LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

bigxlx

New member
Wykonaj prosty test: wyjmij antene z telewizora i sprawdz czy przesluchy ustapily, jesli tak to wymien kabel SCART, bo ten co masz slabiutko ekranuje.
PS. nie przesadzaj z cena bo szkoda kasy
 

amadeus222

New member
Pokazywanie Sleep ???

Czy jest gdzieś możliwość włączenia w opcjach by pokazywało odliczanie (przynajmniej ostatnie 30s) do wyłączenia telewizora? po uaktywnieniu SLEEP Jak ktoś zna szybki sposób to proszę na gg: 6852576 lub w temacie.
 

przem1978

New member
"brak sygnału" - automatyczne wyłączenie sie TV

Witam,

mam LG 42PT81 od 11.2007, jestem z niego b. zadowolony, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju...

Czy można gdzieś ustawić, aby ten TV wyłączał sie automatycznie np. po 10 sek. gdy jest "brak sygnału" ??? (moze w menu serwisowym?)

Gdy wyłaczam N-kę, muszę dodatkowo uzyc pilota TV, chętnie ułatwiłbym sobie życie :)

dzieki za pomoc
PrzemekB
 

qwerk

New member
Drodzy czy któs spotkał się za następującym problemem, mianowicie wszystko co nagrywa sie na dysku czyli DVR i TImeshift to podczas odtwarzania jest problem z audio, ponieważ jest tylko i wyłącznie szum.

Ostatnio zaglądałem do menu serwisowego (bo chciałem poszukać czegoś żeby tv nie rozciągał obrazu z HDMI, ale tego nie udało mi się wyłączyć). Raczej nic nie zmieniłem, chociaż jak wyszedłem to mi zresetowało wszystkie kanały - musiałem od nowa ustawiać.

Ewentualnie podeślijce screna z defoultowym ustawieniami w serwis menu, albo info jak przywróćić wszystko fabryczne.

Pozdr.

+++++++++++++
znalazłem screeny na stronie 5 tego tematu i miałem przestawiony tuner na 1, więc teraz dzwięk w nagraniach już jest.

Naomiast dalej problem z przeskalowanym obrazem po hdmi. Sprawdzałem 2 kable, 2 gniaza, 2 źródła AV (różnie rozdzielczości na laptopie) sygnał puszczany przez ampli, jak i bezpośrednio do TV i wszędzie to samo, obraz jest większy od matrycy.
 
Ostatnia edycja:

daromirbonev

New member
pomoc z HDMI

Witam

Doczytalem sie tutaj bardzo duzo przydatnych rzeczy.

Dziekuje wszystkim.

Mam jedno pytanie..?

Nabylem konsole ps3 slim 250gb i pelen wrazen z podlaczenia pierwsego urzadzenia HD do mojego telewizora odrazu podlaczylem kosole.
Na tym sie zakonczyla moja prygoda z HD.
Po podlaczeniu HDMI kabla do wejscia HDMI/DVI lub HDMI na ekranie wyskakuje mi komunikat brak sygnalu.
Najpierw myslajem, ze problem jest w konsoli, ale po zastosowaniu wszystkich zalecen od Sony (gdzie konsola jest w porzadku), nadal jest komunikat "brak sygnalu".
Po wielu nieudanych probach postanowilem zadzwonic do serwisu. Tam dostalem informacje, ze ten problem moze rozwiazac aktualizacja oprogramowania tv, ale z tego co czytalem na forum nie jest to zbyt rozsadna decyzja, pomijajac, ze gosc z serwisu wycenil to na 300zl i co mnie dobilo, to ze niemusi to razwiazac problemu.

Moze mi ktos z tym pomoct..?

Mam S/W Version 3.19 a DVR Version 3.23

Daromir
 

uszyneq

New member
Witam..

Mam telewizor PT81 juz od 2 lat i mam problem.

Mianowicie jak podlacze PS3 lub kino domowe przez HDMI to na czarnym obrazie skacza takie małe kropeczki i nie wiem dlaczego. Na obrazie kolorowym sa one prawie nie widoczne lecz na czarnym to jest uciążliwe..

Ktos spotkał sie z czyms takim ?
 

uszyneq

New member
Witam..

Panowie uzywam tego modelu juz od okolo 2,5 roku i wszystko było OK, lecz kilka dni temu zauważyłem ze jak włącze tv to wyswietla on obraz ale nie daje dzwięku. Słychac tylko jakies trzaski, burczenie i strzelanie.

Moze ktos sie z tym spotkał i wie jaki jest problem?

Dziekuje z gory za odpowiedzi..
 

amsat555

New member
Co do tych kropeczek to problem miałem podobny i tv trafił do serwisu ,gdzie ustawiono coś z napięciami zasilania . Po tym zabiegu wszystko jest idealnie .
 
Do góry