Kupujesz telewizor Panasonica masz poważny problem. Firefox OS - platforma Smart TV Panasonic - jest oficjalnie martwa !

Stanley

Member
Bez reklam
Z mojego punktu widzenia - gościa, który ponad wszelkie wodotryski stawia jakość obrazu - mam wrażenie, że pościg za multimediami hamuje właśnie rozwój tego, co w ekranach jest najważniejsze.
Tu masz dużo racji.
Ale czasy takie że wszyscy niestety chcą mieć "wszystkomające" telewizory nawet jeśli z tego nie korzystają.
Pytanie, ile rzeczywiście rzeczywiście "w całości telewizora" stanowi cena tych multimediów. Najlepiej moim zdaniem by było, gdyby użytkownik miał wybór (załóżmy w średnio-wyższej półce sprzętu): nabyć kompletny telewizor "wypasiony" w funkcje smart, lub identyczny panel zupełnie ich pozbawiony, nawet tunera tv. Czyli w zasadzie goły monitor, do którego taki nazwijmy umownie "koneser" podłączałby wedle własnego uznania, np. zewnętrzny dekoder(y), przystawkę/komputer multimedialny, odtwarzacze, itd.
Przypuszczam jednak, że taki monitor byłby droższy niż dokładnie taki sam telewizor wyposażony we wszystkie tunery, funkcje sieciowe, smart, itd. - własnie dlatego, że nabywcami byłaby niewielka grupa koneserów ;)
Co jest warto dodać głupotą.
Hm, może jestem i głupi, ale należę do tych, którzy jakoś wolą mieć trochę więcej funkcji, niż nie mieć. Nie ze wszystkich rzecz jasna korzystam, albo z niektórych częściej, z innych sporadycznie, ale w razie czego są. To trochę jak z konikami pod maską: wolę mieć parę więcej, lecz nie po to, żeby gnać jak szalony, lecz żeby w razie czego móc czasem "depnąć" i np. skrócić manewr wyprzedzania.
Mi w TV wystarczyłoby WiFi żeby puścić film z laptopa bez kabli i YT, to wszystko.
Aha, czyli chcesz mieć trochę "smart" i sieci, ale tylko to co Ci pasuje. Ciekawe czy byś chciał mieć smartfona wyposażonego (bez mozliwości zmian, doinstalowania czegokolwiek) tylko w YT, i dajmy na to, no nie wiem: player empetrójek, no i jeszcze możliwość dzwonienia (przez analogię do oglądania obrazu na tv ;) ) - i nic więcej?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Nowe serie SONY i PHILIPS mają właśnie tylko kilka opcji smart (YT Netflix). No ale już do CDA nie wejdziesz bo nie mają przeglądarek www.

Kolejna sprawa, że kurs euro poszybował i importowane TV są droższe o ok. 10%. Dotyczy to także Panasa, czy Czeskiego czy Tureckiego.
Plus znana sprawa z FireFoxem to przyszłość i tak marginalnej sprzedaży PANASa TV widzę marnie.
 

Dubek

Member
Bez reklam
@Stanley

Telewizor to nie jest smartfon. Aktualnie smartfony zastępują w dużej części komputery i nie, nie chciałby mieć telefonu tylko do dzwonienia i YT i playera. Nie używam YT i playera MP3 w ogóle bo mam Spotify, w smartfonie akurat mam inne przydatne funkcje i aplikacje. W TV mi nie są potrzebne takie bajery bo i po co? Wystarczy mi żebym mógł puścić film przez wifi z komputera bo z niczego innego nie korzystam, narzeczona czasem włączy YT i to na tyle.
 

cezary69

New member
Bez reklam
I dalej bicie piany :D spokojnie Panowie Panas sobie poradzi z wprowadzanymi zmianami na YT czy w ogóle przeglądaniu sieci, a cały system jeszcze lepiej sami dopracują.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A co mieli robić jak wszystko działa bez problemu, czego nie można powiedzieć o Philipsie czy Samsungu i o czym tu mowa.
 

barburian

New member
Bez reklam
Pani z Panasonic Polska napisała że dalej będzie Firma rozwijała oprogramowanie Firefox i jeżeli będą jakieś zmiany czy aktualizację to mamy śledzić na stronie Firmowej w dziale Wsparcie - Pliki do pobrania.
 

tomeko12

New member
Wg niektórych, Panasonic po informacji o zaprzestaniu wsparcia Firefox OS przez Mozillę, powinien natychmiast porzucić swoją platformę i natychmiast wdrożyć Android TV...
 

Stanley

Member
Bez reklam
I dalej bicie piany :D .
Oj tam, oj tam, dysputa jak to na forach poszła trochę w kierunku w ogóle sensowności wyposażania telewizorów w funkcje smart/multimedialne - jeśli to miałeś wyżej na myśli.
Telewizor to nie jest smartfon. Aktualnie smartfony zastępują w dużej części komputery <....
>
Aktualnie telewizory też są w zasadzie komputerami, tylko może bardziej specjalizowanymi (np. raczej trudno zabrać ze sobą 50 czy 60'' do gry np. w Pokemony, zresztą chyba żaden tv nie ma modułu GPS. Jeszcze ;) )
W TV mi nie są potrzebne takie bajery bo i po co? Wystarczy mi żebym mógł puścić film przez wifi z komputera bo z niczego innego nie korzystam, narzeczona czasem włączy YT i to na tyle.
Skoro puszczasz do telewizora film z komputera przez wifi (domyślam się przez DLNA), zatem telewizor jest wyposażony, że tak napiszę w całą warstwę sieciową, zarówno do strony sprzętowej (karta bezprzewodowa, zapewne jest również port ethernet), jak i programowej (obsługa TCP/IP, itd.). Skoro odpalasz DLNA, YT, zatem także jest jakiś system/środowisko, w którym aplikacje są uruchamiane, zaimplementowana obsługa kodeków, itp. etc. Czyli korzystasz ze smart, czy to Ci się podoba, czy nie ;) A że nie używasz innych dostępnych w danym modelu funkcji, innych aplikacji, mozliwości (np. innych platform VOD), to hm, nie znaczy, że nie korzystają z nich inni użytkownicy. Myślę również, że nawet gdyby pozbawić Twój tv funkcji/aplikacji smart, z których nie wykorzystujesz, cena istotnie by nie spadła (bo cały "trzon" hardware i software smart i tak pozostaje).

Skoro już OT, jeszcze zupełnie z ciekawości. Pytanie chyba najbardziej do @kiki, skoro para się sprzedażą - jako do chyba najbardziej tu kompetentnego. Chodzi mi o wcześniej wspomnianą ideę "gołych" monitorów (powiedzmy 50-60'') przeznaczonych dla wielbicieli NJO (Najwyższej Jakości Obrazu), oraz chcących kompletować swój zestaw, że tak powiem: według swoich reguł, wyposażony tylko w to co chcą. Czy takie coś w ogóle ma miejsce "w przyrodzie", czy jest zainteresowanie? Niekoniecznie sprzęt od Panasonic. Na szybkiego wygooglałem np. take coś:
MONITORY SHARP PNE601 - monitor LCD - 60 cali - sklep internetowy SHARP
ale czy tu najbardziej imponująca nie jest tylko cena?
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
"Aktualnie telewizory też są w zasadzie komputerami, tylko może bardziej specjalizowanymi (np. raczej trudno zabrać ze sobą 50 czy 60'' do gry np. w Pokemony, zresztą chyba żaden tv nie ma modułu GPS. Jeszcze ;) )...."



Mówisz jak komputery... nooo na pewno spróbuj się pobawić przeglądarką to szybko zatęsknisz nawet za pentium 4 :D bo obecne chipy w tv nawet 6 rdzeniowe nie dają rady przy tym co jest na stronach sieciowych. Pograsz w jakąś prostą gierkę ok, ale można zapomnieć o normalnym korzystaniu z sieci ot ciekawostka.
 

bluray

Banned
Myślę, że trzeba pomóc Panasonicowi w zwiększeniu sprzedaży w Polsce.
To taki Japoński producent. Miejcie litość dla właścicieli akcji JAPAN PANASONIC.
Oni w Japonii teraz tak tracą (majątek zainwestowane przez wiele pokoleń) na akcjach, że nawet w Polsce płakać się chce.
Płaczą także Japońscy inwestorzy bo w Turcji Vestel ma problem gdzie opchnąć LCD PANASONIC. Ich TV stoją w każdym polskim markecie. I nic się nie dzieje.
Ponawiam apel o kupowanie TV LCD PANASONIC w polskich sieciach sprzedażowych ...

Podobnie apelowałem o kupowanie plazm ale nikt tych naturalnie grających telewizorów PDP nie chciał kupować.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@cezary69: Widzę komputer kojarzy Ci się tylko z przeglądarką czy grami. Pisząc "specjalizowany ..." miałem na myśli raczej całe przetwarzanie obrazu (w końcu główne zadanie telewizora) - obecnie praktycznie wszystko leci cyfrowo (czy z netu, czy z naziemnej, satki, kablówki, konsoli, etc). Na codzień się nad tym nie zastanawiamy, ale jak nazwać urządzenie, które jest zdolne to wszystko zdekodować, przeliczyć, przetworzyć?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
OK, ponawiam apel o kupowanie TV PANASONIC.
Zaraz będzie podobny apel o kupowaniu SONY ... Też żałosna sprzedaż.
Teść ma sklep i wiem jak to wygląda.
 

bluray

Banned
" Aktualnie telewizory też są w zasadzie komputerami ... "
Nic podobnego. Każdy tani PC deklasuje każdy TV smart , nawet z Android by Google.

Rozwój dystrybucji treści video (4K/HDR) uderza dziś mocno w słabe i bez rozwoju SAT Video. Od lat przewidywano, że przyszłość to streaming VA via net optyczny i LTE Next GEN.
I to się po 10 latach rozwija w Polsce.


Ja zrezygnowałem z FHD / UHD / Netflix na rzecz treści z CDA PL.
Za jakość VIDEO i AUDIO już państwu dziękujemy.
Treść jest teraz dla mnie najważniejsza.
UWAGA: Na YT 1080 FHD mamy całą dostępność nowej serii Planet Earth seria 2 , 2016. Za darmo ...
4K/UHD obejrzymy za free w tzw. miesiącu próby od NETFIX U HD.
Do obejrzenia namawiam NASRCIS 1/2 sezon UHD lub słaby jakościowo HofC.
Pozdro.
Czekamy na 5-ty sezon HofC. Będzie jak zwykle na wiosnę 2017. Z Tuskiem w roli głównej ...
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
" Aktualnie telewizory też są w zasadzie komputerami ... "
Nic podobnego. Każdy tani PC deklasuje każdy TV smart ,
Czy gdzieś napisałem, że jest to komputer, który pod każdym względem jest odpowiednikiem, dorównuje, a najlepiej prześciga PC? (tudzież smartfon, tablet, itp.)
Przy zakupie swojego DT60 ok. 3 lata temu (ah, leci ten czas), wśród papierków dostałem taki oto rysunek (nawiasem byłem zdziwiony, gdyż już od dawna producenci nie dają żadnych schematów). Co prawda bardzo uproszczony, lecz nie trzeba być wielkim specem od elektroniki, informatyki, itp., aby dostrzec pewne charakterystyczne cechy, architekturę urządzenia. Widzimy zatem układy wejść i wyjść, np. porty USB, HDMI, LAN, karty SD. Są pamięci RAM, jest pamięć flash (zapewne przechowująca oprogramowanie systemowe, konfiguracje, itp.). Jest także procesor obrazu z własnymi pamięciami RAM i flash, z którego sygnał ostatecznie trafia do panelu wyświetlacza. Są oczywiście także układy charakterystyczne dla telewizora, czy techniki telewizyjnej: np. tunery tv naziemnej/kablowej/sat, odbiornik pilota IR, blok przełącznika analogowych wejść A/V (u mnie jest jeszcze są, np. Scart, Component, zapewne wkrótce lub już na wymarciu), sloty modułów CI, jest wzmacniacz audio, głośniki itp, etc. Zaś tym wszystkim zawiaduje "Pro4 Main Processor" - cokolwiek to "Pro4" znaczy ;)
Ogólnie co to wszystko bardzo przypomina, z czym się kojarzy, z jakim urządzeniem?

P.S. @bluray: ten apel - Ty tak na serio?

https://drive.google.com/file/d/0B-mt8zKqRWIFZm1DdTdURTRoa00/view?usp=sharing

z-jav3e2VHliCuMW6HEaTjjLoC5B1Ppo7zxyemymFCjUWs2QzB13GcJWbbLmAPD2skvcTuGtsi9nhYM=w1280-h685-rw
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Jasne, do wszystkiego-do niczego. Na pewno zamiast smartfona zawsze targasz ze sobą: zwykły telefon, lustrzankę, mocnego laptopa, nawigację, router GSM, do tego odpowiednio pojemny powerbank żeby to wszystko napędzić, i jeszcze parę innych takich gadżetów ;)

A trochę poważniej: jakoś nikt z wyznawców Bezkompromisowej Jakości Obrazu (jak przeczytałem w jednym z topiców, i wcale nie dotyczyło modelu z Najwyższej Półki...) nie podjął tematu wysokiej klasy "gołego" monitora, uzupełnianego peryferiami dokładnie według własnego uznania, potrzeb. Przecież to rozwiązanie idealne, no może poza ceną ;) Ktoś potrzebuje "mocne" multimedia - dokupuje odpowiedni mediabox, czy komputer typu HTPC. Nie potrzebuje - nie kupuje. Podobnie z oglądaniem telewizji - można podłączyć tuner/dekoder dokładnie taki jak konkretnie potrzeba, np. satelitarny, kablowy, DVB-T, a nie bez sensu płacić za wszystkie zamontowane wewnątrz tv, często zreszta w ogóle niewykorzystane (np. dekoder jest od dostawcy) ;) I tak dalej... A w razie czego, np. gdy dany "moduł" się znudzi, będą już lepsze lub odpukać nieodwracalnie zepsuje tuż po zakończeniu gwarancji - wystarczy go wymienić, a nie kupować cały nowy telewizor :)
 
Ostatnia edycja:

igsux3

New member
Z jednej strony życie - taka jest kolej rzeczy. Z drugiej widziałem ostatnio u kolegi Panasonica z tym systemem - wszystko chodzi wybitnie szybko, system jest lekki, łatwy i przyjemny. Chętnie widziałbym w swoim telewizorze taki... no oczywiście pod warunkiem, że wciąż byłby wspierany ;)
 
Do góry