Lg 32lb2r

Zdessesman

New member
LB2r

Byłem w MM poznań - M1. 32lb2r ma 2 zlacza hdmi. Jakość filmu pokazowego lg - oszałamiąca - nie wiem jak z innymi ^^. Wrzucam 2 fotki tego tv.

Pozdr
 

Attachments

  • 20070106700qp5.jpg
    20070106700qp5.jpg
    26,1 KB · Wyś: 793
  • 20070106699no7.jpg
    20070106699no7.jpg
    34,9 KB · Wyś: 466

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z całą pewnością telewizor extra wyposażony, ale opowiadanie o czerniw tym telewizorze jest zwykłym nadużyciem. Z pragramów demo każdy telewizor gra dobrze.
Ale nawet z załączonego zdjęcia przy pełnym oświetleniu sklepowym widać ,że czerni nie ma . Aż strach wyobrazić sobie co będzie w domu.
przy zmniejszonym oświetleniu.
Być moze też rozmawiamy o różnych czerniach. Dla mnie czerń jest jedna.
pozdrawiam
 

z_marian

New member
Jeśli ktoś może się ustosunkować do wypowiedzi KIKI-ego co do czerni to prosiłbym o to, gdyż sam jestem mocno zainteresowany tym telewizorkiem i jak on jakościowo ma się w stosunku np. do modeli Samsunga LE32m/n71b, a przede wszystkim co z tymi 100(120) Hz.
 

cinek

Member
czerń

kiki napisał:
witam
z całą pewnością telewizor extra wyposażony, ale opowiadanie o czerniw tym telewizorze jest zwykłym nadużyciem. Z pragramów demo każdy telewizor gra dobrze.
Ale nawet z załączonego zdjęcia przy pełnym oświetleniu sklepowym widać ,że czerni nie ma . Aż strach wyobrazić sobie co będzie w domu.
przy zmniejszonym oświetleniu.
Być moze też rozmawiamy o różnych czerniach. Dla mnie czerń jest jedna.
pozdrawiam

No dobrze kiki a w których LCD jest ta jedna czerń ? Tylko nie pisz proszę że w plazmach bo to sam juz wiem...
 
Ostatnia edycja:

kajak_t

New member
Mam 32LB2R jest ok, specjalnych zastrzeżeń nie znalazłem,
mam pytanie do Gras'a czy w twoim egzemplarzu również nie daje się przestawić na ustawienia ręczne w opcji obraz/XD ?
Ja mam tylko automatyczne, podobnie zresztą jak w menu .. chyba specjalne przy ustawieniu TruM tylko wł/wył. poniżej nie aktywne.
 

AnTurek

New member
kajak_t napisał:
Mam 32LB2R jest ok, specjalnych zastrzeżeń nie znalazłem,
mam pytanie do Gras'a czy w twoim egzemplarzu również nie daje się przestawić na ustawienia ręczne w opcji obraz/XD ?
Ja mam tylko automatyczne, podobnie zresztą jak w menu .. chyba specjalne przy ustawieniu TruM tylko wł/wył. poniżej nie aktywne.

Witam, wlasnie KUPUJE ten model, chcialbym sie jednak jeszcze zapytać: Czy zgodnie z instrukcją posiada 32LB2R funkcję POP (obok PIP i PAP)? Czy rowniez zgodnie z instrukcją posiada 2 x HDMI (na jednym tylko wizja DVI)?
 

gras

New member
Zdessesman napisał:
Z tego co pamiętam, to model ten (32') ma 1 wejscie hdmi. Jak tylko wróce do Poznania (pzdr hcl - byles na d2jsp btw??) to postaram sie to sprawdzić wlasnie pod kątem wejsc hdmi (king cross i moze tez m1 zachacze)i jak sie da, to wrzuce tu pare fotek tegoz modelu - prosto z MM. Sam jestem zainteresowany tym modelem i planuje go nabyc jakos w polowie stycznia (mam nadzieje ze ceny poleca na łeb ;) wiec sytuacje postaram sie śledzić.
Happy new Year! :eek:k: :-D

Sorry ale jestem posiadaczem tego telewizora i stwierdzam ze ma on 2 wejscia HDMI :)
 

gras

New member
kajak_t napisał:
Mam 32LB2R jest ok, specjalnych zastrzeżeń nie znalazłem,
mam pytanie do Gras'a czy w twoim egzemplarzu również nie daje się przestawić na ustawienia ręczne w opcji obraz/XD ?
Ja mam tylko automatyczne, podobnie zresztą jak w menu .. chyba specjalne przy ustawieniu TruM tylko wł/wył. poniżej nie aktywne.

tak u mnie ta opcja tez jest zABlokowana
 

gras

New member
Sory niebylo mnie dlugo ... przeczytalem komentarze a jestem posiadaczem LCD`ka juz od okolo jednego miesiaca (MA ON 2 WEJSCIA HDMI ) telewizor jest poprostu super niemam zadnych zatrzeżeń ... jedyne co mnie ciekawi to to ze przy wlaczeniu opcji TruM obraz chodzi szybciej niewiem czy mi sie zdaje czy jest to blad w moim lcd`ku czy poprostu to taki specyficzny effekt :) jezeli ktos wie niech odpowie :)

POLECAM KUPNO TEGO LCD`ka :):-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Najlepszą czerń ma Loewe 32 Indywidual - ale cena jest wysoka.
Lepszą czernią dysponują:
Loewe 32 Xelos
Panasonic 32 LX 600
Sony V 2500
Sharp 32 BV9
Sharp 32 Ra 1
pozdrawiam
 

mysza74

New member
kiki napisał:
witam
Najlepszą czerń ma Loewe 32 Indywidual - ale cena jest wysoka.
Lepszą czernią dysponują:
Loewe 32 Xelos
Panasonic 32 LX 600
Sony V 2500
Sharp 32 BV9
Sharp 32 Ra 1
pozdrawiam
Kiki od paru miesiecy czytam to forum i wiem ze wlozyles duzo zangazowania i czesto sluzyles pomoca wilelu ludzia ale ostatnio mam wrazenie ze masz jakas obsesje na punkcie czerni w telewizorach LCD, oczywiscie czern jest wazna ale bez przesady isnieja rowniez inne parametry. Czy moglbys sie z nami podzielic z wrazeniami odnosnie tego modelu LCD. Pozdrawiam
 

cinek

Member
mysza74 napisał:
Kiki od paru miesiecy czytam to forum i wiem ze wlozyles duzo zangazowania i czesto sluzyles pomoca wilelu ludzia ale ostatnio mam wrazenie ze masz jakas obsesje na punkcie czerni w telewizorach LCD, oczywiscie czern jest wazna ale bez przesady isnieja rowniez inne parametry. Czy moglbys sie z nami podzielic z wrazeniami odnosnie tego modelu LCD. Pozdrawiam
To nie obsesja. Po prostu czerń jest piętą achillesową technologii LCD. Ale tak naprawdę to jeżeli tylko nie oglądamy po ciemku to w lepszych modelach czerń jest całkiem akceptowalna. A tak a propo to w plazmach jest brzydka i szara biel (w porówaniu do LCD) a nikt prawie o tym nie pisze...;)
 

Tomski

New member
Właśnie nabyłem 32LB2R

Witam wszystkich forumowiczów!

Właśnie zakupiłem 32lb2r w RTV CENTRUM Opole. Niezła okazja, koszt 3770zł brutto. W MM w Opolu ten model kosztuje 4999zł.

Podłączylem go do dekodera N (white box) poprzez HDMI (HDMI2).

Jak narazie jestem pod ogromnym wrażeniem. OBRAZ SUPER.

Kanały HD (Discowery HD, MGM i Lukse HD) powalają na kolana, pozostałe też niczego sobie. Testowałem go też z dekoderem Cyfrowego Polsatu (SAMSUNG). Wg. moich odczuć - niezbyt dobrze. Najlepszym zródłem sygnału na dzień dzisiejszy jest N.

Na razie nie będę tutaj siał szczegółami, bo na to za wcześnie. Jak go dłużej potestuje to coś więcej napisze.

Mam pytanko do posiadaczy tego modelu w zestawie z N po HDMI. Mam ustawioną rozdziałkę w N-boksie na 1080i, ale czasem po ponownym załaczeniu telewizor nie może się zkumać z dekoderem i wywala komunikat o braku sygnału. Przy 720p nie ma tego problemu. Jednak Ja wolę żeby było 1080. Jak ktoś coś wie nt. temat to zapraszam.

Podrawiam
 

shodan

New member
Tomski napisał:
Mam pytanko do posiadaczy tego modelu w zestawie z N po HDMI. Mam ustawioną rozdziałkę w N-boksie na 1080i, ale czasem po ponownym załaczeniu telewizor nie może się zkumać z dekoderem i wywala komunikat o braku sygnału. Przy 720p nie ma tego problemu. Jednak Ja wolę żeby było 1080. Jak ktoś coś wie nt. temat to zapraszam.

Mozesz sobie ustawiac 1080 na dekoderze ile wlezie, ale kupiles LCD HD Ready, a nie Full HD, a wiec twoja max rozdzielczosc to wlasnie 720.

pozdr!
 

Tomski

New member
Witam!

Jak to w życiu bywa, każdy chce ze swojego sprzętu wydobyć maksimum,
dlatego i ja uparłem się do ustawienia rozdziałki 1080.

@shodan
Masz rację, HD Ready to rozdziałka 1280x720, (telewizor ma matrycę WXGA 1366x768. Natomiast Full HD to 1920x1080. Dekodery N mają tryb 1080 i (interlaced) - obraz z przeplotem, natomiast przy 720 możemy mieć p (progressive scan) - obraz ze stałym skanowaniem co powinno skutkować lepszą ostrością obrazu. Więc naturalnym wydaje się ustawienie na 720. Muszę jednak dodać, że problem o którym piasłem wcześniej występował bardzo rzadko. Gdy się pojawiał zaczynałem miąchać RES-em na Nbox-ie aż zaczynał trybić.

@demis

Oko ludzkie nie jest idealne, po kilku godzinach wpatrywania się w obraz mogę śmiało stwierdzić że w przypadku mojego tela przy 720 czy 1080 różnica w jakości jest niezauważalna.

Od dzisiaj na stałe ustawiam 720

Może ten temat już był omówiony i się będę powtarzał, ale wyczaiłem że w Nbox-ach istnieje mozliwość przełączenia pomiędzy HDMI a DVI. Po ustawieniu rozdziałki np: 720, przytrzymujemy ok. 8-10sek. RES i na wyświetlaczu pojawia się info o aktualnym trybie. Ale uwaga DVI nie obsługuje dźwięku, więc zaleca się HDMI.

Dla mnie to i tak bez różnicy bo dźwięk puszczam po optyku do amplitunera, a w telewizorze dałem na stałe MUTE.

Pozdrawiam!

P.S. Dzisiaj zasuwam po drugi konwerter do Astry i switch DiSEqC, ponoć pojawiły się tam 3 kanały w jakości HD.
 
Ostatnia edycja:

jeżyjerz

New member
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie dotyczące wagi tego telewizora. W specyfikacji technicznej podane jest że waży on 36 kg. Taki np Samsung le32r71b waży 16 kg. Czego w nim jest więcej i jak się to ma do jakości.
Moje pytanie brzmi, może trochę głupio,
"Czy waga telewizora wpływa na jakość stego sprzętu, a głównie na jakość obrazu?"
Drugie pytanie "Czy spokojnie można go zawiesić na ścianie"

:)
 

Tomski

New member
Witaj!
@jeżyjerz

Co do pierwszego pytania.
LG 32lb2R jest aktualnie najbaradziej wypasionym TV w klasie cenowej do 4000zł. Posiada wszelkie typy złącz, co umożliwia jego pełną współpracę z każdym zestawem HOME THEATRE.

Co do wagi:

Te 36 kg to prawdopodobnie prawda, tylko trzeba wziąść pod uwagę że jest to masa TV razem ze podstawą. Sama podstawa waży chyba z 10 kg. Jast to konkretny odlew stalowy. Jak się zdecydujesz i bedziesz go podłączał to poproś kogoś do pomocy. Mi pomagała Żona (drobniutka taka) i dała radę, choć bez marudzenia się nie obyło. Ale kobiety vs. elektronika to temat na inne forum.

Co do jakości obrazu, to od razu zaznaczam ze musisz dysponować co najmniej dekoderem N - ITI Neovision. Obraz z Kanałów HD jest przepiękny. Natomiast pozastałe kanały SD są trochę podpieszczane i nie jest tak źle. Ale widać brak do HD.

Nie sugeruj się obrazem który, masz okazję oglądać w tzw. marketach. Dysponują gównianym źródłem sygnału i psują cały efekt jakim te TV dysponują.

P.S. Na miejscu SONY pozwałbym MM w Opolu do sądu. Zrobili wielką wystawę BRAWIi, a obraz z nich kaszana, że każdego odrzuca.

Co do zawieszenia na ścianie:
Ponieważ nie udało mi się kupić oryginalnego zawiesia LG, kupiłem zawiesie zgodne ze standartem VESA. Ten model TV jest w pełni zgodny z VESA i praktycznie każde zawiesie powino do niego pasować.

Polecam i pozdrawiam !!!
 

andy125

New member
Proszę o informacje

Czy w tym modelu czarna ramka (wykończenie telewizora) dookoła obrazu jest matowa czy odblaskowa (taka jak w samsungach)???? Na zdjęciach tego nie widać a w sklepach w trójmieście nigdzie nie mają. Proszę o informacje
 
Do góry