Klipsch serii RP w kolorze Piano Black

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeglądam stronę Klipscha i co widzę?

Wprowadzili limitowany kolor Piano Black do serii RP.

Brawo, a ja ostatnio "obijałem" swoje czarnym szkłem. Trzeba będzie podmienić ;)

Rewelka:

Reference-Premiere-Piano-Black-Lifestyle-4C-FINAL.jpg


enceintes-klipsch-reference-premiere-nouvelle-finition-piano-black_prev_08223234.jpg


Reference-Premiere-Piano-Black-Lifestyle-3B.jpg
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Właśnie tego mi brakuje w Klipschu, większego wyboru jeśli chodzi o wykończenie. Będziesz podmieniał? :)

Właśnie zauważyłem że pojawiła się też wersja Walnut :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie tego mi brakuje w Klipschu, większego wyboru jeśli chodzi o wykończenie. Będziesz podmieniał? :)

Właśnie zauważyłem że pojawiła się też wersja Walnut :)

No ba ;)
Już patrzę co, gdzie i po ile. Gdyby wcześniej były w ofercie, minuty bym się nie zastanawiał, bez względu na cenę, bo ta nie miała kompletnie dla mnie znaczenie w przypadku tych skrzynek i mojego wyboru. Czarny lakier w Klipschu to jest to co chciałbym u siebie widzieć, jak mi się nie odwidzi całe zamieszanie w podmianą, to pewnie wezmę.
 

werf

Active member
Bez reklam
Sorry Armani że w twoim wątku .Widzieliście to paskudztwo ?
 

Attachments

  • dz01MzImaD02Njk=_src_47576-focal_kanta_no2_audiocompl_fot1.jpg
    dz01MzImaD02Njk=_src_47576-focal_kanta_no2_audiocompl_fot1.jpg
    85,6 KB · Wyś: 146

ThePepe

New member
Bez reklam
To był dobry krok w Klipschu, więcej możliwości, więcej potencjalnych klientów :)
Jak to wychodzi cenowo? Dużo droższe od standardowych?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Klipsch plus piano Black wygląda super, jedne z najładniejszych na rynku.
Gdyby jeszcze tak był jakiś sposób na ich samoodkurzanie...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przeglądam stronę Klipscha i co widzę?

Wprowadzili limitowany kolor Piano Black do serii RP.

Brawo, a ja ostatnio "obijałem" swoje czarnym szkłem. Trzeba będzie podmienić ;)

Rewelka:

No wkoncu armanig nie bedzie psioczyl ze "tylko te swiecace Heco", wkoncu masz swoje swiecace klipsche. :) <musialem wypnac> hehe

A tak na serio to wygladaja bajka, zrobia furrore na rynku :) Na dzien dzisiejszy High Glossy to podstawa w kolumnach, wiec dziwota ze wczesniej tego nie bylo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest nowa kopułka i wielokrotnie o tym była mowa, poczytaj recenzje, a potem wpisy kilkuset użytkowników - posiadaczy, którzy też mają po za naszym forum coś do powiedzenia i również testują, znajdziesz na zagranicznych forach tego setki, bo skrzynki popularne.
Wklejałem wielokrotnie linki, chociażby z avsforum które merytoryką deklasuje nasze podwórkowe pseudo "znawstwo".

Pierwsze lepsze z avs forum.
The tweeter was smooth and precise, with no sign of the “honkiness” that sometimes afflicts horns.

Z całym szacunkiem Przemko, ale przestań proszę w kółko wałkować to samo, bo tracisz na wiarygodności, a swoje już siedzisz na forum.
Wiesz jakie miałem poprzednie skrzynki i z czego słynęły (góra i średnica) i to w zakresie cenowym grubo powyżej średniej i wierz mi, że nie siedziałbym na czymś, co "świszczy" jak to pogardliwie nazywasz.
W innych wątkach dyskutowaliśmy na ten temat, a tutaj darujmy sobie.

Lolo, proszę Cię ;) Jest różnica, pomiędzy "lakierem", a lakierem.
Ten z Heco czy Klipscha, to psuedo coś, w porównaniu do tego co miałem. Pisałem już o tym kiedyś.
Owszem, podoba mi się i wolę takie świecące "coś", ale obiektywnie - umówmy się, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Będziesz na AudioShow za niedługo, to zobaczysz o czym mówię i jak wygląda lakier.
Wystarczy spojrzeć pod światło, u mnie mogłeś się przejrzeć jak w lustrze.

Nie zmienia to faktu, że mi się podoba. Dla mnie lakier to podstawa, od zawsze o tym piszę i następne (po Klipschach) na bank będa lakierowane, a tymczasem być może podmienię swoje.

Ps. Ja do Heco nic absolutnie nie mam, ale to nie moja bajka, przesiadka z poprzednich Opusów na coś pokroju Heco byłaby absurdem i czymś kompletnie nie zrozumiałym, a czemu wybrałem Klipsche to już pisałem, więc dajmy spokój, bo dziś są te, a jutro mogą być 10x droższe, to żaden problem, ale chyba nie o to chodzi.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo, proszę Cię ;) Jest różnica, pomiędzy "lakierem", a lakierem.
Ten z Heco czy Klipscha, to psuedo coś, w porównaniu do tego co miałem. Pisałem już o tym kiedyś.
Owszem, podoba mi się i wolę takie świecące "coś", ale obiektywnie - umówmy się, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Będziesz na AudioShow za niedługo, to zobaczysz o czym mówię i jak wygląda lakier.
Wystarczy spojrzeć pod światło, u mnie mogłeś się przejrzeć jak w lustrze.

Nie zmienia to faktu, że mi się podoba. Dla mnie lakier to podstawa, od zawsze o tym piszę i następne (po Klipschach) na bank będa lakierowane, a tymczasem być może podmienię swoje.
.

Nie no sprawa oczywista, ale lakier z nowych klipschy a z heco czy innych kolumn w tym samym budrzecie to to samo.... ta sama okleina Piano Black nie zdziwilbym sie ze od tego samego producenta. Dlatego pol zartem smieje sie, ze wkoncu Klipsche tak jak Heco beda swiecace xD

Co do wojny Heco/Klipsch to jeszcze dlugo bedzie. Oba zestawy sa rewelacyjne w swojej cenie i wystarczy tylko policzyc ile osob ma te lub tamte kolumny..... ogrom ludzi. Jakos pylony, cantony, zensory cisza na ich temat calkowita. I to nie tylko na hdtv ale tez na audio stereo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z całym szacunkiem Przemko, ale przestań proszę w kółko wałkować to samo, bo tracisz na wiarygodności, a swoje już siedzisz na forum.

Ci którzy znają moje wypowiedzi wiedzą że zawsze piszę szczerze ,jeżeli miałbym powielać inne wpisy aby zachować "pozorną wiarygodność", lub nie narazić się tej czy innej sobie która akurat ma te kolumny lub je słyszała...czy wtedy byłbym wiarygodny ?

Klipsch w swoich kolumnach używał specyficznych głośników wysokotonowych i nie jest to żadną tajemnicą .Jeżeli ten przetwornik wysokotonowy jest hi-endem to czym jest np.Illuminator Scan-Speka ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to wypadałoby przetestować coś o czym tak namiętnie się wypowiadasz, bo to nie pierwszy raz jak Ci odpowiadam w tym samym temacie, wówczas moglibyśmy merytorycznie podyskutować, podrzuciłbym Ci mój repertuar i być może byś zrozumiał dlaczego te, a nie inne, a tak to pitu pitu.
Już nawet nie poruszam tematu dżwięku wielokanałowego, bo rozumiem, że w tym nie siedzisz, ale spójność nie idzie w parze w każdym secie, a to klucz to dobrego brzmienia na tym polu, a tak się składa, że do pewnego przedziału cenowego takich setów jest jak na lekarstwo.

Nie wiem też o jakim Ty "Haj endzie" piszesz, bo oscylujemy jakby nie było, w budżetówkach, ja piszę o tym, że powielasz w kółko te same (swoje) wpisy, a każdy już zna Twoją (i jeszcze kilku opinię), ja to rozumie i szanuję, ale ja nie wpisuje pod każdym postem co mi nie pasowało w kilkunastu innych, bo rozumiem, że każdy szuka czegoś innego.
Zresztą mamy osobny wątek i tam już poruszaliśmy te tematy, tutaj piszemy o nowościach jakie wprowadza Klipsch, bo być może miłośników tej marki to zainteresuje.


Lolo,
Oczywiście, że to samo, ale prezentuje się dobrze w mieszkaniu, a u mnie sporo lakierowanych mebli i tego mi brakuje właśnie.

Ja wojny żadnej nie widzę, dla mnie to dziecinada. Każdy wybiera zgodnie ze swoimi potrzebami, ew. budżetem. Pisałem nie raz, gdybym słuchał innego repertuaru, miałbym zupełnie inne skrzynki, bo nie ma na rynku kolumn które wszystko zagrają, a co słucham już pisałem czy nawet podrzucałem mój repertuar z linkami i na tej bazie właśnie Klipsche zagrały najlepiej - do pewnego przedziału. Tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jest na jednej PL stronie, cenią sobie 3700zł sztuka (RP280F).
Black niech się lepiej wypowie, jak to wychodzi po rabatach.
Kolor przykurzonego kurczaka wielkanocnego; )
Detal 3700/szt, marże jak to na Klipschu biedne ale coś tam można zjechać. Na razie problem z dostępnością, chyba specjalnie reglamentują :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak bardzo, jak bardzo czarny jest czarny, ale zobaczymy czy limited wejdzie na stałe do oferty - oby, bo to dobry ruch ; )

Detal 3700/szt, marże jak to na Klipschu biedne ale coś tam można zjechać. Na razie problem z dostępnością, chyba specjalnie reglamentują :)

Cena ok. Central i tyły pewnie też odpowiednio droższe od obecnych, ale to normalne przy Piano Black.
Może i dobrze, że problem z dostępnością, bo już by mnie nosiło.
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Nie no sprawa oczywista, ale lakier z nowych klipschy a z heco czy innych kolumn w tym samym budrzecie to to samo.... ta sama okleina Piano Black nie zdziwilbym sie ze od tego samego producenta...
Piszą że to potrójny lakier polerowany, ładnie to brzmi.


... Klipsch w swoich kolumnach używał specyficznych głośników wysokotonowych i nie jest to żadną tajemnicą..


Jest nowa kopułka i wielokrotnie o tym była mowa, poczytaj recenzje, a potem wpisy kilkuset użytkowników - posiadaczy, którzy też mają po za naszym forum coś do powiedzenia i również testują, znajdziesz na zagranicznych forach tego setki, bo skrzynki popularne...
... i wierz mi, że nie siedziałbym na czymś, co "świszczy" jak to pogardliwie nazywasz.. .

Chyba słabo szukam, albo chodzi o przetwornik wysokotonowy między starszą serią np w RF 7II na plastikowej tubie, a serią RP gdzie tuba zyskała gumową nakładkę dla złagodzenia dźwięku itp...
O to chodzi?

Ja też siedzę na Klipschach 280 i to w dodatku w stereo na Denonach 1520, i jakoś nie słyszę że "świszczy" lub cokolwiek innego. Mówili nawet ze to złowrogi set, ale widocznie jeszcze do tego nie doszedłem chyba lub, czas jeszcze pokaże [emoji6]
Jedno już wiem na bank, mam problem z akustyką w salonie, a stawałem okoniem że jednak wszystko jest ok [emoji58]
 

ThePepe

New member
Bez reklam
RP-280F Piano Black | Klipsch
Crafting this limited-edition finish of our most popular home theater speaker series requires undergoing a three-coat paint and polish process. By delicately fabricating each layer, the result is a deep and vivid reflection that only a true piano black finish possesses.
 
Do góry