Lg 42lm640s

mr.beam

New member
Witam dzisiaj dostałem telewizor i jako, że wybierając go czytałem głównie wasze forum postanowiłem opisać sprawy których tutaj nie znalazłem albo tez przeoczyłem. Może komuś się przyda.
Po pierwsze mile zaskoczony jestem tym, że można bez problemu podłączyć myszkę i klawiaturę, od naszych PC, po prostu plug and play. To jest dobre przy przeglądaniu internetu. Po drugie konwersja z 2d na 3d zaskoczyła mnie oczywiście pozytywnie po ustawieniu głębi i chyba odległosci od tv, nie ma może efektu ,,wyjścia'' z tv ale takich efektów nie zauważyłem nawet przy filmach 3d gdzie animacji nie robili na komputerach. Niektóre aplikacje jak 3d world bardzo wolno chodzą. Ogólnie jestem zadowolony i polecam, do pełni szczęścia brakuje 46 cali, ale jak się człowiek przyzwyczai to nie będzie narzekał.
Jeszcze mam pytanie
Zacinają wam się filmy na youtube kiedy odpalacie je przez przeglądarkę i powiększacie na pełny ekran ? U mnie strasznie i mam wrażenie że to nie przez internet tylko tv nie wyrabia ? Można w takim razie klikając na link w przeglądarce odpalić film przez widgeta ? I czy kombinowaliście z podłączeniem jakiejś innej tańszej kamerki niż ta dedykowana do lg ?
 

dmdm

New member
Witam serdecznie, dzisiaj zakupiłem 47LM640s, pierwsze co zrobiłem to zaktualizowałem soft, następnie ustawienia obrazu (zgodnie z zaleceniami z forum), potem założyłem konto na LG Smart World i pierwszy problem, nie pojawiały się tam żadne aplikacje. Po oglądnięciu meczu, uruchomiłem telewizor ponownie, chce sprawdzić jeszcze raz czy może działa LG Smart World i co? W pasku aplikacji brak tej aplikacji a co gorsze brak przeglądarki. Spotkał się ktoś z czymś takim? Co mogę zrobić? I dlaczego tak się stało?
Pozdrawiam.
 

dmdm

New member
Support LG zaleca "Reset ustawień fabr." po KAŻDEJ aktualizacji foftu.
To taki "BONUS" dla posiadaczy telewizorów LG ;)

Wszystko pięknie, ale po resecie przeglądarki dalej brak. Może jeszcze jakieś rady? Ewentualnie posiada ktoś adres e-mail do LG? Ponieważ wchodząc w kontakt, przez ich stronę otrzymuję "PRZEPRASZAMY. NIE MOŻNA WYŚWIETLIĆ STRONY."
 

jdpremium

New member
Witam
Wczoraj zakupilem wyżej wymieniony telewizor oraz pilot AN-MR3005. Problem w tym że ekranie nie mam żadnego kursora, rolka w pilocie w ogóle nie reaguje na polecenia lecz reszta przycisków chodzi bardzo dobrze. Wydałem prawie 150 zł na pilot a tu się okazuje wielką klapą ...
 

zellt

New member
Czy wtedy mozemy przeslac na zywo obraz i dzwiek?
Np: Puszczam film na laptopie, i poprzez w/w funkcje moge ogladac ten sam film z TV?

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak połączyć tv z laptopem (MSI MS-163C) za pomocą WiFi Screen Share ? Chodzi mi o przesłanie obrazu (widok pulpitu) i dzwięku z laptopa na tv.
 

dmdm

New member
Wszystko pięknie, ale po resecie przeglądarki dalej brak. Może jeszcze jakieś rady? Ewentualnie posiada ktoś adres e-mail do LG? Ponieważ wchodząc w kontakt, przez ich stronę otrzymuję "PRZEPRASZAMY. NIE MOŻNA WYŚWIETLIĆ STRONY."

Udało mi się napisać do LG.
Zauważyłem, że jak kliknę zainicjuj opcję premium, przeglądarka i LG wraca do paska aplikacji tylko do momentu gdy telewizor nie załapie wi-fi po uruchomieniu, na kablu od razu znika, jak mi się uda szybko kliknąć to otworzy stronę... U ustawieniach smart tv mam kraj Polska i napisane, żeby zmienić kraj aby móc korzystać ze smart tv i premium... Co zrobić?
 

arek_c

New member
mam ten sam problem, tv zakupiony dzisiaj...

do póki nie podłączę się do jakiejkolwiek sieci to opcja przeglądarki istnieje...po podłączeniu znika...czego to wina??
 

dmdm

New member
mam ten sam problem, tv zakupiony dzisiaj...

do póki nie podłączę się do jakiejkolwiek sieci to opcja przeglądarki istnieje...po podłączeniu znika...czego to wina??

Pisałeś w tej sprawie do LG? Mi dziś odpisali i proszą o zdjęcie my apps bez przeglądarki i zdjęcie, że ustawienia Smart TV są na Polskę. Niestety obecnie jestem poza domem i nie jestem w stanie ich zrobić. Może Ty byś mógł i sprawa się szybciej wyjaśni. Gdzie kupowałeś TV?
 

arek_c

New member
Kolego, za godzinę będę w domu i zrobię te zdjęcia, prześle od razu w pierwszym mailu.
Ja kupiłem w euro rtv we Wrocławiu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

jdpremium

New member
@leszekol wyczytałem, gdy przytrzymuje przycisk OK na pilocie przez 5 sekund to na ekranie nie pojawia się żadna informacja, tak samo dzieje się przy resetowaniu pilota.
 

dmdm

New member
Kolego, za godzinę będę w domu i zrobię te zdjęcia, prześle od razu w pierwszym mailu.
Ja kupiłem w euro rtv we Wrocławiu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ja w MediaMarkt. Udało mi się poprosić jednego z domowników, zdjęcia zrobione i wysłane. Czekam na odpowiedź. Jak tylko się coś dowiem, dam znać.
 

arek_c

New member
Włączyłem właśnie tv i działa!!!
Nie rozumiem dlaczego,ale działa.
Jedyne co wczoraj zrobiłem to zarejestrowałem tv na stronie lg i logowałem się tym kontem na stronie lgapps.com. Tv miał stałe połączenie z siecią domową wifi w nocy.
Teraz włączam i działa. Nie wiem czym to jest spowodowane...
może jakaś zawartość musi się w tle ściągnąć??
 

dmdm

New member
Włączyłem właśnie tv i działa!!!
Nie rozumiem dlaczego,ale działa.
Jedyne co wczoraj zrobiłem to zarejestrowałem tv na stronie lg i logowałem się tym kontem na stronie lgapps.com. Tv miał stałe połączenie z siecią domową wifi w nocy.
Teraz włączam i działa. Nie wiem czym to jest spowodowane...
może jakaś zawartość musi się w tle ściągnąć??

Czy to oznacza, że telewizor był włączony całą noc? Logowałeś się tutaj: ::: LG Smart World ::: (jaki kraj wybrałeś?) na dane z rejestracji na stronie LG (dotyczące rejestracji modelu) ? Na tej stronie dla Wielkiej Brytanii nie przyjmuje mi danych jakie mam na stronie LG przy rejestracji produktu... Hm dziwne.
 

arek_c

New member
Czy to oznacza, że telewizor był włączony całą noc? Logowałeś się tutaj: (jaki kraj wybrałeś?) na dane z rejestracji na stronie LG (dotyczące rejestracji modelu) ? Na tej stronie dla Wielkiej Brytanii nie przyjmuje mi danych jakie mam na stronie LG przy rejestracji produktu... Hm dziwne.

Tv byl stand by, czyli normalnie wylaczony,wiec wydaje mie sie ze wtedy czesc opcji moze miec wlaczonych.
Co do logowania to czesc danych sciemnialem... nie wiem czy to mialo akurat wplyw.
Moze chodzi tylko o to ze tv musi cos tam w tle sciagnac.
Sprobuj go przez kilka godzin zostawic wlaczonego oczywiscie z podpietym intefnetem.
Ja jak zaraz po kupnie robilem aktualizacje to ten reset fabryczny zasadzilem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

jacek1412

New member
Witam
Jak w końcu jest z tym pliotem do 640,czy AN-MR300 działa sam,czy musi być odbiornik pod usb
Wyczytałem tu obie możliwości i zgłupiałem,czy kupić tańszą wersje samego pilota czy komplet.
 

azn3

New member
Witam

1. Czy jest w tym tv Tvnplayer? Vod Onet? Ipla to wiem, że jest. Nie mogę znaleźć nigdzie pełnego spisu aplikacji dla Polski.

2. Czy działa płynnie przesyłany za pomocą Wifi film w rozdzielczości FullHD, ewentualnie z dysku zewnętrznego?

Pozdrawiam
 
Do góry