Kupujesz telewizor Panasonica masz poważny problem. Firefox OS - platforma Smart TV Panasonic - jest oficjalnie martwa !

Tonito

New member
Witam.

Smieszny temat i smieszna obrona kiepsko dzialajaczych Philipsow ... :lol:

Od trzech lat posiadam plazme ZT60 i nigdy nie byla polaczona do internetu! I dlaczego by miala byc? U TV mnie interesuje High End obraz i nie glupoty internetowe ...

Pisajcie dalej, bawie sie w tym watku ... :D

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 

Kadajo

New member
Bez reklam
No ale niestety bardzo dużo osób kupuje dzis sprzęty dla bajerów a nie ich głównej funkcji. Telewizory, amplitunery, smartfony. Mam wrażenie że ludzie zamiast stawać się mądrzejsi to są oglupiani ze wszystkich stron. A ludzie którzy tym sprzętem handluja wykorzystują te oglupienie i nie wiedzę bez skrupułów.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

prezydentgo

New member
witam,
jestem na etapie kupna tv, skłaniam się do Panasonica...
W związku z tematem który się tu toczy mam pewne wątpliwości co do problemu z tym Firefoksem..
Jak sytuacja wygląda na tą chwilę?czy faktycznie np taki you tube może przestać działać ? czy np możliwe jest odtwarzanie z "cda" ? wcześniej miałem do czynienia z androidem i nie wiem czego do końca spodziewać się w tym przypadku?
z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

prezydentgo

New member
Interesuje mnie full hd 55 cali ze 120hz matryca.
Wcześniej korzystałem z Sony 807c ale w tej chwili jestem zmuszony kupić nowy. Tak więc z androida na pokładzie sony byłem w miarę zadowolonych choć mial swoje dziwne akcje, sam obraz dla mnie wystarczająco dobry.
Dlatego mam ogólne pytanie jak to wygląda w Panasonicach - cały ten Firefoks, jak wyglada teraz, jak ewentualnie może wyglądać w przyszłości, nie chciałbym jednak zostać bez smart w tv kupując telewizor który w założeniu ma być smart;-) chodzi mi o różnego rodzaju aplikacje, typu you tube wspomniany wcześniej, ale też inne aplikacje i możliwości ( odtwarzanie filmów z. Cda)
 

tomeko12

New member
Co do Firefox OS w TV, to wszystko zależy od chęci rozwoju systemu i aplikacji przez Panasonica (na razie widać, że im się chce, modele na 2017 rok nadal posiadają ten system, tylko ze zmienioną nazwą).
A Android w TV także nie gwarantuje, że za jakiś czas bez problemu odpalimy YouTube'a. Na chwilę obecną YouTube wymaga Androida >= 4.1, nie wykluczone (a nawet bardzo prawdopodobne), że niedługo będzie wymagał >=5.0, potem >=6.0. Wtedy nie będzie działał na przykład na Philipsach z 2014r (które nie będą miały Androida 5), a później będzie problem na modelach z 2015r (które nie dostaną Androida 6).
Tak więc na każdej platformie istnieje ryzyko z niedziałającymi aplikacjami, i czy to jest Firefox OS, czy Android, nie ma znaczenia.
 

prezydentgo

New member
ok dzięki , a czy warto w tej chwili interesować się modelem TX-55CS630E?
czy może patrzeć po nowszych modelach? rozumiem że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć jak ten system np w modelach z tego rocznika będzie się rozwijać?
a może coś innego doradzicie, 55 Full hd, 120 hz ( ze względu na sport) inna marka ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dostaniesz to CS 630 za 2999 zł z kalibracją jest bardzo solidną ofertą.
 

prezydentgo

New member
odpuszczam ten model bo jest w zasadzie niedostępny; powystawowe lub zwroty, ale ogólnie daję sobie spokój z Panasonicem. Full Hd 120hz w zasadzie są już nie zdobycia i mówię to o wszystkich markach.

Dlatego zaczynam poszukiwania od początku, więc siłą rzeczy bedzie to 4K ale chyba nie przeboleję matrycy 60 hz ( transmisje sportowe) tak więc niestety budżet musi iść ostro w górę.
Chyba że ma ktoś doświadczenie z 4K 60 hz, gdzie dzięki różnym kombinowanym dodatkom da się bardzo dobrze oglądać sport ( na poziomie 120hz)

z góry dzięki wszystkim za zabranie głosu;)
 

barburian

New member
Bez reklam
Proszę nie pisać o problemach z Panasonic i Firefox i że coś jest martwe bo to bzdura , Panasonic dalej rozwija ten system i w telewizorach 2017 nadal jest Firefox i w 2018 też będzie Firefox. Jest to jeden z bardziej stabilnych systemów i nie pisze się na forach że coś się wiesza w tym systemie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Potwierdzam. Nie zdarzyło mi sie ani razu jakaś zwiecha itp. Jak przestaną wspierać to co? Teraz jutub nawet na lodówce jest. Więc jak na tv braknie to jest konsola, laptop, mediaboxy i kij wie co jeszcze.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Potwierdzam. Nie zdarzyło mi sie ani razu jakaś zwiecha itp. Jak przestaną wspierać to co? Teraz jutub nawet na lodówce jest. Więc jak na tv braknie to jest konsola, laptop, mediaboxy i kij wie co jeszcze.

Mowia, ze historia lubi sie powtarzac.

[youtube]Uu3UbJVCX8g[/youtube]
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizory firmy Sony - Black Trinitron ------- "nie do zdarcia" .

Kineskopy wytrzymywały ponad 45000 godzin pracy bezawaryjnej . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
U mnie black trinitron ma przegrane już chyba z 60000 i nadal swieci.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

barburian

New member
Bez reklam
W domu nad jeziorem gdzie rodzinka odpoczywa czasem na wakacjach zwozimy tam stare sprzęty z mieszkań jak coś wymienimy na nowe i stoi sobie
i działa ładnie :
GoldStar 21cali z 1976 roku , jakiś 35 letni Panasonic i Sharp nie wspominając o 50 letniej Radzieckiej lodówce - prawda aż się łezka ciśnie na oko.
 
Do góry