LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

hipmen

New member
Menu serwisowe LG 42pt81

UWAGA - NIE POLECAM GRZEBANIA W TYM MENU, MOŻNA TAM NP ZMIENIĆ MODEL TV - NIE WIEM JAKIE BĘDĄ TEGO NASTĘPSTWA

Zamieszczam to aby pomóc tym którzy już "pogrzebali" swoje TV
na tych ustawieniach u mnie chodzi ok
Nie znam opisów zamieszczonych funkcji

pozdrawiam
hipmen

1.
37.jpg
37.JPG

2.
38.JPG

3.
39.JPG

4.
40.JPG

5.
41.JPG

6.
42.JPG

7.
43.JPG

8.
44.JPG

9.
45.JPG

10
46.JPG

11.
47.JPG

12.
49.JPG

13.
50.JPG

14
51.JPG

15
55.JPG

16.
52.JPG
 
Ostatnia edycja:

poniko

New member
Wielkie dzięki hipmen za ratunek

U mnie po sformatowaniu ustawień pojawiły się takie ustawienia:
1.jpg

Co do obrazu nie zauważyłem jakiś strasznych zmian czy nieprawidłowości, kożyść to:
2.jpg


Jeszcze raz wielkie dzięki i duży browar dla hipmena :D.
Jak ktoś rozkmini to menu i zrobi opis będzie wielki.
 

szad66

New member
szad66

icon7.gif

witam
po raz pierwszy piszę na tym forum panowie mam ten telewizor od 10-11-2007 na liczniku ponad 230 godzin ogólnie jest super jakieś tam duszki delikatne się pojawiają ale zaraz znikają buczenia brak ale moje pytanie odnośnie możliwości ustawienia go w takim tryb żeby w momencie nadawania filmu z czarnymi pasami automatycznie je usuwał tak jak ma to na przykład panasonic lub nawet LCD LG albo chociaż żeby nie trzeba było pozycjonować tego obrazu za każdym razem kiedy zmienię kanał na ustawieniu ZOOM2 bo to jest naprawdę denerwujące
:) :) :) :) :)
 

hipmen

New member
Podłączę się do pytania, a mianowicie jak zachowuje się nasz tv przy podłączeniu przez hdmi (ja mam na razie tylko po scart) czy działa Blkline detector, czy obcina czarne pasy i dostosowuje roamiar ekranu, mnie po euro nie udało się ustawić??

pozdrawiam
hipmen
 

przem1978

New member
witam serdecznie,

jesli na tym forum pojawia sie jakis spec od LG, to ja jednak prosiłbym bardzo o opis tego menu serwisowego, mam wrażenie ze zmiana jakiejs funkcji z 0 na 1 sprawi, ze wyłaczajac TV automatycznie będzie mi sie wyłączało/włączało kino domowe tez LG które mam podpiete pod Scart :)

u mnie po resecie w menu serwisowym nie pojawia sie tajemnicza funkcja "Intelligent Eye" - dlaczego ?
 
Ostatnia edycja:

miro.t

New member
Autodopasowanie.

Witam.
Wprawdzie posiadam plazmę 42PC51, ale widze podobieństwo menu serwisowego. W moim modelu po zmianie ustawienia Full znajdującego się w Tool option2 (fotka nr3) autodopasowanie do pełnego ekranu pojawia sie w opcjach lub go nie ma. Proponuje sprawdzić.

Ja pomału spisuje z róznych for, rózne spostrzezenia dotyczace menu serwisowaego (mojego PC51), jak bedzie juz konkretna lista i sprawdzona to opublikuję.

Pozdrawiam, mam nadzieje, że pomogłem.
 

hipmen

New member
No i jest autodopasowanie w LG 42pt81

No i jest autodopasowanie w LG 42pt81 (DZIĘKI miro.t)
Włączając w Tool option 2 FULL na 1 dostajemy dwie dodatkowe opcje dopasowania ekranu, specjal i full
u mnie full działa po jakiejś 1 sekundzie, znikają czarne paski
np na tele 5 obcięło pół logo ale w sumie to jest to o co chodziło
co so specjal to obcina więcej niż tylko paski

Potestujcie

pozdrawiam
hipmen

PS. Ciekawe ile jeszcze dodatkowych opcji kryje menu serwisowe :):):):):):)
teraz potrzeba mi rozgryźć format zapisu na dysku usb. Potrafię go otworzyć na pc i wychodzi mi plik LGE_0000.ARC, może ktoś ma jakiś pomysł,
może jakaś opcja w menu serwisowym????
 
Ostatnia edycja:

poniko

New member
przem1978 napisał:
witam serdecznie,

jesli na tym forum pojawia sie jakis spec od LG, to ja jednak prosiłbym bardzo o opis tego menu serwisowego, mam wrażenie ze zmiana jakiejs funkcji z 0 na 1 sprawi, ze wyłaczajac TV automatycznie będzie mi sie wyłączało/włączało kino domowe tez LG które mam podpiete pod Scart :)

u mnie po resecie w menu serwisowym nie pojawia sie tajemnicza funkcja "Intelligent Eye" - dlaczego ?

Nie mam pełnego rozeznania dlaczego "Intelligent Eye" nie masz ale jeżeli ustawisz parametry tak jak u mnie były na foto Nr 1 pewnie ci się pojawią. Przetestuj i daj znać.
 

ropian

New member
42 PT81 s- video

Witam
Mam taki glupi problem
podlaczylem pc z tv za pomoca kabla s-video i niewiem jak ustawic w tv aby pojawil sie obraz(grafa geforce ustawilem tryb dual viev Pal D) probowalem roznych kobinacji ale jak widac nie trafilem na odpowiednia
 

itheon

New member
dzisiaj kupilem w MediaMark w łodzi w M1
wczoraj odwiedzilem sklepy w poszukiwaniu tego modelu ale wszedzie mowili ze nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie zrezygnowany pojechalem do MM szukac alternatywy spytalem sprzedace czy nie maja tego lg przypadkiem i powiedzial z TAK !!! ( w elektroworldzie tez maja przywiezli im przedwczoraj (przy mnie wieszali go na sciane zebym mogl obejrzec ) ale za 4300 i ze maga sprzedac za 4100 drogo... ) przywiezli im wczoraj 2 sztuki jedna poszla wczoraj 2 ja wzielem telewizorkow nawet nie zdazyli wystawic na sklep :D cena "wywolawcza" w MM 3999zł ( chyba za tyle poszedl dzien wczesniej ) po minucie targowania spadla do 3599zł !!!! Tak tanio nawet w sklepach internetowych nie znalazlem

niestety dopiero jutro (w sumie dzisiaj ) popoludniu przywioza go do domu
wolalem do saochodu go nie brac bo ponoc musza byc przewozone "na stojąco"
 

poniko

New member
itheon napisał:
dzisiaj kupilem w MediaMark w łodzi w M1
wczoraj odwiedzilem sklepy w poszukiwaniu tego modelu ale wszedzie mowili ze nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie zrezygnowany pojechalem do MM szukac alternatywy spytalem sprzedace czy nie maja tego lg przypadkiem i powiedzial z TAK !!! ( w elektroworldzie tez maja przywiezli im przedwczoraj (przy mnie wieszali go na sciane zebym mogl obejrzec ) ale za 4300 i ze maga sprzedac za 4100 drogo... ) przywiezli im wczoraj 2 sztuki jedna poszla wczoraj 2 ja wzielem telewizorkow nawet nie zdazyli wystawic na sklep :D cena "wywolawcza" w MM 3999zł ( chyba za tyle poszedl dzien wczesniej ) po minucie targowania spadla do 3599zł !!!! Tak tanio nawet w sklepach internetowych nie znalazlem

niestety dopiero jutro (w sumie dzisiaj ) popoludniu przywioza go do domu
wolalem do saochodu go nie brac bo ponoc musza byc przewozone "na stojąco"


Polecam zajrzeć do menu serwisowego i zobaczyć jej przebieg. Ja szukając swego TV szczególnie zwracałem uwagę na przebieg czyli UTT=0.
 

hipmen

New member
Wszystko ok z tym przebiegiem ale w menu serwisowym widziałem też opcję Reset UTT, Jak myślicie do czego służy??

pozdrawiam
hipmen
 

djsuszi

Member
Tool option 2 FULL na 1 tez mi działa i bardzo fajnie wg. mnie działa ten FULL/PEŁNY obcinając pasy góra/dół
w Option 1 EYE ustawiając na 1 w Menu->Tryb_obrazu pojawia sie opcja "Inteligent Eye", choć nie udało mi się zlokalizować czujnika podświetlając różne miejsca taka pseudo latarką z diodą w ciemności, także nie widzę zbytniej różnicy
 

WombatPL

New member
dzieki panowie!
autodopasowanie było tym czego brakowało. tylko dlaczego wyłączone to jest fabrycznie? Szkodzi? Generuje błędy? Chyba nie - przecież to raczej sprawdzony patent
Używam dopiero 10 minut wiec nie bardzo mogłem cos sprawdzic.

Pytanie kolejne i często tu powtarzane: jak zmienić jasnoszare pasy z boku ekranu w proporcjach 4:3 na czarne? (fakt faktem że po autodopasowaniu niejest to az takie bardzo potrzebne)

albo jak sie nazywała ta opcja w modelach z LCD gdzie była taka mozliwośc?
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
miro.t napisał:
Witam.
Wprawdzie posiadam plazmę 42PC51, ale widze podobieństwo menu serwisowego. W moim modelu po zmianie ustawienia Full znajdującego się w Tool option2 (fotka nr3) autodopasowanie do pełnego ekranu pojawia sie w opcjach lub go nie ma. Proponuje sprawdzić.

Ja pomału spisuje z róznych for, rózne spostrzezenia dotyczace menu serwisowaego (mojego PC51), jak bedzie juz konkretna lista i sprawdzona to opublikuję.

Pozdrawiam, mam nadzieje, że pomogłem.

Ja w moim PC51 miałem fabrycznie ustwioną opcję Full na 1, tryb specjalny i pełny działa przy połączeniu Scart natomiast przy componencie mamy tylko do wyboru 4:3 i 16:9.

Czekamy na rozpracowanie menu serwisowego.

Pzdr
 

hipmen

New member
LG 42PT81 50 PT81, wszystko o serii 51

Witam, po wieeeeelu próbach udało mi się odczytać format zapisanych przez tv plików na dysku backupowym usb.
Format ten to VP6, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym formatem to proszę o pomoc. Na razie odzyskuję dane za pomocą skanowania całego dysku, długo to trwa ale może powoli znajdę jakiś szybszy sposób. Ważne, że da się odczytać dane i przenieść na kompa.
Napiszę niebawem o dalszych bojach z twardzielem w 42PT81

pozdrawiam
hipmen
 
Do góry