Lg 32lb2r

z_marian

New member
No to ja zapłaciłem dwie stówy więcej 3850 zł, ale nie chciałem na niego czekać i musieli ściągać gdzieś z Polski - ale nie żałuję. Aha, udało mi się porozmawiać ze znajomym monterem z tv kabel no i od wczoraj wzmocnił mi sygnał tak, że już praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Jest oczywiście kilka kanałów które są troszke słabsze ale i tak ich nie oglądam, tak, że jest super.
Pozdrawiam!
 

z_marian

New member
Grzecznie acz zdecydowanie, nie, żartuję oczywiście. To był mój były sąsiad więc nie było problemu, poza tym znam szefa kablówki choć na razie mu nie wspominałem o tym i sprawę załatwiłem z kumplem. Wracając do kumpla montera to ma on do mnie wpaść i obejrzeć dodatkowo gniazda podtynkowe, które założyłem przy okazji instalacji kablowej. Mam dwa i jedno z nich jest przelotowe z jakimś tam tłumieniem - bodajże 18dB (do niego jest podłączony LCD) i z tego co mi tłumaczył to w to miejsce należy zamontować rozdzielacz sygnału, co będzie miało także wpływ na jego jakość. Jak się z tym uporam to dam znać co i jak.
 

9Sznajder

New member
AnTurek napisał:
Za 32LB2R zaplacilem 3650 (8 marzec)

ok , a gdzie mozna w Warszawie kupic tego lg w podobnej cenie ?? W MM nie ma już . A w innych molochach to 4499 - 4999 zł . Nie interesuje mnie kupno od jakiegoś tam pana Zdzisia co ma sklepik w internecie .
 

AnTurek

New member
9Sznajder napisał:
ok , a gdzie mozna w Warszawie kupic tego lg w podobnej cenie ?? W MM nie ma już . A w innych molochach to 4499 - 4999 zł . Nie interesuje mnie kupno od jakiegoś tam pana Zdzisia co ma sklepik w internecie .

U Pana Zdzisia jak i u Pana Jasia kupisz poniżej 4000 zl. Nie rozumiem, dlaczego nie lubisz pana Zdzisia.
 

z_marian

New member
No to poszedłem na całość i wczoraj dokupiłem do w/w telewizorka zestaw LG HT552TH i teraz można oglądać. Pozdrawiam
 

Johno

New member
problem

Witam mam problem z lg 32lb2r chciałem sie spytac czy mozna podlaczyc go tak do dvd tez LG LH-T760IA zeby dzwiek wychodzcy z tv szedl na glosniki od dvd.
Kupilem kabel audio podlaczylem go do wyjsci z tylu w tv audio out (chyba tak to sie nazywa no gdzie indziej nie dalo sie wcisnac same wyjscia AV3 i tak dalej) i w dvd audio in i nic wylaczalem tez glosniki w tv poprzez menu a w dvd ustawilem sie na tv
Do tv mam podlaczony dekoder polastu przez euro a dvd przez hdmi
Prosze o rade i z gory dziekuje
 

Lech

New member
Bez reklam
Johno napisał:
Witam mam problem z lg 32lb2r chciałem sie spytac czy mozna podlaczyc go tak do dvd tez LG LH-T760IA zeby dzwiek wychodzcy z tv szedl na glosniki od dvd.
Kupilem kabel audio podlaczylem go do wyjsci z tylu w tv audio out (chyba tak to sie nazywa no gdzie indziej nie dalo sie wcisnac same wyjscia AV3 i tak dalej) i w dvd audio in i nic wylaczalem tez glosniki w tv poprzez menu a w dvd ustawilem sie na tv
Do tv mam podlaczony dekoder polastu przez euro a dvd przez hdmi
Prosze o rade i z gory dziekuje

Źródłem dźwięku w twoim przypadku jest DVD i Odbiornik tv sat. Więc ciągnij dźwięk bezpośrednio z tych odbiorników do amplitunera.
 

AnTurek

New member
Johno napisał:
Witam mam problem z lg 32lb2r chciałem sie spytac czy mozna podlaczyc go tak do dvd tez LG LH-T760IA zeby dzwiek wychodzcy z tv szedl na glosniki od dvd.
Kupilem kabel audio podlaczylem go do wyjsci z tylu w tv audio out (chyba tak to sie nazywa no gdzie indziej nie dalo sie wcisnac same wyjscia AV3 i tak dalej) i w dvd audio in i nic wylaczalem tez glosniki w tv poprzez menu a w dvd ustawilem sie na tv
Do tv mam podlaczony dekoder polastu przez euro a dvd przez hdmi
Prosze o rade i z gory dziekuje

Wyłącz glosniki w TV, ustaw dzwiek w TV na MAX a w kinie ustaw odbior na gniazdo, do ktorego jest podlaczony dzwiek z AudioOUT w TV. Wazne: Ustaw poziom glosnosci w TV na max !

Lepszym rozwiązaniem jest podłączenie TV z DVD kablem ekranowanym SCART poprzez AV1 lub AV2. Poziom glosu na kolumnach od DVD jest wówczas niezależny od ustawionego poziomu glosu w TV. Można też dać MUTE na TV. Dzwięk w tej opcji ma większe natężenie.

PS. Posiadam rowniez 32LB2R oraz jednostke 760, tyle ze RH (z HDD)
 
Ostatnia edycja:

mirpo

New member
Witam właśnie dziś kupiłem 37LB2R w MM za 4299.
Pierwsze wrażenia /antena+cyfra /bardzo pozytywne.
Czerń jest naprawdę czarna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z tą czernią nie przesadzaj.
Ale cieszę się że jesteś zadowolony.
W klasie cenowej - konkurencja ma lepszą czerń :
Toshiba 3030D
JVC A 80
Panasonic 37 PV 70 - dopiero tu można mówić o prawdziwej czerni.
Chyba że wydasz na Loewe 37 Modus LCD .
Tu nawet kąty sie mniej zmieniają. Ale to zupełnie inna klasa.
pozdrawiam
 

Eskulap

New member
120Hz

W Europie to będzie on miał 100Hz :) Z tego co czytałem instrukcję to ma on system 120Hz, ale czy działa on ciągle, czy tylko w wybranych trybach to nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć. Kolega kupił go w tym tygodniu, więc niedługo będę miał możliwość przetestowania go na max. Ogólnie to ciężko powiedzieć. Trzebaby wymyślić test, którym możnaby było zidentyfikować tą cząstotliwość.
 

z_marian

New member
A ja miałem wczoraj ciekawy przypadek z w/w telewizorem. Pooglądałem mecz i wyłączyłem go (z zasilania też) i gdy po ok. 5 minutach chciałem go włączyć ponownie to co prawda włączył się, ale ekran był cały szary i nic nie było widać, przy czym fonia działała normalnie i pilotem też dało się kanały zmieniać. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie chciał już w ogóle zaskoczyć (biała kontrolka kilkakrotnie zamigała i tv przechodził w stan czuwania). Słychać było przy tym jak z tyłu tv działa jakiś przekaźnik. Dopiero wyłączenie na dłuższą chwilę pomogło i chodził normalnie. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?
 

Standard

New member
z_marian napisał:
A ja miałem wczoraj ciekawy przypadek z w/w telewizorem. Pooglądałem mecz i wyłączyłem go (z zasilania też) i gdy po ok. 5 minutach chciałem go włączyć ponownie to co prawda włączył się, ale ekran był cały szary i nic nie było widać, przy czym fonia działała normalnie i pilotem też dało się kanały zmieniać. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie chciał już w ogóle zaskoczyć (biała kontrolka kilkakrotnie zamigała i tv przechodził w stan czuwania). Słychać było przy tym jak z tyłu tv działa jakiś przekaźnik. Dopiero wyłączenie na dłuższą chwilę pomogło i chodził normalnie. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

jakby się powtzrało zgłość do serwisu, ja miałem podobnie, włączałem i pojawiał się na sekundę obraz potem znikał i zostawał sam dzwięk, wyłączenie i włączenie pomagało, do czasu. Musiałem zgłosić do serwisu i okazało się że poszedł panel i musieli wymienić. no ale to może cos innego.

zeby nie było, nadal uważam że LG 32 LB2R jest najlepszy w swojej klasie
 

z_marian

New member
Jak na razie poza tym jednym przypadkiem wszystko jest w porządku, z tym, ze teraz nie oglądam za dużo tv. Ale dzięki za podpowiedź, może trzeba go będzie częściej włączać - bo jak ma się zepsuć to niech to się stanie na gwarancji.
 
Do góry