Lg 42lm640s

elo520

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Już jakiś czas mam ten telewizor i niestety nie do końca uważam go za dobry zakup.
Czy tak jak u mnie po ostatniej aktualizacji straciliście możliwość odtwarzania plików MOV. Robię sporo zdjęć aparatem i często też kręcę nim filmy. Przed aktualizacją oprogramowania TV mogłem oglądać te filmy i była to niewątpliwie jakaś zaleta tego tv. Teraz gdy chcę odtwarzać plik MOV tv twierdzi że plik jest nieprawidłowy. Zgłosiłem to serwisowi Lg co kosztowało mnie ponad 10zł (chore żeby płacić za rozmowę z serwisem) i mieli mnie poinformować co dalej ale do tej pory nikt się nie odezwał. Będę wdzięczny gdybyście mogli sprawdzić czy na waszym egzemplarzu (z najnowszym firmware) chodzą te pliki?

Zmień rozszerzenie na .avi, powinny zadziałać.
 
M

marplo92

Guest
mam problem z napisami w filmach. są trochę opóźnione od kilku sekund do kilku minut. napisy w formacie txt. da się coś z tym zrobić?
dodam że tv nie widzi *srt
zmieniłem txt klatkowy na txt czasowy i tv napisów nie widzi
 
Ostatnia edycja:
M

marplo92

Guest
zmieniłem klatkowy na czasowy i podobnie jak w .srt tv napisów nie widzi

powoli kończą się mi pomysły...
 

Tadik

New member
@elo520
Niestety to nie działa. Zmieniłem format na avi ale dalej plik jest nieprawidłowy.
Dzisiaj pojawiło się nowe oprogramowanie. Po zaktualizowaniu problem dalej występuje.

Pozostaje złożyć reklamacje.
Jeszcze raz bardzo proszę czy ktoś może sprawdzić czy wasz TV czyta pliki mov?
 

elo520

New member
@elo520
Niestety to nie działa. Zmieniłem format na avi ale dalej plik jest nieprawidłowy.
Dzisiaj pojawiło się nowe oprogramowanie. Po zaktualizowaniu problem dalej występuje.

Pozostaje złożyć reklamacje.
Jeszcze raz bardzo proszę czy ktoś może sprawdzić czy wasz TV czyta pliki mov?

Jaka wersja oprogramowania się pojawiła?
Wieczorem sprawdzę i napiszę.
 

Tadik

New member
@elo520
Do dzisiaj miałem ver.0420.23. Dziś tv pokazał, że jest dostępna nowa wersja ver.04.20.53 i ją zaktualizowałem.
 
M

marplo92

Guest
dzięki za info sprawdziłem już wcześniej i mam dokładnie 25 fps na kompie i przez dvd wszystko ok a przez pena albo dysk zewnętrzny to przez około pierwszą minute napisy są ok a później są "opóźnione" kilka, kilkanaście minut
nie mam pojęcia dlaczego tv mi nie widzi nap9sów .srt może dlatego że to była konwersja z .txt klatkowych i tak samo po konwersji .txt klatkowy do .txt czasowy ich nie widzi ale problem już rozwiązałem
rozwiązaniem było po prostu ściągnięcie jeszcze raz napisów w formacie .srt <od razu .srt bez żadnej konwersji itp <napiprojekt>>
 

Tadik

New member
@marplo92
Fajnie że sobie poradziłeś. Zastanawiałem się przez chwilę czy masz odpowiedni plik txt do swojego filmu. Różni ludzie w różny sposób zgrywają ten sam film, a potęm tworzą do danej wersji filmu plik z napisami. Jeśli nie masz właściwego filmu z właściwymi napisami to nic nie pomoże. Na szczęście Ciebie już to nie dotyczy bo pobrałeś właściwy plik .srt. Ja tak miałem z jednym filmem gdzie film miał napisy ale po angielsku. Próbowałem znaleźć mu napisy po polsku ale mimo iż pobrałem ich kilka żadne nie pasowały. W końcu pobrałem film z lektorem:)
Pozdrawiam

@elo520
Bardzo Ci dziękuje. Czyli jednak TV do reklamacji. W specyfikacji jest wyraźnie napisane że obsługuje MOV. Wiedzą o tym problemie bo go zgłaszałem(nawet im wysyłałem plik testowy), a mimo to nabrali wody w usta.
Nie pozostaje mi chyba nic innego jak zgłosić TV do reklamacji i niech się oni martwią.
 
M

marplo92

Guest
kolejny problem.... nie wiem czy to jest po ostatniej aktualizacji oprogramowania tv (kilka dni temu) czy od czegoś innego to zależy

Wcześniej wchodziłem sobie na youtube (telefonem, wildfire s) i miałem taką ikonkę telewizora. klikałem w nią i się obraz z telefonu z youtube pojawiał na tv
a teraz nie dość że muszę za każdym razem wchodzić na tv w aplikacje youtube (wcześniej tego nie musiałem robić) to jeszcze za każdym razem muszę synchronizować tv i telefon i dopiero mogę sobie obejrzeć coś... i to nie za każdym razem czasem pisze łączenie i się łączy 10 minut i nic...

czy da się coś z tym zrobić żeby było tak jak wcześniej? oglądam sobie jakiś program telefonem wchodzę na youtube klikam ikonkę telewizora i zaczyna mi "to" odtwarzać na tv...
 

grzesiekw17

New member
Witam. Dawno tu widze nikt nie zaglądał ale mimo to opiszę swój problem i może mi ktoś coś doradzi. Otóż od kilku dni mam problem z kilkoma aplikacjami na moim tv. Mianowicie nie odpala mi sie aplikacja youtube (w ogóle) a z facebookiem mam taki problem jakby brakowało flasha, wyświetla same napisy a w ramkach zamiast ikonek i obrazków znak "?". To samo z aplikacją 3DWorld. Filmy niby buforuje, ale w momencie ich startu wyskakuje komunikat o problemie z serwerem. Podobnie z iplą. Reklama leci a jak przychodzi czas na film to wyskakuje komunikat o nieprawidłowej licencji. Myślałem , że to problem z tv i nawet dzwoniłem do Lg ale babka na infolinii zasugerowała mi, że mieli takie przypadki i to wina dostawcy internetu. Fakt ten zwrócił moją uwagę bo jestem właśnie po zmianie dostawcy internetu i teraz właśnie te problemy się zbiegły chyba nieprzypadkowo. U dostawcy internetu z kolei dowiedziałem się, że oni nie blokują niczego więc koło się zamyka. Coś mi sie wydaje, że ma to jednak związek z nowym adresem IP tylko nie wiem jak to samemu rozwiązać. Ma ktoś jakąś radę albo pomysł.
 

zellt

New member
Witam,
posiadam problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Posiadam telewizor Lg 42lm640s i do tego kupiłem (używany-w pełni sprawny) zestaw kina domowego Samsung HT-BD2 (HT-BD2R - PRZEGLĄD | SAMSUNG). Czy jest możliwe wysłanie dźwięku z telewizora Lg 42lm640s do kina domowego Samsung HT-BD2 ??? Próbowałem z kablem HDMI ale brak dźwięku oraz kablem AV2 i również brak dźwięku. Co zrobić, proszę o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za szybką pomoc.
 

janekfed

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
Czy jest możliwe wysłanie dźwięku z telewizora Lg 42lm640s do kina domowego Samsung HT-BD2 ???

Zgodnie ze specyfikacją na podanej wyżej stronie, w tym zestawie kina domowego masz jedynie wyjście hdmi, a co za tym idzie źródłem dźwięku/obrazu przez hdmi może być jedynie film uruchomiony bezpośrednio w Samsung HT-BD2. Gdybyś miał tam jeszcze wejście hdmi, uruchomiłbyś dźwięk i obraz z tv poprzez hdmi.

Nie martw się, ten Samsung posiada wejście optyczne, dzięki któremu prześlesz cyfrowy dźwięk wielokanałowy z telewizora do swojego kina.

Pozdrowienia z gór!
 

zellt

New member
Zgodnie ze specyfikacją na podanej wyżej stronie, w tym zestawie kina domowego masz jedynie wyjście hdmi, a co za tym idzie źródłem dźwięku/obrazu przez hdmi może być jedynie film uruchomiony bezpośrednio w Samsung HT-BD2. Gdybyś miał tam jeszcze wejście hdmi, uruchomiłbyś dźwięk i obraz z tv poprzez hdmi.

Nie martw się, ten Samsung posiada wejście optyczne, dzięki któremu prześlesz cyfrowy dźwięk wielokanałowy z telewizora do swojego kina.

Pozdrowienia z gór!

WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC

Podpowiesz jaki mam kabel kupić ?? Przyznam, że jestem totalnym laikiem :)
 

jacet1

New member
Jest możliwość czytania z pena ustawienia serwera, czyta wszystko co sprawdziłem (mkv, avi mp4), jest chyba 6 wielkości czcionek srt na pewno i txt chyba też. Co do czasu ustawienia napisów to nie sprawdziłem, ale wydaje mi się, że widziałem taką opcję.
Mam soft 04.40.27. Czyta tylko SRT i nie znajduję żadnych opcji do napisów. Gdzie szukać powiększania napisów?
 
Do góry