Lg 42lm640s

mlodzian

New member
1. Tvn player - nie, VOD Onet - tak
2. Tak, w standardzie n, z hdd też jest ok.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

elo520

New member
1. Tvn player - nie, VOD Onet - tak
2. Tak, w standardzie n, z hdd też jest ok.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

Niekoniecznie w standardzie n, u mnie w g film w HD 1080p i z DTS (mkv ~11 GB dla nieco ponad 2 h filmu) bez zacięć leci przez DLNA pomimo około 8 metrów odległości od routera i dwóch ścian po drodze (z czego jedna nośna). Podobnie z 3D, choć to wszystko jedno, bo mam tylko H-SBS lub H-OU.
 

jdpremium

New member
Problem z pilotem rozwiązany.
Okazało się że dostałem pilot bez nadajnika do telewizora podpinanego pod USB. Sklep zrobił pomyłkę.
Obecnie wszystko śmiga, pilot wart wydany tych pieniędzy ;)
 

elo520

New member
Problem z pilotem rozwiązany.
Okazało się że dostałem pilot bez nadajnika do telewizora podpinanego pod USB. Sklep zrobił pomyłkę.
Obecnie wszystko śmiga, pilot wart wydany tych pieniędzy ;)

A jaki model dostałeś? Ktoś na forum pisał, że w 640S jest wbudowany odbiornik do pilota magic.
 

jdpremium

New member
Poprzednio dostałem pilot AN-MR3005 bez odbiornika do tv i nie działał kursor, po wymianie na AN-MR3004 + odbiornik pod USB wszystko działa prawidłowo ;)

Aaaa no tak, odbiornik ;)
 

xmarcin

New member
Witam serdecznie,

jestem zainteresowany kupnem modelu LG 42LM640S. Na co dzień mieszkam w Czechach, natomiast chciałem zakupić dany model w Polsce, ze względu na dostęp polskich aplikacji. Pytanie moje brzmi, czy jest możliwość pełnego funkcjonowania tych aplikacji, czy będzie to w jakiś sposób ograniczone?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc.
 

mlodzian

New member
Aplikacje poza terenem Polski
prawdopodobnie nie będą chciały działać z powodów licencyjnych (przynajmniej cześć materiałów).
Przy próbie uruchomienia strumienia sprawdzane jest ip sieci. Możliwe jest zestawienie połączenia vpn na niektórych routerach, musisz mieć jednak dostęp do pewnego i szybkiego serwera vpn w Polsce.
Pozdrawiam
Mlodzian

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

tomecki_pl

New member
Witam, właśnie nabyłem drogą kupna swego lg 640-tkę, po zaaplikowaniu ustawień obrazu z tego wątku, jestem bardzo zadowolony, tylko mam pytanie: Jak zastosować ustawienia obrazu dla smart tv, to jest dla aplikacji takich jak np: ipla, onet vod itd?
 

lajsta

New member
Witam, to mój pierwszy post.
Ja również zaopatrzyłem się w ten model. Kupiłem w Neonet gdzie otrzymałem w promocji pilot Magic. Zaliczyłem przy tym małą wpadkę. Byłem błędnie przekonany, że czujnik do pilota jest już zabudowany fabrycznie i nawet nie wyjmowałem tego z opakowania w związku z czym miałem niejakie problemy z jego sparowaniem z TV. Nawet facet w sklepie nie wyprowadził mnie z błędu gdzie sprawdzaliśmy i okazało się, że pilot działa jak należy. Sprawdzaliśmy jednak na modelu 47LM765s. Dopiero doradca na lg.com/pl mnie oświecił i wszystko hula jak należy. Wygląd TV jest rewelacyjny - ciniutkie ramki, mała grubość + wieszak slim i naprawdę mamy piękny "mebelek" na ścianie. Jakość obrazu jest - jak dla mnie - rewelacyjna, dźwięk wystarczająco mocny (duża mozliwość regulacji), tryb Dualplay w powiązaniu z XBoxem360 działa wyśmienicie, konwersja 2D do 3D łatwa w obsłudze i naprawdę działa jednak efekt jest słabo widoczny przy np. dużym zbliżeniu obiektów na ekranie (np. twarz aktorów, spikerów itp.) za to ujęcia z dalszej odległości wyglądaja zacnie. Pilot Magic to rewelacyjna sprawa, po wstępnych problemach tradycyjny schowałem juz do szafy. TV jest połączony z siecią przez WiFi (Neo 20 Mb/s) - działa wyśmienicie, w zasadzie wszystkie strony, z których korzystam są w 100% dostępne. Korzystam z usług CP i zastanawiam się czy nie zmienić dekodera HD5000 na moduł CI - wysłałem nawet pytanie do CP (na razie przygotowują ofertę) jednak zastanawiam się, który DVB-T obsługuje ten TV S czy S2? Ma ktoś może pewne informacje w tej sprawie?
Za TV+Magic dałem 2500,99zł+45zł za okulary DualPlay - uważam, że naprawdę było warto.

PS. Właśnie skontaktowałem sie poprzez Chat ze wsparciem LG i otrzymałem wiadomość, że ten model posiada DVB-S2 - i to mnie cieszy :)
 
Ostatnia edycja:

lajsta

New member
Zamieniłem HD5000 na moduł CI+, instalacja prosta jak drut, trwała łącznie z telefonem do BOK CP (po zaakceptowaniu modułu przez TV pojawił się błąd 09 karty) jakieś 30-40 minut. Jeden pilot, zero kabli na wierzchu. Polecam.
 

zdzislaw1959

New member
Witam, to mój pierwszy post.
Ja również zaopatrzyłem się w ten model. Kupiłem w Neonet gdzie otrzymałem w promocji pilot Magic. Zaliczyłem przy tym małą wpadkę. Byłem błędnie przekonany, że czujnik do pilota jest już zabudowany fabrycznie i nawet nie wyjmowałem tego z opakowania w związku z czym miałem niejakie problemy z jego sparowaniem z TV. Nawet facet w sklepie nie wyprowadził mnie z błędu gdzie sprawdzaliśmy i okazało się, że pilot działa jak należy. Sprawdzaliśmy jednak na modelu 47LM765s. Dopiero doradca na lg.com/pl mnie oświecił i wszystko hula jak należy. Wygląd TV jest rewelacyjny - ciniutkie ramki, mała grubość + wieszak slim i naprawdę mamy piękny "mebelek" na ścianie. Jakość obrazu jest - jak dla mnie - rewelacyjna, dźwięk wystarczająco mocny (duża mozliwość regulacji), tryb Dualplay w powiązaniu z XBoxem360 działa wyśmienicie, konwersja 2D do 3D łatwa w obsłudze i naprawdę działa jednak efekt jest słabo widoczny przy np. dużym zbliżeniu obiektów na ekranie (np. twarz aktorów, spikerów itp.) za to ujęcia z dalszej odległości wyglądaja zacnie. Pilot Magic to rewelacyjna sprawa, po wstępnych problemach tradycyjny schowałem juz do szafy. TV jest połączony z siecią przez WiFi (Neo 20 Mb/s) - działa wyśmienicie, w zasadzie wszystkie strony, z których korzystam są w 100% dostępne. Korzystam z usług CP i zastanawiam się czy nie zmienić dekodera HD5000 na moduł CI - wysłałem nawet pytanie do CP (na razie przygotowują ofertę) jednak zastanawiam się, który DVB-T obsługuje ten TV S czy S2? Ma ktoś może pewne informacje w tej sprawie?
Za TV+Magic dałem 2500,99zł+45zł za okulary DualPlay - uważam, że naprawdę było warto.

PS. Właśnie skontaktowałem sie poprzez Chat ze wsparciem LG i otrzymałem wiadomość, że ten model posiada DVB-S2 - i to mnie cieszy :)
Witam,też mam ten model co ty i mam problem z pilotem Magic,mam go od lg47lm660 tu działa,a chcę korzystać na lg42lm640 jak to skonfigurować żebym mógł korzystać.Pozdrawiam
 
M

marplo92

Guest
miałem problem z routerem musiałem zrobić ustawienia fabryczne i teraz jest problem z obsługą aplikacji lg remote, znowu nie widzi telewizora wcześniej pomogło coś takiego: wchodzę na ruter, Access Menagement - ACL (access control setup) - ACL deactivated no a teraz nie wiem co zrobić. prolbem leży po stronie rutera, trzeba jakąś opcej włączyć albo wyłączyć nie wiem kto pomoże? TP-LINK W8951ND
 

michal77

New member
Też tak mam tylko TNK HD.

Witam, czy wszystko jest dobrze z tym modułem TNK bo u mnie dzieją sią sie dziwne rzeczy - a mianowicie znikają kanały z listy albo pojawiają się gdzieś na pozycji powyżej 1000 albo nie mogę ich w ogóle odnaleźć.:x
Nie wiem czy to jest akurat wina modułu, raczej TV, zrób reset jak możesz.

Też mi kiedyś TVN HD znikał, reset pomógł.
 

halucyna

New member
Witam, od niedawna posiadam ten tv i mam pytanie czy posiada obsługę HDMI 1.4? Czy udało się komuś ustawić simplink z x360? I jeszcze jedna sprawa :) jak najlepiej podłączyć kino Sony BDV-E490 z tv żeby dźwięk działał w obie strony? Niedługo wracam do domu i mam nadzieję coś zdziałać
 

Tadik

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Już jakiś czas mam ten telewizor i niestety nie do końca uważam go za dobry zakup.
Czy tak jak u mnie po ostatniej aktualizacji straciliście możliwość odtwarzania plików MOV. Robię sporo zdjęć aparatem i często też kręcę nim filmy. Przed aktualizacją oprogramowania TV mogłem oglądać te filmy i była to niewątpliwie jakaś zaleta tego tv. Teraz gdy chcę odtwarzać plik MOV tv twierdzi że plik jest nieprawidłowy. Zgłosiłem to serwisowi Lg co kosztowało mnie ponad 10zł (chore żeby płacić za rozmowę z serwisem) i mieli mnie poinformować co dalej ale do tej pory nikt się nie odezwał. Będę wdzięczny gdybyście mogli sprawdzić czy na waszym egzemplarzu (z najnowszym firmware) chodzą te pliki?
 
Do góry