LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

Ritmo

New member
Wybór Plazmy LG 42PT81? Prosze o rade:)

Witajcie,

Jestem nowym urzytkownikiem na forum. Stoje własnie przed wyborem kupna telewizora plazmowego lub lcd. Mam do dyspozycji 4000 zł. Interesuje mnie 42 calowy TV. W zwiazku z tym ze dobre Lcd zaczynaja sie od 6 tys ( niski czas reakcji) chce kupic plazme. Zainteresowala mnie LG 42TP81 poniewaz jest w niej dysk twardy 80gb oraz port USB przez co TV staje sie niezwylke multimedialny ( DVIX, Mp3 itd.) Prosze o rade czy warto wybrac ten model, bo dobrze by bylo zeby byl w TV dysk a innych modeli z taką opcją nie ma albo nie znam. Jezeli ktos posiada takowy sprzecik, prosze napisz jak dziala tam DVIX na jakiej zasadzie jest nagrywanie, w jakich formatach on zapisuje. Czekam na rady i odpowiedzi :)
 

jejek78

New member
Panowie jak dostaniecie sie do menu serwisowego to mozecie sobie przestawic czas przesowania sie obrazu bo orginalnie jest ustawiony na 1 pixel i co 2 minuty to jest za malo pixeli i za dlugi czas i musi byc wlaczona funkcia orbiter a i oczywiscie jak macie nowke to docierajcie go na lagodnym ustawieniu kolo 300 godzin moim zdaniem w tych nowych LG sa stare panele nic nowego nie zmienili jak widac po waszych opisach pozdrawiam
 

dioda12

New member
Plazma LG PT-81 TEST DOMOWY

Witam serdecznie zakupiłem ten model lg mam podpietego ferdka hd 8800 i twierdze że obraz bije wszystkie plazmy w tej kategori cenowej,ma te wady co są opisywane przez użytkowników czyli powidoki i słychac że pracuje ale wiem że żyje przynajmniej i tylko do tego można się przyczepic.Zanim sie przesiadłem na plazme mialem podlączonego crt Thomsona 29dc850 najwyższy model tej marki i porownując obraz bardzo zblizony choc jakośc na crt lepsza .Naprawde polecam ten model lg jako model przejsciowy jak komuś podoba sie obraz z lampy crt to napewno bedzie zadowolony z jakosci odbioru z tej plazmy; a zanim wejdzie technologia SED nie przepłacajcie i nie kupujcie slogamów typu full HD JEST TO NIE WARTE WASZYCH PIENIĘDZY!!!
 

przem1978

New member
dioda12 napisał:
Witam serdecznie zakupiłem ten model lg mam podpietego ferdka hd 8800 i twierdze że obraz bije wszystkie plazmy w tej kategori cenowej,ma te wady co są opisywane przez użytkowników czyli powidoki i słychac że pracuje ale wiem że żyje przynajmniej i tylko do tego można się przyczepic.Zanim sie przesiadłem na plazme mialem podlączonego crt Thomsona 29dc850 najwyższy model tej marki i porownując obraz bardzo zblizony choc jakośc na crt lepsza .Naprawde polecam ten model lg jako model przejsciowy jak komuś podoba sie obraz z lampy crt to napewno bedzie zadowolony z jakosci odbioru z tej plazmy; a zanim wejdzie technologia SED nie przepłacajcie i nie kupujcie slogamów typu full HD JEST TO NIE WARTE WASZYCH PIENIĘDZY!!!

zgadzam sie w 100% z przedmówcą :)
 

jejek78

New member
Bardzo modre slowa poprostu ludzie pomagajmy sobie i nie dawajmy sie na wciskanie nam kitu ze full HD to najlepsza jakosc tak jako rozdzielczosc, zdecydowanie plazma jest zblizona do starej technologji CRT LCD daleko do plazm a do CRt moim zdaniem nigdy nie uzyska tej jakosci pozdrawiam
 

marcin75

New member
Witam
zamówiłem w sklepie internetowym Domaru, czekałem ok. 1,5 tygodnia i wczoraj dostałem. Zapłaciłem z przesyłką 3800 zł. Bardzo sprawna i miła obsługa. Polecam.
 

KosteK_

New member
Romanoff napisał:
W tej chwili w sklepach Electro World jest promocja na ten tv, kosztuje 3899, w ratach 0%.

Pozdrawiam.

czy Electro World prowadzi jakąś internetową sprzedaż? chętnie kupię ten model...

u mnie w mieście jest on w EURO RTV AGD ostatnia sztuka.... 4,5k :???:
 

banan123

New member
Do użytkownikow 42PT81

Witam wszystkich , jestem tu nowy i potrzebuję pomocy przy obsłudze głównie USB w modelu 42PT81, a mianowicie przez pendrive próbuje uruchomić filmy w DivX owszem film jest , ale są kłopoty z napisami tzn całkowicie ich brak w txt :( . Kiedy zmieniam je na srt to są ale bez polskich znakow . Pomóżcie może coś robię nie tak.
Pozdro
Lukasz
 

fantazja1

New member
Lg 42pt 81

Witam i mam pytanie w jaki sposób można zgrać z twrdego dysku telewizora na dysk zewnętrzny a takowy posiadam i te opcje są przyciemnione i nie można nic zgrać,czy komuś się już udało zgrać coś na dysk zewnętrzny lub pendriva.

:hmm:
 

hipmen

New member
napisy PL

Też się tym zdziwiłem, można napisy PL zobić ustawiając stronę kodową w menu, otwierasz film ->wchodzisz du Menu ->na dole masz aktywnt wybór Napisy -> i tu zmirniasz stronę kodową na ->LATIN 2 (a może Latin 1 - nie pamiętam)

Można też dołożyć do filmu napisy programem avisub, wtedy wybierasz je przyciskiem Divx na pilocie (polega to na dołożeniu jeszcze jednej ścieżki z napisami do filmu - coś na kształt DVD, operacja tworzenia takiego filmu trwa ok 2 min) zaletą jest możliwość zwiększenia czcionki i dołożenia czarnego outline do napisów - wtedy widać je na białym tle.

Pozdrawiam
hipmen
 

hipmen

New member
usuń tylko partycję z dysku i wtedy jest możliwość backupu na usb, niestety na razie nie udało mi się odczytać tego dysku z poziomu pc (będę próbował dalej)

EDIT

No i udało się odzyskać dane z dysku usb, przeskanowałem dysk programem do odzyskiwania danych i otrzymałem 2 pliki o nazwach
1. LGE_0000.ARC - 2048 MB
2. LGE_00001.ARC - 64 MB

Na razie nie wiem jak je przekonwertować na jakiś oglądalny format
Może ktoś ma jakiś pomysł??

Pozdrawiam
hipmen
 
Ostatnia edycja:

hipmen

New member
Niestety mimo usilnych poszukiwań nie udało mi się znaleźć konwertera/playera plików ARC z naszego telewizorka LG 42pt81 :(

Pozdrawiam
hipmen
 

poniko

New member
Jakie powinny być ustawienia w menu serwisowym Lg PT81. Zacząłem zabawę co i jak działa i poprzestawiałem w cały świat. :confused:
POMOCY !!!!!!!!
 

poniko

New member
LG 42PT81 50 PT81, wszystko o serii 51

Witam
Wczoraj zapoznawałem się z moją plazmą 42PT81. Od ponad miesiąca szukałem TV i wybór padł na ten model LG. Wiedziałem o powidokach i bzykach ale wybrałem kompromis pomiedzy ceną a jakością z gadźetami (USB i HDD). :rolleyes:
Niestety jak za dużo człowiek czyta to później się bawi, wczoraj wszedłem w menu serwisowe i poprzestawiałem w cholerę wszystko. Wrzuciłem na forum prośbę o pomoc ale się nie doczekałem.:(
:( W związku z tym zrobiłem reset ustawień w menu serwisowym.:(.
Ale do rzeczy po restarcie otrzymałem w funkcji obraz dodatkowe ustawienie a mianowicie: "Intelligent Eye":mrgreen: .
Tyle na dziś.
Ale dalej czekam na pomoc jak powinny wygladać ustawienia menu serwisowego.
poniko@poczta.onet.pl
 

hipmen

New member
Mogę Ci pomóc dziś po 18 na PW masz nr GG, jak coś podaaj mi swój
potem szczegółowy opis wkleimy na forum dla potomnych

pozdrawiam
hpmen
 
Do góry