Lg pz950

Adrian85

New member
Bez reklam
Telewizory LG

LG jest odkrywanie granic LED LCD HDTV i plazmowe z rozwojem nowych produktów. Łączący w sobie stylowe wzornictwo z zaawansowanych opcji połączeń, w tym LG SmartTV 3D i zdolności, LG LED LCD i plazmowych zapewniają idealne połączenie stylu, wyrafinowania i doskonałą jakość wizualną.
LG LW9500 LED LCD Series, a LG PZ750 i plazmowe z serii PZ950 są jednymi z największych na świecie telewizorów wykonywania tego, co trzeba nazywać się certyfikatem THX. Wyłącznie dla LG TV jest THX Bright trybie odtwarzania pokoju, ustawienie, które pozwala odtworzyć kinowej jakości obrazu w kinie domowym z bogatą oświetlenia otoczenia.
LG-pz950-3d-plasma.jpg
Certyfikat THX plazmowy LG PZ950 3D

Spotlight produktu: LG PZ750 i plazmowe z serii PZ950

LGPZ750 i plazmowe z serii PZ950 są jednymi z pierwszych na świecie płaskich wyświetlaczy do osiągnięcia 3D THX Display Certification. Funkcje obejmują:

  • BORDERLESS ™ Design: Slim głębokość i wąskie ramki
  • NetCast ™ Entertainment Access: Skype, Vudu, Netflix, YouTube, Yahoo Widgets, i więcej
  • WiFi ® Ready: Przygotowanie TV LG podłączony do NetCast ™ Entertainment Access i innych materiałów online jest proste, gdy jesteś WiFi ™ Ready
  • LG Magic Motion Remote
  • THX Display Certification 3D: Featuring THX trybie 3D Cinema Mode i THX Bright Room
Advantage certyfikat THX

Filmowcy starają się doprowadzić ich wizji życia. Gdy ich filmy są opanowane w studio, kolor, czerń i inne parametry obrazu są starannie monitorowane i dostosowany tak, aby odtwarzać filmy bardzo szczególny sposób w domu. Certyfikat THX pomaga odtworzyć wizję reżysera w salonie.

  • THX Certyfikowana jakość obrazu: telewizory LG są projektowane i testowane w celu spełnienia surowych norm THX na jakość obrazu i wydajność przetwarzania sygnałów
  • kolor Studio, out-of-the-box: THX Movie Mode jest jak najbardziej zbliżona do powtórzenia Color Standard HD wykorzystywane przez filmowców w studio
  • Zoptymalizowane ustawienia dla oświetlenia pokoju: THX Bright Room Mode zestawy luminancji, czerni, gamma i podświetlenie dla typowych warunków jasny pokój
lg-badge.png


Wszelkie opinie mile widziane,te gorsze też;)Jak wiemy ''testerzy'' swoje,użytkownicy swoje....
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Widze że na allegro jest dostępna już wersja 50 calowa tego LG z normalną Polską gwarancją i dystrybucją na Polske . Cena 5899 zł . Czyli Redcon może się schować ze swoją ceną 6990 zł za produkt spoza Polski . W opisie tego telewizora wygląda na to że ma certyfikat THX tylko dla 3D , dla 2D nie . Więc czegoś nie rozumiem , bo czytając opinie na zachodnich portalach wychodziło że ma również ten certyfikat dla 2D . Jak wreszcie jest z tym certyfikatem ? Ma czy nie ? Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Tyle niby osób zakupiło te LG w Redconie , a do dzisiaj nie widze ani jednej wypowiedzi co i jak , zdjęć opisów , no i testów Kikiego . Albo jest tak źle albo nie ma o czym pisać.
 

maciekmm

Member
Chetnie bym opisal swoj tv ktory ladnie czeka na podlaczenie. Niestety nie ma mnie w tej chwili w domu. Napisze kilka slow na poczatku maja. Bede mogl porownac 50PZ950 z Panasonic 42PZ85. Pierwsze recenzje PZtki pojawily sie juz na AVforum
 

maciekmm

Member
Czy ktos z Was kalibrowal PZ950 ? Z opinii zamieszczonych na zagranicznych forach wynika ze ten model LG ma bardzo dobrze ustawiony obraz juz po "wyjeciu z kartonu". Moze jednak komus udalo sie go jeszcze dopiescic? Mozna prosic o jakies wartosci ? Swoja droga dziwne ze nadal nigdzie nie ma testu tego TV...
 

Dariusz_C

New member
Widze że na allegro jest dostępna już wersja 50 calowa tego LG z normalną Polską gwarancją i dystrybucją na Polske . Cena 5899 zł . Czyli Redcon może się schować ze swoją ceną 6990 zł za produkt spoza Polski . W opisie tego telewizora wygląda na to że ma certyfikat THX tylko dla 3D , dla 2D nie . Więc czegoś nie rozumiem , bo czytając opinie na zachodnich portalach wychodziło że ma również ten certyfikat dla 2D . Jak wreszcie jest z tym certyfikatem ? Ma czy nie ? Pozdrawiam

THX 3D o ile wiem oznacza też spełnienie kryteriów THX 2D.
 

cinol100

New member
Ze znalezionych danych w internecie, strasznie podoba mi się ten TV. Jest to pierwsza plazma którą zaakceptowałem w swoich poszukiwaniach. Wiem że CINEMA 3D to oznaczenie pasywnego systemu 3D (chyba że się mylę). Nie znalazłem w internecie konkretnej informacji o tym czy PZ9500 jest wyposażony w system 3D aktywny czy pasywny. Zorientowych użytkowników proszę o radę czy lepiej wybrać LCD LED 47LX6500 czy 50PZ950, a jeżeli ten ostatni nie jest pasywny 3D to czy nie warto rozejrzeć sie za pasywnym CINEMA 3D.
Z góry dziękuję za fachowe odpowiedzi.
 

pedros300

New member
czy LG w serii PZ mają poprawioną powłokę antyrefleksyjną w porównaniu do zeszłorocznej serii PK, czy jest na tym samym(słabym) poziomie?
Głównie chodzi o porównanie PK950 do PZ950.
 

maciekmm

Member
Witajcie. Po dlugim oczekiwaniu TV w kartonie w koncu przyszedl czas na jego podlaczenie. Chcialem sie z Wami podzielic pierwszymi wrazeniami...

Po podlaczeniu TV, ustawieniu godziny, przeskanowaniu analogu obraz mnie nie zaskoczyl. Ustawienie THX bylo dla mnie troche za mdle... Skorzystalem z funkcji "Kreator obrazu". Po przejsciu przez kilka ekranow od razu bylo widac roznice. Dodatkowo jeszcze pobawilem sie ostroscia i jasnoscia. Po tych wszystkich zabiegach moge stwierdzic tylko jedno - WOW !!! Obraz bajka. Kanaly HD z n-ki sa krystalicznie czyste. BBC HD wyglada czasami jak 3d !!!
Przyszedl czas na zabawe z nshow 3d. Dodam ze kiedys widzialem bajke 3d "Klopsiki..." na Samsungu 7000 - obraz strasznie migotal. Szczerze powiedziawszy spodziewalem sie podobnej sytuacji. Tutaj jednak mila niespodzianka. Obraz wlasciwie wogole nie migocze. Przy przyslonietych oknach jest tylko lepiej. Chce sie ogladac wiecej i wiecej !!!.

Kolejnym krokiem bylo podlaczenie WiFi USB. Instalacja przebiegla szybko i sprawnie.
Odbiornik zaczal sciagac i instalowac nowe oprogramowania (wydaje mi sie ze dwa - pierwsze do obslugi aplikacji drugie to czysty firmware). Po zainstalowaniu oprogramowania 3.11 kolejna mila niespodzianka - dosc sprawnie dzialajaca przegladarka oraz aplikacja Ipla !!!.

Z czystym sumieniem moge polecic ten TV wszystkim. Przesiadlem sie na niego z Panasonic 42PZ85. Wszystkie minusy ktore mi przeszkadzaly w Panasie (zielona poswiata, przeskakujaca pilka na meczach) w PZ950 poprostu nie istnieja.
 

vince85

New member
Maciekmm, nie bądż egoistą, pobaw się jeszcze trochę i napisz coś więcej - jak z czernią i bielą, migotaniem oraz odbiciami światła zewnętrznego. Na ile przydatny ten dodatkowy pilot, jak okulary 3D i czy poza trailerami jest cokolwiek do oglądania w 3D, jak obraz SD i t.d. Miotam się między wyborem Panasonica 50VT30, a 50PZ950 i nie mogę się zdecydować, bo nie widziałem "na żywo" ani jednego, ani drugiego.A różnica w cenie już tylko
600-700 zł....
Pozdrawiam
 

bigxlx

New member
Maciekmm, nie bądż egoistą, pobaw się jeszcze trochę i napisz coś więcej - jak z czernią i bielą, migotaniem oraz odbiciami światła zewnętrznego. Na ile przydatny ten dodatkowy pilot, jak okulary 3D i czy poza trailerami jest cokolwiek do oglądania w 3D, jak obraz SD i t.d. Miotam się między wyborem Panasonica 50VT30, a 50PZ950 i nie mogę się zdecydować, bo nie widziałem "na żywo" ani jednego, ani drugiego.A różnica w cenie już tylko
600-700 zł....
Pozdrawiam

- dodatkowy filtr poprawia poziom czerni WYRAZNIE (TV jest smolowaty)
- jasnosc do zastosowan salonowych w zupelnosci wystarcza, biel przyzwoita i dodatkowo pelna "rozbudowana az do przesady" regulacja skladowych temperturowych w menu uzytkownika
- migotania nie stwierdzono, chyba ze masz cos szczegolnego na uwadze - obraz plynny, a na HD rewela, az sie nie chce siegac po FHD i i po co, chyba ze bedziesz siedzial metr od 60" i ogladal robaki w trawie
- odbicia swiatla wyraznie mniejsze niz w podstawowych modelach, po wlaczeniu TV praktycznie ich nie widac (warunki salonowe)
- pilot z czujnikiem ruchu - NIEZBEDNY, jak sobie nawigowac po sieci, czy pisac posty bez wirtualnej klawiatury i wskaznika?
- okulary 3D bardziej konfortowe niz u konkurencji (bazowe modele), sterowane radiowo i dodatkowo maja patent z noskami ktore sie podnosi i sluza do zawieszania na okularach korekcyjnuch (nic nie spada - sam uzywam)
- material 3D sie powoli rodzi ale z dnia na dzien jest coraz wiecej, HD to juz standard tak wiec teraz operatorzy platform satelitarnych biora sie za kolejny gadzet nakrecajacy klientele
- co do SD to zaden LCD nie ma startu, obraz z plynna gradacja,a nie DivX z max kompresja - sprawdza sie przy filmach ogladanych przez siec (np. ipla)
- wyglad zewnetrzny - nie ma sie czego wstydzic
- i co wazne, przynajmniej dla mnie - CISZA w nocy...
 

vince85

New member
Dzięki,bigxlx,a już prawie byłem przekonany do kupna Panasa, mimo, że wcześniej zamówiłem PZ950. Kiki obiecał test porównawczy obu plazm, więc może jeszcze z tydzień wytrzymam. A tak przy okazji - czy macie jakieś doświadczenia z serwisami Panasonica i Lg?
 

maciekmm

Member
Moge tylko potwierdzic to co napisal Bigxlx. Telewizor jest rewelacyjny. Moja wczesniejsza plazma (42PZ85) troche migotala Lg natiomiast nie migota nic a nic !. Nie wiem jak wypada w konfrontacji z najnowszym dzieckiem Panasonica ale na pewno nie ma sie czego wstydzic...

Poruszajac temat 3d - na nshow3d caly czas sa puszczane te same koncerty, walka boksu i chyba trzy filmy. Z tego co wiem nka zakupila 30 godzin materialu 3d od national gegr. Pewnie niedlugo go puszcza.
 

bigxlx

New member
Dzięki,bigxlx,a już prawie byłem przekonany do kupna Panasa, mimo, że wcześniej zamówiłem PZ950. Kiki obiecał test porównawczy obu plazm, więc może jeszcze z tydzień wytrzymam. A tak przy okazji - czy macie jakieś doświadczenia z serwisami Panasonica i Lg?

Co do tego testu to spokojnie, bez emocji, grunt to nie sugeruj sie marketingiem szeptanym.

Jesli chodzi o producentow plazm to nastawienie pro klientoskie ksztaltuje sie tak: LG.........PANAS...............................................SAMSUNG

PS. kluczem do sukcesu jest ilosc kropek ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry