Lg 32lb2r

ZIBIT

New member
Samsung LE 32R82B ?

Sorry, pośpieszyłem się z tym postem, bo jest sporo o tym modelu na forum. Interesują mnie jednak komentarze LG czy Samsung ? Pzdr.
 

ZIBIT

New member
A może Samsung LE32R82B ?

Idąc dalej tym wątkiem odwiedziłem dzisiaj autoryzowany serwis LG/Samsung w Gorzowie Wlkp. i serwisant stwierdził, że patrząc na liczbę napraw to lepiej prezentują się Samsungi, chociaż moja wiara w jego kompetencje zachwiała się, kiedy zapytalem o serwis DENON na co odpowiedział, że o takiej firmie nie słyszał. No cóż może jest to faktycznie mniej znana firma niż mi sie wydaje. Byłem też w salonie EURO AGD i tam sprzedawcy również twierdzili, że LG owszem ale Samsung lepiej "świeci" i wszystkie inne firmy biorą części od Samsunga. I tu również zdziwiłem się, kiedy sprzedwaca stwierdził, że smużenie nie ma związku z czasem reakcji matrycy, jak wyjaśniał czas reakcji matrycy mówi o tym jak szybko uruchamia się telewizor i programy. ?????
 

Standard

New member
ZIBIT napisał:
Idąc dalej tym wątkiem odwiedziłem dzisiaj autoryzowany serwis LG/Samsung w Gorzowie Wlkp. i serwisant stwierdził, że patrząc na liczbę napraw to lepiej prezentują się Samsungi, chociaż moja wiara w jego kompetencje zachwiała się, kiedy zapytalem o serwis DENON na co odpowiedział, że o takiej firmie nie słyszał. No cóż może jest to faktycznie mniej znana firma niż mi sie wydaje. Byłem też w salonie EURO AGD i tam sprzedawcy również twierdzili, że LG owszem ale Samsung lepiej "świeci" i wszystkie inne firmy biorą części od Samsunga. I tu również zdziwiłem się, kiedy sprzedwaca stwierdził, że smużenie nie ma związku z czasem reakcji matrycy, jak wyjaśniał czas reakcji matrycy mówi o tym jak szybko uruchamia się telewizor i programy. ?????

Sam się zastanawiałem nad samsungiem, ale ....
Za samsunga z możliwości LG 32 LB2R , musiałbym załacił około 50 % więcej (kupowałem w lutym br). Poza tym obraz i desing bardziej mi się podobał LG.
Oglądam głównie DVD - super obraz, czasami divx - super obraz, telewizja - zalezy od sygnału (pisałem już o tym). W sumie Lg sprawuje się lepiej lub tak samo jak samsungi znajomych. Ja bym brał LG, ale to twoja decyzja
a kompetencji pracownika nie skomentuję.
Zapomniałbym w serwisie w Łodzi (ten odwiedziłem niestety) i porównując wypowiedzi znajomych to samsungi padają równie często jak Lg, a z serwisem samsunga bywa różnie (w Łodzi serwis LG jest okej, ale w innym miastach też bywa różnie)
 

eskobar

New member
ZIBIT napisał:
Idąc dalej tym wątkiem odwiedziłem dzisiaj autoryzowany serwis LG/Samsung w Gorzowie Wlkp. i serwisant stwierdził, że patrząc na liczbę napraw to lepiej prezentują się Samsungi, chociaż moja wiara w jego kompetencje zachwiała się, kiedy zapytalem o serwis DENON na co odpowiedział, że o takiej firmie nie słyszał. No cóż może jest to faktycznie mniej znana firma niż mi sie wydaje. Byłem też w salonie EURO AGD i tam sprzedawcy również twierdzili, że LG owszem ale Samsung lepiej "świeci" i wszystkie inne firmy biorą części od Samsunga. I tu również zdziwiłem się, kiedy sprzedwaca stwierdził, że smużenie nie ma związku z czasem reakcji matrycy, jak wyjaśniał czas reakcji matrycy mówi o tym jak szybko uruchamia się telewizor i programy. ?????

powiem Ci tak nie odwiedzaj juz wogole salonow euro "jak wyjaśniał czas reakcji matrycy mówi o tym jak szybko uruchamia się telewizor i programy" co za imbecyle,czas reakcji własnie okresla czy matryca bedzie smuzyc i do tego jak szybko czern przejdzie w biel i znowu w czern,nie moge z tymi goscmi z euro,kup lb2r jest lepszy od samsunga,dlaczego
-przedewszyskim jedna z nowszych matryc ips
-czas reakcji dla tych matrych to przewaznie 6 ms
-idealna płynnosc dzieki funkcji trum(tru motion) oraz dzieki 120hz matrycy jedynej na rynku polskim
-2 tunery pełen pip
-bardzo rozbubowane menu mozesz całkowicie wszystko pozmieniac odnosnie obrazu jak i dzwieku
-bardzo dobra jakos dzwieku jak na dwa małe boczne głosniki
-euro/agd niech troche podszkola tych gosci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-xd engin to pewnie odpowiednik pixel plus philipsa(tak mysle)
ps poleciłem ten model 2 moim kumplom (32" i 42") sa bardzo zadowoleni
a jeszcze jedno ciekawe czy ten gosc zobaczył by roznice we właczeni tv z czasem reakcj 6 badz 8 ms chyba ze mysli tak
-im szybsze palce dotkna pilota tym szybcie sie kanał zmieni heheheheheehehehehehehehehehehehe
-jasne w serwisie kolo nie wie co to za firma "denon" kurde w jakim my swiecie zyjemy
-nie twierdze ze ja jestem alfa i omego ale to co ci goscie mowia to juz lekka przesada!!!!!!!!!!!!:confused:
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
ZIBIT napisał:
Sorry, pośpieszyłem się z tym postem, bo jest sporo o tym modelu na forum. Interesują mnie jednak komentarze LG czy Samsung ? Pzdr.

Dla mnie za Samsungiem przemawia jedynie posiadanie 3 zlączy hdmi bo sprzętu z takimi złączami przybywa i nigdy ich zawiele w tv. Po prawdzie musze przyznac iz widziałem jedynie tego LG i gra świetnie Najlepiej jednak będzie jak sobie sam zobaczysz w rzeczywistości obydwa modele.Bo specyfikacja techniczną jest oczywiście ważna ale najwazniejsze jest jak nam się dany obraz podoba. A to niestety sprawa subiektywna.Jednemu z LG , drugiemu z Sharpa a trzeciemu wystarczy z Grundiga.Możesz jeszcze pomyślec o prezentacji od Kikiego.Nic nie da takich efektów jak sprawdzenie 3-4 tv we własnym domu i warunkach.Bo sklep z jarzeniówkami,płytą demonstracyjną lub rozdzielonym na 20 tv kaszaniastym sygnałem z anteny satelitarnej to za mało.


POZDRO
 

eskobar

New member
AWGUST72 napisał:
Dla mnie za Samsungiem przemawia jedynie posiadanie 3 zlączy hdmi bo sprzętu z takimi złączami przybywa i nigdy ich zawiele w tv. Po prawdzie musze przyznac iz widziałem jedynie tego LG i gra świetnie Najlepiej jednak będzie jak sobie sam zobaczysz w rzeczywistości obydwa modele.Bo specyfikacja techniczną jest oczywiście ważna ale najwazniejsze jest jak nam się dany obraz podoba. A to niestety sprawa subiektywna.Jednemu z LG , drugiemu z Sharpa a trzeciemu wystarczy z Grundiga.Możesz jeszcze pomyślec o prezentacji od Kikiego.Nic nie da takich efektów jak sprawdzenie 3-4 tv we własnym domu i warunkach.Bo sklep z jarzeniówkami,płytą demonstracyjną lub rozdzielonym na 20 tv kaszaniastym sygnałem z anteny satelitarnej to za mało.


POZDRO

masz racje co do kaszaniastego sygnału rozdzielonego na 20 tv ale juz po obrazie z płyty demostracyjnej(dobrze podłaczonej) mozna wywnioskowac ktory tv jest totalnym wypasem ja za takiego uwazam rd2e i lb2r zauwazyłem ze mało sie tu pisze odnosnie modeli lg,a ten model mozna ustawiac na 1 z pierwszych miejsc jezeli chodzi o technologie jak i funkcjonalnosc,nie da sie ukryc ze wiekszasc tv lcd nie bedzie odbierac bombowo na sygnale sd ale juz sygnał cyfrowy to co innego, widziałem jak odbiera lb2r połaczony szergowo do rd2e gdzie rd2e odbierał syganał tv cyfrowej naziemnej i uwiezcie to był wypas oczywiescie przy podłaczeniu poprzez dobrej klasy scart,powiem ze seria lenaro tez całkiem dobrze gra bo tez mozna podłaczys do tego modelu przystawke do odbioru dvb a takze bardzo dobrze odbiera na cyfrze chodz klatkuje jak cholera:)
 

ZIBIT

New member
Nowszy model ?

Telefonowałem na infolinię LG i konsultant poinformował mnie,że następcą 32LB2R jest 32LC51R (http://www.ceneo.pl/650520). Różnią się czasem reakcji na korzyść 51R, który ma 5ms. Dostrzegacie jakieś inne ważne różnice poza tym, że 51R jest tańszy o kilka stówek ? Pzdr.
Ps. Czy full PIP to bajer za który warto dopłacić (oczywiście w ocenie tych, którzy mają) ?
 

eskobar

New member
ZIBIT napisał:
Telefonowałem na infolinię LG i konsultant poinformował mnie,że następcą 32LB2R jest 32LC51R (http://www.ceneo.pl/650520). Różnią się czasem reakcji na korzyść 51R, który ma 5ms. Dostrzegacie jakieś inne ważne różnice poza tym, że 51R jest tańszy o kilka stówek ? Pzdr.
Ps. Czy full PIP to bajer za który warto dopłacić (oczywiście w ocenie tych, którzy mają) ?
widziałem ten model i nie zrobił na mnie wrazenia co prawda model 26" ale moim zdaniem to jakas lipa ze wzgledu na kolory jakies dziwne i na płycie demonstracyjnej philipsa klata jak cholera,plusem natomist jest to ze potrafi przyjac sygnał 1080p,i jak dobrze pamietam ma tuner dvb (albo model lc42r),wogole nie przypadł mi do gustu postawił bym nadal na lb2r,to dziwne ze mowia ze to nastepca :confused:
 

Standard

New member
ZIBIT napisał:
Telefonowałem na infolinię LG i konsultant poinformował mnie,że następcą 32LB2R jest 32LC51R (http://www.ceneo.pl/650520). Różnią się czasem reakcji na korzyść 51R, który ma 5ms. Dostrzegacie jakieś inne ważne różnice poza tym, że 51R jest tańszy o kilka stówek ? Pzdr.
Ps. Czy full PIP to bajer za który warto dopłacić (oczywiście w ocenie tych, którzy mają) ?

LG tak miesza w oznaczeniach, że boli, ale wiem, że telewizory LG z górnej półki to był najpierw seria x 1 i 2, potem B2R, a teraz seria L (LE 65 i LY 95)
natomiast patrząc na nowe modele podejrzewam, że w górnym segmencie LG darowało sobie 32 cale stawiając na 37, 42 i 47 cali :)
jako ekonomicznego następcę LB2R (bedącego następcą LG x2) wystawiło 2 modele, 32LC51R i 32LC41R, podejrzewam jednak, że mimo teoretycznie szybszej matrycy i nowszego hdmi są to słabsze modele, ale trzeba by się dokładnie wczytać w specyfikację techniczną, a tej na polskiej stronie LG brak.
Ps nie zdażyło się by następca był tańszy od starszego modelu, chyba że był gorszy (patrz ceny x2 i b2r
 

ciurak

New member
funkcja xd

:-DWitam wszystkich na forum jest to mój pierwszy post i proszę jeśli ktoś coś będzie wiedział na ten temat niech odpisze. Od 2 tygodni jestem posiadaczem lg lb2r 32" i w ustawieniach mam cały czas ustawioną funkcje xd na auto co zrobić by można było ustawiać ją ręcznie. Oraz w ustawieniach ekranu mam aktywną tylko funkcje arc reszta jest nie aktywna, również tam chciałem pogrzebać ręcznie jak to zrobić. A tak dla tych którzy się wachają ja pół roku zastanawiałem się co kupić i jak dla mnie lb2r full wypas , obraz mam z kablówki a pip to mistrzostwo świata.:eek:k: Chętnie służę pomocą na temat tego tv ( gdzie kupiony, jaka cena, jakie funkcje, ile wejść itp, itd)
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
1. JAk to mozliwe ze na stronie LG nie ma nic o 37' ,42' z rodzaju lb2r ?

2. Na necie znalazlem opinie jednego z uzytkownikow ale modelu LG 47LB2RF, czyli towar z gornej półki i czlowiek ten opisuje :
''kupiłem 2-tygodnie temu i nie polecam wszystkim którzy mają tuner telewizji "n".Jest problem ze złączami HDMI.W/W złączami możemy odbierać obraz, natomiast z głosem musimy kombinować poprzez inne złącze i wybór odpowiedniego sygnału w tunerze "n".Mam jeszcze jeden nie rozwiązany problem ponieważ co jakiś czas ginie mi obraz z "n"i wyświetla brak sygnału HDMI .Przejdźmy do oceny tego co mam: obraz dobry 4, dzwięk dobry 4,Menu dobre.Jeżeli zmienią oprogramowanie i znikną w/w niedogodności wystawię ocenę Może być. ''

Czy w modelu lb2r tez wystepuja takie problemy ?

3.Na stronie LG mozna wyczytac :

Szanowni Państwo
W związku z dużym napływem do Polski produktów RTV niewiadomego pochodzenia, informujemy że LG Electronics Polska Sp z o.o. udziela gwarancji tylko na produkty dystrybuowane przez naszą firmę. Podczas zakupu prosimy szczególnie uważać na aukcje internetowe które zawierają nieprawidłowe informacje dotyczące gwaranta.

CO to znaczy ? na co zwrocic uwagę?

4. Gdzie znajde pelne dane tego modelu
LB2R sprzedawanego w polsce ? Interesuje mnie cala technika w nim , jedne opisy w necie:
- ma 1 HDMi inni pisza ze 2 x hdmi
- ma s-video inni pisza ze nie ma
- ma 6ms inni pisza ze ma 8 ms

tragedia z tymi informacjami !!
 
Ostatnia edycja:

Standard

New member
jrd napisał:
1. JAk to mozliwe ze na stronie LG nie ma nic o 37' ,42' z rodzaju lb2r ?

2. Na necie znalazlem opinie jednego z uzytkownikow ale modelu LG 47LB2RF, czyli towar z gornej półki i czlowiek ten opisuje :
''kupiłem 2-tygodnie temu i nie polecam wszystkim którzy mają tuner telewizji "n".Jest problem ze złączami HDMI.W/W złączami możemy odbierać obraz, natomiast z głosem musimy kombinować poprzez inne złącze i wybór odpowiedniego sygnału w tunerze "n".Mam jeszcze jeden nie rozwiązany problem ponieważ co jakiś czas ginie mi obraz z "n"i wyświetla brak sygnału HDMI .Przejdźmy do oceny tego co mam: obraz dobry 4, dzwięk dobry 4,Menu dobre.Jeżeli zmienią oprogramowanie i znikną w/w niedogodności wystawię ocenę Może być. ''

Czy w modelu lb2r tez wystepuja takie problemy ?

3.Na stronie LG mozna wyczytac :

Szanowni Państwo
W związku z dużym napływem do Polski produktów RTV niewiadomego pochodzenia, informujemy że LG Electronics Polska Sp z o.o. udziela gwarancji tylko na produkty dystrybuowane przez naszą firmę. Podczas zakupu prosimy szczególnie uważać na aukcje internetowe które zawierają nieprawidłowe informacje dotyczące gwaranta.

CO to znaczy ? na co zwrocic uwagę?

4. Gdzie znajde pelne dane tego modelu
LB2R sprzedawanego w polsce ? Interesuje mnie cala technika w nim , jedne opisy w necie:
- ma 1 HDMi inni pisza ze 2 x hdmi
- ma s-video inni pisza ze nie ma
- ma 6ms inni pisza ze ma 8 ms

tragedia z tymi informacjami !!


37 lb2 i 42 lb2r przestały być produkowane, zastąpiła je seria ly95r

32 lb2r posiada 2 hdmi, s - wideo to 3 kablowe (kabel zółty, czerwony , biały) nie posiada okrągłego s-video
zresztą to wszystko juz było poruszane na forum :)
 

kozubek1

New member
Cena w dół

Znalazłem na ceneo taki sklep z LG 32 LB2Rhttp://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=19974 .Czytałem opinie na jego temat i jestem nim zainteresowany .Wczesniej miałem tv Trilux ale jest po burzy i często sie psuje ma juz 10 lat.Nie mam za dużych dochodów ok 2000 zł miesiecznie na 4 osoby i moge przeznaczyc ok 2500 na tv.jak myślicie czy ceny tego tv jeszcze spadna ,bo podobno na jesień maja nastąpic duze obnizki tv.A moze to jakas podpucha bo nastepna cena to ok 3200,a obecnie ten tv nie jest dostepny.
 

mariobross1

New member
Nie jest i nie będzie dostępny w tym sklepie. Z racji że mieszkam w Łodzi, a ten sklep jest właśnie w Łodzi pojechałem tam osobiście. Okazało się że nie atualizowali danych na stronie od 6 miesięcy (śmiech). Inny kolo mi chciał wmówić że to błąd na stronie bo taki telewizor nie istnieje. Zaśmiełem się im w twarz i wyszedłem. Najtaniej gdzie można go dostać to za 3200, nie mniej, chyba że używke.
 

kozubek1

New member
Ale cwaniaki

Serdeczne dzięki za informacje .Mam nadzieje ze to jest jedyny taki przypadek bo inaczej jak mozna pisac kilka pozytywnych komentarzy na temat tego sklepu skoro wprowadzaja klientów w bład.Co na to ceneo czy oni nie powinni tego potwierdzać.Szkoda ,ze tyle nie kosztuje trudno musze jeszcze poczekać.Dzieki
 
Do góry