Lg pz950

cactusek

New member
Bez reklam
PZ950 widziałem w dwóch MM na śląsku. Nie wiem skąd jesteś ale sprawdz jakiś MM w okolicy. Mają też pz250 i pz570.
 

KotD

New member
Mieszkam w okolicach Konina, Wielkopolska i w naszym MM nie ma tego TV. Musiałbym jechać do Poznania, ale mi się nie chce:)
Jak wrażenia po obejrzeniu tego TV?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mi w sklepowych warunkach nie podobały sie pz250 i pz570, bardzo źle radzą sobie z światłem i blado wypadały względem stojących obok Panasonicow a nawet Samsungów. Możliwe że to wina ustawień. Zauważyłem też że przejścia tonalne kolorów w LG były beznadziejne, tak jak w słabym LCD, skokowe przejścia kolorów a nie płynne rozjaśnianie. Ale to może też wina sygnału albo ustawien bo nie mam pewności czy wszedzie było to samo źródło. PZ950 wyróżniał sie lepszą czernią i lepszym filtrem ale to wiadomo...
 
Ostatnia edycja:

maciekmm

Member
Witajcie. Chcialem podzielic sie swoimi ustawieniami obrazu dla PZ950

Oszcz En.- Wył
Tryb obrazu - sport

Kontrast - 73
Jasnosc - 46
Ostrosc - 44
Kolor - 60
Odcien - 0
Temp barw. - C30

Kontrast dyn - Niski
Kolor dyn - Średni
Redukcja szumu - Niska
Super rozdz - Wł
Gamma - Średnia
Poziom czerni - Niski
Tryb Film - Wł
Gamma kol - Szeroka
Poprawianie krawedzi - Wył

Jesli ktos wycisnal cos lepszego prosze o info.
Wiem ze kazdy inaczej odbiera kolory. Dla mnie jednak powyzsze ustawienia sa ok a tryby THX zbyt "zoltawe/mdle".
 

maciekmm

Member
Jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie ma wiecej zalet niz wad (w stosunku do innych plazm).
Jedyne co bym poprawil w tym TV to czern...
 

maciekmm

Member
Jest słabo ale nie jest tragicznie. Tak jak wczesniej pisalem wole miec slabsza czern niz inne wady (migotanie, zielone poswiaty, skaczacy obraz...)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Na pewno lepiej niż w LCD.
Tak w skrócie porównianie czerni dla modeli w podobnej cenie:
Panasonic 50ST30 - 0.02 cd/m2
Samsung 51D6900 - 0.04 cd/m2 (jest sporo tanszy)
LG 50PZ950 - 0.09 cd/m2
Popularne LCD od LG 47LX6500 - 0.36 cd/m2
 
Ostatnia edycja:

Tomik23

New member
Ok dzięki za info
ja jestem zainteresowany kupnem LG 60 PZ950, aczkolwiek jeszcze się zastanawiam, czy jestem pewny swojej decyzji w 100 % - stąd tyle pytań :)
 

Krzych692

New member
Właśnie widziałem PZ 950 w MM w Zabrzu, obraz mnie nie powalił, czerń fatalna. Być może wymaga szczegółowej kalibracji. Obok stał Samsung C 7000 i miał nieporównywalnie lepszą czerń. Na chwilę obecną zdecydowany jestem na zakup zamiast LG 60 cali, Panasonica 55 cali.
 

Tomik23

New member
Właśnie widziałem PZ 950 w MM w Zabrzu, obraz mnie nie powalił, czerń fatalna. Być może wymaga szczegółowej kalibracji. Obok stał Samsung C 7000 i miał nieporównywalnie lepszą czerń. Na chwilę obecną zdecydowany jestem na zakup zamiast LG 60 cali, Panasonica 55 cali.

ja tak samo
w końcu postawiłem obok Siebie te dwa TV i zmieniłem zdanie. Decyduję się na zakup to 55VT30
 

cactusek

New member
Bez reklam
Bo LG wcale nie starało się o super głęboką czerń w swoich tegorocznych modelach.
Zmierzona czerń w flagowych plazmach trzech producentów:
Lg PZ950 - 0,09cd/m2
Panasonic VT30 - 0,02cd/m2
Samsung D8000 - 0,03cd/m2
 

maciekmm

Member
Mimo słabej czerni i tak uważam że LG bije na głowę Panasonica czy Samsunga.
Nie posiada innych rażących wad widocznych u konkurancji (zielone poświaty, migotanie, brak płynności obrazu, buczenie).

Musimy wiedzec czy chcemy czerń czy telewizor praktycznie bez wad...
 

bigxlx

New member
Musimy wiedzec czy chcemy czerń czy telewizor praktycznie bez wad...

Cos w tym jest, ale jest na tym forum grupa fanatykow innych marek ktorzy za wszelka cene chca oczernic konkurencje. A tu jest potrzebny chlodny obiektywizn, jak i wywazony stosunek jakosci do ceny.


PS. A tak na marginesie LG zapowiedizlo rozpoczecie masowej produkcji AMOLEDa 55" tak 55" i to juz w przyszlym roku. I tu sie dyskusja o czerni utnie raz na zawsze.... :hmm:
 
Ostatnia edycja:

maciekmm

Member
NA stronie LG Polska zostalo udostepnione do sciagniecia najnowsze oprogramowanie dla PZ950. Prawdopodobnie oprogramowanie poprawia poziom czerni. Czy jest to prawda? Jakie zmiany wprowadza ?
 
Do góry