycyjny obraz jest dla nas bardziej przyjazny.
Co do telewizji tiptop ma racje, nie ma nic w 3D i długo jeszcze nie będzie, a nawet jak będzie to osobiście wybiore wersje 2D. Oglądałem ostatnio mecz w 3D i zaraz przełączyłem na normalną wersje :)

4) "Na razie nie buczy ale telewizor jest nowy więc okażę się po czasie..."
TV to nie drewno zeby sie rozsychalo po latach - wszystko zalezy od rozwiazan konstrukcyjnych zastosowanych w danym modelu.

Tu to się z tobą nie zgodzę, choćby na tym forum są liczne przypadki telewizorów które były ciche a potem zaczeło sie buczenie. Tak samo było z moim G30, na początku cichutenki, potem słyszalny poniżej 1m, teraz poźnym wieczorem słysze go z łóżka, ale i tak jest troche ciszej niż moj stary Samsung.
I nieprawdą jest że dany model zawsze zachowuje sie tak samo, liczy sie dobór konkretnego elementu elektornicznego, trafi sie słabsza cewka i już mamy wesołe buczenie...


5) "Manu mogłoby by być praktyczniejsze o ładniejsze (jak np w Samsungach)"
Zdziwil by sie nie jeden jak nadmiar wodotryskow moze zamazac istote sprawy - TV ma byc funkcjonalny i szybki w obsludze.

Nie chce oceniać menu w Lg bo bawiłem sie tylko troche ale jest takie troche przekolorowane, Samsungi jednak miały to wszystko lepiej poukładane i czytelniejsze. Ale to już kwestia prywatnych preferencji.
 

bigxlx

New member
Tu to się z tobą nie zgodzę, choćby na tym forum są liczne przypadki telewizorów które były ciche a potem zaczeło sie buczenie. Tak samo było z moim G30, na początku cichutenki, potem słyszalny poniżej 1m, teraz poźnym wieczorem słysze go z łóżka, ale i tak jest troche ciszej niż moj stary Samsung.

Byly tez przypadki czarnych plazm ktore szarzaly po czasie...

I nieprawdą jest że dany model zawsze zachowuje sie tak samo, liczy sie dobór konkretnego elementu elektornicznego, trafi sie słabsza cewka i już mamy wesołe buczenie...

Chodzi o konkretne rozwiazania przetwornic stosowane przez poszczegolnych producentow plazm. Jedne konstrukcje sa bardziej podatne, inne zas mniej.

Nie chce oceniać menu w Lg bo bawiłem sie tylko troche ale jest takie troche przekolorowane, Samsungi jednak miały to wszystko lepiej poukładane i czytelniejsze. Ale to już kwestia prywatnych preferencji.

Jak LG ma przekolorowane menu to gratuluje slepoty barw.
 

bob219

New member
No to super a da się wgrać z tą aktualizacją filtr trublack? :D A tak na poważnie to proszę jak na spowiedzi powiedzieć kto ma już ten tv!!!:twisted:
 

cactusek

New member
Bez reklam
Odnośnie filtru TrueBlack, po tygodniu od mojego maila dzisiaj odpisali mi z LG, że na stronie internetowej był błąd i telewizor ten nie posiada takiego filtru i już tą informację poprawili. Także sprawa zamknięta.
 

Tomik23

New member
Chcę się zdecydować na zakup Lg 60PZ950 S, aczkolwiek im więcej czytam, im więcej jeżdżę po salonach tym bardziej mam namieszane w głowie. Bardzo proszę o waszą opinię, czy ten zakup to dobry wybór, czy może zdecydować się na inny wybór Tv ( interesuje mnie 60 cali )

Dzięki z góry

 

AS00

New member
Witam.Ma ktoś jakąkolwiek wiedzę na temat Input Lagu w tym modelu (PZ570S) bo nie wiem co robić...interesować się tym modelem, czy odpuścić sobie i iść w kierunku LCD.
 

bigxlx

New member
Chcę się zdecydować na zakup Lg 60PZ950 S, aczkolwiek im więcej czytam, im więcej jeżdżę po salonach tym bardziej mam namieszane w głowie. Bardzo proszę o waszą opinię, czy ten zakup to dobry wybór, czy może zdecydować się na inny wybór Tv ( interesuje mnie 60 cali )

Dzięki z góry

"Mój 60PZ950 jest mega szybki - zero smużenia, zero input lag (filmy, PS3), zero efektu opery"
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/66479-lg-pz950-6.html
 
Do góry