Lg 50Pz570s

JLF

New member
Mam 50PZ570 (gra z HX806PE) nie cały tydzień, ogólnie polecam. Nie mam zbyt wiele czasu ostatnio, także dogłębnie nie sprawdziłem.
Brak wentylatorów, brak pisków.
Mam małe problemy z DLNA (dołączone Nero Home Media obciąża mi dysk - 3d i materiały o wysokim bitrate się tną, Serviio nie działa na TV - na kinie tak, 3d, m2ts itd.).
My Apss i LG Apss nie działają (ich status to wkrótce), pozostałe działają bez zarzutu (mogły by się ładować ciut szybciej m.in. YouTube, Gazeta.pl, Ipla, AccuWeather, Google Maps itd.), przeglądarka - tego oczekiwałem.
Telewizor bez problemu wyświetla obraz z komputera po HDMI i przesyła dalej dźwięk po kablu optycznym (w razie problemów mogę poinstruować).
Największa póki co wada to wypalanie - wytaczaczy kilkanaście sekund (ustawienia użytkownika - duży kontrast itp.) co przy podłączeniu do komputera często się zdarza, wypalenie jednak znika dość szybko (zależy od materiału), na scenach już o średniej jasności jest niewidoczne.
Zauważyłem też znacznie lepszą jakość po DLNA/USB w porównaniu z tym samym materiałem po HDMI z komputera, ale to plus świadczący o dobrym odtwarzaczu multimediów (zarówno telewizor jak i kino, kino dodatkowo obsługuje więcej formatów dźwięku i łatwiej wybrać ścieżkę itd.).

Czekam na pytania, postaram się wrzucić zdjęcia, wideo może jakiś test.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Bardzo chętnie zobaczymy fotki a tymbardziej filmik.
Najlepiej pokaż jak wygląda ekran przy odsłonietym oknie w dzień. Napisz na którą stronę świata masz okno.
Jak sobie radzi telewizor w jasny dzień? jak odbicia?
Czy z usb wiekszy bitrate albo 3D też ci tnie?
Czy materiał 720p po DLNa nie chodzi płynnie?
 

JLF

New member
Wszystko chodzi płynnie, póki nie zacznie obciążać dysku odświeżanie itp (Nero). wina leży po stronie komputera. Serviio - nie zacięło mi ani razu, nawet na m2ts o bitrate 40 MB/s. Po USB też nie tnie.

Co do zdjęcia w dzień będzie problem do soboty - praca. Odbicia są dość znaczne - nie mam odniesienia do innych plazm, ale mam rolety gumowane także mnie to nie martwi.


Kilka zdjęć:
 
Ostatnia edycja:

AS00

New member
Wszystko chodzi płynnie, póki nie zacznie obciążać dysku odświeżanie itp (Nero). wina leży po stronie komputera. Serviio - nie zacięło mi ani razu, nawet na m2ts o bitrate 40 MB/s. Po USB też nie tnie.

Co do zdjęcia w dzień będzie problem do soboty - praca. Odbicia są dość znaczne - nie mam odniesienia do innych plazm, ale mam rolety gumowane także mnie to nie martwi.


Kilka zdjęć:
Jak z Input Lagiem w grach? Odczuwasz opóznienia czy wszystko jest w miarę ok.
 

JLF

New member
Lokacja ustawiłem na Polska.

Chodzi o uruchamianie się nie lądowanie. Dzisiaj postaram się nagrać jak to wygląda - w lepszej jakości, ale mam kiepski obiektyw do wideo (za ciemny 3,5), mam 1,8 ale 50mm.
 

JLF

New member
Odbicia (wierne odzwierciedlenie)
36312a857d39c90f8fbafdbcab721041.jpg



Premium:
5b4e383db7a17f749ec632ee70614209.jpg

68e733e56a4b6d025225ce4ea19b53f3.jpg



Przeglądarka:
20652ae7c2890ba5fc490933634006dc.jpg
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Szkoda że już ciemno w pokoju miałeś ale dzieki za fotki. Robiłeś to przy zasłonietych zasłonach ?
 
Ostatnia edycja:

JLF

New member
Odsłonięte, okno od północy, 2 metry od telewizora. Nie było ciemno, wyregulowałem ustawienia aparatu aby wiernie oddawały odbicie, zdjęcie pokrywa się z tym co widać w rzeczywistości ludzkim okiem. Pozostałe są na auto.

Jestem ciekaw jak robią zdjęcia testerzy tutaj i czym ...
 

forapiotra

New member
Odsłonięte, okno od północy, 2 metry od telewizora. Nie było ciemno, wyregulowałem ustawienia aparatu aby wiernie oddawały odbicie, zdjęcie pokrywa się z tym co widać w rzeczywistości ludzkim okiem. Pozostałe są na auto.

Jestem ciekaw jak robią zdjęcia testerzy tutaj i czym ...

Nie wygląda to u Ciebie tak źle, czy odczuwasz duży dyskomfort oglądając cokolwiek za dnia?

JLF widzę, że masz kino domowe LG z 3d, czy możesz coś powiedzieć nt tego modelu? Czy masz problem z odtwarzaniem plików KMV bo głównie o nie mi chodzi? Napisy dobrze się wyświetlają?
 

JLF

New member
W dzień można oglądać bez problemu, odbicie widać dopiero przy ciemnych scenach - czarny lub zacienienia itp., jeżeli jest jakiś minimalnie jaśniejszy obraz odbić nie widać.

Mam HX806PE - chyba najtańsze 3D z nowej serii, *.MKV działają bez zarzutu, *M2TS też. Co do napisów to po DLNA kuleją tzn. raz działają raz nie, ale wina leży po stronie serwera - szukam aktualnie czegoś lepszego niż Nero. Napisy z USB działają bez problemu, wyglądają nieciekawie - niewygładzone (telewizor ma dużo lepszą czcionkę, czyta też wszystkie pliki), ale są duże i czytelne (chyba że tło jest bardzo jasne). 3D także bez problemów, rozpoznaje ścieżki dźwiękowe (w telewizorze nie działa chyba DTS, dużo ciężej dotrzeć do opcji wyboru ścieżki itp.) w plikach, nie rozpoznaje niestety wbudowanych napisów.
 
Ostatnia edycja:

forapiotra

New member
W dzień można oglądać bez problemu, odbicie widać dopiero przy ciemnych scenach - czarny lub zacienienia itp., jeżeli jest jakiś minimalnie jaśniejszy obraz odbić nie widać.

Mam HX806PE - chyba najtańsze 3D z nowej serii, *.MKV działają bez zarzutu, *M2TS też. Co do napisów to po DLNA kuleją tzn. raz działają raz nie, ale wina leży po stronie serwera - szukam aktualnie czegoś lepszego niż Nero. Napisy z USB działają bez problemu, wyglądają nieciekawie - niewygładzone (telewizor ma dużo lepszą czcionkę, czyta też wszystkie pliki), ale są duże i czytelne (chyba że tło jest bardzo jasne). 3D także bez problemów, rozpoznaje ścieżki dźwiękowe (w telewizorze nie działa chyba DTS, dużo ciężej dotrzeć do opcji wyboru ścieżki itp.) w plikach, nie rozpoznaje niestety wbudowanych napisów.

Mam do Ciebie wielką prośbę.
Czy w wolnej chwili mógłbyś zrobić zdjęcia i pokazać co miałeś na myśli poprzez "nieciekawe - niewygładzone" napisy wyświetlane ze swojego kina domowego HX806PE ?

Używasz dysku zewn (jeśli tak to jakiej marki i pojemności) czy jakiejś większej pamięci? Nic a nic nie zacina?

Dzięki z góry za odpowiedzi.
Pozdro.
 

forapiotra

New member
Dla mnie wygląda to okej.

"JLF" napisz jeszcze czy:
- Napisy zaokrąglają się gdy są dłuższe? Zawsze jest to maksymalnie 2 linie? - Co gdy tekst jest dłuższy? Czionka się zmniejsza czy nie mieści się na całości ekranu?

- Czy do filmów używasz dysku zewn (jeśli tak to jakiej marki i pojemności) czy jakiejś większej pamięci? Nic a nic nie zacina?
 

JLF

New member
Używam USBDrive 4GB jakiś podstawowy Kingston, nic nie tnie.

Napisy są od do więc nie ma możliwości występowania więcej niż dwóch linii, zawsze się mieszczą - ale to kwestia raczej ich poprawności, musiałbym zrobić jakieś napisy z bardzo długą linijką żeby to sprawdzić.

Po DLN też nie tnie już i działają napisy - trzeba dobrze poustawiać itd.

Napisy z TV wyglądają dużo lepiej, czcionka jest lepsza i ma czarny obrys.
 

kurm28

New member
Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu LG i mam pytania:
1) Czy działa Wam w ustawieniach regionu Polska przeglądarka internetowa?
U mnie jest nieaktywna, mimo, ze TV jest połączony z siecią. Działają Google maps, iPla i reszta.
Czy trzeba to jakoś konfigurować?

2) Czy jakoś modyfikowaliście ustawienia, żeby "wygrzać" ten TV?
Czytam i czytam i jedni piszą tak, inni inaczej - nie wiem co robić.
Na razie zostawiłem ustawienia standardowe i dbam jedynie aby obraz był wyświetlany na całym ekranie - bez pasków.

pzdr
k
 
Ostatnia edycja:

demios

New member
JLF - napisz też coś o 3D... czy w zestawie były okulary, jak oceniasz wygodę ich użytkowania, czy oglądałeś już jakiś materiał 3D i jak ew. wrażenia....
Jeśli ktoś ma dobre ustawienia to również poprosimy...
 

JLF

New member
Mnie przeglądarka działa - sprawdź czy nie ma aktualizacji oprogramowania.

Nie wygrzewam jakoś specjalnie, niema chyba potrzeby, staram się nie wyświetlać stałych obrazów dłużej niż to konieczne ...


Do telewizora dodane były okulary 3D (1 sztuka), 2gą dokupiłem (ok. 170 PLN). Okulary są wygodne, trochę ciasne, ale tak aby nie spadać z głowy (mam dużą głowę), narzeczona nie narzekała, kilka osób którym się telewizorem pochwaliłem też.
Samo 3D jak 3D, nie nastawiałbym się na nie specjalnie, filmów jest z 5 i może 10 bajek, jakieś dema, IMAX - ale to nuda/dobre do relaksu.
Obejrzałem z bratem film ok 45 minut, ryba wystająca z ekranu - super efekt, ale jeśli jest 50 małych rybek to nie wygląda to za dobrze. W pewnym momencie okulary zaczęły gubić sygnał - nie jednocześnie, po około trzy rozłączenia, później do końca filmu działały poprawnie.


Czerń - wczoraj oglądałem na THX Kino około 4 godziny seriale, i nie jest źle, nie jest też dobrze. Czerń jest ciemno szara , pozostałe kolory bez zarzutu. Na ustawieniach standard czerń dużo lepsza, kolory przekłamane. Także trzeba posiedzieć i pokalibrować. Czerń jednak w porządku, zwyczajnie ciemne sceny były rozjaśnione przez montaż.


Z bliska na niektórych kolorach występuje dziwne zjawisko - non stop zmieniają się kolory wewnątrz piksela, widać to z bliska z metra już nie. Domyślam się, że to naturalne przy 50 calach?
 
Ostatnia edycja:
Do góry