Kupujesz telewizor Panasonica masz poważny problem. Firefox OS - platforma Smart TV Panasonic - jest oficjalnie martwa !

lagosp

New member
Oczywiście że by zarabiać ale i by mieć nad nimi samemu kontrolę. To równie ważne. Nie bez powodów samsung zaczął tworzyć tizena by się uniezależnić od androida. Nie bez powodów też LG wolało wykupić podupadającą platformę i samemu ją udoskonalić. Skoro tak to nie widzę powodów dlaczego miałby źle wyjść panasonicowi rozwój firefox os. Własna platforma to jednak większa kontrola nad rozwojem i jeśli uda im się to dobrze rozegrać to mogą mieć z tego tylko profity.
 

cezary69

New member
Bez reklam
No i w końcu mam odpowiedź od Panasonica i nie ma się czym martwić :) typowa burza w szklance wody.

"
Szanowny Panie,



dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez siedzibę główną Panasonic Polska, nasze telewizory nie ucierpią z powodu wszelkich zmian spowodowanych zaprzestaniem działania na systemie Firefox OS. Inteligentny interfejs pozostanie taki sam, a palety z aplikacjami mogą być jeszcze większe ze względu na naszą własną działalność deweloperską.

Klienci, którzy są w posiadaniu naszych telewizorów z w/w systemem operacyjnym w dalszym ciągu mogą liczyć na pełne wsparcie systemu."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A co mają napisać ?
Przecież FireFox w tym wydania ma kilkadziesiąt aplikacji , a Android TV już kilka tysięcy ( tym setki filmowych). Po update do6,0 i do 7,0 będzie kilkaset tysięcy. Tu nie ma nawet co porównywać.
Kolejne nowe firmy podpisują się Androidem.
Panasonic zostanie sam jak palec, a że sprzedaje coraz mniej i wyniki ma coraz słabsze to sam nie pociągnie atrakcyjnej platformy.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A co mają napisać... to co jest :D szukasz dziury w całym? Nie rozumiem zupełnie Twojego podejścia do tematu. A po drugie a po... komuś kilka tysięcy aplikacji? Żeby tv zdechł jak najszybciej? Brawo Ty :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na własny system deweloperski Panasonic nie zdecydował się wtedy gdy był wielki i miał kupę kasy. A teraz musi się jedynie ratować.
A to zmienia zupełnie realizację potrzeb.
Android - widać, że nie bardzo się orientujesz.
Możesz poziomu Kodi mieć tyle filmów za darmo ile kosztuje kosztuje Panasonic.
Czyli zaoszczędzisz przez lata dużo kasy.
A masz jeszcze MX Player, tysiące gier za free, koncerty za free, Telewizje świata bez montowania anteny na dachu za free.
A Panasonic już wstrzymał update dla starych modeli i nie masz w nich nawet dostępu do Youtube. Ja bym się wkurzył...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Panasonic sobie poradzi bez dwóch zdań .

Obserwuję jak Philips aktualizuje system operacyjny Android wersja 5.1 w swoich telewizorach do wersji 6.0 od września 2016 r. To dopiero jest "jazda bez trzymanki" . :wink: Może na Nowy Rok , a może po Nowym Roku ?
Nie mówiąc , że nadal do stabilnego działania tego systemu w ich telewizorach jeszcze daleka droga . :-| A aktualizacja aplikacji Netflix , aby kodowanie HDR działało w tej aplikacji , w telewizorach Philips , też nie przebiega pomyślnie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszyscy mają mieć ten sam update i zależny on jest nie od Philipsa ale od Google. Wiec się nie denerwuj.
Philips jako pierwszy zdecydował się na Androida.
Poniósł największe koszty wieku dziecięcego ,ale będzie i 6,0 i 7,0 i pewnie kolejne....
Ale dzięki temu teraz 10 firm już ma Androida i kolejne będą dołączać.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Śmieszy mnie to zachwalanie androida w tv :) tylko czemu jak pojawia się nowa aktualizacja to każdy się zastanawia czy aby ją robić :D
I nie byłbym pewny czy te wszystkie tv z antkiem aktualizowane do nowej wersji dadzą sobie radę bo sprzętowo po prostu będą siadać i co z takiej aktualizacji? Nie masz dostępu do niczego, a ja mam choć to panasonic i nierozwijany już firefox.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
A po trzecie LG do tv z 2015 też nie zrobiło webos3 i użytkownicy zostali z kwitkiem, i to Ciebie nie wkurza? Dziwne jakaś taka wybiórcza metoda.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z mojego punktu widzenia - gościa, który ponad wszelkie wodotryski stawia jakość obrazu - mam wrażenie, że pościg za multimediami hamuje właśnie rozwój tego, co w ekranach jest najważniejsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz dużo racji.
Ale czasy takie że wszyscy niestety chcą mieć "wszystkomające" telewizory nawet jeśli z tego nie korzystają.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Co jest warto dodać głupotą. Mi w TV wystarczyłoby WiFi żeby puścić film z laptopa bez kabli i YT, to wszystko.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jak tak czytam o problemach w nowych Samsungach, Philipsach ... to ten Panasonic jest super sprzęt :) nic się nie zacina, internet hula, yt aż miło pooglądać. Jednak to był dobry wybór co tu dużo pisać :D
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jak tak czytam o problemach w nowych Samsungach, Philipsach ... to ten Panasonic jest super sprzęt :) nic się nie zacina, internet hula, yt aż miło pooglądać. Jednak to był dobry wybór co tu dużo pisać :D

Dokładnie Masz rację, Im więcej wodotrysków w TV tym więcej rzeczy się popsuje prędzej czy później.
Panasonic to b.dobry wybór.
 

bluray

Banned
Jak GOOGLE wprowadzi nowy kodek (jest oficjalna zapowiedź ) VP10 to Panas TV z OS FireFox uśmierconym straci opcję YouTube ? Raczej na pewno ?
Dlatego Turecki producent TV niby Japan PANASONIC VESTEL ma problem z ceną. EURO jest jednak 14% drożej i Pan Prezydent DUDA nakłada na import nowy, wysoki podatek.


Tego się bardzo boję, bo YouTube to postawa dla jeszcze obecnej żony i moich dzieci.
Żonę pogoniłem z willi, bo tylko TV i TV z kanapy. Dzieciaki kwiczały cały dzień za stodołą.
Teściowa to jadła, że aż spuchła. A mi pensja spadła o 3 %.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Panas to teraz turecki TV f-my VESTEL.
Fabryka jeszcze działa na granicy z Grecją.

Lepiej gdyby były TV Panasa robione w chinach tak jak SONY czy matryce Samsunga od LG albo jeszcze częściej z Tajwanu wersje na Polskę.

Samsung także produkuje w Europie i kurs EURO plus 20% szkodzi sieciom Media Markt dla idiotów, czy Saturn dla podobnych wg. niemieckiej oceny. EURO to Polska sieć alle także ich Ole Ole czy Media Expert na Śląsku.
 
Do góry