Klipsch serii RP w kolorze Piano Black

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wejdz w temat Bipo, on ma suba Velodyne i okleil go na Piano White. Jest troche subow w piani black. Ja mam suba BK Monolith+, ktory tez wystepuje w piano black.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, lakierowałem suba bo velodyne eq-max występuje w okleinie nie pasującą do reszty systemu. Wracajac do lakierowania to jeśli kupujesz nowy to masz gwarancję i ja też. Chcąc ja zatrzymać lakiernik musiał polakierowac go bez rozbierania i niestety ale nie polakierujesz go idealnie przy wszelakich łączenia ch typu głośnik czy też płytka z zasilaniem. Tam są niedociagniecia z uwagi że musisz zabezpieczyć taśma elementy nie lakierowane. Dlatego najlepiej oddać pusta skrzynkę bez bebechow wtedy masz wieksze prawdopodienstwo że polakierowac będzie idealnie. Mnie to nie przeszkadza bo i tak mam maskownice a z tyłu nie oglądam suba... :)
Dlatego się dobrze zastanów czy się w to bawić...:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie troche sie podjarałem tymi Klipschami i być może zawitaja u mnie.
Mysle na początek o zestawie 5.1, z tym że sub R-115SW nie występuje w kolorze piano black
Okleił, wylakierował ktoś głośniki(suba) ze skutkiem zadawalającym i mógłby pochwalić sie na wątku lub podesłać linka? bo nie chciałbym spierdaczyć głośnika za 3 tysie stosujac np. nieodpowiedni lakier

Pytałem na targach o suba w lakierze, coś tam mają rzekomo wprowadzić. Nie ma pewności.
Podzwoń, popytaj. Być może się pojawią i problem będzie z głowy.
Bipo lakierował jak już Koledzy napisali, a ja wielokrotnie oklejałem różne skrzynki.
Nie będzie naturalnie tak dobrej jakości jak przy lakierowaniu, ale jak nie chodzisz z lupą, to też się ładnie wkomponuje w resztę lakierowanego zestawu.
Gdybyś tą drogą chciał iść, to uderz do firmy reklamowej i tam kup profi okleine, a nie to co jest w marketach budowlanych. Jak się przyłożysz, to efekty będę bdb, a przy sprzedaży zawsze możesz zdjąć.

Ew. może jakis sub innej firmy w piano black polecicie?

Absolutnie NIE! Jak idziesz w set Klipscha, to obowiązkowo dokup też suba do serii.
To co wyróżnia Klipscha, to genialnie zestrojony set z subem włącznie.
Całość tworzy świetnie zestrojony set, jestem wyczulony na tym punkcie i wiem co pisze.

Odpowiadając na resztę pytań, to pisałem wielokrotnie, dla mnie do KD nie ma lepszych skrzynek do pewnego (wysokiego) przedziału, nie jest to tylko moja opinia - można sobie poczytać w sieci, ew. pogadać w salonach z kumatymi gośćmi.
Nie zamierzam z tym polemizować, bo robią się potem niepotrzebne dyskusje.
W stereo natomiast, co kto lubi. Jedno jest pewne, nie ma idealnych i uniwersalnych kolumn. Dobiera się pod gatunek.
W moim repertuarze sprawdzają się świetnie, pełne energii i przestrzeni.
Mam listę kawałków testowych i na odsłuchach wybór był prosty, ale mnie głównie interesowało kino.

Jak pisałem kiedyś, w przypadku jak będę wymieniał w przyszłości, to już na 5x droższe, bo tylko te w mojej ocenie są warte przesiadki. Półśrodki mnie nie interesują.


Armaning Ty masz te Klipsche, napisałbyś coś wiecej, jakie kable je łączą, czy jest spora różnica w stereo pomiedzy wzmakiem, a Twoim ampli? Może kupujac je porównywałeś z RF-7 II? itp....

Jest różnica, ale nie są to różnice pokroju niebo a ziemia, spokojnie.
Jak masz coś pokroju Onkyo 810 to spokojnie wystarczy (piszę o RP280), ale i na 656 świetnie sobie radził.
Skuteczność tych kolumn jest miażdżąca. Bardzo łatwo je napędzić.
Kabli mam sporo i to całkiem drogich, ale spięte mam akurat na zupełnie tanich, obecnie na
AudioQuest FLX-SLiP 14/4
To był kabel roku wg. "What Hi Fi?" Zgadzam się w pełni z recenzją.
https://www.whathifi.com/awards/2013/accessories

Nie mam czasu jezdzic na odsłuchy bo moja praca to 6 dni w tygodniu po 10-12 godzin, a do konca roku to i 7 dni/tydzień będe tyrał.... :( Przyjdzie dzien, że jebne ta robotę :)

A szkoda, nie ma nic lepszego jak indywidualny odsłuch. Ja jeżdzę od lat i już w zasadzie nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć. Rady na forach też mnie nie interesują, bo potem się okazuje, że nie każdy szuka tego samego. Na rynku jest sporo skrzynek, każdy znajdzie coś dla siebie.

Klipsch sprzedaje stojaki pod tylnie głośniki (RP-160M)? Jakiej innej firmy polecicie?

Nie widziałem, aby miał w ofercie, ale to nie problem. Masz całą mase standów do wyboru i na pewno coś dopasujesz wizualnie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipch serii RP robi upgrejg obecnej serii.
Świetnie się to prezentuje:

[youtube]pZCvqnvH-FQ[/youtube]

[youtube]9CG4IXIaduA[/youtube]

[youtube]DKX9deUtkyw[/youtube]





 

rabit

Active member
Bez reklam
lolo2 chyba coś już wiedział, bo ostatnio czytałem w jego poście, że chyba wejdzie nowe. Prorok jaki czy co... :) :) :)
Ładne te HG, aczkolwiek mojej żonie, wystarczy czarny lakier na gramofonie. Strasznie psioczy że wszystko na nim widać... :)
Edit: Sorry Ataszek, oczywiście to Ty pisałeś o nowej serii, a lolo2 tylko zapytał skąd źródło?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czyli jednak prawda o braku już w magazynach obecnej wersji niektórych kolumn (np. RP-250C ebony już ciężko dostępny) - jest jeszcze w paru sklepach i na tym koniec.
Pytanie z innej beczki : jak i czym czyscicie gumowe elementy w serii RP ? Kurz ciężko schodzi z tych elementów.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętam Krzychu, ja Ci powiem, że chyba sobie pyknę w oryginale ;)
Wyliczaliśmy nawet sens zrobienia vs gotowych.
Z ciekawości bym wziął, także jakby ktoś coś widział w dobrej cenie, to niech się podzieli.
Żałuje, że kiedyś nie wziąłem od gościa z allegro, miał też do Palladium. Teraz widzę, że to była jedna, jedyna okazja na taką cenę.
 

arielio

New member
Czesc Panowie.

U mnie też przyszła pora na zmianę moich leciwych Synergy na RP. Ten nowy lineup jest świetny. Ja poluje jednak na czarny mat. Połysk nie dla mnie - 2 dzieci :)

A w temacie dostępności w PL, to w połowie marca pisałem z ludźmi z Klipsch US (Fcbk) i oto czegom się dowiedział. Raczej pewna informacja:

Hi Ariel. The RP line is launching in the Fall for the U.S. I would estimate it will launch in Europe around Christmas time.

Pozdrawiam!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi natomiast bardzo brakuje połysku, lakier na skrzynce, to piękna sprawa.
Myślałem o podmianie na lakier, ale to byłaby tylko zmiana wizerunku, a teraz w nowszej serii RP która się pojawi będzie wymiana miała większy sens i uzasadnienie, raz, zrobili upgrejd samych skrzynek, dwa, wspomniany lakier i tak właśnie sobie będę tłumaczył ew. podmianę, ale głównie mi tu właśnie chodzi o lakier ; )
Inna sprawa, że te nowe świetnie się prezentują z tymi ringami.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Coraz bardziej mi się podobają te Klipsche, ale odmiennie od Waszych upodobań, mi bardziej pasują w orzechu :) no i to nie jest sztuczna okleina tylko fornir.
Złote ringi też na plus :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do wyboru, do koloru. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Lakier też nie jest żadną okleiną, a potrójny lakier polerowany.
Tak jest w RP obecnym, więc w tych będzie myślę to samo

RP-280F Piano Black | Klipsch
Crafting this limited-edition finish of our most popular home theater speaker series requires undergoing a three-coat paint and polish process. By delicately fabricating each layer, the result is a deep and vivid reflection that only a true piano black finish possesses.[
 
Do góry