Klipsch serii RP w kolorze Piano Black

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nowy RP-440 na pokładzie (kawał klocka!) i nowe kable (VdH CS 122) na fronty i central.
Póki co brak czasu na testy ale jest majówka więc myślę że znajdzie się dogodna chwila ;)
 

Attachments

  • received_803595603179851.jpg
    received_803595603179851.jpg
    31,4 KB · Wyś: 51
  • received_803595573179854.jpg
    received_803595573179854.jpg
    24,2 KB · Wyś: 46
Ostatnia edycja:

anx239

Member
Nowy RP-440 na pokładzie (kawał klocka!) i nowe kable (VdH CS 122) na fronty i central.
Póki co brak czasu na testy ale jest majówka więc myślę że znajdzie się dogodna chwila ;)
Z tego co wiem to miałeś poprzednio chyba RP-250C.
Powiedz proszę za kilka dni czy warto było zmienić na RP-440C.
Stoję właśnie przed zakupem 250C lub 440C (w sumie mała różnica w cenie).
Mam pokój prawie 20m2 i nie wiem czy 440C to nie będzie jednak overkill...
Acha, Onkyo 676E + RP-250F.
Przede mną jeszcze wybór suba (to za jakiś czas): R-10SW czy R-12SW.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dla mnie warto kupić 440 nawet za jego wygląd :eek:k:
Gra lepiej wyraźniej , mocniej i ciut czyściej niż 250 (choć jeszcze nie wygrzany) - dialogi świetnie brzmią a i niektóra muza w trybie THX music plumka fajnie (wiem w 676 tego nie ma)
Miałem 676 - fajny ampli za rozsądne $ - po zmianie na RZ przeskok duży w KD i stereo ;)
Co do suba - bierz lepiej 110SW - do Twojego pomieszczenia wystarczy lub jeśli nie boisz się wrażeń to 112 lub o zgrozo 115 :p:p:p
IMG_20180430_170020_HDR.jpg
 
Ostatnia edycja:

dazdilly

Member
Ja mam jeszcze mniejszy pokój i nie powiedziałbym, że to overkill a nawet 250 zamieniłbym na 260 :) Central daje radę i weź 12SW u mnie się sprawdza.


Z tego co wiem to miałeś poprzednio chyba RP-250C.
Powiedz proszę za kilka dni czy warto było zmienić na RP-440C.
Stoję właśnie przed zakupem 250C lub 440C (w sumie mała różnica w cenie).
Mam pokój prawie 20m2 i nie wiem czy 440C to nie będzie jednak overkill...
Acha, Onkyo 676E + RP-250F.
Przede mną jeszcze wybór suba (to za jakiś czas): R-10SW czy R-12SW.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Każdy mierzy siły na zamiary - mi na 33mkw w zupełności wystarczają 260ki - przy 50% w ampli RZ jest głośno i bardzo czysto - fajnie że przy kolejnych dB nie traci się na jakości ;)
Ważna akustyka pomieszczenia a nie moc klocków.
 
Ostatnia edycja:

dazdilly

Member
U mnie 250 też wystarczają, ale chciałbym się przekonać jak by sprawdziły się 260 w tym pomieszczeniu :) Na akustykę również nie narzekam.
 

anx239

Member
To jeszcze takie małe pytanie. Czy R-12SW i R112SW to "to samo" tylko bass reflex z przodu i więcej mocy?
Różnica w cenie spora.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie to samo.
R-112SW to dedykowany sub do serii Reference i w tym wypadku do RP.
Jest lepszy i mocniejszy (300w vs 200w), bierz 112.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mogłeś kupić RP280, nie musiałbyś kupować suba ;)

Co do suba, to do serii RP mimo wszystko atakuj 112, to bardzo dobry kompromis pomiędzy 110 i 115. Sub ten jest idealnie zestrojony z resztą skrzynek. Oczywiście możesz kupić 12 czy też innej marki i też będzie git, ale tutaj mimo wszystko atakowałbym do kompletu 112. Nie pali się, pozbieraj kase i kup w przyszłości. Ja tak zawsze robię.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie też bym się skłaniał do 112 - robi dobrą robotę w KD:eek:k:
To inna konstrukcja niż 12
 

Marski

New member
Polecam suba z tej samej serii co reszta kolumn. Miałem kilka zestawów z subami nie z kompletu i nie zgrywał się idealnie z kolumnami. Postanowiłem więc zakupić NOWY set 5.1 żeby mieć wszystko z tej samej serii i nie bawić się już w kupowanie używanego sprzętu(uzależnia),padło właśnie na zestaw Klipscha RP, 260, 440, 150, 110. Zaryzykowałem bez odsłuchu, bo jak tylko je zobaczyłem stwierdziłem, że muszę je mieć. Poczytałem też pare opinii w sieci, że nadają się do muzyki, której słucham ale głównie przekonał mnie ich wygląd (kobieta zachwycona, a to podstawa :)) oraz skuteczność. Były też opinie o tragicznej górze, która to wywołuje krwotok z uszu ale przymknąłem na nie oko. Po około miesiącu użytkowania mogę powiedzieć, że nie żałuję ani złotóki i polecam osobą szukającym mocnego, dynamicznego dzwięku z dobrym dość niskim basem oraz wyraźną i czystą górą.

Jeżeli chodzi o wybór suba pomiędzy 110-115, u mnie 110 gra w 19m2 i podczas kalibracji ampli ustawił głośność na -11 przy ustawieniu pokrętłą na 1/5. Zapas jest więc spory i do 20m2 spokojnie wystarczy 110. Podejżewam, że 112 czy 115 napewno zejdzie niżej ale pytanie czy nie ograniczy go pomieszczenie.

Jeżeli chodzi o różnice 12sw vs 110-112sw, wydaje mi się, że 12sw to coś podobnego do sw-450, jeżeli tak to nie polecam, straszny muł nadający się chyba tylko do kina.
 

anx239

Member
Jeżeli chodzi o wybór suba pomiędzy 110-115, u mnie 110 gra w 19m2 i podczas kalibracji ampli ustawił głośność na -11 przy ustawieniu pokrętłą na 1/5. Zapas jest więc spory i do 20m2 spokojnie wystarczy 110. Podejżewam, że 112 czy 115 napewno zejdzie niżej ale pytanie czy nie ograniczy go pomieszczenie.

Jeżeli chodzi o różnice 12sw vs 110-112sw, wydaje mi się, że 12sw to coś podobnego do sw-450, jeżeli tak to nie polecam, straszny muł nadający się chyba tylko do kina.

To dopytam.
Jednak cena ponad 2k to dla mnie teraz zbyt dużo za suba.
Więc tak: R-12SW (12 cali) za ok 1600 zł czy R-110SW (10 cali) za około 2000 zł?
O R-112SW (około 2600 zł) tymczasem mogę zapomnieć - brak funduszy.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zapytaj o cenę Blackninja albo wisi już pół roku używany 112sw na olx (cena poniżej 2k i na pewno jeszcze do ugryzienia).
Jak już nowy to 110.
Ja kupiłem używany - roczny za 1,8k - stan idealny.
 

Alf2

New member
Panowie,
Czy zestaw 5.1 zbudowany z kolumn Klipscha i podpięty do Onkyo RZ820 nada się oprócz kina do spokojnej muzyki z wyraźnymi wokalami, solówkami na gitarze, skrzypcach, fortepianie, czy to raczej nie to brzmienie (przyglądam się ze względu na wygląd Focalom serii Aria)?
W obecnym kinie najbardziej chciałbym poprawić dźwięk z centrala (chcę go włożyć do szafki pod TV)- zarówno kino jak i muzę słuchamy raczej cicho (sąsiedzi).

Co prawda salon mam 20 m2, ale nowy sprzęt ma być na dłuższej ścianie na odległości 3m, odsłuch z odległości 2,70 m2, więc obszar to jakieś 9 m2.
Żona naciska, aby nowe kolumny były jak najmniejsze, dosunięte do ściany.
Które modele polecilibyście, abym nie zagracił pomieszczenia? Czy jakieś podstawkowe dałyby radę, czy może podłogówki, ale bez suba?
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak tak małe pomieszczenie to szukaj czegoś z przednim lub dolnym bass reflex abyś mógł dosunąć je do ściany.
Zobacz Tannoye revolution xt6f - świetne granie !
 
Do góry