LG 42PT81 PT81, wszystko o serii 81

Andrzej_K

New member
djsuszi napisał:
ten transfer to chyba 27MB/s :)
mam takiego samego i pięknie działa z TV, imho masz coś nie tak z TV, do ciągłego odtwarzania divx'a potrzeba transfer rzędu 150kB/s a to spełnia chyba każdy pendrive, najlepiej zgłoś do serwisu, o ile to nie wina samego divx'a, ale domyślam się, że próbowałeś na conajmniej kilku różnych
Hmm, to przycinanie się filmów jest chyba "normalką"? U mnie nie da się oglądać filmów przez USB ( czy to pendrive czy HDD) i doszedłem do wniosku, że przyczyną musi być oprogramowanie (firmware) Sprawdziłem u siebie:
S/W ver 3.19
DVR ver 3.23

Pojechałem dzisiaj do sklepu (prawie 200 km :) ) i tam sprawdziłem film z pendrive'a. Film "rwało" jak cholera - czyli jak u mnie.
Obok stał 50PT81 i coś mnie tknęło aby i na nim sprawdzić. Film chodził gładziutko bez żadnych szarpnięć czy cięć.
Wszedłem w menu serwisowe:
S/W ver 3.19
DVR ver 3.17

Na starszej wersji firmware'a chodzi dobrze, a na nowszej tnie. O co tu chodzi? Może serwis mi wyjaśni?
 

phantom7

New member
problem z AV1

Witam

Mam plazmę 42PT81 od Kwietnia 2008, jestem z niej bardzo zadowolony ale mam też pewien problem. Do telewizora mam podłączony tuner echostar z cyfrowym polsatem (wejście AV1). Odbiera lux (!!!) ale z nagrywaniem jest dziwnie.
Na nagraniu widoczne są pasy, nasilają się gdy treść jest jaśniejsza, zanikają w ciemniejszych ujęciach.
Przełączyłem tuner na AV2 (obraz jakby trochę ciemniejszy) i nie ma pasów.
Co to jest i jak się tego pozbyć aby polegać na obu wejściach AV?

Przeszukałem sieć i nie mogę nic na ten temat znaleźć. Jutro zamierzam podbić gwarancję i zgłosić się do serwisu. Czy ktoś może miał / ma podobny problem i zna rozwiązanie?
W sieci znalazłem tylko service manual na givemefile.net ale nie ma tam nic o moim problemie.

Pozdrawiam,
Paweł
 

Andrzej_K

New member
phantom7 napisał:
Mam plazmę 42PT81 od Kwietnia 2008, (...)
Jaką masz wersję softu DVR (patrz na post wyżej) i czy masz problemy z odtwarzaniem filmów przez USB? Wczoraj zgłosiłem ten problem w serwisie, ale nie wiedzą jeszcze co mają zrobić bo jeszcze nie spotkali się z taką usterką (serwis w Białymstoku)

Pozdrawiam - Andrzej_K
 

phantom7

New member
problem z AV1 cont.

Andrzej_K napisał:
Jaką masz wersję softu DVR (patrz na post wyżej) i czy masz problemy z odtwarzaniem filmów przez USB?...

Witaj!
wersja 3.17
ogólnie nie mam problemów z filmami z USB (przenośny HDD, pendrive), nic nie przycina, oprócz pojedyńczego przypadku gdzie telewizor widzi tylko 7 sek filmu który na PC trwa 1:41h...

czy da się zmienić wersję softu DVR?

Pozdrawiam,
Paweł
 

Andrzej_K

New member
phantom7 napisał:
wersja 3.17
ogólnie nie mam problemów z filmami z USB (przenośny HDD, pendrive)(...)
Czyli potwierdzają się moje podejrzenia, że wersja 3.23 ma błędy. Tu na tym forum czytałem, że przy wersji 3.12 także wszystko jest OK. Ty masz 3.17 i w sklepie (50PT81) także była wersja 3.17 i działa bez problemów.

phantom7 napisał:
czy da się zmienić wersję softu DVR?
Serwis poprzez "swoje" gniazdo ( z tyłu telewizora) może zrobić wszystko, ale "moi" serwisanci są zaskoczeni usterką. Także zapytałem czy mogą mi wgrać_zainstalować starszą wersję. Odpowiedzieli mi, że zawsze instaluje się najnowsze wersje (upgrade), a taka już u mnie jest. :( Pożyczyli ode mnie pedrive'a z filmem (tym którym sprawdzałem na 3 telewizorach) aby jeszcze zobaczyć_sprawdzić na telewizorze ich kumpla. Mam nadzieję, że ten ich kumpel ma starszą wersję softu i naocznie przekonają się, że to nie jest wina nośnika czy samego filmu.
 

piotrsylwia

New member
Witam wszystkich.
Mam pytanie - posiadam dwa telewizory 42PT81 i z jednym jest wszystko ok a drugi na swoje podłączenie trochę czekał ( remont mieszkania ). Teraz jak go uruchomiłem pokazuje ,że dysk nie moze pracowac w niskich temperaturach.
Zaznaczę że stał w pudełku w domu przez cały czas w temp. powyzej 0 stopni a teraz juz od kilku dni stoi w pokoju w temp. powyzej 20 stopni.
Co Wy na to?? czy jestescie w stanie mi pomóc - czy pozostał tylko serwis??
Pozdrawiam Piotr.
 

piotrsylwia

New member
Taki komunikat wyświetla telewizor - jak umiesz pomóc to pisz , a jak nie to po co robić bezsensowne posty.
Pozdrawiam wszystkich Piotr.
 

djsuszi

Member
howard_be napisał:
Jedyne jakie trafiłem to oba w RTVEuroAGD ALE GRAJĄ JUŻ W TYM SKLEPIE po 4 m-ce konkretnie 1436h - codziennie po ok. 12 godzin.
DO RZECZY: co myślicie o zakupie tego konkretnie telewizora (z wystawy, z przebiegiem 1436 h)? Cena 3290,00 (po upuście z 3490,00) Rozsądek mówi nie kupować... a co wy myślicie.

ja bym się za cholere nie pchał za taką cene w tak używany TV, w październiku 2007 kupiłem go prawie w takiej cenie, teraz uważam, że w tej cenie po 1,5roku powinno się kupić coś o wiele atrakcyjniejszego
 

piotrsylwia

New member
piotrsylwia napisał:
Witam wszystkich.
Mam pytanie - posiadam dwa telewizory 42PT81 i z jednym jest wszystko ok a drugi na swoje podłączenie trochę czekał ( remont mieszkania ). Teraz jak go uruchomiłem pokazuje ,że dysk nie moze pracowac w niskich temperaturach.
Zaznaczę że stał w pudełku w domu przez cały czas w temp. powyzej 0 stopni a teraz juz od kilku dni stoi w pokoju w temp. powyzej 20 stopni.
Co Wy na to?? czy jestescie w stanie mi pomóc - czy pozostał tylko serwis??
Pozdrawiam Piotr.

:confused: A może ktoś wie jak zresetować CURRENT TEMP - pokazuje mi -38 stopni i dlatego nie mozna nic nagrywać na dysk ???

Pozdrawiam Piotr.
 

bigxlx

New member
piotrsylwia napisał:
:confused: A może ktoś wie jak zresetować CURRENT TEMP - pokazuje mi -38 stopni i dlatego nie mozna nic nagrywać na dysk ???

Pozdrawiam Piotr.

Current to current,tyle zwraca sensor i tu jest problem. Plazma na gwarancji czy juz po?
 

magnet

New member
znikl dzwiek

witam wszystkich,posiadam ta plazme od roku(od lutego'08 )wszystko smiga az milo,zadnych problemow z usb.Dnia dzisiejszego stalo sie jednak cos a mianowicie znikl mi dzwiek tak od siebie,bez zadnej przyczyny.Tv gral az nagle ciach i zero dzwieku.Mam podlaczony do tunera z kablowki poprzez hdmi,nie posiadam dvd aby sprawdzic na innym zrodle.Nawet film z usb nie ma dzieku.:???:Czy ktos spotkal sie z czyms takim?
 

magnet

New member
glosniki wlaczone sa, dzwieku nie ma nadal.Przy dodawaniu glosnosci lub odejmowaniu wystepuje jakby"klik"i nic poza tym
 

magnet

New member
Witam,tv byl w servisie,padla plyta main.Obecnie dzwiek mam,lecz podobnie jak u wielu z was mam teraz problem z odtwarzaniem filmow przez USB(klatkuje).Oprogramowanie zmienili na najnowsze,nie kazdy film klatkuje lecz wiekszosc.Czy ktos z was uporal sie z tym?opiszcie wasze sytuacje
 

Andrzej_K

New member
magnet napisał:
Witam,tv byl w servisie,padla plyta main.Obecnie dzwiek mam,lecz podobnie jak u wielu z was mam teraz problem z odtwarzaniem filmow przez USB(klatkuje).Oprogramowanie zmienili na najnowsze,nie kazdy film klatkuje lecz wiekszosc.Czy ktos z was uporal sie z tym?opiszcie wasze sytuacje
Chyba nikt się z tym nie uporał. Mnie olewa miejscowy serwis, ale także LG Warszawa ma mnie głęboko w ...
Na Twoim miejscu zgłaszałbym reklamację w serwisie który naprawiał TV. Przed naprawą filmy (na starszym oprogramowaniu, pewnie 3.17?, a wgrali Ci 3.23?) odtwarzały się dobrze, więc niech teraz przywrócą poprzedni stan.
 

Andrzej_K

New member
magnet napisał:
Witam,tv byl w servisie,padla plyta main.Obecnie dzwiek mam,lecz podobnie jak u wielu z was mam teraz problem z odtwarzaniem filmow przez USB(klatkuje).Oprogramowanie zmienili na najnowsze,nie kazdy film klatkuje lecz wiekszosc.Czy ktos z was uporal sie z tym?opiszcie wasze sytuacje
Poprawka_aktualizacja poprzedniej odpowiedzi. Uporałem się z tym problemem. Historia trochę zbyt długa do opisywania, ale mam (nieoficjalny!) soft ver 3.32 i wszystko jest OK.
Zainteresowanych nowym softem odsyłam do wątku - LG 42PT81 - rwanie_zacinanie się filmów poprzez USB.
(nie mogę wstawić linka bo idiotyczne ustawienia dają komunikat - "UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. "

"Plazmowiec76" (on "zdobył" ten soft), po otrzymaniu zgody od przedstawiciela LG, będzie udostępniał ten nowy/poprawiony soft. Instaluje się go przez flesh'a/USB.
 

mario6969

New member
kopiowanie z tv do usb

Witam
Kupiłem dysk twardy przenośny i chciałbym przeniesc nagrane filmy, ktore znajdują sie w telewizorze na dysku twardym, na dysk twardy przenosny poprzez usb. Jednak jest problem. Kiedy zaznaczam plik, a nastepnie naciskam OK, w wyswietlanym menu opcja Kopiuj na USB jest niedostępna, nie da się jej użyc. Co moze byc tego przyczyną? :roll:
 

Andrzej_K

New member
mario6969 napisał:
Witam
Kupiłem dysk twardy przenośny i chciałbym przeniesc nagrane filmy, ktore znajdują sie w telewizorze na dysku twardym, na dysk twardy przenosny poprzez usb. Jednak jest problem. Kiedy zaznaczam plik, a nastepnie naciskam OK, w wyswietlanym menu opcja Kopiuj na USB jest niedostępna, nie da się jej użyc. Co moze byc tego przyczyną? :roll:

Musisz HDD sformatować w TV wtedy będziesz mógł przekopiować zawartość HDD wewnętrznego na zewnętrzny (USB), ale nie będzie Ci to do niczego przydatne bo komputer nie czyta_widzi formatu w jakim zapisuje TV.
 

madax16

New member
dźwięk

Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem lg42pt81, niestety ostatnio wystąpił problem.
W czasie gdy oglądam N-kę słyszę pogłos programu ustawionego na TV, przy czym (przy ustawieniu dekodera i TV na ten sam program) dźwięk z N-ki jest opóźniony do dźwięku z TV.
Czy to jest normalne?
 
Do góry