LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

Gaiger32

New member
Prośba o pomoc

Od kilku dni posiadam LG 42 PT 81 i mam pytanie: jak włączę funkcję wybielanie na białym ekranie widzę białe poziome pasy (smugi na około 70 % ekranu) . Czy na Waszych egzemplarzach tego modelu też to występuje, czy może coś jest nie tak z matrycą mojego TV?
 

szagi44

New member
Buczenie 42pt81

Witam,
od kilku dni jestem posiadaczem 42pt81 wszystko jest super ale telewizor dosyć głośno buczy, czy można coś z tym zrobić czy trzeba sie z tym pogodzić. Czytałem na forum że on buczy ale nie myślałemże aż tak głośno. Czy tego rodzaju wadę można reklamować w serwisie LG?
Pozdrawiam
RS
 

miniola

New member
Gaiger32
U mnie w czasie wybielania ekran jest całkowicia biały.

szagi44
Ja bym reklamował. Mój telewizor jest całkowicie bezgłośny. Pisałem już o tym.
Muszę całkowicie wyciszyć fonię i przyłożyć ucho do obudowy. Wtedy coś tam słychać, ale minimalnie.

A jak chodzi o format wyświetlanych zdjęć, mnie również nie udało się wyświetlić na całym ekranie. Wiem, że w niektórych droższych aparatach, np.Sony można ustawić format 16:9. Mają też wyjścia HDMI do oglądania zdjęć w HD. Jak to w praktyce wygląda nie wiem bo takowego aparatu nie posiadam.;)
 

zbkw

New member
Istnieje możliwość wyświetlenia fotek na całym ekranie LG. Czytając instrukcję napatoczyłem się na to wyjaśnienie. Gdzies na początku tego tematu jest link do instrukcji - ciekawskim proponuję zajrzeć do niej. Niestety nie mam jeszcze tej plazmy, ale może już za 2-3 dni trafi do mnie :)
 

Gaiger32

New member
Wątpliwości ciąg dalszy

Kupiłem kilka dni temu LG 42 PT 81. Zauważyłem że podczas wybielania widoczne są na ekranie poziome pasy, przebarwienia ( było to zresztą widoczne także podczas oglądnia TV na jasnym tle). Po zgłoszeniu problemu w sklepie TV został wymieniony na nowy egzemplarz, ale i na nim są przebarwienia. Chciałbym jeszcze raz zapytać, aby się upewnić: czy na Waszych egzemplarzach podczas wybielania ekran jest idelanie gładki, bez przebarwień, poziomych cieni? Może w sklepie mają jakąś trefną partię tych TV?
 

zbkw

New member
arturwawa - szukałem w całej Polsce i klops! Ale mam dwie miłe wiadomości. Dowiedziałem się prosto u źródła, czyli siedzibie LG a mam ja niemal za płotem, że na rynku model ten pokaże się ok. 18 stycznia - trzeba poprostu go znów "naklepać", by starczyło dla wszystkich.
I wiadomość druga. Dwa dni temu na sąsiedniej ulicy - w internetowym sklepie ku memu wielkiemu zdziewieniu znalazłem LG42PT81 - jutro lub pojutrze będzie już u mnie, dla zainteresowanych link, może jeszcze coś w magazynie mają ?
http://www.interav.pl/index.php?akcja=wyszukiwanie&producent=29&p=75&kat_sz=

W zestawie go nie ma, ale jak zadzwoniłem, okazało się, że mają.
Pozdrawiam.
 

uszyneq

New member
Właśnie dzis go nabylem a jutro maja mi go dostarczyc wiec wrazeniami podziele sie jak juz go dostane..

P.S. Chcialem nabyc LG 42 PC1RR (cena w euro.com.pl - 3900zl) lecz w sklepie go juz nie bylo i powiedzieli ze nie bedzie ... Zaproponowali mi LG 42PT81 (cena w euro.com.pl - 4600zł). Moja kieszen miala tylko 4000 tysie wiec mysle se ze to klapa lecz Pani sprzedawczyni informuje ze w dniu dzisiejszym mode - LG 42PT81 jest w promocji za cene 3900zł (tyle co za model starszy). Bez namyslu za ta cene zgodzilem sie i jutro juz mam go miec..

Moim zdaniem jego plusy:

- plazma slim (jest bardzo zgrabna ma tylko 8cm grubości) dostała nagrodę za desing IF Awards
- przyjmuję sygnał 1080P
- ma wbudowany skaler Faroudji
- Dysk 80GB
- jest ekologiczna (jak na Plazme) pobór max 320W ( w trybie oszczędnym ok.190W)
- ma 100Hz
- USB
- Dobra cena
 

acoustic

New member
Mam od paru dni LG 42PT81
plusy: jakość, kolory, plastyka na zwykłej antenie o niebo lepsza niż w lcd dużo droższych a kilka sztuk testowałem.
Podczas wybielania cały obraz bez pasów
Można zgrać voby z dvd na pen driva i czyta bez problemu.
Divixy tez bajka
Usb bardzo przydatna sprawa.
Minusy:
Buczy ale słyszalne jest to u mnie przy wyłączeniu sygnału. Przy normalnym nawet cichym oglądaniu nie przeszkadza.
Kombinacja z napisami txt. Trzeba konwertować a wielkość niestety czcionek mała. ( chyba że ktoś ma jakiś sposób proszę o info )

Po literach nie zostaja ślady. Przy statycznych dłuższych obrazach np. z komputera przy przełączaniu są ślady ale po właczeniu np. tv znikają.

Za sumę około 3000 uważam że jest to rewelacja - kierowałem się jakością obrazu i miałem kupić lcd full hd sporo droższe. Jeżeli nie zacznie buczeć głośniej i zostawiać powidoków to uważam że to dobry zakup.
 

uszyneq

New member
Kupilem LG 42PT81 i powiem szczerze ze jak przylozylem ucho do obudowy to uslyszalem bzyczenie lekkie lecz gdy odeszlem od tv 0,5 metra i wylaczylem glos to nic nie bylo slychac a co dopiero z 3-4 metrow. Wiec mi to nie przeszkadza bo ogladajac tv nie trzymam nosa przy samej plazmie i jak bym mial okazje to bym ja kupil jeszcze raz i dla mnie nic nie bzyczy jak ogladam z 3 metrow..


Plusy tego modelu:
- plazma slim (ma tylko 8cm grubości) dostała nagrodę za desing IF Awards
- jest ekologiczna (jak na Plazme) pobór 310W (tryb oszczędnym ok.190W)
- przyjmuję sygnał 1080P
- response time - 0,001 ms
- Współczynniki kontrastu - 15000:1
- Jasność ekranu: 1500 cd/m2
- ma wbudowany skaler Faroudji
- 100Hz (eliminacja smuzenia dynamicznych obrazów)
- USb 2.0
- HDD 80GB
- Dobra cena


Mam w domu LCD Samsung LE40S81B i teraz kupilem Plazme LG 42PT81 - szczerze to odrazy wybieram Plazme LG
 

Zibi71

New member
czy warto??

Chcialbym poznac opinie starszych uzytkownikow na temat tego tv bylem juz przekonany ale po kilku opiniach mam watpliwosci. Szukam tv do ogladania wiec najbardziej boje sie o te duszki i buczenie. Czy to sie z czasem nasila? Powiem ze mysle nad tym pt81 philipsem pfp5332 i samsungiem ps 42 q91h. Moze to na taki sprzet to niewielka kasa bo sa 5 razy drozsze ale dla mnie to spora kasa i chcialbym kupic cos najlepszego. Dodam ze zalezy mi na ladnym obrazie a mam kablowke upc. pomozcie wybrac. Z gory wielkie dzieki.
 

hipmen

New member
kolego nikt nie podejmie za Ciebie decyzji, a już zwłaszcza LCD czy Plazma :)
1. Wady i zalety obu konstrukcji są ogólnie znane - poczytaj i zdecyduj
2. Wystarczy przejść się do np Mediamarkt i porównać, poprosić o podłączenie różnych źródeł sygnału
3. Piszesz w temacie o PT81 więc nie licz, że ktoś strasznie go tu skrytykuje, ludzie piszą raczej o spostrzeżeniach, uwagach, problemach związanych z tym tv
4. Jeśli chodzi o inne modele o które pytasz możesz porównywać tylko dane techniczne, cenę, reszta wg mnie jest subiektywna, to co jednemu się podoba drugi skrytykuje. :)

Od siebie polecam LG 42PT81 - niezły obraz - wg mnie lepszy niż na plazmach samsunga z tego samego przedziału cenowego, dodatkowo dysk i usb:):) piękna sprawa co do wad typu bzyczenie to sorry ale nawet najcichszy komp bzyczy, siedzisz przy nim bliżej i co narzekasz??. Powidoki (duszki) zostają ale tylko przez chwilę - włączysz orbiter i jesteś spokojniejszy. Ogólnie Tv jest wart polecenia, byłem wczoraj w MM i kosztował 4599 w internecie taniej:);)

I jeszcze jedno - wydaje mi się że tak jak komputer teraz tv kupować się będzie na góra 5 lat a za 2-3 będzie to już zabytek - elektronika idzie do przodu i nie powtórzą się już czasy gdy mój stary soniak 25 cali stał w pokoju 11 lat :):):)

pozdrawiam hipmen
 

uszyneq

New member
Teraz w sklepach RTVeuroAGD ta Plazma jest po 3999zł..
(www.euro.com.pl)

Do 10 stycznia cena byla 4599 a po 10 stycznia zredukowali ja do wlasnie do 3999zł..

Dodam jeszcze ze ciezko na niego trafic - tylko kilka sklepow posiada ten model..
W moim miescie MM wogole nie mialo tego telewizora a euro mialo tylko 2 w tym ja mam ta wlasnie 2 sztuke ;-)))


Co do tego czy Plazma czy LCD jest lepsze to idz do sklepu obadaj 2 Tv i zobacz ktory Ci bardziej pasuje ... ja wybrałem Plazme..



P.S. Mam problem związany z Playstation 3 (podłączony HDMI) i Laptopem (podłączony S-Video). Kiedy gram na PS3 lub ogladam film z Laptopa to na czarnym tle lekko snieży (kropeczki tego sniegu sa koloru zielonego - nie jest ich duzo ale rzucaja sie w oczy). Tam gdzie jest kolor to wszystko Ok ale tam gdzie jest czarne tło to widac te kropeczki latajace. Zdarza sie to tylko jak gram lub ogladam filmy z kompa, oglądając Tv z kablówki wszystko jest Ok..

Czy moze ktos wie o co chodzi? Mam ten Tv od wczoraj i narazie to go poznaje...

Bardzo prosze o Pomoc..
 
Ostatnia edycja:

Zibi71

New member
hipmen wiem o tym ze przy kazdym sprzecie mozna sie do czegos czepic. Jestem na 99% zdecydowany na ten tv w Electro Worldzie sa po 3699 bylem ogladalem i powiem szczerze ze jakoscia obrazu odstawaly tylko panasoniki. Na minus! Wiem rowniez ze to subiektywne wrazenie. Pytam tutaj o ten tv dlatego ze w drugim watku na tym forum jeden z kolegow opisal go jako totalna porazke i masakre. Jestem laikiem ale nie wydaje mnie sie zeby w tak nowych technologiach po paru godzinach ogladania wypalaly sie matryce. A jak z servisem LG? Spoko czy robia problemy w razie czego?
 

gothblack

New member
Witam!
Na wstępie chciałbym wszystkim forumowiczom podziękować za wszystkie wątki i dyskusje na temat tego modelu.......byłem juz zdecydowany na LCD LG,ale po tygodniu studiowania forum zdecydowałem sie na plazmę PT81 i po 2 tygodniach poszukiwań w końcu od wczoraj mam go u siebie.....i jestem cały happy....wizualnie nie ma nic do zarzucenia,a co do innych rzeczy...to po 1 nie bzyczy u mnie i nie zauważyłem aby loga stacji zostawiały jakikolwiek znak po sobie....może z czasem coś mi podpadnie.....wszedłem po waszych radach do menu serwis i zmieniłem na av1 opcje na full i działa bez zarzutu na av1 ....(na marginesie dziękuję kolegom za rozpracowanie tego numeru) tylko faktycznie czemu nie ma tego w ustawieniach fabrycznych??....na razie jadę z obrazem na łagodnym ustawieniu tak jak ktoś wcześniej radził......jest jeszcze coś co mnie dziwi...mianowicie oglądałem dzisiaj mecz na C+ MU - NU ....niby 16:9 obraz na całym ekranie a zawodnicy jacyś przykórczeni....czy tak ma być?? Jak ktoś możę mi odpowiedzieć to będę wdzięczny....
ZIBI nie wachaj się kup ten model!!!!!!
 

WombatPL

New member
małe sprostowanie - sygnału 1080p (ani 1080i) nie przyjmuje!

To masz jakis niefart - bo moja przyjmuje. 1080i 100% bezblędnie a 1080p minimalnie obcina doł i góre (ale nie bawiłem sie guzikiem "ratio").
Sygnały testowe generowałem po HDMI z karty DVI z komputera programem monitortest.
jak chcesz moge to zrobic jeszcze raz i poprztykac zdjęcia
 

gurolpl

New member
no cóż - ja testowałem z kinem domowym LG HT-902TB podłączonym po HDMI do wejścia HDMI1/DVI w TV - po przełączeniu na 1080p (chyba "p") obraz na TV całkowicie ginie. Nie żeby mi to przeszkadzało - w końcu fizycznie i tak plazma ma 720p a każdy DVD/SAT ma możliwość ustawienia w 720p więc po co mi takie przeskalowanie w dół na TV?
 
Do góry