LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

S

szuja

Guest
divix tnie się

Na początek chciałbym Państwa serdecznie powitać, co też czynię, a następnie zadam pytanie:
czy zdarza się, że na niektórych zwłaszcza nowszych divixach filmy co jakiś czas tną się (a właściwie wideo, audio jest ok)?
 

amadeus222

New member
szuja napisał:
Na początek chciałbym Państwa serdecznie powitać, co też czynię, a następnie zadam pytanie:
czy zdarza się, że na niektórych zwłaszcza nowszych divixach filmy co jakiś czas tną się (a właściwie wideo, audio jest ok)?

ja u siebie takiej przypadłości nie zauważyłem ,wszystkie filmy chodzą płynnie
 

marcinek1979

New member
Zgadza się - u mnie niestety też tnie... nie wiem czy to wina oprogramowania, czy czegoś innego... w zasadzie urywanie (1 - do kilku sekund) obrazu zauważyłem w każdym możliwym formacie pliku - oczywiście tylko z pendrive`a...

Moje S/W Version : 3.19
DVR Version : 3.23

Pozdrawiam...
 
S

szuja

Guest
spacemen napisał:
Gdzie można kupić zamiennik orginalnego pilota do 42pt81 ?

Ja kiedyś kupowałem na allegro u gościa który handlował pilotami (podałem mu model mojego "nietypowego" dvd i on dobrał odpowiedni zamiennik a następnie wystawił aukcję). Inna opcja to pilot uniwersalny ale nie wszytskie opcje pewnie będą działać.
 

RAF67

New member
Kłopot z USB - pendrive'em...

Witam, mam problem z "widocznością" pendriva przez TV :(
Po podłączeniu pena do TV pojawia się co jakiś czas małe menu wyboru z listą utworów, filmów... Niestety nie wiem jak dobrać się do tego pena :confused:
Po wybraniu menu DVR i wybraniu np. lista zdjęć pojawia się komunikat "brak urządzenia USB".

Pendrive sformatowany FAT32 z kilkoma zdjęciami w jpg, kilkoma utworami w MP3 i filmem w avi.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

qpytko

New member
Witam serdecznie! Mam pytania czy u was też nie da się włączyć opóźnienia czasowego na N przy podłączeniu przez HDMI!!! Jeżeli się da to doradźcie co zrobić żeby działało??? Dzięki za pomoc z góry!!! Pozdrawiam!!
 

bigxlx

New member
qpytko napisał:
Witam serdecznie! Mam pytania czy u was też nie da się włączyć opóźnienia czasowego na N przy podłączeniu przez HDMI!!! Jeżeli się da to doradźcie co zrobić żeby działało??? Dzięki za pomoc z góry!!! Pozdrawiam!!

Time Shift nie obsługuje HDMI, poczytaj instrukcje.
Podłącz przez Component ale po downscaler jedynie bedziesz mial 576i.
No cóż nie po to ktoś wymyślił HDCP, żeby wszyscy wszystko kopiowali.
 
Ostatnia edycja:

Łukasz Hunter

New member
RAF67 napisał:
Witam, mam problem z "widocznością" pendriva przez TV :(
Po podłączeniu pena do TV pojawia się co jakiś czas małe menu wyboru z listą utworów, filmów... Niestety nie wiem jak dobrać się do tego pena :confused:
Po wybraniu menu DVR i wybraniu np. lista zdjęć pojawia się komunikat "brak urządzenia USB".

Pendrive sformatowany FAT32 z kilkoma zdjęciami w jpg, kilkoma utworami w MP3 i filmem w avi.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Witam!
od wczoraj jestem posiadaczem tego TV i jak narazie jestem mega zadowolony to mój pierwszy telewizor o takiej przekątnej jak i pierwsza plazma :)
Co do podłączenia PENDRIV'a to miałem ten sam problem. Mam Pen Driva SanDisk i musiałem z niego usunąć U3 jakiś tam program.
Oraz aby TV widział mojego pendriva to muszę wyłączyć TV, włożyć PENDRIVE i włączyć TV wtedy wszystko jest ok.
 

RAF67

New member
Łukasz Hunter napisał:
Witam!
od wczoraj jestem posiadaczem tego TV i jak narazie jestem mega zadowolony to mój pierwszy telewizor o takiej przekątnej jak i pierwsza plazma :)
Co do podłączenia PENDRIV'a to miałem ten sam problem. Mam Pen Driva SanDisk i musiałem z niego usunąć U3 jakiś tam program.
Oraz aby TV widział mojego pendriva to muszę wyłączyć TV, włożyć PENDRIVE i włączyć TV wtedy wszystko jest ok.

Niestety u mnie wyłączenie nic nie daje...
Natomiast pendrive Kingstona 2GB TV widzi i wszystko gra.
 

wiaderny007

New member
divx z pendrive tnie sie

witam, mam pytanie dlaczego odtwarzając divx z pendraiva film sie przycina?z początku myślalem ze odczyt pendriva jest za słaby i nabyłem pendraive:pATRIOT XPORTER XT 4G ,odczyt 27 kb/s jeden z szybszch pendraivów ale to nie pomogło czy ktos wie dlaczego?
 

djsuszi

Member
wiaderny007 napisał:
witam, mam pytanie dlaczego odtwarzając divx z pendraiva film sie przycina?z początku myślalem ze odczyt pendriva jest za słaby i nabyłem pendraive:pATRIOT XPORTER XT 4G ,odczyt 27 kb/s jeden z szybszch pendraivów ale to nie pomogło czy ktos wie dlaczego?

ten transfer to chyba 27MB/s :)
mam takiego samego i pięknie działa z TV, imho masz coś nie tak z TV, do ciągłego odtwarzania divx'a potrzeba transfer rzędu 150kB/s a to spełnia chyba każdy pendrive, najlepiej zgłoś do serwisu, o ile to nie wina samego divx'a, ale domyślam się, że próbowałeś na conajmniej kilku różnych
 

Andrzej_K

New member
Pip 2

Witam,

"Rozglądam" się za telewizorem plazmowym. Czytam ich specyfikację. Dotychczas wszędzie spotykałem "tylko" PIP, a w LG 42PT81, PIP 2.
Co to oznacza? Mógłby ktoś mi wyjaśnić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Andrzej_K
 

amadeus222

New member
Andrzej_K napisał:
Witam,

"Rozglądam" się za telewizorem plazmowym. Czytam ich specyfikację. Dotychczas wszędzie spotykałem "tylko" PIP, a w LG 42PT81, PIP 2.
Co to oznacza? Mógłby ktoś mi wyjaśnić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Andrzej_K
To oznacze ze Lg ma 2 tunetrTV a przy PIP jeden musisz miec tuner zewnętrzny.
 

Andrzej_K

New member
Pip 2

amadeus222 napisał:
To oznacze ze Lg ma 2 tunetrTV a przy PIP jeden musisz miec tuner zewnętrzny.
Heh, miałem nadzieję, że tak jest. "Google" też mi tak pokazywały, ale sprecyzujmy.
Czy PIP 2 oznacza, że w tym telewizorze są dwa tunery i mam możliwość podglądu innych kanałów w trakcie oglądania innego kanału (bez potrzeby podłączania dodatkowych_zewnętrznych tunerów, magnetowidów itp)?

Pozdrawiam,
Andrzej_K
 

radekhdtv

New member
śnieżenie w LG42PT81

Szukam porady w następującej kwestii, gdy do swojego telewizora podłączam xboxa kablem i wejściem "component" lub też play station 2 kablem video in( 3 czincze) to zawsze gdy gram na czarnym tle widzę drobny ale "śnieg", czy ktoś wie co jest tego przyczyną?

Z góry dziękuje
 

howard_be

New member
Witam kolegów, proszę o poradę (jak większość) a właściwie chyba o wyleczenie ;)
Otóż strasznie napaliłem się na ten telewizorek ale coraz ciężej go trafić w sklepach - praktycznie wymiotło zarówno w sklepach jak i w Intermecie. Jedyne jakie trafiłem to oba w RTVEuroAGD ALE GRAJĄ JUŻ W TYM SKLEPIE po 4 m-ce konkretnie 1436h - codziennie po ok. 12 godzin.
Nie widzę wypalonych powidoków, zamntowany jest na wysokości głowy tak więc nie jest jakoś specjalnie potrórbowany (jak te na wysokości kolan i toreb podróżnych ;)
Jestem tak napalony, że nie chcę czekać na okazje ze sklepów internetowych , które zwodzą, że może w połowie stycznia bo ten model to już chyba w ogóle ciężko znaleźć bo zastąpiony PG6000 (jesli się nie mylę) więc w połowie stycznia to wydaje mi się, że są to poserwisowe potuningowane wrócone na sklep (w mojej opinii) chyba, że jeszcze ta linia idzie w produkcji ale to Wy chyba wiecie lepiej.

DO RZECZY: co myślicie o zakupie tego konkretnie telewizora (z wystawy, z przebiegiem 1436 h)? Cena 3290,00 (po upuście z 3490,00) Rozsądek mówi nie kupować... a co wy myślicie.

W tym Euro stoi jeszcze Samsung Q91 (3500 zł) dostępne są też Jeśli nie ten to myślę o Samsungu PS42451P (2700,00)
ale to już nie to samo co ten LG z mozliwościami na USB.
Jak miałbym już tak schodziś z tych dodatków do "golasów" to chyba zejdę na Pana PV80 (2300,00) a za 5 lat jak wszystko się jakość ustandaryzuje to za kolejne 3 tyś pewnie coś kupię na tamta chwilę

Podsumowując:
1. co myslicie o kupowaniu tego LG 42PT81 z tym przebiegiem (powystawy) - zależy mi na Waszej opinii (wierzę, że ktoś odpowie do południa w sobotę bo jak ktoś mi tego nie wybije z głowy to go jutro kupię)
2. Jesli nie on LG PT81 to co ? => plazma do 3 tyś - co najwięcej można wycisnąć za tą kasę?
Pozdrawiam,
 

zbkw

New member
Czyżby, aby wszystko wymiotło ?
Lista sklepów na CENEO jest dość spora - poszukaj uważnie.

A co do powystawowej sztuki - Jak opuszczą Ci do 2600 - możesz śmiało brać ! Mam ten model LG ponad rok i jestem BARDZO zadowolony z tej palemki.
 
Do góry