Lg 32lb2r

z_marian

New member
Podłączam się do pytania j/w. Jak ten telewizorek ma się do kablówki i ogólnie do słabszego sygnału - czy da się pooglądać?
 

Standard

New member
zen28 napisał:
czy odbiera ktoś na tym tv sygnał z kablówki? jeśli tak to da się to oglądać?

Mam podłączony ten telewizor do kablówki osiedlowej
są stacje z silnym sygnałem - obraz ekstra ale mało jest takich stacji :(
są stacje ze średnim sygnałem - da się ogladać ale bez rewelacji, około 60 % kanałów
są stacje ze słabym sygnałem, - da się oglądać ale widać zakłócenia w sygnale, tragedia, około 30 % kanałów

Dużo zalezy od kablówki i jak masz ją podłączoną, ja musiałem ciągnąc ponad 7 metrów kabla od gniazdka i obawiam się, że spowodowało to osłabienie sygnału i zakłócenia

w sumie to i tak głównie używam go do oglądania filmów na dvd (super obraz i nieżły dzwięk, przez composite) a za jakiś czas podłączę xbox 360 lub playstation3, ewentualnie peceta po dvi-hdmi :)
 

Seb.xyz

New member
37LB2R - jezeli to ten sam co 32LB2R, to...

Witam ! Czytajac tu zawarte wypowiedzi, widze ze moj model tj 37LB2R wychodzi ze to praktycznie to samo co 32LB2R,w zwiazku z tym moze tu mi ktos cos wyjasni,chodzi mi o funkcje zoom 1 i zoom 2.Czy ta funkcja nie powinna dzialac tak ze ekran ma sie rozciagac rownoczesnie w gore i w dol by dobrac wielkosc taka jak sie chce? Bo u mnie dziala to tylko tak ze owszem przesowa sie obraz ale albo do gory albo ku dolowi.Czy to normalne?? W takiej sytuacji obcina mi albo gore albo dol.To wg mnie nie ma sensu w takiej postaci.No chyba ze to mi sie tak zrobilo po probach rozciagania.A co za tym idzie jeszcze jedno pytanko do tego , czy w tym TV istnieje cos takiego jak reset ustawien ??Powrot do ustawien fabrycznych?? Moze cos sie przestawilo ;( I jeszcze cos, czy zna ktos,wie jak ustawic najoptymalniej parametry ekranu , by te ustawienia pasowaly do wiekszosci programow, a nie trzeba bylo prawie do kazdego za kazdym razem szukac nalepszego, najmniej znieksztalconego obrazu ?
 

Przemysław S.

New member
Od dwóch dni jestem posiadaczem modelu 32LB2r. Chciałbym też dodać, że wybór na ten właśnie model podyktowany był opiniami z tego forum.

Ponieważ podobnie jak ja do niedawna, wielu pewnie też stoi przed dylematem wyboru - który telewizor kupić. Chciałbym więc podzielić się moimi pierwszymi wrażeniami na temat tego LG'ka.

Przyznam, iż największe obawy miałem co do jakości obrazu (obraz nadawany jest z kablówki). Jako, że umowa z operatorem wygasa mi w marcu, byłem nawet gotów przejść na N-kę, o ile obraz okazałby się w połowie tak fatalny, jak moje o tym wyobrażenia, spotęgowane również Waszymi opiniami.
Na szczęście obawy okazały się bezzasadne - i nie wiem czy zasługa w tym telewizora, czy dobrego sygnału z kabla.
Powiem tak.
Nowy LCdek zastąpił poprzedniego kineskopowca (też marki LG) i obraz na nim (oglądany z ok. 2,5-3 metrów) prezentuje się wyśmienicie. Smużenia, nawet przy dynamicznych scenach nie zauważyłem. Czerń jest bardziej niż poprawna.
Ogólnie jakośc obrazu bez zarzutu i dotyczy to wszystkich kanałów, które zdążyłem pokrótce przelecieć.
Aż strach pomysleć co będzie przy obrazie z sygnałem HD.

Dźwięk.
Czytając różne opinie równeiż spodziewałem się jakiegoś plastikowego brzmienia - w końcu fonia to nie jest mocny atut LCDeków. Tu moje zaskoczenie było również jak najbardziej pozytywne. Głębia dźwięku zadowalająca. Jedynym mankamentem rzucającym mi się w uszy, to troszeczkę nieczysta emisja dźwięków wysokich, momentami przypominająca syczenie. Ale ja jestem zboczonym audiofilem, więc to moje subjektywne zdanie.

Stylistyka.
Zdecydowanie mocny punkt tego modelu. Bardzo elegancka sylwetka telewizora, potęgowana przez równie elegancką czarną stopkę.
Mojej żonie od razu przypadła do gustu (a muszę Wam powiedzieć, że był to jedyny parametr, którym moja połowica kierowałaby się przy wyborze <na szczęście to ja miałem ostatnie słowo>).
Telewizor daje złudzenie eksluzywnego modelu.

Troszkę, w moim odczuciu przyduży pilot - no i strasznie dużo na nim przycisków - dla jednych moźe być to wadą, dla innych zaletą.
Irytuje mnie w nim też jedna rzecz. Otóż użycie dowolnego z przycisków pociąga za sobą każdorazowe krótkie podświeltlenie innego przycisku. Jak dla mnie - trochę to takie infantylne.

2 tunery - bynajmniej dla mnie bardzo przydatna funkcja. Pio prostu bajer. Pozwala na jednoczesny podgląd nawet 4 kanałów.

No i na koniec szereg przydatnych złączy, pozwalających podpiąć chyba każde multimedialne urządzenie. Brakuje mi tylko USB.

Podsumowując - w tym przedziale cenowym, model naprawdę godny polecenia.
Szczerze polecam.
 

zen28

New member
Dzisiaj kupiłem 37 LB2R. Jak na razie rewelacja jak na słaby sygnał z kablówki. Chcę go powiesić na ścianie i mam problem z demontażem podstawy. Odkręciłem sam ten stojak, jeśli tak go można nazwać. Natomiast nie mam pojęcia jak pozbyć się tej części która łączy telewizor ze stojakiem. Ktoś mógłby mi pomóc?
 

z_marian

New member
A tak z ciekawości to ile dałeś za 37lb2r bo jak sprawdzałem to trzyma on juz dość długo cenę. Sam bym go kupił gdyby kosztował w granicach 4500 zł (na razie jestem mocno zainteresowany 32lb2r).
 

zen28

New member
najtańsze w internecie są po 5200 z groszami, ale w wielu sklepach jest on niedostępny a ja nie chciałem czekać i kupiłem za 5399
 

balti

New member
mam lg 32lb2r od wczoraj ale mam pytanie do innych urzytkownikow jak siedze na kompie przez hdmi (dvi) i zrobie pipa z tv w okienku jakis kanal telewizyjny na pulpicie kompa to jak uzyskac dzwiek z okienka tv bo leci sam obraz a dzwiek nie !!! jesli nie ma takiej opcji to ladny jest to bubel poki co nie znalazlem tego i czuje sie lekko rozczarowany bo fajnie ogladac tv w okienku robiac cos na kompie ale jeszcze zeby dzwiek lecial z tego kanalu ktorego mam na pipie. Prosze o wasze spostrzezenia na ten temat
pozdrawiam
 

Przemysław S.

New member
Czy mógłbyś, pisząc, trzymać się zasad interpunkcji, bo ciężko się Ciebie czyta?

Dlaczego od razu bubel?
Wg mojego (powtarzam "mojego") rozeznania fonia dostępna jest zawsze z tunera pierwszego - obraz z drugiego służy jedynie do podglądu.
 

zen28

New member
Dzisiaj w MM na ostrobramskiej w Wawie widziałem 37LB2R za 4919 zł !! Ale jaja, trochę przepłaciłem. Kto by się spodziewał że obniżą cenę znacznie poniżej najniższych cen w internecie. W ogóle mają niezłe ceny, szczególnie full hd poszły w dół
 

balti

New member
przepraszam za interpunkcje :) niestety to prawda nie ma takiej opcji a szkoda myslalem ze to jest czysto logiczne widocznie dla producentow nie,0 a potrzebne to jest do tego gdyz powyzszego tv uzywam jako monitora do kompa i lubie siedzac na kompie miec w okienku jakis kanal tv z fonia oczywiscie czego ten model i powyzsze nie potrafia po co mi sam obraz :/ ale jest na to rada trzeba zainwestowac w tuner tv zewnetrzny i podlaczyc go po vga i wtedy dzwiek i podglad bedzie a nie jak w przypadku samego tv tylko wizja bez fonii. jest to mankament nie powiem ale da sie to obejsc dodatkowym 3 tunerem koszt okolo 200 zl. Pozdrawiam
 

AnTurek

New member
Jak wygląda kwestia mocowania np. na ścianie? 32LB2R posiada bardzo małutkie gwinty o śr. 4mm. Czy takie śrubki utrzymają LCD-ka?

Przymierzam sie do powieszenia go na stoliku (opcja powieszenia) i te srubeczki 4 mm mnie intrygują.
 

z_marian

New member
No i stało się. Dzisiaj zakupiłem 32lb2r i cóż tu dużo mówić - jest po prostu super. Jakość z kablówki może nie powala, ale i tak jest dużo lepiej niż się spodziewałem, no i ten wygląd...
 
Do góry