Lg 42lm640s

En!gma

New member
Chciałbym się jeszcze zapytać jak wygląda sprawa z tym cloudingiem w tym modelu. Występuje on często i jest bardzo zauważalny?
 

MaTTiQ

New member
Mam takie pytanko.... bo tv jest w rozdzielczości 1920 na 1080
noi ściągnąłem sobie film 3D właśnie w takiej rozdzielczości w Full HD włączam go a tu czarny pasek u góry i u dołu ekranu. Co jest? Przecież film jest w Full HD tak jak telewizor. Dodam jeszcze że pisze że film ma szybkość klatek 24 na sekundę, szerokość 1920 i wysokość 1080 - czyli full hd
Co jest z skąd te paski na górze i na dole...


p.s niektóre filmy w jakiejś standardowej niskiej rozdzielczości odtwarza na całym ekranie...

Filmy nagrywane są zwykle w Aspect Ratio 2.39:1, które wiąże się z nagrywaniem na taśmach 35mm, ale mniejsza o to. Aspect Ratio jest to stosunek szerokości do wysokości obrazu. AR dla pełnej rozdzielczości 1920x1080 wynosi 1.78:1. Szerokość najczęściej jest 1920 pikseli, więc zmniejszanie wysokości obrazu automatycznie podnosi AR. Stąd czarne pasy się pojawiają. Spójrz na Skyfall (blu-ray.com/movies/Skyfall-Blu-ray/45621/), który wychodzi za 2 tygodnie na BD. W informacjach w linku AR jest 2.39:1, więc będziesz miał pasy na 101%. Dalej np. Ted (blu-ray.com/movies/Ted-Blu-ray/48771/), w info jest AR 1.85:1, więc nadal będą pasy, ale już bardzo małe, bo AR jest bliski 1.78:1. A np. Batman: The Dark Knight Returns (blu-ray.com/movies/Batman-The-Dark-Knight-Returns-Part-2-Blu-ray/47884/) jest w AR 1.78:1, więc na 100% obraz będzie bez pasów na całym ekranie. Na Blu-Ray.com możesz sobie popatrzeć nowe produkcje np. Taken 2, Skyfall, Dredd, Seven Psychopats, to wszystko jest w AR 2.39:1, więc nic na to nie poradzisz, chyba, że zeskalujesz sobie jakąś opcją w telewizorze, ale będziesz skazany na ucięcie po bokach. Więcej informacji znajdziesz pewnie na Wikipedii, jeśli nie polskiej to na pewno na angielskiej.

pZdr.
 
M

marplo92

Guest
MaTTiQ dzięki za info :)


Chciałbym się jeszcze zapytać jak wygląda sprawa z tym cloudingiem w tym modelu. Występuje on często i jest bardzo zauważalny?


U mnie brak. Jest tylko jaśniejsze podświetlenie w rogu ekranu ale to tylko wtedy gdy oglądam tv "pod kątem"
 

anguria

New member
Witam
Kupiłam LG 42LM640S przepłacając nieco (2590) w rtv euro agd, na moje pytanie o pilota Magic Remote AN-MR300 sprzedawca powiedział że kiedyś były w zestawie, teraz trzeba dokupić. Przeczytałam ten wątek i dalej nie wiem czy wystarczy kupić nowego pilota np na allegro (bez odbiornika IR, ktoś sprzedaje bo nie używa od wyższego modelu) czy za 3x więcej w rtv euro agd wraz z montowanym do gniazda usb odbiornikiem IR?
 

ryza

New member
Witam
Kupiłam LG 42LM640S przepłacając nieco (2590) w rtv euro agd, na moje pytanie o pilota Magic Remote AN-MR300 sprzedawca powiedział że kiedyś były w zestawie, teraz trzeba dokupić. Przeczytałam ten wątek i dalej nie wiem czy wystarczy kupić nowego pilota np na allegro (bez odbiornika IR, ktoś sprzedaje bo nie używa od wyższego modelu) czy za 3x więcej w rtv euro agd wraz z montowanym do gniazda usb odbiornikiem IR?
Musisz szukać pilota z odbiornikiem IR bo LG 42LM640S nie ma go wbudowanego. Odbiornik IR podłanczasz do portu USB.
 
M

marplo92

Guest
oglądałem wczoraj avatar w 3d i muszę powiedzieć że się spodziewałem czegoś więcej.... obrazu wychodzących z telewizora a tu tylko "głębia" była
 

gj.nr

New member
mam problem z niektórymi usługami SMART w TV LG43LM620S. czesto nie działa mi YouTube, Eurosport i FilmBox a czasami także 3DWorld. serwis LG zalecił mi restart ustawień fabrycznych i aktywację usługi Premium. rozbiłem kilkakrotnie i pomaga na 2-3 dni po czym znowu to samo. Przy YouTube pojawia się tylko szary ekran, a przy innych komunikat że nie można usyskać dostępu. Czy ktoś miał podobny problem. Zna jakiś sposób na rozwiązanie problemu?? Oprogramowanie mam oczywiście zainstalowane najnowsze.
 
M

marplo92

Guest
Mam problem z obsługą tv za pomocą telefonu (htc wildfire s) i aplikacji LG TV Remote. Wcześniej jak miałem stary router EDIMAX AR-7084gA wszystko działało ładnie, czasem był problem z połączeniem ale to wystarczyło reebot tv albo wifi w telefonie i działało a od kiedy zmieniłem router na TP-LINK TD-W8951ND to nie da się obsługiwać tv. Po prostu aplikacja nie znajduje tv. Ściągnąłem trzy różne aplikacje i żadna nie może znaleźć tv. Oczywiście telefon i telewizor są podłączone do jednej sieci wifi

Miał ktoś podobny problem? Da się coś z tym zrobić?
 

anguria

New member
Musisz szukać pilota z odbiornikiem IR bo LG 42LM640S nie ma go wbudowanego. Odbiornik IR podłanczasz do portu USB.

Kilka postów wcześniej pytałam o pilota magic remote AN-MR300 do 42LM640S. Uprzejmie donoszę że wystarczy zakup samego pilota, bez odbiornika IR ("dongle") montowanego przez USG. Przetestowałam na własnej skórze - zakupiony osobno pilot działa bez konieczności jakiejkolwiek konfiguracji, po prostu włożyłam baterie, włączyłam i poszło. Tak więc 42LM640S ma wbudowany odbiornik do pilota magic remote AN-MR300 ;)
 

komoornik

New member
Mam problem z obsługą tv za pomocą telefonu (htc wildfire s) i aplikacji LG TV Remote. Wcześniej jak miałem stary router EDIMAX AR-7084gA wszystko działało ładnie, czasem był problem z połączeniem ale to wystarczyło reebot tv albo wifi w telefonie i działało a od kiedy zmieniłem router na TP-LINK TD-W8951ND to nie da się obsługiwać tv. Po prostu aplikacja nie znajduje tv. Ściągnąłem trzy różne aplikacje i żadna nie może znaleźć tv. Oczywiście telefon i telewizor są podłączone do jednej sieci wifi

Miał ktoś podobny problem? Da się coś z tym zrobić?

Nie masz czasem ustawionej izolacji klientów wi-fi?
 
M

marplo92

Guest
no właśnie.... wcześniej miałem "prosty router" a teraz w tym nowym to nie mogę się połapać co i jak.... jak by ktoś mógł wytłumaczyć jak to wszystko poustawiać...
 

assasink

New member
to co pomoże ktoś to ustawić?
bo próbowałem ale dalej nic z tego nie mam pojęcia jak to się ustawia a w googlach nie znalazłem jak to zrobić...
1. uruchom na komputerze przeglądarkę
2. wpisz 192.168.1.1 <Enter>
3. wpisz Login i hasło (powinno być gdzieś na routerze)
4. "Wireless" - w którejś zakładce (np. "Wireless Advanced") powinno być "Enable AP Isolation" - to pole należy odznaczyć
5. System tools - Reboot router (przypominam że należy to robić na kompie wpiętym kabelkiem do routera)

Enable AP Isolation - Isolate all connected wireless stations so that wireless stations cannot access each other through WLAN.
 
M

marplo92

Guest
1. uruchom na komputerze przeglądarkę
2. wpisz 192.168.1.1 <Enter>
3. wpisz Login i hasło (powinno być gdzieś na routerze)
4. "Wireless" - w którejś zakładce (np. "Wireless Advanced") powinno być "Enable AP Isolation" - to pole należy odznaczyć
5. System tools - Reboot router (przypominam że należy to robić na kompie wpiętym kabelkiem do routera)

Enable AP Isolation - Isolate all connected wireless stations so that wireless stations cannot access each other through WLAN.


w ogóle nie mogłem znaleźć takich "opcji" ale zrobiłem coś innego i pomogło
Access Menagement - ACL (access control setup) - ACL deactivated
http://iv.pl/images/41913108171374843883.png
tylko nie wiem do końca co to jest za "opcja" czy to chodzi o to co napisałeś w pkt 4 czy zrobiłem jeszcze coś innego
a jeżeli chodzi o pkt 5 to zrobiłem coś takiego
http://www.iv.pl/images/16144082810043350119.png
Czy wszystko co zrobiłem jest ok czy popieprzyłem coś w ustawieniach routera i będę miał z tego powodu jakieś problemy z netem, routerem...?
 
Do góry